Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
18. jan 2013

@radina Ano Dr Madar z Prahy mi naordinoval a aj anopyrin mam od neho

radina
18. jan 2013

@tinkatinulka A anopyrin ti dal naco? mne tam zistili BI na spermosky, ale mierne zvysene. uz beriem prednison 6 tyzdnov, takze ho mozem uz znizit na polovicu, ale radsej ho budem brat trosku dlhsie.
Kedy ho mas znizit ty? pred ivf ci az potom?

tinkatinulka
18. jan 2013

@radina ja ho beriem dva tyzdne, do dna vkladu to bude cca 5 tt, zatial mam 5 jednotiek..a neviem kedy pojdem na polovicu asi až po 8tt by bolo fajn a vysadenie do konca 16tt.Mam mierne pozitívne takže niečo ako ty 🙂 spermošky mix mi vyšli najhoršie 😀

yaya1
18. jan 2013

@tinka9075 tak ty dieťa šťasteny : ))) dufam, že si nam tam trochu toho šťastíčka nechala : )
ja prvy krat skusim bez stimulky, ale prípadné ďalšie už radšej so stim..... mam 36, vek ma sakra tlačí 😒 😒 😒 inak by
som možno skúšala dlhšie... inak, musi to byť dobré prekvápko, keď ti oznámia že dve 🙂 🙂

yaya1
18. jan 2013

@tinkatinulka bodaj by si mala pravdu 🙂 mam 36, tak sa trosku obavam, že už to nepojde tak lahko 😒
nuz ale co uz, budem skusat a skusat a skusat 🙂

tinka9075
18. jan 2013

@yaya1 tak to asi som dieta štasteny 🙂 🙂 a ten vek ja mám o tri viac tak žiadne stresy my sme sa trápili 15 rokov 😒 😒 a teraz som aj rada že sú dve síce bol to taký šok ale už som predýchala 🙂 🙂

radina
19. jan 2013

@tinkatinulka na muzikove mam lepsiu toleranciu ako na tie ine , aspon ze tak. A po ivf skusime muckovanie bez ochrany pocas ovulky. ... chcela by som ist aj na konrolne testy na imunologiu co je vraj v BA, ale neviem ci mi budu ochotni robit ich , kedze som bola najskor v Prahe.

tinkatinulka
19. jan 2013

@radina ja mam tiez tak že tie cudzie su na tom horsie ako tie "naše" domáce 🙂

cavik
19. jan 2013

@marcelka83s ..len náhodne po dllllhej dobe som sem zabrusila. My sme chodili z KE stále autom. Hore, cez Žilinu, v Trenčíne sme zišli z diaľnice na Drietomu a Starý Hrozenkov - po SR sú to asi 4 hodiny - 4,5, podľa toho, kedy idete, v ČR asi 1,5 hodinky...ale možno by bolo dobré ísť aj cez Maďarsko po diaľnici do BA a odtiaľ po diaľnici ďalej do Brna...my sme tak nechodili, máme rodinu na Liptove, tak sme sa cestou zastavovali tam-
....veľa šťastia, Brno je výborná voľba 😉

martuska00
19. jan 2013

aj ja vrelo odporúčam BRNO

marcelka83s
19. jan 2013

@cavik Ďakujem pekne za podrobný rozpis🙂vidím že stále to trvá kratšie ako autobusom už som rozhodnutá pre Brno už len poslať email a objednať sa 🙂 to si môžem vybrať lekára a tomu napísať email?

strapula27
19. jan 2013

ahojte dievcence,pridavam sa k vam 🙂 ak mozem?🙂 my sme zacinali v car v ba a bolo to cele nanic..cakali sme pol roka kym sme sa dopracovali k prvemu ivf,stale nieco od nas chceli,niekam nas posielali, odkladali to,az ked som tam trosku narobila krik,veci sa pohli...islo totiz o to,ze nam nikdy nic poriadne nepovedali a ani nevysvetlili...proste neochota☹ to ivf bolo neuspesne a nemali sme ziadne ani zmrazene,takze nam odporucili dalsie...no nechceli sme ho absolvovat tam,takze sme skoncili v reprofite v brne u pani dr Kuřecovej,velmi prijemnej a milej dr...cakam teraz na moje dni a mala by som si zacat pichat,ale mam cystu☹(( takze pred tym este jedna kontrola a ak praskne ideme na to🙂) dufam,ze to vyjde...vsetkym tu drzim silno palceky🙂)

tinkatinulka
19. jan 2013

@strapula27 Ahoj, takže budeme dve čo budemem mať ET vo fer.???

evulatko
19. jan 2013

@marcelka83s, ahojky, muzes si vybrat lekare🙂 Tedy ja se objednavala vzdycky telefonem pres recepci🙂 Ale mail muzes pouzit taky🙂 Ja doporucuji dr. Stelcla🙂 A i Machac nebo Koudelka jsou fajn🙂

sherny
19. jan 2013

Ahojte kočky, dovoľte aby som sa k vám pridala.
Rozhodla som sa pre brno, lebo na slovensku to nemá cenu.
4 roky sa trápime 4 neúspešne iui, kopec liekov, injekcie a zmarených nádeji.
Všetkým snazilkam zelam krasne babenka.. 🙂

sherny
19. jan 2013

Kocky, chcela by som sa vas opýtať, či nieco prepláca aj poisťovňa dôvera?
Ak by som mala ivf v brne.
Máte niektorá skusenosti?
dakujeeeeeem

tinkatinulka
20. jan 2013

@sherny baby tu a mali dačo preplatené, ja som podala žiadosť o preplatenie tak čakáme na odpoveď, ale koordinatorka pre zahranicnú liečbu mi v Dovere povedala že by nemal byť problem.Tak veľa štastia a síl do boja. 🙂

tinkatinulka
20. jan 2013

@sherny Super volba, vrelo odporúčam 🙂

radina
20. jan 2013

Ahojte dievcata, ktorej z vas zistili mutaciu A1298C ? co vam na to dali v RF?
Boze, co vysetrenia to diagnozy. ☹ ..... ale som rada, ze som toto zistila pred ET, asi je to osud, alebo co . 😝

sherny
20. jan 2013

@tinkatinulka dakujem

sherny
20. jan 2013

@tinkatinulka a prosím ťa, akou formou prebieha to preplácanie? a akou formou platíš v centre a kedy? dúfam, že ťa moc neotravujem a dakujem za odpoved.
peknú nedeľu želám 🙂

strapula27
20. jan 2013

@tinkatinulka ano,budeme dve🙂) teda dufam,zajtra mam ist na kontrolu a dufam,ze ta cysta co som mala praskne....

radina
20. jan 2013

@strapula27 Dievcata, aj jaaaa 🙂

tinkatinulka
20. jan 2013

@radina A kedy začínaš stimulku?

radina
20. jan 2013

@tinkatinulka Tak posledne som mala mrchu 4.teho , tak asi v tom datume niekedy.... ovsem ak mi do toho zasa daco neskoci 😖

sherny
20. jan 2013

tak kočky už som tam napísala e-mail, aby ma objednali na čo možný najskorší termín, tak držte palčeky 🙂

ozaj a ako dlho trvalo Vám, aby Vám objednali na konzultáciu? 🙂

radina
20. jan 2013

@sherny mne posledne dali termin az o 3 tyzdne, ale potom som napisala lekarovi, nech mi da nejaky protekcny....tak som dostala termin v jeho sukromnom case v podstate. 😝

sherny
20. jan 2013

@radina hmmm, dakujem.
A akého máš dokyho? si spokojná?
A to že si mala súkromný termín si aj niečo platila?

radina
20. jan 2013

@sherny No to neviem, ci mi za to nezauctuje daco, ale u mna to je urgent situacia, lebo inak by som nestihla stimulku od dalsej mrchy 😒 ja som u koudelku ... a toto mi poradili na recepcii priamo u nich ... ale podla mna to ten lekar spravi len ked ide o taketo pripady.

sherny
20. jan 2013

@radina hmm, tak držím palce, aby ti to vyšlo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre