Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zufalka
22. apr 2010

prave preto sa pýtam,lebo stojí to síce o plovicu menej ale robia to len z mrazákov,čo ma odrádza a negarantujú embryjka.Preto som chcela vediet či aj niekto otehotnel.My sme v podstate rozhodnutí,už sme aj odoslali dotazník,takže teraz budeme len čakat.A ty si tehu teraz z darovaných alebo vlastných? 😉

olympia
22. apr 2010

Lahhelík, ja ako laik tomu si to vysvetľujem tak, že "v heterozygotnom stave (pritomna 1 kopia)" značí, že ten druh mutácie si zdedila len od jedného z rodičov.
Bakoško, urob si test v tú istú dobu a tým istým testom. A ešte ani vtedy to nie je na 100%, lebo koncentrácia hcg v moči môže kolísať. Držím palce. ;)

mircalla
23. apr 2010

zufalka - urcite reprofit.....

shandy
23. apr 2010

ahojte dievcence 🙂
lahhelik, ako pisala oly, zmutovany gen si zdedila po jednom z rodicov. Ono to sice nie je nic zavazne, ale bolo by dobre podla mna ist s tym na hematologiu a povedat im ako sa veci maju, lebo ak mas robenu len genetiku, tak by bolo dobre pozriet ake mas hladiny vitaminov sk. B (kyselina listova a pod.), homocystein a ostatne, lebo pri tychto MTHFR mutaciach sa tieto vitaminy zle vstrebavaju. a podla toho ta mozno budu aj monitorovat, ze ak by si bola tehu, tak tam asi pre istotu pojdes...
pekny dnik vsetkym 😵

mircalla
23. apr 2010

zuflaka, som som tehu z darovanych...vysiel mi aj prvy pokus, ale zial potrat. viem, ze mahul neotehotnela v gynfiv, ale skus si najst spravny nick a napisat je

co sa tyka hemato - ja mam toto

homozygotna mutacia (to znamena zdedena po oboch rodicoch) MTHRF polymorfizmus C667T s normalnou hladinou monocysteinu a kofaktorov.

lekarka mi ale vysvetlila, ze to neni take zle, nakolko mam normalnu hladinu monocysteinu a kofaktorov, ze tym padom sa to tak dako neguje a neni to tak zle

mircalla
23. apr 2010

inak baby - kukam ze snad kazdej tu daco nasli na tej hemato....

lenka20
23. apr 2010

caute babulky, no veru vsetky sme tu nejake zmutovane 😀 😀 😀 ale fakt ze tie MTHFR mutacie nie su zavazne pokial nie je este iny problem, treba uzivat kyselinu listovu, co aj tak vsetky pred ET uzivame...
bakosko, kazdy test ti ukaze inu ciarku, takze skus teraz kupit dva rovnake a dva dni po sebe testni, u mna vzdy uz jednodenny rozdiel spravil poriadny rozdiel v intenzite //....drzim palce, vyzera to slubne 😉
pozdravujem vsetky, u nas je dnes krasne, slniecko, den ako stvoreny na vikendove nakupy 😎 😉

shandy
23. apr 2010

mircallik, tak ja mam rovnaku mutaciu ako ty ale len hetero, cize len od jedneho z rodicov, ale v kombinacii s tym Leidenom zial 😒 . Homocystein a kofaktory mam aj ja nastastie v poriadku. veru sme tu riadne geneticke mutacie 😀 😀 😀 , tak ale tie mutacie su uplne bezne, len niekomu mozu sposobit problemy a niekomu nemusia.
leni kyselinu listovu sice uzivame a to sice najcastejsie baby papaju femibion, ten 800 ma cca 800 mikrogramov (co viem, tak je to asi najvyssi obsah kyseliny listovej v tych prenatalnych vitaminoch), ale kvoli tym MTHFR mutaciam treba papat ovela viac a sice, mne dala napr. acidum folicum, ktore je len na predpis a je tam davka v jednej bobuli 10 mg kyseliny listovej, co ked premenis (dufam, ze viem dobre ratat) je pomer 0,8 mg versus 10 mg, to je rozdiel, nie? A niektore baby dokonca papaju aj 20 mg...
veru lenik, urob si radost . 🙂 ja som si nakupila tiez, ale online a som spokojna, nemusim sa ani otravovat po obchodoch a vsetko mi sadlo 😅 😅

mircalla
23. apr 2010

tazko odborna debata dneska🙂)

bobjan
23. apr 2010

Ahoje,

mircalka, kde je tá dr. Drakulka?? Knej potom treba aj odporúčanie?

mircalla
23. apr 2010

ano synlab kramare - oni tam len sidlia, je to take krvne laberatorium, robia tam vsetky mozne vysetrenia
mam na nu cislo, skus jej zavolat co potrebujes, aby si mohla dojst...odporucanie od lekara ci sa da aj bez...

shandy
23. apr 2010

veru veru mircallik, uz aby ma trapili skor tehu problemy, ako trombofilne mutacie 😀 😀
mna sa Drakulka pytala, ze do ktoreho centra chodim a ja ze do Brna, tak za chvilu jej to bude aj divne, ze k nej hromadne chodia Reprofitacky 😀 😀 😀

mircalla
23. apr 2010

no jo, torchu som jej pridala prace🙂

bobjan
23. apr 2010

no do BA to mám od ruky, tak skúsim o mesiac môjho dr...díky🙂

mircalla
23. apr 2010

je to tema ze trmbofilia, tam urcite najdes kontakty aj blizsie....ja som nevedela odkial si bobi

bobjan
23. apr 2010

To neva mircalka, ja som zo ZA.., ale ak by som tu nepochodila, skúsila by som sa skontaktovať aj s ňou...

shandy
23. apr 2010

bobi mne sa zda, ze niekde na MK som citala o hematologicke zo ZA a pokial si dobre pamatam, tak to boli pozitivne ohlasy...ale nie som si tak uuuplne ista.

takyna
23. apr 2010

Ahojte kočany 🙂

Takže trošku pre zmenu témy, 😉 cukor máme dobrý, ale zase mikóza čiže čípky vkladáme, papám aj Dophilius, ale dáko mi nič nezaberá na tie bacile..., nuž nedostatok keksíka tak samá pliaga sa tam hemží 😉 🙂

Pozdravujem a pekný dník 🙂

mircalla
23. apr 2010

skus tu temu trombofolia bobi
taky - gratulacia k cukru
inak ja nemam mykozu - aspon teda nic zjavne ze svrbenie ale mam taky biely hustjesi vytok, co som predtym nemavala...citala som, ze daky ten thu vytok byva. taky, naivna otazka - ale sa to aj dake prejavuje?
kultivaciu mi ale budu brat az v 36tt, tak neviem ci mam s tym ist, ale nic necitim dake problemy

mircalla
23. apr 2010

baby este sa chcem opytat, ci ste si kupovali kojenecky vankusik?

mircalla
23. apr 2010

inak bobi lenka20 je z martina a ma robenu hemato, skus jej napisat.....urcite poradi, to mas na skok

lenka20
23. apr 2010

bobi v MT je docentka dobrotova, je mila, robi aj v nemocke aj sukromnu ambulanciu ma...
mircallka myslim, ze si vacsina bab kupovala vankusik, je to super vecicka... ale inak je vyborny aj taky vystuzeny zavinacik 😉 na kojenie... dietatko je pekne pevne v nom, len akurat to musis drzat...

rebeka33
23. apr 2010

Ahojte babule, mala som príšerný deň tak dočítam vás až zajtra . Chcem sa len opýtať ,teraz večer dorazila mrcha a v tom rozpise mám brať colstilbegyt a puregom od 2 dňa, prvý len anopirin. tak podľa vás mám zajtra drať ako prví ,alebo započitať aj dnešný? Asi som to napísala ako hotentot,ale fakt ledva stojím a nemyslí mi to. ďakujem a pekný víkend.

tanitta
23. apr 2010

rebeka...podla toho ako silne ich mas 😕 ked takto vecer dostane zvacsa sa rata den prvy az ten zajtrajsi den chapes😉 ...ale ja asi by som podla intenzity ms ze uz dnes by bol prvy.... 😕 ..pokial by sa to len rozbiehalo tak az den prvy zajtra,,,
Taky.. no suepr cukriky v norme 😉
paaaaa
pocuj leni...sak uz dojdite 😎

takyna
24. apr 2010

Ahojte kočky 🙂

Mircalka ja praveze nepocitujem, ani svrbenie v posve ani palenie, iba vytok a ten je v tehu normalny, iba pri stere mi vzdy vyjdu nejake tie papluhy hnusne 😖 🙂

pozdravujem vsetky, inak vraj dnes bude slnecno a 20 stupnov a kde????? 😨

olympia
24. apr 2010

ahojte,
Takynka, veď už sa vyčasilo. 😉
Rebeka, asi si to už rozhodla, takže neskoro odpovedám, ale ak si už normálne krvácala, tak je to ako 1. den cyklu.
Cavik, kde si? Ozvi sa, ako pokracujes. Bola si už na UZV? Ja sa chystám budúci týžden. Podla vysky hcg to vyzera na dvojičky... 😵 😵 😵

lahhel
autor
24. apr 2010

Ahojky...
Rebeka, asi tiez pisem neskoro, ale mne povedal stelcl, ze ked pride mrcha po 16.00 hodine, tak sa rata prvy den az na druhy den...do 16.00 hodiny sa rata este ten den za prvy den..

pozdravujem vas..papa a nakoniec bolo dnes krasne teplucko a slnecno 😉

rebeka33
24. apr 2010

Ahojte babule.
Ja som ráno zavolala do reprofitu, lebo na tom papieri som mala ,že nahlásiť prvý deň. Tak tá pani na recepcii mi povedala,že nech počítam aj včerajšok tak som dnes začala pichať. 😎 Ďakujem za rady všetkým.
lahel -dúfam ,že to vadiť nebude.
Oli aké si mala hcg neviem to nájsť, tak budem držať palce na dvojičky. To je môj sen. Myslím, že cavik má ísť 27.4 ak si dobre pamätám. Dúfam ,že sa z mačiatkom čoskoro pridáme.
Taky pozerám,že už máš 30tt. keď som vás začala čítať , tak si stimulovala. super. 😵
pozdravujem a pekný víkend

cavik
25. apr 2010

Dobré ránko

Oly...ani ja som nezastihla Tvoje HCG....aké bolo keď to vyzerá na dvojky ?
Mircalla....ja som nemala vankúšik, ale je ževraj dobrý.....hlavne je dobrý nakonci tehu, keď Ťa brucho ťahá pri spaní...vložiš ho medzi nohy a hneď je to lepšie.....náš Miško bol papkáč v akéjkoľvek mne pohodlnej polohe 😉
Rebeka....mne môj známy dr. stále prízvukuje, že prvý deň je prvý deň bez ohľadu na to, kedy dostaneš mrchu a v Reprofite mi povedali, že až tak na noc, keď dostaneš mrchu si máš počítať nasledujúci 😉 ....ale keď už picháš, je vlastne moja odpoveď bezpredmetná 😵 😵 😵 😵 ....veľa šťastia

Ja som mala perný týždeň, kolegyňa na dovolenke, tak som bola v pondelok do 20.30 v práci, v utorok do siedmej, v stredu do osmej, vo štvrtok sme mali výjazdovú ( =chlastaciu ) poradu kdesi v ri.i, 150 km od KE, kde sa ma všetci pýtali, prečo nepijem a jedna fakt taktná kolegyňa sa ma pred všetkými opýtala, že či som tehotná, že mám také veľké brucho ( mám ho nafúknuté ako pri OHSS ), tak som to uhrala na to, že jej ďakujem, že upozorňuje na moju tučnotu....krepaňa 😠 😠
A v piatok, keďže náš kolega=vodič bol nepoužiteľný, tak som si to musela odšoférovať domov sama 🙄 🙄 .....ja verím, že to moje detváky vydržali, pretože som domov chodila zbitá ako pes 😖

Na UTZ možno pôjdem už zajtra večer, pretože sa mi minul Utrogestan, moja dr. bola na dovolenke, známy na školení v BA, iba mi požičala kolegyňa, ktorá chodí do SPLN-u a čaká na KET a treba jej skoro vrátiť. 😉

mircalla
25. apr 2010

no cavik....neprehanaj to s tou pracou a setri sa...msli na babo

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre