Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

donatela
5. aug 2014

@tixx to je v poriadku, ze sa pytas. Kto sa vela pyta, vela sa dozvie;) na to sme tu, aby sme si radili a povzbudzovali sa...
Pri dcerke som mala nevolnosti do 5.mes. Ale kazde tehu moze byt ine. Uvidime. Hlavne, nech mame zdrave babo.
Ja verim, ze vsetky kocky, aj korculky, co su tu, budu coskoro tehotne🙂🙂 velmi to praj vsetkym!

ina7
6. aug 2014

Diky kocky za podporu. Nejako mi nejde oznacovat vas v prispevku dnes.
Donatela, dnes kontrola na 100% 🙂
Rebeka, nabuduce babatku nepustajte hudbu, to bude nejaka tanecnica. 😀

ludinka
6. aug 2014

@ina7 drzte sa, verim ze si musela byt strasne vylakana 😨

ludinka
6. aug 2014

@donatela tak dnes si to sono pekne uzi 😵 🙂

@rebeka33 super ze je vsetko ok 🙂

ludinka
6. aug 2014

@tixx ja som tirz stimulovala len clostylbegytom, prvy krat som mala 5 vajicok a z toho jedno embrio sme dali vlozit a dve sa este mrazili, druhy krat som mala zase 5 vajicok zase sme vlozili jedno embrio a na mrazenie neostalo nic.....
ja som isla ako samoplatca a vyslo to do 1000 eur prvy krat aj s tym mrazenim, druhy krat to bolo este menej...kedze nam nerobili tie testy na pohlavne choroby a nic sa nemrazilo
mozno preto ta odhovaral od tej poistovne lebo stimulaciu clostylom vtedy nedavaju, mne dali do ziadosti merional a predbezne cena bolo 2600 eur.......neviem kolko z toho by poistovna preplatila ale je mozne ze v konecnom dolsedku by to naozaj nebol velky rozdiel, kazdopadne myslim ze este ani jedna kocka to tu este nestihla refundovat tak nevieme kolko vratia.......budeme mudrejsi az potom

sarasota
6. aug 2014

@falin Ahojky ,fotenie bolo v Modranke 🙂

sarasota
6. aug 2014

@ina7 drzim palceky vsetko bude v poriadku je to bojovnicek 🙂

haimi
6. aug 2014

@tixx Ahoj, dufam, ze mas otestovane ako reagujes na clostil. Ja som pri prvom IVF mala clostil a urobili sa mi z neho len cysty, tak som pri druhom mala gonal. Nechcem ta strasit, vacsina bab na neho reaguje dobre, len pisem svoju skusenost.

tixx
6. aug 2014

@haimi ahoj, ja uz som ho brala 4 mesiace a nemala som ziadne problemy, cize verim a dufam,ze aj tento krat bude vsetko OK 🙂 ale dakujem za upozornenie samozrejme 🙂

tixx
6. aug 2014

@ludinka no ved my tiez ideme teraz prvy krat ako samoplatcovia, kym sa poistovna rozhybe, uz by som mohla byt aj tehotna, ak vsetko dobre pojde,a ja verim,ze ano 🙂 v piatok si idem pre Clostil k lekarovi, zaciatkom tyzdna ms, tak snad uz posledna 🙂 som ja ale optimista,co? 😀

ludinka
6. aug 2014

@tixx tak to ma byt, musis ist do toho s tym ze to vide 😉
a aku davku ti dali clostylu? pred tym ked si ho uzivala tie 4 mesiace kolko si mavala folikov??

gagirl
6. aug 2014

@donatela drzim palce dnes na utz a uz si urcite aj po nom..cakame na pekne spravy..🙂

gagirl
6. aug 2014

@ina7 drz sa..urcite bude vsetko v poriadku..stava sa to casto co pocuvam od kociek..len pekne bud v klude fyzicky aj psychicky..a urcite to prejde..🙂

haimi
6. aug 2014

Baby, taky mam PMS, ako hodinky, ako kazdy mesiac. Nuz, co uz, len cakat. 🙄

ludinka
6. aug 2014

@haimi aj sa som to tak mala, ver mi prvy tyzden je vsetko ako kazdy iny cyklus 😉

donatela
6. aug 2014

Ahojte dievcence, tak sa hlasim po poradni. Utz dopadol super, babatko krasne rastie. Ma uz 3cm, srdiecko bije pravidelne a pekne si v brusku plavalo a vrtelo sa. Uz je to take babatko. Aj slzicka radosti mi vyhrkla🙂 Dufam, ze bude aj nadalej vsetko v poriadku... Dakujem za drzanie palcekov vsetkym🙂

gagirl
6. aug 2014

@donatela tesim sa s tebou..🙂

melisska
6. aug 2014

9 mesiacov dievčatá, vsetky vas to čaká, verím, papa

tixx
6. aug 2014

@ludinka 4 mesiace som brala 2x1 a teraz skusime 3x1 ...pri davke 2x1 som mala 4 foliky vraj 🙂 tak snad to bude stacit takto, nevies?

ludinka
6. aug 2014

@tixx no ak si mala 4 foliky tak to je dobry znak 😉 mne tiez zvysili davku oproti tomu ako som to uzivala pred tym o jednu tabletku 😉 drzim ti palce

haimi
6. aug 2014

@ludinka si zlata 🙂

tixx
6. aug 2014

@ludinka dakujem 🙂 a vy aktualne co riesite,alebo co mate na plane v Brne najblizsie?

ludinka
6. aug 2014

@tixx no ja momentalne v pondelok idem na sono a dufam ze mi potvrdia tehotenstvo, mala by som byt uz v 6-7 tyzdni

lina129
6. aug 2014

@tinka9075 ahoj 🙂 citam, ze mas dvojicky (teda to aj vidim na fotke 😉 ) po IUI... ja sa teraz chystam na IUI, tak som sa chcela spytat, ci si predtym bola stimulovana Clostilom, alebo niecim podobnym?
A vy ste predtym otehotneli prirodzene? dakujem 🙂

tixx
6. aug 2014

@ludinkajeej tak super, drzim palceeee! 😉 boli ste tam vlastne na IVF? pises,ze na prvy krat a druhy krat,takze na 2. krat vam to vyslo?

pbetuskap
6. aug 2014

Ahojte baby, chystame sa taktiez na IVF do Brna, chcela by som sa vas spytat ci ste vsetky boli na prvu konzultaciu osobne, alebo ci ste to niektore riesili aj iba cez emaily a vysetrenia tu na svk, nakolko nemame s manzelom vela dovolenky v praci, len sa bojime ci nebude lepsie aspon sa tam na prvu konzultaciu nejako ukazat a porozpravat, ci bude postacovat aj cez emaily komunikacia...lebo popravde si to neviem velmi predstavit

majba
6. aug 2014

@pbetuskap my sme riesili konzultaciu mailom a nebol s tym ziaden problem. v brne sme boli az na OPU. a stimulaciu mi naplanovali podla vysledkov hormonalneho profilu, ktory som mala urobeny doma. ale ked im napises, tak ti urcite poradia co by bolo pre teba najlepie.

majba
6. aug 2014

@pbetuskap a na folikumetriu som chodila k svojmu gynekologovi. moj bol celkom ochotny mi pomoct.

pbetuskap
6. aug 2014

@majba dakujem, ja sa chystam k mojmu gynekologovi teraz v piatok, aby pozrel vysetrenia co mi napisali, ze potrebujem, ci bude vediet spravit on, tiez by sme to radi riesili takto na dialku, som rada, ze nebol problem s komunikaciou, len som sa potrebovala nejako uistit...chystam sa tam po piatku ak mi spravi rovno aj nejake vysetrenia vyplnit ten dotaznik, aby nam urcili liecbu a priradili presne k doktorovi tak som zvedava, ako to dopadne

majba
6. aug 2014

@pbetuskap s komunikaciou fakt nebol ziaden problem. my sme tiez nemali moznost tolko cestovat. a na zaciatku som mala aj trochu obavy ako to zvladneme, ale cele to zbehlo rychlo. nam priradili dr. Pospisilovu. drzim vam palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre