Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
12. mar 2015

@majkulik ...tak ti drzim palce veeeeeeelmi prevelmi 😵 😵 😵

majkulik
12. mar 2015

@speranza1 kujeeem, snad to uz bude pozitivne, viac sa uz neda naozaj spravit. a ked budu dvojky - velmi si to prajem- tak to bude uplne skvele.

speranza1
12. mar 2015

@majkulik 😀 😀 😀 ...urcite budu...prajem ti to 🙂

haimi
12. mar 2015

@sarasota dakujem 🙂 izbovu mam Stefanikovu. Taka velka voda 😀 a preco si lezala mesiac v nemocnici? Ja som tu uz bola 3 tyzdne v prvom trimestri, takze to mam v zivej pamati, len som o izbu dalej.

lemoni86
12. mar 2015

cafte baby, tak ohladom toho brucha este co mi tvrdlo, dnes som bola v poradni a musim zvysit z 3*1 na 3*2 magnezko.. ak to neprejde do 3 dni tak idem do nemocky :/ @diska ty si tusim spominala ze ti tvrdne, tak ak si nebola este u doktorky, mozno by som sla na tvojom mieste pre istotu
@haimi ach.. dost na figu ze musis tolko cakat.. podla mna by mali mat na blizku nejake laboratorium kde vysledky by boli aspon do dalsieho dna najneskor a podla toho by ti ten krcok mohli hned zasit keby bolo treba.. na nervy.. tak ale aspon ze mas klud.. drz sa

santeema
12. mar 2015

@speranza1 super, super🙂....sa tesim, nech len ide vsetko dobre aj dalej, normalne po porode tvojom, haimi, disci, lemoni, dorotky66 a neviem este kto tu caka babo, by sme mali strelit sampus spolu a oslavit to aj krpcami🙂)), alebo dat stretavku z fora🙂

diska
12. mar 2015

@lemoni86 ahoj,bola som ,kontroloval mi krcok a robil ultrazvuk,krcok mam presiaknuty ,mam len lezat .
On mi to tvrdnutie vysvetlil ako stahy a take ja asi nemam,ja neviem co vlastne mam,mam take pnutie a pobolievanie ale nie ako pri tvrdnuti asi ,lebo to vraj trva chvilu a prejde a ja to mam tak dlhsie ,niekedy mam lepsi den a niekedy horsi,u teba sa to ako prejavuje?

diska
12. mar 2015

@speranza1 ja mam take obyc.magnezko 500mg od generica ,to mi davali aj v nemocke,to je asi jedno ake,ze?

haimi
12. mar 2015

@lemoni86 fuha, to ti tvrdne aj ked lezis? Ja mam len take pnutie, ale to len chodim aj to nie vzdy. Drzim palce, nech sa to ukludni. Inac ja ladujem brutal mnozstvo magnezka. Urcite viac ako 2000. Ale doktorka hovorila ze nevadi

sarasota
12. mar 2015

@haimi ja som lezala od 27 tt do 31tt pre tvrdnutie bruska,skrateny krcok a aj na pol prsta otvorena a este aj koli dalsim mojim Dg..Stefanikova veru velka voda 🙂 ja chodim k Chovanovej a mala som ju aj pri porode.Ja som lezala aj s Tomaskom aj s Matkom na tej istej izbe aj posteli.My sme tam boli taka super partia 4 bab dlhodobo leziacich a aj sme spolu v kontakte a cez leto dame stretko 🙂 .

haimi
12. mar 2015

@sarasota dlho si veru lezala. To aby som sa nachystala. Chovanova bola moja izbova, ked som tu lezala v prvom trimestri. Bola taka pokludnejsia 😉

lemoni86
12. mar 2015

@haimi @diska no, dnes rano som sa zobudila na to, ze je moje brucho ako lopta zgulatena a nafuknuta pomaly ako volejbalka...citim to aj tak.zenked si polozim prst na brucho , tak je to nieco take ako ked napnes sval..a citim pro tom aj miernu bolest..gynekologicka mi aj vravela ze netreba si suchat, hladkat ani nijak masirovat brucho, ze moze to byt aj z toho.. Inac okrem toho citim tak dole v nieste ochlpenia bolest ked trosku zatlacim, take ko keby svalovku som mala..uvidime ze ako, ci to prejde..ked ne ta spital och :-/

sarasota
12. mar 2015

@lemoni86@haimi@diska veru ked tvrdne brusko -zakaz hladkania pretoze to este viac drazdi maternicu 😉

diska
12. mar 2015

@lemoni86 ja to citim hlavne ked stojim alebo chodim asi,ale hlavne od pupka hore,alebo ked lezim na chrbte,ked sa dam na bok je to lepsie,tak mozno to ani nieje tvrdnutie,ja mam velke brucho tak ci tak mozno to skresluje tuk 😀 ked som to hovorila doktorovi tak,ze aj on ma tvrde brucho a ze zle tvrrdnutie je vtedy ked je v intervaloch,tak ja uz naozaj neviem ..tebe doktorka aj chytala brusko? 🙂

lemoni86
12. mar 2015

@diska no robila sono, velmi ho nechytala ale vravela ze nema primerany tvar..ze je take strnule .. Ty si na tom potom ok, az na ten cervix...
@sarasota to som take nevedela, kazdy den si brusko niecim natieram, uz budem davat pozor pri tom 😖

lemoni86
12. mar 2015

@diska ako, ono sem tam to citim tak, akoby sa mi babo vyduvalo, akoby som citila jeho telicko, no to je v takom tyzdni este skoro...cize to je to tvrdnutie urcite..

sarasota
12. mar 2015

@lemoni86 ani ja som nevedela .Este pri Tomaskovi ked som lezala v Blave tak spolubyvajucu tam sprdla hlavna sestra ze ci nevie ze ked jej tvrdne brusko si ho nema hladkat 😠

diska
12. mar 2015

@lemoni86
@sarasota o tom hladkani som sa ja dozvedela v nemocke na Antolskej,boli somnou na izbe tehulky co uz mali velke bruska a sestricka im stale dokola hovoirla ,ze nechytat a nehladkat bruska,lebo to vraj sposobuje stahy,kontrakcie.

diska
12. mar 2015

@vernazza ahoj,neboj ked to pride tak to budes brat ako samozrejmost ,tak ako kazda z nas . 🙂

sarasota
12. mar 2015

@speranza1 tak toto je vysledok vcerajsieho zlodeja.Teba to caka dvojmo. 😀

lemoni86
12. mar 2015

@sarasota @diska hm, fajne, najlepsie je sprdnut zenu a ju viac vystresovat 😠 ... a akoze skade to ma tehotna zena vediet :/ .. je celkom prirodzene ze si zena hladka brusko a podla mna tiez ked nieco nie je ok tak chce akoby pohladkat male, dohovarat mu a tak, ze mi to vydrzime atd.. .. no co uz no.. uz budem vediet..

speranza1
12. mar 2015

@sarasota jaaaaj a ja ze to bolo horsie 😀 😀 😀 ....

lemoni86
12. mar 2015

baby mam otazku... dnes som bola velmi sikovna a rano ako som si zalievala caj, tak som nechtiac drgla s kanvicou do toho pohara ako som si zaliala a asi deco horucej vody sa mi vylialo na nohu.. na chodidlo a palce, tak ze tam mam mechur velky asi skoro ako keks disco. moze sa stat nieco babu? ze trebarz sa mi narodi niekde na telicku s nejakym flakom? nie je to len vtedy ked sa to stane ze sa popalim na brusku a logicky ked tam je pri tom blizko babo, jeho cast tela, tak ho to moze poranit... ?

monicka79
12. mar 2015

@lemoni86 to su len povery a vravievalo sa ze ked sa zena zlakne ohna, tak ma dieta cervene flaky - hemangiom, ale vedecky to nie je vobec dokazane. Takych veci sa narozprava ako napr. neumyvat okna lebo bude mat snuru omotanu a pod. Netreba to brat vazne

diska
12. mar 2015

@lemoni86 tiez si myslim,ze to babatko niako neohrozilo.

lemoni86
12. mar 2015

@monicka79 @diska nj tiez si myslim ze povery

speranza1
13. mar 2015

@haimi myslim na teba zlatko...som zvedava, ake ti dosli vysledky a co sa rozhodli robit dalej....drzim palce...velmi prevelmi...

ingrid0105
13. mar 2015

@haimi drzim palce moja

dorotka66
13. mar 2015

@lemoni86 určite nie lemoni, ja som si v prvom mesiaci prisadla členok (hypermobilita) a dieťa je úplne ok 😀

haimi
13. mar 2015

@speranza1
@ingrid0105

Caute kocky, nic neviem, lebo velka vizita nebola. Lekari isli niekam na konferenciu. Ale zatial doktorka spokojna, kedze sa citim dobre. V pondelok sa uz rozhodne, ze vraj pride aj prednosta. Vyzera sympos, co sa tu motal a ze vraj dost kapacita. Vola sa mudr. Zahumensky, tak ho mozno nejake bratislavcanky poznaju. Stale je otvorena aj varianta, ze by ma nesili, aj ma po nejakej dobe pustia domov, len by ma uz zaradila do rizikovej poradne, aby ma castejsie kontrolovala. Tak uvidime. Ale asi vela ukaze sono, tak mi ho snad v pondelok urobi.

@speranza1 a ty ako sa citis, vsetko v poriadku? Ked lezkas, tak si aspon kocik pokukaj, nech mas zabavu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre