Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tixx
5. sep 2014

@jplenka aj tebe drzim palce, nech vlozia to prave embryjko,ktore sa uchyti a bude pekne dalej rast 🙂

tinka9075
5. sep 2014

@tixx Ďakujem neboj bude sa mu páčiť a za dva týždne budeš písať že si tehuľka držím moc palce 🙂 🙂

gerdusha
6. sep 2014

Baby, nezvysil niektorej clexane 0, 4?

gagirl
6. sep 2014

Kocky poradte ci si dat utrogestan vaginalne rano ked mam na obed ET?

rebeka33
6. sep 2014

@gagirl kludne im to vadit pri vklade nebude.ja som davala skoro rano a v poho.

izzie27
6. sep 2014

@gagirl samozrejme, ja som sa na to pytala... prajem vela stastia 🙂

mimika1973
6. sep 2014

@izzie27 ahojky izzie, ty co cakas, uz viete? 😉 😵

nelly3
6. sep 2014

baby ten prednison ked sa berie, sexovat sa musi len s ochranou vsak? ci moze sa aj normalne s tym, ze spermije nepojdu dnu?

izzie27
6. sep 2014

@mimika1973 ahoj, synovci budu mat partaka na futbal 😀 a vy ako pokracujete?

michelitta
6. sep 2014

kocky tie ktore ste boli v Brne na softe..Prosím Vas ake lieky ste mali, plus injekcie a kolko presne dni ste coho brali a na kt.den bol Et?A ak mam gynekologa, kt.je ochotny robit checking folikulov, kolko krat ste tam asi boli? Dakujem za statistiku!!!

sasa1983
6. sep 2014

@michelitta na túto otázku ťažko odpovedať, lebo každá sme mali iné, rôzne, aj dávky, ja už si napr. nepamätám, ale viem, že mi po USG čo som bola D8 upravoval dávku. Ak si trúfaš, kľudne môžeš chodiť k svojmu gyndošovi, ale ja to beriem tak, že keď Ti to v Brne dávkujú, mali by to aj sami kontrolovať-aj tak to nie je veľa návštev, cca na stimulku 3-4 aj s vkladom...

michelitta
6. sep 2014

@sasa1983 ahoj saska vraj sa da s nimi dohodnut,ved len nadiktujem pocet folikov a rozmer,moj gyn ma tiez reprodukcne centrum,tak by mi s tym velmi pomohol..ta cesta 4 hod je dost na kontrolu folikov..vidim,ze sa ti zadarilo gratulujem srdecne !mozem sa spytat aku ste mali diagn. a ake si mala davkovanie a coho konkretne ty? kocky mi uz poslali tabulku v skupine (IVF,rady a skusenosti.)

sasa1983
6. sep 2014

@michelitta ja som mala len soft, mám veľké AMH a brala som niečo v pere, ale už neviem koľko...bolo to málo jednotiek, fatk neviem....prepáč. JAsné, 4 hod je veľa, neviem z kadiaľ si, ja z Ba, to sa dá otočiť...

michelitta
6. sep 2014

@sasa1983 mne tiez doktor na zaklade emailu a nami poslanych podkladov poslal,ze navrhuje soft..tak som zvedava..budem v den konzultacie 2 den menzesu tak hadam by sme uz mohli ist do toho hned..Dala som si spravit toto : Dobrý den ,

pro zjednodušení a zkrácení celého procesu

navrhuji

nechte si udělat přes svého gynekologa

hormonální profil 1.-3. den cyklu na FSH.LH,PRL,TSH a AMH
tombofilní mutace a zakladní imunologický screening pro ferlilitu

ostatní event až po konzultaci u nás

Inak to bude nas 6. pokus, 3ivf (ET), 2 Ket ..Ak sa nerata ze som mala hcg 2 dni vyssie,tak vsetko neuspesne..takze vkladam do Brna velku nadej 🙂 strasne si to prajem!! my mame zly sperm.. 😖

sasa1983
6. sep 2014

@michelitta panebože a to si kdechodila zatiaľ? to už je veľa, ozaj..

mimika1973
6. sep 2014

@sasa1983 ahoj a ty co cakas? holku nebo kluka? 😉 tehulkovanie prebieha oki? 😵

sasa1983
6. sep 2014

@mimika1973 ďakujem, chlapčeka. NA začiatku boli ťažkosti, ale už ok, dúfam, že to tak aj zostane....

michelitta
6. sep 2014

@sasa1983 no je,ale co narobis 😠 Ferticent Bratislava..Pozri si moj fotoblog. 🙂 .Inak som to zvladala v pohode,az na tie neuspechy ☹

sasa1983
6. sep 2014

@michelitta tak snáď to bude lepšie, ja som bola v Brne spokojná...nie je žiadna istota, že v lepšom centre sa podarí a v horšom to nevyjde...ale budeš menej odkázaná na šťastie, náhodu a tak....

michelitta
6. sep 2014

@sasa1983 ja sa snazim mysliet pozitivne a moj priatel ma velmi podporuje, ked nechcem netlaci ma, ked chcem stoji za mnou.Mala som teraz rok pauzu, lebo sa mi zazrakom spriechodnili vajecniky, tak sme skusali prirodzene..ale rozhodla som sa ze ma fakt uz nebavi stale len cakat a dufat..☹ chcem ist na istotu.To mas pravdu o tych centrach, ale ratam s tym ze maju asi predsa lepsie zariadenia aj pristup.Priatel bude mat 40 v oktobri, a neviem si predstavit krajsi darcek ako mu oznamit ze cakame dieta🙂

sasa1983
6. sep 2014

@michelitta to je nádherné, budem Ti veľmi držať palce...Kedy plánuješ ísť nato?

michelitta
6. sep 2014

@sasa1983 23.9.mame konzultaciu a to budem akurat na zaciatku menzesu🙂 dakujem Ti krasne🙂

sasa1983
6. sep 2014

@michelitta tak to už bude čoskoro...držím palec, cmuk!

speranza1
6. sep 2014

@nelly3 pre istotku s ochranou 😉 draha 😵 a drzim palce vo vsetkom 😵

izzie27
6. sep 2014

@michelitta ahoj, ja som brala clostylbegyt a merional, orgalutran som uz nestihla. Foliky mi pozrel moj doktor a uz som len nahlasila pocet a velkost. Prvy odber som mala na 10.den a pri dalsom softe som mala presne tie iste lieky a este som mala aj orgalutran a odber na 14.den
Drzim palce nech to vyde 🙂

gagirl
6. sep 2014

@izzie27 dakujem🙂

tixx
6. sep 2014

@gagirl ahooj,no akooo? 🙂

gagirl
6. sep 2014

@tixx
@jplenka aj ostatne kocky..tak uz mam po ET ..vsetko prebehlo v pohode..nerobil mi hi sice zasa Dr.stelcl ale nevadi..dolezity je vysledok..a doktorka Kurecova mi robila opu aj vklad takze som mala na nu stastie..ale bola velmi mila a zlata..Teraz uz len pockat na pozitivny vysledok..ako sa mate??..🙂

tixx
6. sep 2014

@gagirl presne tak,aj ja cakam na pozitivny vysledok 🙂 kedy sa chystas testovat? pockas az to toho terminu,co ti povedali v RF,ci uz aj skor?

gagirl
6. sep 2014

@tixx este som zabudla napisat ze sme vkladali tiez jednu HB1..a mame este jednu XB a dve moruly..tie dve moruly este nechaju do zajtra a uvidi sa akej budu kvalty a kolko sa nakoniec bude mrazit..vy mate kolko este zamrazene? 2 zeM´_vies co asi skusim skor..neviem dokedy vydrzim ale skor ako na 8 den by som nechcela..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre