Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
23. apr 2015

@tinkatinulka ja som hopred casom googlila ale nic...kazdopadne dik za info...🙂

mimika1973
23. apr 2015

@tinka9075 a aky ze je rozdiel medzi tymito dvoma klinikami potom? RF bol prvsi nez reprogenesis, ze?
A to sa akoze vymenili doktori ci ako? ze Vrana do RF a Marcel zas tam? Dako to nechapem veru...
À le cenik je tiez urcite iny, ze?

dalida
23. apr 2015

@zuzu1108 mne tiekol intralipid 40 min. ziadne neziaduce ucinky sa neprejavili 😕

mircalla
23. apr 2015

@evadek Mne raz prepichol cystu bez narkozy....ze vsak vy to zvladnete a este vtipkoval...naco narkoza....a ozaj to trvalo asi 15 sekund....

marienka22222
23. apr 2015

Ziadost z VsZP do Reprofitu schvalena. Aspon jedna pozitivna sprava. A ani dlho im to netrvalo, az som bola z toho milo prekvapena.

zuzu1108
23. apr 2015

@dalida To mas super 🙂. Nemusi sa kazdemu, ale mne nebolo dobre po nom.

lucka_220809
23. apr 2015

@crazybabenka
@mircalla
@mimika1973
baby ja som stelclovi uz aj pisla, uvidim, a uz aj odpisal (behom pol hodky).. planovala som ivf niekedy o par mesiacov s nim, musim mat zrejme taky velmi speci postup pri vyvine embryi, tak som sa ho rovno opytala, ci budu mi to ochotni urobit i v reprogenesis...a ze bez problemov ano, tak ja k nemu asi prejdem...

crazybabenka
23. apr 2015

@lucka_220809 ja mám ešte jedného drobca v RF.....určite im ho tam nenechám 😀 😀 😀 a viac už žiadnu CAR potrebovať nebudem.....lebo tento posledný drobec je ten náš pravý......čo pri mne zostane 9mes v brušku a celý život pri mne.....resp. keď bude dospelý/dospelá....tak s vlastnou rodinou.....ale to potom doriešime 😀 😀 😀 😀 😀 ani neviem ....aký je rozdiel medzi RF a RG.....minimálne cenový

mircalla
23. apr 2015

baby trochu mimo temy, ale vcera sme urobili dobry skutok....angazovala som priatela a dalsich 5 kolegov a darovali sme 2% dane roznym chorym detickam tu z konika...
celkom pekne ciastky to vysli
uz predtym som ziskavala informacie, kto taku pomoc potrebuje, ale dost im trvalo v praci urobit to potvrdenie o zaplateni dane

lucka_220809
23. apr 2015

@crazybabenka ja som zatial moc hlbkovu sondaz nerobila do tych cien, ale chapem teda tak, ze reprogenesis je drahsi? o vela? musim to pozriet, ja som to vobec neriesila este...

crazybabenka
23. apr 2015

@lucka_220809 neviem....či je drahší alebo lacnejší.....nejak som to neštudovala....čo som len tak pro forma nakukla....tak napr. soft sa pri prvom pohľade môže zdať lacnejší.....ale keď potom čítaš ďalej tak je bez anestézy atĎ......takže treba to tam pospočítavať.

lucka_220809
23. apr 2015

@crazybabenka jasne, no ved uvidim, ked tam pojdem , dam si to vypocitat, skusim podat ziadost v poistovni na preplatenie... a uvidime, kam sa dopracujeme 🙂 Ja si nejak nemyslim,ze tam budu nejake obrie skoky v cenach, ale iste, moze byt nieco menej pristupne pre samoplatcov... tak uvidim ked to pride, , potom budem riesit, zatial to len planujem... zatial sa tesim, ze Stelcl je furt "k mání", do Francuzska (ci co sa tu najskor riesilo) by som za nim nesla 😀

dalida
23. apr 2015

@zuzu1108 no ved to... kazda reagujeme na liecbu inak... preto potrebujeme indi... pristup. Prosim ta, mas odporucanie na intralipid z RF... na vychode s nim nemaju ziadne skusenosti... obavam sa, ze mi ho na moju ziadost len tak nepodaju.... a co sa tyka jeho dostupnosti v lekarni, nepotrebujes na neho recept??? Dakujem za odpoved.

haimi
23. apr 2015

dnes som investovala moje prve peniaze do kociek. Kupila som im detske samolepky na stenu do izby 😀
Maju ich fakt pekne, tak popr pokukajte
https://www.modrykonik.sk/shops/detska-izba/0ho...

zuzu1108
23. apr 2015

@dalida Hej, mne ho naordinoval dr z RF.A v inom meste na vychode by ti ho nevedeli podat? V Bratislave sa da pichnut v pohode a myslim ze musis mat urcite na neho recept do lekarne.

haimi
23. apr 2015

@ingrid0105 jeee v Senci? Tam sme chodili pravidelne nakupovat, ked sme chodili z roboty 🙂 neviem, komu by som isla, asi Koudelkovi, alebo Machacovi...

haimi
23. apr 2015

@santeema a ake mas posledne info o vahe drobca? kolko vazite?

mimika1973
23. apr 2015

@lucka_220809 ahoj a na aky mail si mu pisala? (mozes do IP aj). Na vseobecny ci ma sukromny daky?
No my mame zamrazene spermose v RF, tak asi tazko by som to mohla teraz riesit v jeho novej klinike, ach jo!? Mne ide len o dobru stimulku s nim, zvysok aj tak embryologia robia ci uspech alebo neuspech... 😕 A tiez sa mi lubil on pri vklade, lebo bez problemov 😉 a srandista k tomu! 😀

mistisa
23. apr 2015

Tak babulky pre info keby mala niektora zaujem o preplatenie ivf v brne ( poistovna union ) 😉 volala som priamo s veducim oddelenie liecby v cudzine.podmienka je ze sa musi vyplnit a podat ziadost zo slovenskeho centra. Dalej na ich stranke maju ziadost nejaky formular na liecbu v cudzine to moze vypisat aj obvodny gynekolog.s tym ze toto tlacivo musim dat potvrdit v univerzitnej nemocnici cize bratislava martin kosice a prednosta to musi schvalit a orazit.potom papiere s centra s brna podrobna liecba ukony vsetko aby tam bolo a recepty ofotit a podat na poistovnu. Povedal mi ze ked mam dva cykly schvalene schvalia aj treti a taktiez mam iste ze prellatia take percento ako preplacaju na sk. Takze aby ste vedeli kto ma zaujem preplaca aj union 😉 😉

haimi
23. apr 2015

@zabka1124 ja uz neviem, ako to je s tymi injekciami. Ale zda sa mi, ze to treba obnovit, ale na to by vedeli 100% odpovedat len na novorodeneckom 😕 u nas pichaju az 4 davky po 12hod.

haimi
23. apr 2015

@mistisa tak to ti drzim palce. Aj mne toto vsetko porozpravali v dovere a nic z toho

mistisa
23. apr 2015

@haimi fakt? A to si sa s kym tam bavila? No ja to beriem ze ked je veduci a ma to nastarosti tak snad preplatia.ze mali vela uz ziadosti tam.a ze im preplatili. 😮😮😮

santeema
23. apr 2015

@haimi ani neviem, idem teraz 29.4.2015 na specialne sono k dr.grochalovi ten mi to povie, lebo moj gynekolog mi tie info nedava, iba mi povie ze asi tolko vazi. ale teraz co som bola 13.4.15 tak som sa aj zabudla spytat. ale povedal, ze vsetko je ok a dieta ma primeranu velkost a vahu danému tyzdnu a som teraz v 30tt. takze musim pozriet dakde do tabuliek, ze kolko to je🙂

zabka1124
23. apr 2015

@haimi no u nas sa pichaju 2 po 24hodinach.Ale fakt, ked nad tym logicky uvazujes-uvazujem, sak ked ich raz pichnu a plucka sa vyvinu, sak a potom nesplasnu naspat!!!Ked sa nieco vyvinie tak sa to nestrati!!!!!!!Mne to povedali v nemocnici tam kde sa rodi a stara o babatka!!!

tinka9075
23. apr 2015

@mimika1973 cenník sa mi nezdá až taký zlý ceny podobné ako v RF 🙂 🙂 možno sa vymenili neviem,,,inak keď sme šli do RF tak sme to hľadali a akurát pred Reprogenesis sme zastavili pozerám a hovorím mužovi že nie to nie je to centrum ktoré hľadáme 🙂 🙂

mircalla
23. apr 2015

vsimla som si ze na darcovske sa v tom druhom centre necaka
baby asi zavolam do RF - ale ako ste prosim postupne vysadzovali lieky - estrofem, medrol a ustrogestan? v ktorom tyzdni? ja si to nepamatam
v jednom kuse mam hnacku alebo zapchu a neskutocne som z toho nafuknuta....az teraz vypadam jak v 5 mesiaci,,,,

scheflera
23. apr 2015

V Brne sa nachádza aj Unica.Tiež som na darcovské nečakala,dokonca si príjemkyna môže vybrať z troch darkýn.A bola to fakt dilema,lebo všetky stáli zato.na prvej návšteve som bola 27.3.,za pár dní ma čaká ET. 😀

monicka79
23. apr 2015

@mircalla to by som aj ja chcela vediet, ja mam len utrogestan, ale strasne som tiez nafuknuta, zapcha, boli brucho niekedy. Ani neberiem 8 denne ale iba styri, ale aj tak mi to nerobi az tak dobre 😒

majkulik
23. apr 2015

Ahojte, tak sa pripajam k HCG pozitivnym. Nemate prosim niektora link na kalkulacku vypoctu priblizneho datumu narodenia po IVF? hladam to a neviem to najst. dakujem

skaredekacatko
23. apr 2015

@majkulik gratulujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre