Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sasa1983
2. máj 2016

@silvinkabb ja som mala preplateny soft, ale to bol rok 2014, asi sa to zmenilo.

silvinkabb
2. máj 2016

@sasa1983 aha, no neviem o tom. lebo ked si pozries cenniky, tak nikto ho nema v kolonke preplatene poistovnou, tu to davali baby, tak som len kukala, nevedela som

katka17044
2. máj 2016

@matusik6 reprogen a robili nam tam toto: spermiogram s morfologiou- 30eur.
vysetrenie DNA fragmentacie v spermiach 120eur.
Fish spermie 190eur.
FMR1 subgeonotyp 150eur.
kozultacia 30 eur.
dali sme na jej odporucania a chceli sme vsetko spravit co odporúča

gagirl
2. máj 2016

@katka17044 je mi to luto ze embryjka neboli v poriadku a nedoslo znova ku vkladu..Musi to byt tazke..hlavne ked to vsetko stoji tolko penazi..A co vam dalej odporucaju tu liecbu antioxidantmi pre manzela?problem bude asi v spermijkach ze?To vysetrenie v reprogene ste si dali az po tychto vysledkoch z pgd ze?A tam co vam odporucili?skusat s manzelovymi spermiami a davat vysetrovat pred vkladom pgd ci?.Antioxidanty by mali trocha pomoct podla nich?

katka17044
2. máj 2016

@gagirl presne si napisala vsetko ako to je, tak zatial to vyzera ze to je kvoli spermiam ked maju to poskodenie dna fragmentacie 37% doteraz sme mysleli ze to kvoli mne... vybrali mi vajicovod teda 2 krat laparka potom som sa liecila na protilatkach proti spermiam a trofoblastu ale aj ked som to mala uz negativne tak stale nic tak uz sme nevedeli no a zrazu to pgd stale zle :( tak vyzera to na tie spermie geneticka povedala ze prirodzene nie je moc sanca a uz len davat toto pgd aby aj ked sa to podari bolo ok dietatko tak najlepsie to uz takto kontrolovat

matusik6
3. máj 2016

@katka17044
Pekne ceny☹

matusik6
3. máj 2016

@katka17044
Manžel má kolko rokov?

katka17044
3. máj 2016

@matusik6 ano skoro nas tam porazilo pred tym sme davali pgd tak je toho uz nejak vela je mlady ma 29

cheeky82
3. máj 2016

@katka17044 nam embryolog i lekar povedali, ze pri zlej fragmentacii,aku ma moj muz (55%) je sanca, ze ostanem tehotna a narodi sa postihnute dieta absolutne mizerna. pri zlej fragmentacii ani neotehotnies a ak nahodou nejakym zazrakom ano, tak potratis, preto sme sa rozhodli, ze PGD robit nedame, je to strasne drahe. Akurat sa modlim, aby embryolog mal stastnu ruku a vybral spermiu, ktora nema poskodenu DNA. radsej tie peniaze co idu na PGD vyuzijem na dalsie IVF. samozrejme moj osobny nazor, netvrdim ze spravny 🙂
a moj muz mal 28 ked sme sa zacali snazit, takze vek nie je vzdy rozhodujuci.

lulu10
3. máj 2016

caute dievcata, nemate nahodou niektora mail kontakt na doktora Doubeka-gynekolog alebo na ineho gynekologa z Reprofitu?

katka17044
3. máj 2016

@cheeky82 presne vek s tym nic nema moj muz ma len 29 mne doktor z brna povedal ze sanca je nizka a geneticka co nam robila toto vysetrenie ze antioxidanty by mali pomoct to znizit aspon o 20% ze sa o 3 mesiace po liecbe uvidi ale prirodzene viacmenej sanca moc nie je i ked priroda je niekedy carodejka. No a ze ivf uz jedine s pgd mala som uz 10 vkladov vzdy som ostala ale len na chvilocku tak radsej nech nie je ani vklad ked nema byt v poriadku :( je to hrozne uz vsetko

cheeky82
3. máj 2016

@katka17044 na kontrolnom teste fragmentacie sme neboli, je to jedno. neostava nam nic len skusat. a ano, je to horsie ako hrozne ☹

katka17044
3. máj 2016

@cheeky82 mojmu muzovi sa to ale meni ked mu to robili v brne tak mal iba 17% co bolo ok lebo hranica je od 25 ale teda podla toho vieme ze to kolise tym padom sa to musi dat znizit tou liecbou.... teda verim a dufam tomu

cheeky82
3. máj 2016

@katka17044 hm, to je zvlasnte, nam povedali, ze to sa zmenit neda, ale ked vam vysli rozne hodnoty, tak to potom asi naozaj mozno zmenit.

katka17044
3. máj 2016

@cheeky82 ano ma dva rozne vysledky a uvidime po tej liecbe teda co to spravi.

cheeky82
3. máj 2016

@katka17044 ja to uz ani nechcem vediet. budeme proste skusat dovtedy, dokym sa to nepodari, alebo dokym budeme vladat

katka17044
3. máj 2016

@cheeky82 a nebudete to preliecovat?Lebo ja mam pocit ze bez toho budem mat stale potrat ako sa stalo 8 krat prirodzene som vobec neostala no a ak by sa neliecilo hrozi aj rozne poskodenie

cheeky82
3. máj 2016

@katka17044 ved vravim ze nam povedali, ze take dieta sa nam nikdy nenarodi, lebo bud sa embryo neuchyti alebo dojde k potratu. vobec sa neobavam toho, ze by sa mi malo narodit chore dieta. vit a antioxidanty bral a nikam to neviedlo. teraz berie uz len vit E, kotvicnik caj a nosifol. a co ma byt bude aj ked sa na hlavu postavim. uz fakt nie je co preto urobit. keby tie antioxidanty boli take zazracne, tak ich rovno davaju na predpis aj s presnym davkovanim. prepac ze vnasam sem tolko pesimizmu, ale tak to vnimam ja.

cheeky82
3. máj 2016

@katka17044 urcite sa vam to raz podari. ja som s manzelovymi spermiami ani raz neotehotnela, takze ty si na dobre ceste. urcite sa to podari.

katka17044
3. máj 2016

@cheeky82 a ake lieky presne uzival? a tiez 3 mesiace? Ved nie ja chcem vediet presne ako to je a ake su sance

katka17044
3. máj 2016

@cheeky82 este sa ti nikdy neuchytilo? A kolko si mala vkladov ?

cheeky82
3. máj 2016

@katka17044 to uz bolo davno, si nepamatam. ale koenzym q10, vit C a tak. vklady som mala 2 .

erijan
3. máj 2016

Baby mate niektora email na dr.Otevrela? Dakujem pekne.

erijan
3. máj 2016

@gagirl dakujem pekne 😉

gagirl
3. máj 2016

@erijan nemas zaco 🙂

katka17044
3. máj 2016

@cheeky82 aha my by sme mali uzivat nejake antioxidanty karnitin este ich nemame doma tak neviem presne

erijan
4. máj 2016

Baby, ak viete poradit z vlastnej skusenosti, tak mi poradte prosim. Neviem co robit dalej....zhrniem to v skratke, mam za sebou 3 klasicke IVF. 1.IVF dlhy stim.protokol Decapeptyl, Menopur 220 IU, odber z 1 vajecnika,ziskane 2 zrele vajicka, jedno oplodnene ICSI, vklad na 3.den... 2.IVF kratky stim.protokol Diphereline, Menopur 187,5 IU, odber z 1 vajecnika 5 vajicok, z toho len 1 zrele ale ani to neoplodnili, ET nebol...3.IVF stimulacia Gonalom 187,5 IU, Cetrotide, odber z oboch vajecnikov, ziskane 5 vajicka, 4 sa podarilo oplodnit PICSI+Macs, do 5.dna kult.ostala 1 hatch.blastocysta, neuspesny ET. Teraz som sa bola poradit v jednom centre na SK kde mi nedoporucuju Soft ze prave naopak zvysit davky hormonov aspon na 300 alebo az 375 IU... z Reprofitu mi Otevrel odpisal ze by skusil Soft IVF a PICSI resp.Macs... tak teraz neviem co robit, co vyskusat? :-/

gagirl
4. máj 2016

@erijan ahoj..tazko povedat ako by si zareagovala na soft,ake mas amh?kolko mas rokov?mohla by si skusit podla mna soft ako ti napisal Otevrel,davky sa potom mozu aj zvysit alebo predlzit stimulacia ak by si moc nezareagovala..podla mna daj na neho,ja by som asi skusila jeden soft predtym ako by si pichala do seba kopu hormonov.Ja som pri takej vysokej stimulke300j mala sice vela vajok,ale nakoniec po pk zostala len jedna pekna blastocysta,ostatne boli pomalsie..Ale jasne te to je individualne..skus sa este poradit..

anaba1
4. máj 2016

@erijan ja mam za sebou 2 ivf klasicke, 2 nativy a 1 soft. V jednom centre odporucaju skusat soft (otevrel) a v druhom max. Stimulku.
mam znizene amh..neviem aky mas problem ale ak si este neskusila soft. Tak chod do toho..prip. skus nativ..je to lacnejsie a uvidis co z toho bude..pri softe sa z 3 folikov vydolivalo len 1 vajko a aj embryjko vlozili..pri klasickych som mala 8 vajok oplodnenych a tiez len 1 na vklad..za mna soft

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre