Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

buba08
10. jan 2016

@gagirl no uz by mohol byt, po 3 MA

zuzu1108
10. jan 2016

@gagirl Maji my sme mali aj tersz PGD. Ja by som si ho dala robit. Je to drahé a ano nieje to uplne 100%ne. Napr mne vyšli nie moc dobre vyskedky na downa v 12tt 1:195 a nikto mi to nevedel potvrdiť ci ho babo nebude mat, len Mudr.Ondrejcak genetik povedal ze pokial vyslo PGD negativne nema dôvod pochybovať.Ale aj tak som si dala robit z krvi Prenatal safe kde vyslo ze je v poriadku ako na PGD 🙂. My sme do PGD isli kvoli spermiam.

diska
11. jan 2016

baby pomoooc....moj maly sa uplne zmenil,vobec nechce spat,stale len cosi robi,krici,rozobera vsetko v postielke,este nedavno nam zaspal o 6 vecer a spal do 5.30 a teraz aj ked zaspi okolo 19tej tak cca o 20je hore a vystraja aj do 22druhej ,alebo niekedy aj o pol noci sa zobudi a chce sa hrat,co mam robit? 😀 😝

tinkatinulka
11. jan 2016

@diska asi si si ho rozhíčkala.. 😀 😀 😀 , ako hovori moja segra navar dobrý beton na veceru a odpadne..este je skoro na vystrajanie 1 puberty

diska
11. jan 2016

@tinkatinulka no srandicky srandicky 😀

mircalla
11. jan 2016

@lienka_1
@scheflera No normalne vam zavidim to mlieko, ja neviem, co sa tentokrat po....o, ma to stve

scheflera
11. jan 2016

@mircalla Nevyčítaj si to,určite nie si o nič horšia mama ako my ostatné.Ja ti závidím,že malého si dojčila tak dlho,ja prvú dcéru len 3 mesiace,aj to zuby-nechty,no dostala aspoň základ a mala skvelú imunitu 🙂

alica311
11. jan 2016

@gagirl ahojky, môžem sa spýtať aký problém ste mali so spermiami, keď ste dávali PGD? My máme 30% fragmentáciu dna, takže PGD by sa nám zišla, ale je to mrte drahé 😠 Počula si už o Magnetickej separácií spermií?

alica311
11. jan 2016

@zuzu1108 ahojky, môžem sa spýtať aký problém ste mali so spermiami, keď ste dávali PGD? My máme 30% fragmentáciu dna, takže PGD by sa nám zišla, ale je to mrte drahé emoticon Počula si už o Magnetickej separácií spermií?

alica311
11. jan 2016

@gagirl prepáč, v predchádzajúcej správe som sa sekla, správa patrí zuzu1108

fatma1
11. jan 2016

@ria191 Co to vidim!! ty betarka!! ale ja som sipila daco..bolo mi cudne, ze sem nechodis tak casto a nepises...ale dobre si spravila..nechcela si to zakriknut a sup, je to tam...velmi, velmi, velmi sa tesim..ja sem chodim tak rok a sledujem tu pribehy a teba si pamatam, aj z IP a tak...dala si nadej teraz..ja budem 8. febr. 6 mesiacov po operacii myoma, co mi Bielco robil...strasne som stastna s tebou...drz sa..;)

lienka_1
11. jan 2016

@mircalla Urcite si to nevycitaj. Niekedy to jednoducho nejde. Aj ja som mala v noci slabu chvilku. Kojenie s odgrgnutim mi trva 45-50min. A mala sa bbudila kazdu hodinku ampol tejto noci. O pol 4 rano som bola nalomena ist spravit nutrilon, lebo som mala pocit, ze mala je hladna. Teraz od ranneho krmenia uz taha 3 apol hodiny a nevyzera, ze by sa jej chcelo vstat.
Ja som si v nemocnici riadne porevala, ked nebolo mliecko a potom som si uvedomila, ze vyrastli milionyndeti na UM aj nase vyrastie ak tominak nepojde.

ingrid0105
11. jan 2016

@gagirl mozno poznas odtilto @angel74 tiez je v nasom veku skusala 3x IVF ani tuk ani raz v decembri sa dali na posledny pokus ci v novembri dali aj genetiku tusim y osmich embryjok boli dve OK jedno zamrazene a jedno uz jej rastie v brusku, je konecne tehulka. Skus je pisnut 🙂

santeema
11. jan 2016

@mircalla nic si z toho nerob...moja mamina nas mala 3 a ani jednu nekojila. nemala vobec mlieko. a ja kojim uplne v pohode a aj segry🙂

sasa1983
11. jan 2016

ja napr.ozaj úprimne nerozumiem, načo sa vytvára taký tlak na ženy, aby kojili. ..je to prirovnateľné k tomu, že ak nebudeš mať pre baby to a to, budeš taká a taká.

zuzu1108
11. jan 2016

@alica311 Ja uz neviem presne aku dna fragmentaciu sme mali, ale dobre to nebolo. Teraz pri posl ivf nam zostalo jedine embryo z 12tich a to išlo na PGD. Uz nam Otevrel navrhoval darcu.Predtym si mm dal robit vsetky mozne spermiogrami u geneticky v Reprogene a ona odporúčala tiez PGD. Dal si robit aj fish tunel čiže sme videli ako velmi je poškodený daný gen v spermii.Musela by som to pohľadať ale myslim ze päť ich dôkazu vysetrit touto metódou.Pgd je drahé.Ak ste z ba alebo okolia skúste ist na toto k dr.Cernakovej, poznajú ju aj v RF. Pozri reprogen.sk

kristinabianka
11. jan 2016

@diska dakujem😉

alica311
11. jan 2016

@zuzu1108 Momentálne chodíme k dr. Reismullerovej do ISCARE, tam ste si dali aj žiadosť na ivf, teraz čakám na schválenie. Dr. povedala, že naše výsledky nie sú dobré, ale nie je "to nič, čo by sa nedalo vyriešiť umelým oplodnením", až na nete som našla, že 30% fragmentácia je už dosť zlé, tak teraz vôbec čo si mám myslieť, kuknem ten reprogen, ale dosť sa bojím aby bolo vôbec niečo na vklad, lebo ja mám troška zvýšené fsh (amh našťastie v poriadku), a vajok budem mať asi menej ☹

majba
11. jan 2016

@diska nasa tiez spi kadejako. mozno uz nepotrebuje tolko denneho spanku ked sa takto budi uprostred noci. nasa ked spi dlhsie (viac ako 1,5hod) alebo zaspi neskor ako o jednej cez den, tak chodi spat pred pol nocou.

alica311
11. jan 2016

@zuzu1108 fish tunel??? nič také v iscare nespomínali, len som troška sklamaná z prístupu, lebo ak by sme ti tú fragmentáciu dna nedali spraviť samy tak ju asi ani nemáme ☹

zuzu1108
11. jan 2016

@alica311 Tak ja co som citala o Iscare, úprimne poviem ze by som tam nesla. A co dáte za ivf v Iscare mate sko samoplatci tu v RF. Neponúkli ti to lebo to nerobia asi. Toto môjmu muzovi robila len Cernakova. Ona chodí do Iránu alebo Iraku robit geneticku.Urcite by som to konzultovala s nou tu dna fragmentaciu.

alica311
11. jan 2016

@zuzu1108fakt? myslela som, že by to tam bolo drahšie, keď tam nič nedáva poisťovňa, kuknem ešte cenník RF, Iscare išiel z cenami dosť hore, budem rada ak zvládneme jeden cyklus ivf, na ďalší by som musela zase dlho šetriť, tak nechcem urobiť niekde chybu.... už som z tých všetkých info dosť zmätená, a nejako sa neviem sama pohnúť ďalej, ako sa rozhodnúť, kam ísť, aké vyšetrenia sú ešte potrebné, nikto ti v care nič nepovie, čo si nezistíš sama, to nevieš, V caroch by som očakávala viac...aspoň nejaké odporúčania ale nič ☹

alica311
11. jan 2016

@zuzu1108
Som našla na stránke RR, že
"Pro samoplátce je cena této metody 26.000 Kč" to je cca 900eur, + všetko ostatné je cca ako u nás, tak prečo lacnejšie? ISCI tam stojí 8000Kč, myslia tým jedno vajíčko či viac,
nejako sa v tom neviem zorientovať 😠

Některé specializované výkony, které mohou být k úspěšné léčbě nezbytné nebo zvyšují šanci na otěhotnění, žádná zdravotní pojišťovna nehradí:
ICSI (injekce spermie do vajíčka): +8.000 Kč
PICSI (injekce vybrané spermie do vajíčka): +3.000 Kč
Prodloužená kultivace: +6.000 Kč
Asistovaný hatching: +4.000

santeema
11. jan 2016

@diska sa mi to hned nezdalo, ze mu ten zazracny spanok vydrzi dlho🙂...som ani nepocula o babatku, co spinka od 18.00 do rano 5.00:-))..som ti ticho zavidela, ze sa vyspis🙂.... to sa upravi , alebo utrasie, neboj🙂

gagirl
11. jan 2016

Kocky crinone si mam dat pred vkladom alebo po vklade.?

katka17044
11. jan 2016

ahojte prosim po akej dobe po ultrazvuku ste išli na výber vajíčok?

scheflera
11. jan 2016

@lienka_1 A nie je jednoducho len vyspatá?Moja spí celý deň,a fázu bdenia má v noci od jedného krmenia po druhé,to je aj 3-4 hodiny.Hladná nie je ked vidím,že vypila 70,len má očká dokorán.Ked je vyspatá,môžeš jej dať hocičo,nezaspí,treba len vydržať,hlavne,že ju nebolí bruško alebo niečo iné.
My sme dnes vzali malú po krmení k pediatričke,potom ešte môj dr.vybral štichy po sekcii,a ona si pekne buvala.Takže sa teším na noc
😨

leaa70
11. jan 2016

ahojte aku mam sancu na umele oplodnenie s AMH 0,66?

lienka_1
11. jan 2016

@leaa70 Urcite ano. Ja som mala aj 0.4

lienka_1
11. jan 2016

@scheflera Prav3ze ona zaspinka este na ciciku. Ona sa sama budi s ruckami. Sermuje ako profik! 😀 Ked ju zaviazem do perinky potom pekne potiahne akurat je niekedy taka sikovna, ze kym skryjem jednu, druhu vytiahne 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre