Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

scheflera
5. máj 2015

@diska Tuto to každému po tých 20 kusoch zmenia za utroš.A majú veľmi dobré výsledky.Ja im verím,že vedia,čo robia.do 12týždna bude dopichaná ako ihelníček.Mne by to ani nemal kto pichať tak dlho.Musela by som ísť za švagrom 😀

diska
5. máj 2015

@scheflera mne to muz v pohode pichal az do toho 12 tt ,lepsie ako sestricka 😀

silvia545
5. máj 2015

@tinka9075 dakujeeem 😵 píšem ti IP 😉

tlucka
5. máj 2015

Kočky moje zlaté, neviem či som sa neradovala predčasne ☹ Čiarka na teste dnes na 19 deň po KET je rovnaká ako bola na 14 deň a určite nie tak silná ako kontrolná. A v sobotu aj teraz som si robila digitálny test a stále ukazuje 2-3 týždne od oplodnenia, pritom keď počítam že som 19 dní po KET 6 dňového embry, tak by už mal ukazovať 3 týždne od oplodnenia. Asi ma porazí... Ja sa z totho zbláznim.. ☹

zabka1124
5. máj 2015

@tlucka klud , nestresuj, SI TEHU;)! Vsetko dobre dopadne, len pozitívne mysli, musiii;)

crazybabenka
5. máj 2015

baby koľko sa platí za estrimax....už som zabudla....a rozmýšľam....či sa oplatí otravovať docenta aby mi ho predpísal....alebo ho rovno vyberiem

gagirl
5. máj 2015

@tlucka moja neboj sa bude to v poriadku..neda sa riadit len testami..ja verim ze si v strese z toho.ale skus mysliet pozitivne...Nemozes ist na kontrolu hcg a a na sono?alebo kedy mas ist najblizie..bude to dobre..myslim na teba..)

lienka_1
5. máj 2015

@tlucka Luci, ved ten digitalny test ti ukazuje uplne presne. Hlavne sa snaz byt v klude. Mimi velmi intenzivne vnima chemiu tela. Kedy ides na utz? Ja som sa objednala buduci utorok, ale neviem, ci to nie je skoro.

izabela7
5. máj 2015

@tlucka preco sa zbytocne stresujes testami? skodis sebe aj babatku, ja som urobila jeden rf test a neriesila viac, lebo dolzite je hcg a sono.

tlucka
5. máj 2015

@zabka1124
@gagirl
@lienka_1 Ja som z toho všetkého jeleň. Namiesto užívania si ja skončím v blázninci. Keď som mala negatívne testy, tak som si deň poplakala a bolo dobre. Teraz som v permanentnom strese čo bude. Na sono idem až budúci štvrtok. Môj gyndoš mi nechcel zobrat krv, že najskôr musí urobiť sono a na základe toho až odber krvi. Že každá žena sa iba teší, že ma pozitívne hcg ale že to nič neznamená a môže to skončiť hocijako. A teda minulý týždeň som hneď na začiatku tehu sa nechcela dať vyšetrovať. Tak som kašlala na neho a bola si dať urobiť dva odbery obdeň ako samoplatca. Včera som už nastúpila znovu po PN do práce, dnez som bola ešte na imuno v Nitre, takže si nemôžem dovoliť zase vymeškávať.
Leni, a ako sa cítiš? Mňa z tých stresov už bolí celé brucho. Neboj, tebe na sone budú určite byť srdiečka 😀 Bola si aj na kontrolnom odbere?

tlucka
5. máj 2015

@izabela7 Asi mi šibe, však?????

mimika1973
5. máj 2015

@tlucka sono ukaze istejsie nez testy, kedy ides na sono? verme, ze vsetko bude len ok! 😉

lienka_1
5. máj 2015

@tlucka Nebola som. Bola sobota a nebola som doma, tak som sa na to vyprdla. Stresovat budem az pred sonom 😀 teraz citim taky vnutorny pokoj( ale nechci vediet, co budem vystrajat buduci tyzden 😀 )
A citim sa uplne normalne. Trosilinku mam take napate prsia, ale keby som nevedela, ze bolo pozit hcg, ani by som si to neuvedomovala.
A mna kamoska presne upozornila, ze nemam stresovat, ked uz test extra netmavne, lebo niektore znacky su jednoducho take.
Hlavne sa upokoj, kasli na testy. Hcg stupalo a vo stvrtok bude srdiecko 😉

buba08
5. máj 2015

@tlucka bola si v NR na odbery? Kedy budeš mat výsledok? Na základe neho ti upraví davky? Verim, ze vsetko bude ok

zabka1124
5. máj 2015

@tlucka zlatko , tak si poplac aj teraz, ale od stastia!Asi mas vela emocii v sebe, nevies ich este spracovat( to ze si tehu), tak si poplac!JA som si tiez poplakala, ked som zistila ze som 1x aj 2x tehu, neverila som, ale uverila a verila🙂!Neboj bude dobre, len uz netestuj, neobzeraj sa, nestuduj sa a uzivaj si 🙂, len si davaj pozor , aby si si neudrela brusko🙂! A vecer sup s tvojim muzom do kina na rozpravku 🙂🙂🙂🙂, alebo na kavicku s kamoskou🙂!

tlucka
5. máj 2015

@buba08
@lienka_1
@mimika1973 Sono mám budúci štvrtok. Musím sa upokojiť a veriť, že všetko bude v poriadku. Asi sa fakt zbytocne stresujem. Bola som na kontrolnych odberoch kvôli protilátkam, a výsledky by mali byť o týždeň. Na základe toho mi upraví dávku Medrolu.

izabela7
5. máj 2015

🙂 bud, alebo sa velmi nudis. hcg je v norme, chod potom na sono a tam bude bit srdiecko 😉 nesleduj sa tak a uzivaj si, ze si tehu

tlucka
5. máj 2015

@zabka1124 Zlatíčko hneď mi je lepšie 🙂 Muž má teraz v práci nočné, takže je nepoužiteľný 😀 A všetky kamošky sú tehotné alebo už s detičkami, takže zas nič. Idem si ja pekne uvariť kávičku, vyložiť nôžky a teda konečne užívať tehotenstvo 😀

tlucka
5. máj 2015

@izabela7 😀 😀 Pravdupovedic od včera sa dosť nudím. Kým som bola doma a čakala na testovanie, tak som mala roboty okolo domu a zahrady vyše hlavy. Ale akosi som poľavila a moc sa pozoruje. Takže idem si trochu oddýchnuť a potom záhrada a kvietky 🙂

buba08
5. máj 2015

@tlucka akú mas teraz dávku?

ivetahe
5. máj 2015

@crazybabenka
Ahoj,chcem sa opytat co je to pipelle,co pises a naco chodite k Dr.Pastorcakovej,comu sa venuje,lebo to spominate viacere.Dakujem

tlucka
5. máj 2015

@buba08 Doktorka mi síce dala dávku len 4 mg, ale po neúspešnom KETe vo februári som nebola na odberoch a teda som si sama zvýšila na 8 mg. Povedala, že je to v pohode, že sa to prepočítava aj podľa váhy nejako a ja teda nosím na sebe kilečkov dosť 😀. Potom mi dávku upraví podľa výsledkov.

gagirl
5. máj 2015

@tlucka bude to dobre mojenko..neboj sa a uzivaj si tehu..ja som si tiez moc neuzivala lebo som bola dost v strese,,od zaciatku..neviem ci to robia hormony alebo sa proste bojime aby bolo vsetko ok...alebo som nieco citila ze to nebude dobre....teraz si hovorim ze som si mala nasu lasku uzivat kym bola v brusku..takze si uzivaj kazdy jeden den lebo je to dar..a ver ze bude vsetko v poriadku..vsetky tu ti velmi drzime palce..drzkaj sa..🙂

mircalla
5. máj 2015

@tlucka ja vzdy stresujem az pred sonom....Inak sa snazim na to nemysliet...ale vsak keby nieco nebolo ok, tak mas spinenie atd...nemas nic take

tlucka
5. máj 2015

@gagirl Ďakujem zlatíčko. Hlavne preto sa bojím, že viem, že to môže aj zle skončiť. Ale končím so stresovaním, idem si užiť slniečko a dobiť energiu.
Babulky, som vďačná za podporu a pomoc každej jednej z vás. Ďakujem za všetko 🙂

tlucka
5. máj 2015

@mircalla Nie, nemám špinenie, krvácanie, ani raz ma nezabolelo podbruško ako pred mrchou. Jedine čo som si všimla, že ma menej bolia prsia. Aj o tom som čítala veľa negatívnych vecí... Fakt sa asi iba zbytočne stresujem. 😒

buba08
5. máj 2015

@tlucka ja som mala tiez predpísanú dávku 4 mg, ale z Prahy, moja gyn mi ju zvýšila na 8 mg, aj ked mam ledva 50 kg a to mi chcela ešte zvýšiť na 16 mg, nakoniec sme ostali pri 8 mg

izabela7
5. máj 2015

@tlucka spravny pristup 🙂 slniecko. aj Marcel by ti povedal, prilis vela necitat a nestudovat a nepozorovat sa.

tlucka
5. máj 2015

@buba08 Tak to by som ja podľa váhy mala brať minimálne 50 mg 😀 😀 Najskôr som brala 8mg, potom mi to znížila na 4 mg, ale ja som si teda znovu nasadila 8mg a teda asi pomohlo. Som zvedavá na výsledky. Aj som sa chcela Dr. opýtať, či užívanie kortikoidov nemôže nejako poškodiť bábätko, ale zabudla som. Bolo tam milión ľudí ako vždy, došli sme medzi poslednými, ale sestrička na odbery aj doktorka ma brali do ambulancie hneď, tak tam všetci frflali. Tak som nato aj zabudla.

gagirl
5. máj 2015

@tlucka ja ta uplne chapem...viem ze je to tazke lebo sa bojis ci je vsetko v poriadku..ale nic ine ty nemozes spravit len cakat a verit ze bude vsetko v poriadku..mozno by som skocila este na hcg v krvi skontrolovat ked mozes ist ako samoplatca..ale ako myslis...ked ta to ukludni..myslim na teba moja🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre