Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
3. júl 2015

@gagirl držím ti veľmi palce ono je síce ľahšie na psychiku keď vkladajú HB1 alebo XB1 do super výstelky ale ja osobne si myslím, že ono je to aj tak medzi nebom a zemou. Ja som už mala 5 vkladov krásnych embryí a do krásnej výstelky a ešte som si ani neškrtla a bolo tu veľmi veľa kočiek čo mali dokonca morulky a chytili sa takže ja im verím. A netráp sa ani tým stresom čo prežívaš bez toho to skrátka nejde a ja neverím, že by to malo taký veľký vplyv ako to niekto tvrdí. Hlávku hore bude to dobré 😀 😀 😀

ria191
3. júl 2015

@marverka no čo ty tajnostkárka hm?

ria191
3. júl 2015

@mimika1973 počúvaj mimča ako to ty robíš malý reprofiťáčik na krku a ty stíhaš aj cválať a podporovať baby ja ťa teda fakt úprimne v dobrom obdivujem 😀 😀 😀

nelly3
3. júl 2015

@misenaf
naposledy ked mi mrazili tak ja som povedala, ze chcem po jednom lebo ked zmrazia po dvoch tak ti aj dve rozmrzia a musia vlozit, a ja som chcela vkladat vzdy po jednom.

lilitela
3. júl 2015

@skaredekacatko A uz sa teda zadarilo, ci ani nie?

misaelka
3. júl 2015

tak nas et neuspesny hcg 1,69...co si dat este urobit? asi porozmyslam nad hysteroskopiou pred poslednym vkladom a asi si dam nasadit aspon preventivne medrol

mimika1973
3. júl 2015

@ria191 riuska, to bude asi tym teplom! 😀 😀 Nic ine sa neda robit, tak cvalam ked sa da! 😉 A bubacik spinka, tak maminka na konovi rychlo hopka! 😵
No uz je vsetko ok u teba? Stepanko na teba caka, takze sup sup na KET! 😝

mimika1973
3. júl 2015

@misenaf ahoj, tak mate 3 embryjka zmrazene? to ta vcasna blastocysta a morulky co boli na 5.den? 😉

zibi
3. júl 2015

baaby pozdravujem vas .. 🙂 😉 ako sa mate ? nejake nove tehule ? ci ?

zibi
3. júl 2015

@marverka ako moja ?

crazybabenka
3. júl 2015

cicky micky ....tak odchádzame sa zregenerovať ....zajtra ideme svadbovať.....a v nedeľu ráno naberáme smer Chorvátsko 😀 😀 😀 idem nabrať nové sily na september.....to už bude rok ...čo chodíme do RF

ria191
3. júl 2015

@mimika1973 nie miláčku ja fičím na antibiotikách ☹ ☹ ☹ a asi aj určitú dobu budem takže ja čakám na nelly, tinču, škaredékáčatko 😀 😀 😀 hádam cholky nenechám v štichu 😝 😝 😝 . Ešte šťastie, že bubáčik je taký poslušnučký inak by sme o teba prišli a to by nebolo bohviečo 😀 😀 😀 . Tak pekne krásne hopkaj

ria191
3. júl 2015

@zibi nie my čakáme na teba tak nás nenechávaj dlho čakať 😕 😕 😕 😔 😔 😔 ale čoskoro to tu bude tehuľkovať zhruba tak za týždeň sú tu dve adeptky

ria191
3. júl 2015

@crazybabenka tak šťastnú cestu veru si to zaslúžite a verím, že aj patrične užijete 😀 😀 😀

scheflera
3. júl 2015

@kikuska21 Tiež som mala problémy s pn-kou.Tiež mám ťažkú prácu na 3 zmeny behanie okolo vstrekolisov,ukladanie do bední,bremená,všade káble olej,voda po zemi,a v35 stupňovej teplote.
Chodila som do Unici v Brne,tam nebol problém dať mi pn-ku,ale naša soc.poisťovňa tu ju neuznáva.
Tak mi dal dr.odporúčanie na pn.a tá moja chytrá gynd.mi povedala,že takých papierov si môže napísať aj tisíc,a doma ma nenechala,ani ked som otehotnela,nehovorím o pichaní injekcií v robote a o tom ako mi byvalo zle z estrofemu,dokonca ani recepty mi nechcela prepísať na slovenské,čo je v jej kompetencii.Vraj či mi nie je blbé niekam sa ísť oplodniť a ju zneužívať na prehliadky a predpis receptov.Mala som pocit,že doslova jej vadilo,že som tehotná.
Obvodná mi tiež nedala pn-ku,lebo vraj nech si gynekologyčka robí svoju prácu.
Takíto naši doktori.
Nakoniec som sa dohodla so zamestnávateľom,že mi dá neplatené voľno,koľko potrebujem,potom sme rozviazali prac.pomer,lebo tak vlastne dostanem celkom slušné peniaze,lepšie ako na pn a mám slobodu pohybu,nemusím byť doma zavretá.a sľúbil mi ,že sa môžem kedykoľvek vrátiť.Ale neviem,či sa budem chcieť vrátiť,možno nie. 😀

zibi
3. júl 2015

@ria191 jaj moja tak to je u mna asi nerealne 😖 😠 ☹

misenaf
3. júl 2015

@mimika1973 prisiel mi mail.Tak zamrazili 2 HB a ano to z tej blasto a morulky co bola na 5 den

mircalla
3. júl 2015

@scheflera asi zabuda,ze to je jej praca...ze zneuzivat navprehlisdky. A ty si este stale u nej?

marculik
3. júl 2015

@gagirl moja ja viem je toto tazke,zeny co toto nezazili nevedia ake tazke je stat sa mamou,no my mame tuto skusku a nic ine nam nezostava,ja stale kazdej pisem mysli pozitivne a sama ked som po Ivf a cakam uz len na vysledky to neni bohvie co,no moja znama si povedala idem si po babo a ma doma babo,dalsia uz to neriesim po 4 krat a ma doma babo,tak to vyskusajme aj my 🙂 verim,ze nedavas mu mozno sancu ,no dufam,ze budes milo prekvapena,snaz na to nemysliet ,iked viem ze to sa neda,no neries to

gombicka
3. júl 2015

neviete, ci nema nahodou dr Koudelka dovolenku? Dnes som mu pisala a neodpisal mi, zvykne mi odpisat hned.

skaredekacatko
3. júl 2015

@lilitela nie momentalne mam liecbu medrolom

marculik
3. júl 2015

baby potrebujem poradit mate skusenosti s tabletkami s Norethisterom,proste doktor v Brne mi ich predpisal na upresnenie kramov,lebo ich mavam slabsie a mala som ich uzivat cca 5-6 dni pred menzes a uz 10 dni mi meska a nemozem zacat zo stimulkou ☹

nelly3
3. júl 2015

@marculik
ja som ich raz brala, ak sa nemylim, ked sme isli pri more a mala som mat prave vtedy ms, tak aby som si ich oddialila, pred ms cca 2-3 dni som ich mala brat az ked sme prisli z dovolenky som ich vysadila a potom dosla ms, ale strasne krce som z nich mala 😝

mircalla
3. júl 2015

@marculik fuha,zvlasne,mne dosiel pri nich presne...skonzultuj s dokym

marculik
3. júl 2015

@mircalla
@nelly3 o.k baby dakujem,skusim ist na gyndu

mircalla
3. júl 2015

@marculik ja som to brala kvoli stimulke, tiez aby dosiel menzes....ale prisiel vzdy ako mal...v podstate to fungovalo ako pri antikonecepcii

marverka
3. júl 2015

@ria191 @zibi
Ahojte aj vsetky ostatne. Ja som tu len menej prispievam. Nemam sa cim pochvalit. Sice v pondelok bolo ET ale
do sliznice 5,6 -dve morulky -5den PK. Spg 0 percent pohyblivych .a normalnych spermii. Z 14vajok nam zostal v podstate 1mrazacik. Nie je to vobec jednoduche hlavne po tolkatych pokusoch. Obavam sa ze naozaj kazim vsetky statistiky ved 16 vkladov a 7ivf? Chcem byt strasne silna a ako tak fungujem tak koli mm. Jemu je podobne a este sa obvinuje zo vsetkeho..Vravim si, ze to asi pre nieco tak je a mali by sme skoncit..no potom si povieme ze po tomto vsetkom ..??..a uz sme boli tehotni..ale vieme ze uz toho moc nestihneme. Mam 40,5 r a to uz zacina prevladat beznadej. ☹

sasa1983
3. júl 2015

@marverka iste si velmi silna zena,lebo 16vkladov, to by som ja nezvladla a myslim,ze tuto by to nejednej (vacsine) dalo sakramensky vela zabrat. Ale ved si este daleko do testu, nikdy nevies..preco si mala nizsiu sliznicu, ci nedobre reagujes na estrogeny?

zibi
3. júl 2015

@marverka boze moja nezufaj....ber estrimax a moze to vyjst..niekedy taketo embryjka zabojuju a deju sa zazraky ...treba verit....aj ked je to hrozne tazke.. ☹ 😢 😔

marverka
3. júl 2015

@sasa1983
na zaciatku by som si to ani ja nemyslela.ja som ,,v podstate zdrava,, aspon podla dr. Ovulku mavam takmer kazdy mesiac. Nemam jeden vaj. mala som GEU pri tretom vklade ale mam problem s sliznicou.v martine to neriesili az v brne a vela vkladov som az v brne zistila ze boli zbytocne.ovulku mavam na 10-11dc a kety byvali aj po 20 dni. V brne mali iny nazor a mavam ich skor.na lieky nereagujem ale vela krat som mala 8mm. Raz 9 a 10.beriem tamoxifen a pipelle 3xsom mal a vzdy bola aspon 8mm. Neviem co tera sa stalo ked po stimulke pipelle v pred.cykle bolla len 5,6.
Neviem ci sa nemylim ale asi som mala od Vas profertil?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre