Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

silvinkabb
1. jan 2016

@lola911 tak na svk bude urcite anonymna. Ale vyberaju podla povah a samozrejme vyzoru

lola911
1. jan 2016

@lenka_13 to mozno plati na slovensku alebo v cechach 🙂 ja zijem v uk na slovensku som sa narodila, mam tam rodinu a mam aj slovenske obcanstvo ale inak tam nie som evidovana na nijakom urade ....a tu v uk vyslovene odporucaju sestru alebo priatelku .... kopirujem zo zakona ..... 🙂 Who can be an egg donor?
An egg donor must be over the age of 18 and younger than 36. Very occasionally exceptions may arise when an older donor may be acceptable, e.g. a sister donating to a sister or a friend for a friend. Ideally the potential donor should have already proved her own fertility and have completed her family but this is not an essential requirement.

zuzu1108
1. jan 2016

@sarasota Čo ja viem, tak ak je uz 2,5cm takto skoro tak hospitalizuju. Nameral ti ho taky ultrazvukom alebo prstami? Na skrátený krcok sa dava Utrogestan, ten sa moze do 32tt.

lola911
1. jan 2016

@silvinkabb na slovensko urcite nepojdem, chodila som do blavy na zochovu k nejakemu marsikovi a teda moc dobre skusenosti nemam, jedine co ho zaujimalo tak boli obalky s bankovkami a neviem teda kolko od nas ocakaval ale chodili sme tam 2 roky a ked som otehotnela tak to bolo mimomaternicove tak embrijko muselo ist von laparoskopiou a cele to pokazil, prerezal mi cievu ktora mi krvacala do brucha 😠 laparoskopia bola 14.2.2002 a dalsiu operaciu som mala 14.3.2002 ... na tri roky ma uplne odstavil, poskodilo mi to vnutornosti vratne maternice 😠 pravy roh matenice mi museli zaplatat s hrubym crevom.... vtedy to bol ze vraj najlepsi doktor na slovensku... nechapem do dnesneho dna ako mohol urobit taku chybu a potom mi este s usmevom na tvari povedal ze to bolo na takom mieste ze to nemohol vidiet na monitore.... takze na slovensko urcite nehrozi aj keby mali najlepsie ceny na svete

scheflera
1. jan 2016

@sarasota No tak mala by si sa na to popýtať dr. Ja som celé tehu mala nad 40 mm,teraz mám 30 a dosť dlho beriem magnézium,aby sa neskracoval a nezrel,pretože nechceme aby začal pôrod,plánujeme sekciu.Ale ty máš krátky,oni ho môžu aj zašiť.

sarasota
1. jan 2016

@zuzu1108 len prstami

mimika1973
1. jan 2016

babenky vsetko dobre v Novom roku 2016, nech sa Vam splnia vsetky vase najtajnejsie zelania! 😵

diska
1. jan 2016

@sarasota ahoj,ja som mala tiez skrateny krcok na 1,5 a aj presiaknuty,,tiez mi ho merali len prstami ale ak ti doktor nato nic nepovedal tak nestresuj ak by bolo nieco zle tak ti to povie alebo navrhne hospitalizaciu,ono zalezi aj aky si ho mala na zaciatku ,niekto ho ma hned od zaciatku do konca tehu kratsi a ak sa od poradne do dasej neskracuje tak to ani neako velmi neriesia je dobre brat magnezium a oddychovat ak sa da,ale neboj a pre pokoj sa na dasej poradni nato popytaj. 😉

zuzu1108
1. jan 2016

@sarasota Mne ked na pohotovosti namerala 2cm, pisala som Otevrelovi a napisal mi, ze ked je palpacne 2 tak je podla utz viac a aj bolo. Ale 1,5 je malo. Treba to zmerať myslim utz a dodržovať urcite kludovejsi režim, nic nezdvíhat aj ked pri malom je to tažšie, žiadny sex a ten Utrigestan je na zváženie.

silvinkabb
1. jan 2016

@lola911 tak som to iba zle pochopila co si napisala. A sudili ste sa? Ved to je na zalobu

lola911
1. jan 2016

@silvinkabb nie nesudili lebo tam bol este dalsi problem... dr ktory mi robil duhu operaciu ma nemal pravo operovat podla slovenskych blbych zakonov... do nemocnice ma prijali s tlakom 40/20 co je klinicka smrt...tak isli hned vypisovat papiere do kancelarie, mojho teraz uz ex-manzela presviedcali v kancelarii aby podpisal papiere na darovanie organov, on to nechcel podpisat, vtedy predavali organy do talianska, a ked vysli s kancelarie zistili ze im zmizlo telo, nechali ma prikritu plachtou na chodbe, moj ex chodil po nemocnici a hladal ma aj s personalom a ked ma nasli moj krvny tlak bol uz ustaleny a prichitili podnapiteho dr ako mi uz zasival brucho na patologii a lebo bol za prve po pracovnej dobe a mal este aj vypite tak mal s toho nemale problemy... musel s nemocnice odist, teraz je niekde v cechach... ja som tiez odisla so slovenska, nebola som schopna ist tam doktorovi si dat predpisat obycajny penicilin

silvinkabb
2. jan 2016

@lola911 kriste

zuzu1108
2. jan 2016

@lola911 To je az neuveriteľne, ako z hororu. Uff strasne. Ze si to prežila obrovské šťastie, vobec sa nedivim ze nechces ani "aspirin" zo Slovenska.

santeema
2. jan 2016

@lola911 ty kokso, to co sa ti stalo☹...ti zelam, aby sa to uz nikdy nezopakovalo a stretlo ta uz len same stastie a pohoda🙂)

lola911
2. jan 2016

@silvinkabb
@zuzu1108
@santeema
bohuzial na slovensku to tak funguje, mala som po operacii podla nich chronicku anemiu a dali mi leky ktore som mala uzivat permanentne, tvrdili mi ze sa to liecit neda, bola som biela ako stena a mala som 43kg, chcela som od nich vypis mojho zdravotneho stavu aby som vedela co vsetko bolo operovane a odmietli mi to skopirovat a vyhovorka bola ta ze nemam zdravotnu karticku tak mi nemozu poskytnut ziadnu informaciu... tak mi dr v uk povedal ze nemam po vysledkoch patrat, ze chronicku aneniu maju ludia okolo 70tky nie v 30tich rokoch, ze sa to da riesit, tak som isla na mri scan, to je taky tunel kde zistia upne vsekto, a zistili mi ze mi unikala krv s hrubeho creva, a kedze to bolo iba po kvapkach tak to na vonok nebolo pozorovatelne... a po dalsich 5 operaciach tu v uk v sukromnych nemocniciach nemusim brat ziadne lieky, anemia zmizla a pribrala som na 70kg a zacali sme znovu riesit ivf.. len vtedy uz som mala 38, uz to riesime 2 roky ja mam uz 40 a moja zasoba vajicok je skoro nulova amh 0.01, moj huby tvrdi ze to nie je uplna nula ze nejake to vajko tam bude 🙂

vernazza
2. jan 2016

@gagirl no skoda, v pondelok sa zrejme minieme, ale dufam, ze obe dopadneme dobre, dame si vediet. ja som pre istotu prechladla, tak sa uz druhy den kurirujem, nech som buduci tyzden fit. inak zachytila som az teraz nejaku novu metodu selekcie spermii - MACS magneticka selekcia spermii. neviete nahodou, ci ju robia aj v reprofite? nasla som ju zatial na strankach inych centier, v RF este nie..

dafy
2. jan 2016

ahojte prosim nema niekto doma gonal aspon jednu davku odkupim pripadne v pondelok vratim suuurne dakujem kosice pripadne okolie

fatma1
2. jan 2016

@lola911 Preboha!!!!ako z hororu!

lola911
2. jan 2016

@fatma1 treba to brat tak ze byt doktorom je len zamestnanie a aj oni sa mozu mylit, ak je niekto kucharom a prihori mu jedlo tak ho jednoducho vyhodi a uvari nove, ale co urobi doktor? snazi sa zakamuflazovat situaciu... nepovie predsa ze on to pokazil... ja som vdacna dr hroudnemu ze mi zachranil zivot a je mi luto ze musel odist s nemocnice... ti so su s okolia skalice mozno poculi o tomto skandale, bolo to vtedy vsade v novinach... ti dvaja doktori co v tom mali prsty boli odsudeni v 2003 na 8 mesiacov a zakazu cinnosti na 5 rokov

santeema
2. jan 2016

@dafy ahoj🙂. no co uz je lepsie a nie je ti tak zle? dufam, ze vsetko je ok u teba a malickeho. ozaj co cakate?

dafy
2. jan 2016

@santeema ano uz je mi fajn...okrem toho ze sa uz gulam je vsetko ok 😀 a cakame chlapčeka 🙂

santeema
3. jan 2016

@dafy super...si to uzivas konecne🙂...damianko bude mat partaka na hranie🙂

dalida
3. jan 2016

@dafy pisala som ti IP. Mam puregon.

dalida
3. jan 2016

@lola911 😔 Slovensko... Tiez mam svoje skusenosti... ☹

dafy
3. jan 2016

@santeema no nemozem povedat ze si to uzivam 🙂toto tretie tehu ma vyštavilo poriadne zle mi bolo vsetko ma boli najviac chrbtica,stale som unavena (lenivá 😀)hlieny v krku z coho ma dusī a tak dále ..asi je to uz aj vekom 😀 ináč šicko ok 😀...jaj a este nervačka sa stala zo mňa mam pocit ze asi vybuchnem od nervov dcéra mi dáva zabrať poriadne no a aby nebolo aj starý ma sere občas (často 😀) jedine Damiánko je poklad

ria191
3. jan 2016

@dafy tak micka ty si tie nevoľnosti asi hodila na nejakú kocku tu z kona ako ta poznám ale mas pravdu to je tak ked zostane tehula korytnačka 🙂 🙂 🙂 hi hi hi. Takze chlopisko to budze? Som typovala krásavicu po tebe 😍😍😍.

gagirl
3. jan 2016

Jaaj kocky..schytala som asi nejaky zapal..asi som prechladla na silvestra pocas ohnostroja..bolo mi to treba do kelu ☹od vcera citim palenie trocha..nie je to nic strasne ale citim..uz som nasadila caje..tekutiny..brusnice..Len dufam ze tonrbude mat vplyv na stimulku a cele ivf...:(

mircalla
3. jan 2016

@gagirl a chodis casto na wecko? take male zapaly, ze som len chodila casto na wecko mi trvali maximalne den dva

gagirl
3. jan 2016

@mircalla ani nie ze casto chodim a ani nemam to ze len uplne malo mocim..ale citim take palenie po vymoceni a v okoli moc.rury..Od vcera si davam aj urinal tbl..tak som zvedava ci to prejde..nechcela by som antibiotika..ale mozno pojdem radsej k dr.nech mi vysetri pre istotu moc ..

ria191
3. jan 2016

@gagirl neboj sa nebude ja sa tym trápim vecnosť a nic to neovplyvní ale určite nasad aj probiotiká to mi vždy prízvukuje machac

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre