Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzu1108
12. jún 2015

@gagirl ahojky 875 😉 😵 .

kako23
12. jún 2015

@gagirl osobne si myslim, ze zena najlepsie citi kedy je ten spravny cas. Alebo aspon by to chcela citit. 🙂 Nemyslim si, ze je to pravidlo, pretoze aj v lete zeny tehotnu 🙂

evadek
12. jún 2015

@zuzu1108 gratulujeeeem..kolky vklad?...aka liecba?🙂

gagirl
12. jún 2015

@tlucka Ahoj Lucka..ja som tiez myslela a povedala si ze skusime soft aspon raz kedze som este nemala ale nakoniec ked by sme mozno dali pgd tak musim mat viac vajok ako povedal Machac..takze do soft teraz nepojdem..dnes mi prisla ms takze zajtra zacinam pichat fostimon 300j..poistovna mi 3 ivf schvalila..do augusta ked mam 39..ale pgd musim hradit sama..v CR by mi to preplatili po tom co sa nam stalo..ale u nas nie::(Dve stimulky som zvladla celkom dobre..tak verim ze aj tuto tretiu budem o.k..Ty si kolko ivf zatial stimulovala?zle si to znasala?uvidis teda co ti povie Machac..a potom sa rozhodnete..zatial si uzivaj leto..slniecko..naber silu a dobre si oddychni..zasluzis si to..posielam objatie aby si nebola uz smutna ..srdiecko zial nemam..neboj..coskoro budeme aj mi tehulky🙂

gagirl
12. jún 2015

@zuzu1108 supeeeeeeeer..krasne..velmi sa tesim s tebou Zuzi..drzkajte sa..🙂

tlucka
12. jún 2015

@gagirl Srdiečko ja posielam tebe 🙂 Keď máš schválenú žiadosť z poisťovne, musíš absolvovať aj IVF do 39 rokov? nestačí mať iba dovtedy schválenú žiadosť, a potom je do roka jedno, kedy IVF absolvuješ? Naše poisťovne iba ťažia z našich neúspechov a zdravotných problémov.. Stále som presvedčená o tom, že je to celé svinstvo, že dokopy nič nepreplácajú.. Ako by sme mohli my zato, že nemôžeme otehotnieť... Hlavne že alkáčom a inak závislým osobám liečenie preplácajú... Je mi z toho nanič... Ja som mala doteraz 4 stimulky, jednu v Iscare v BA klasickú a v RF som mala iba softy. Po klasickej stimulke som mala hyperstimulák, softy boli v pohode. Len nechcem už tie hormóny pchať do seba. Nemám problémy s ovulkou, vajíčka sa mi tvoria, tak preto by som chcela zvoliť takýto nativny cyklus. Uvidíme, čo navrhne Macháč. Ja pevne verím, že budeme tehulky. Tento rok som si dala záväzok, že zostanem tehotná. Takže ešte mám pár mesiacov čas 🙂 Ja mám výhodu, že mám trochu menej rokov... Ale keď si spomeniem nato, koľko rokov sa intenzívne snažíme... Tak som sa mala snažiť o mimi oveľa skôr 🙂 🙂

gagirl
12. jún 2015

@evadek mi sa dotoho pustime teraz.s vierou ze posledny krat..Citala som ze mas choreho ocka..zo srdca vam prajem nech sa cim skor uzdravi..musi to byt pre teba tazke este aj to po tom sklamani spred par mesiacov..ale zdravie je najdolezitejsie..a babatka sa dockate urcite tiez..drzim vam aj s ockom silno palce a posielam vam ♥..drzte sa
.

milaciky
12. jún 2015

@gagirl silno ti držím päste, teraz to dotiahnete do šťastného konca 🙂

evadek
12. jún 2015

@gagirl ja verim,ze vam to vyjde..proste ja aj sebe hovorim..ak to raz vyslo a bola som schopna otehu ..musim by aj znova...
Dakujem ti...aj ja tebe velmi..tak som ti drzala palce...a aj teraz budem....
Ano ..teraz kupujem nam obom vitaminy. doplnky...robim psychoporadnu mame kedze ta to nezvlada....a dufam,ze obaja zabojujeme...on musi viac....

zuzu1108
12. jún 2015

@evadek Dakujem 🙂. 2ivf a z neho len jedine embryo. Takze prvy KET lebo bolo na PGD.
Liečba anopirin 50mg od ms, Clexane 0,2 od vkladu a Subcuvia raz týždenne ale ja ju beriem uz vyse roka a pol.
Predtým som mala 1ivf v Heliose Brno ona kety sa uchytili ale oba skončili kyretom.

zuzu1108
12. jún 2015

@gagirl Majuska bude dobre 🙂 vajicok bude dostatok urcite a vsetko dopadne uz dobre 🙂 . Drzim paste aj palce. Tak od zajtra zacinas pichat?

crazybabenka
12. jún 2015

baby ...."preložte" do ľudskej reči čo mi napísala Pastorčáková

Dále bych zvážila provedení odběrů na trombofilie - možno i u nás.
😉

freyahope
12. jún 2015

@crazybabenka že si máš dať spraviť odber na trombofilné mutácie, buď na hematológii, mne odoberal gynekológ. Vedia ti to zobrať aj oni, ale to si zacvakáš.

freyahope
12. jún 2015

@zuzu1108 gratulujem!

crazybabenka
12. jún 2015

@freyahope a nevieš koľko sa za to platí?

freyahope
12. jún 2015

@crazybabenka to netuším, ale lacné to určite nebude. Nemôžeš to poriešiť na Slovensku cez poisťovňu? To máš zadarmo.

crazybabenka
12. jún 2015

@freyahope no veď by som to riešila cez poisťovňu....len by som to chcela u môjho gyndoša.....či tam sa za to neplatí?

freyahope
12. jún 2015

@crazybabenka ale keby si veľmi chcela vedieť cenu u nich, stačí zavolať na recepciu, sestričky ti to povedia. Ja som si tak zisťovala cenu genetiky, keď ma naštvala genetička v Nitre. Ale keď som si cenu vypočula, bola som ochotná ísť do Nitry aj napriek hnevu.

freyahope
12. jún 2015

@crazybabenka sme naraz písali príspevok... u gyndoša neplatíš, normálne to ide cez poisťovňu

freyahope
12. jún 2015

@crazybabenka už vidím nedorozumenie 🙂 vedia ti to zobrať aj oni som myslela RF 🙂

crazybabenka
12. jún 2015

@freyahope joj dnes mám už s toho hlavu ako slon 😀

crazybabenka
12. jún 2015

@freyahope no a ešte mi napíše že "rekombinantný preparát" .....no nemôže rovno napísať puregon alebo gonal? 😀 😀 😀

freyahope
12. jún 2015

@crazybabenka ty brďo, tak tomu by som už nerozumela 😀

crazybabenka
12. jún 2015

@freyahope ani ja....pomohol ujo gúgel 😀 😀 😀

lienka_1
12. jún 2015

@mimika1973 Fotecku samozrejme mam, ale manzel este nevidel, tak chcem, jemu prvemu ukazat 😉

santeema
12. jún 2015

@crazybabenka ved tam su dve ciarky🙂...to je inak na porazenie z tymi testami🙂. ja som mala raz taky vklad, ze dva testy pozitivne a potom treti na treti den negativny. ale to neber, ze ta chcem strasit, lebo to bolo skor, tusim na 6 a 7 den a potom nic, ale u teba je to neskor, tak to moze byt ok. v kazdom pripade ti to zelam🙂

lienka_1
12. jún 2015

@gagirl Silno drzim palce! Posielam srdiecko, nech coskoro jedno blika na monitore aj pre Vas 🙂

crazybabenka
12. jún 2015

@santeema uz je to všetko pase keďže prišla mrcha ☹ no ale ideme ďalej

scheflera
12. jún 2015

@evadek
@misenaf Je to Agolutin,v balení je 5 ks,jedno balenie ma stálo 70 Kč a predpísal mi to dr.štelcl(najsamlepší a najpríjemnejší a najšikovnejší doktorko) 😀 v Car-e Unica Brno.Tam používajú v tých najrizikovejších dňoch okolo transferu Agolutin.

scheflera
12. jún 2015

🙄 Dnes moja obv.gynekologyčka chytila hysák.Bachla mi kartu na stôl,že načo som prišla k nej,nech si vezmem kartu a nech si chodím tam,kde ma aj oplodnili.Prečo by sa ona mala mnou zaťažovať?Ona ma vraj nikam neposielala.
Lenže ja som u nej dlho,nedarilo sa mi u nej otehotnieť,tak som šla do Brna,a podarilo sa na 1.krát.Keby som to neriešila,nikam sa nedostanem.Strtli ste sa niekto s niečím takým??? 🙄 🙄 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre