Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jalaura
3. dec 2013

@miskanr1 no tak to su krasne spravy. Tak vo stvrtok sup po ne...🙂

mirkakn1
3. dec 2013

@schatje6 moji sa prestali vyvijat treti den, nam povedali, ze asi spermie su na vine, takze tak 😒 tebe drzim prsty, nech sa pekne delia 🙂

stella25
3. dec 2013

@mirkakn1 ahoj, a čo ti doporucili? Nám sa tiež prestali vyvíjať a poslali nás len na DNA spermií vyšetrenie.

zibi
3. dec 2013

@lienka_1 ok moja nevadi 🙂 len sa pekne usadte ..co ste sa stahovali ?

schatje6
3. dec 2013

@mirkakn1
@stella25 my mame spermiogram v norme, tak povedali, ze asi vajicka a s tym vraj nic nenarobime...

miskanr1
3. dec 2013

@jalaura Jaaaj moja uz sa pre ne velmi teším. Pekne sa nám vyvíjajú tak vyzera, ze su vsetci 4 bojovnici 🙂 no nech je uz štvrtok 🙂 dnes si este vychutnavam trocha vinka s mm. 🙂

schatje6
3. dec 2013

@miskanr1 dobry napad s tym vinkom, aj ja sa na ne tesim 🙂

jjajka
3. dec 2013

@miskanr1 si sa ma pytala ci citim brusko. V klude ani nie, len ked sa hybem, vtedy citim maternicu, ale to je podla mna tymi liekmi, od pregnylu citim aj bradavky a myslim, ze tym utrogestanom sa to bude este stupnovat.

jjajka
3. dec 2013

@ludinka na prvom sone 7dc som mala 2 dominantne 11mm (ten druhy bol viditelne mensi odhadujem tak 9mm ale doktor to zaokruhlil). Na druhom sone 10dc som mala 1x17mm, 1x14mm a 1x9mm. S tym 9 mm som nepocitala a presne to tak aj bolo, ten 9 mm bol na pravej strane a bol prazdny. Ale my sme chceli len 2ks, tak nam to vyslo.

miskanr1
3. dec 2013

@jjajka veru ja to mám podobne. Ale dnes som este stihla poumyvat okna, nech uz pred Vianocami nemusím robit nic namahave. A dnes som si bola dat predpisat u môjho lekára utrogestan a povedal, ze to môžem s toho cítiť mierne bolesti. Vraj je to dost vysoká dávka. Inak nekupujte lieky v Čechách. Ja som si vzala utrogestanu len jedno balenie, ale tu ked to lekár predpise vide to smiesny doplatok. 🙂

miskanr1
3. dec 2013

@schatje6 áno je to dobre na prekrvenie maternice 🙂 tak sme si dali 🙂

jjajka
3. dec 2013

@miskanr1 no ja dnes tiez stale upratujem, lebo od zajtra sa budem setrit.
Co sa tyka tej PK, nemoze to byt takto:
My mame 2 embryjka, 1 vkladame zajtra ako 2 dnove a druhe si davame zmrazit. Oni ho vsak nemrazia 2 dnove ale az ako 6.dnove. Sice mu spravia predlzenu kultivaciu, ale platit by sme podla mna mali iba to mrazenie. Ved to,co nam vkladaju PK nema.
Nebolo tak aj v pripade tych dievcat, ktore to nemali vo fakture????

miskanr1
3. dec 2013

@jjajka mne povedali, ze mrazenie je prvy rok v cene. A ja mám na fakture len zákrok - minimálna stimulacia 13000, krvne testy 4000 a lieky, co mi dali. A este ICSI z 5 vajickami 🙂 do kopy mi to robi 27200 CZK. A lieky co mi ostali mi vzali spat a neuctovali mi ich. A to sa mi velmi páči. 🙂 vychádza to lacnejšie ako co sledujem baby na SK, co doplacaju vyše 1000 EUR mimo platby od poisťovne.

miskanr1
3. dec 2013

@jjajka tebe dali aku predbeznu fkt?

jjajka
3. dec 2013

@miskanr1 to s tym mrazenim je podla mna tiez trosku inak. Prvy rok platis tych 5.000 a dalsie roky potom tusim1.800CZK za to uskladnenie. Faktura za mrazenie ti pride potom mailom, alebo poštou.
ja mam zatial soft 13.000, icsi 2.000 a krv 4.000CZK. Ale ak budu mrazit, to mi este urcite doposlu.

bradik
3. dec 2013

@miskanr1 Za mrazenie ti pride faktura potom mailom, ak budu embryjka 6.den vhodne na mrazenie.

mirkakn1
3. dec 2013

@stella25 nic, spominal profertil na zlepsenie spermio, ale my sme ho predtym brali, spominal aj tessa messe, co je odobratie spermii priamo, operacne, ale mm sa boji aj ihly, cize tak, berie vitaminy a rozmyslam nad genetickymi vysetreniami, tak uvidime 😒

miskanr1
3. dec 2013

@jjajka a @bradik ja som sa na to pytala pri konzultacii a povedali mi, ze prvy rok mrazenia je v cene liečby. Tak teraz neviem. No opytam sa vo štvrtok pri ET. @jjajka ty máš kedy vklad?

jjajka
3. dec 2013

@miskanr1 ja zajtra.

schatje6
3. dec 2013

@jjajka drzim palce na zajtra 🙂

miskanr1
3. dec 2013

@jjajka jeej super. Úžasné. Držím palce. Potom napis.

lusipe
3. dec 2013

@jjajka moc drzim palceky na zajtra 😉

monikak1
3. dec 2013

@sona_fit Ahoj Sonička moja 😵 😵 😵 ja som nestihala prísť na koňa 😝 ďakujéééééééém za vírusiky si poklad 😵 😵 😵. Včera všetko v pohode, vložili mi HB/1 tak jej verím zlatíčku 😵 😵 😵. Verím, že bude bojovníčka ako Tvoja 😉. A Ty maminka, ako sa nám cítiš? Nechodím teraz na forum a keď, tak len nakuknem na sekundu a utekám, mám frmol v práci, ale myslím na Teba, @tlucka, @lusipe aj ostatné kočky stále!!! Pohladkaj za mňa bublinku 🙂 a opatruj sa!

monikak1
3. dec 2013

@lusipe ahoj moja, kukla som dnešné príspevky, juuj Ťa vystrašilo zlatičko, buduje si domček 😉, určite je to dobré znamenie, známa to mala pri oboch drobčekoch, týždeň po vklade, cca 3 dni špinenie a oba transfery boli úspešné. Tak trošku vylož nôžky, oddýchni a bude to dobré 😵 😵 😵, myslím na Teba!

ludinka
4. dec 2013

@jjajka aha no tak potom este maju sancu u mna aj tie 9mm ked podrastu, to by bolo super...

miscok
4. dec 2013

Dobre rano dievcata, tak dnes to bude prvy den bez Utrosu, jupiiiii 😀 😝 😵

gaga83
4. dec 2013

@miscok ahoj ak sa smiem spytat od ktoreho tyzdna si ho zacala obmedzovat?Ty si brala aj ine lieky este? Inac ako sa citis moja? Tebe to nejak rychlo pribudaju tie tyzdne😀😀😀😀.

lusipe
4. dec 2013

@monikak1 ahoj Monika, jej, tak ty uz mas bublinku v brusku...krasna kvalita...tak moooc drzim palceky, aby sa pekne zahniezdila a vydrzala tam 9 mesiacikov. Kto ti robil vklad? no spinenie ustalo u mna, ale vecer ma bolelo brucho ako pred menzesom, aj teraz pobolieva....tak stale chodim na wc, ci uz dostanem...na test sa mi zda este velmi skoro, tak nic ine nezostava, len vydrzat. 😉

miscok
4. dec 2013

@gaga83 No veru leti to nejak 😀 Na zaciatku 12tt som zacala brat 3-0-3, po tyzdni po 2 a posledny tt po 1. Citim sa tak, ze gulatiem 😀 Nechapem, preco som uz taka bruskata. Vsetko ma tlaci, rifle ma opustaju, no des. Asi preleginujem celu zimu uz 😝 A ty ako moja? Vsetko ok?

lusipe
4. dec 2013

@miscok jaj tak ty uz si riadna tehulka...ked som si prisla, len si zacinala a pomaly uz aj rodit pojdes 🙂🙂🙂
len si to pekne uzivaj, je to krasny pocit... 😉 a tehu virusiky by sa nenasli pre cakatelky? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre