Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bonsai
14. júl 2009

mirinda..ďakujem...a môžem sa spýtať asi ako to finančne zaťaží peňaženku..je to len informatívne..tak, či tak sme rozhodnutí, že pôjdeme do ďalšieho IVF..

tanitta
14. júl 2009

ahojky kocky;)..
bonsai... zalezi cena od toho ake lieky si kupis a kde si ich kupis(net alebo lekaren)... kazdu vysiel softik financne inak...ale zaklad je ten isty...10tis.KC+1tis kazde jedno vajko icsi..(nad 8ks sa uz neplati plati sa len do 8ks) +2tis KC preoperacne odbery...+cena liekov+ cena benzin 😉

tanitta
14. júl 2009

lahelik.. vidis renysel mala po exp;).. takze asi do M dobre pochopil 😵 ..
renysek.. prajem dalsi krasny zazitok z utz;)... 😉
a co tehulky?... nechodte von je tam hic 😝

sidlo
14. júl 2009

ahojte baby, ja som este len zaciatocnicka tak vas viac citam ako pisem Viete mi niektora poradit, ktora poistovna je na IUIcka a IVFka najlepsia? Alebo ako je to z menenim poistovni? Mozte si len tak prejst po roku do inej a oni vam zacnu hned preplacat IVFka alebo nie. Mi sme v zahranici ale mame azospermiu tak musime na darcovske IUI (pre zaciatok) Preto chceme na slovensko. Ale nemame tam ziadnu poistovnu. Tak ma teraz napadlo ci by nebolo lepsie sa niekam prihlasit ako samoplatca (myslim do poistovne, si platit sam) ako si hradit umele opl. Nemate z tym niekto skusenosti? Sorry ze vam tu lezem do zacatej konverzacie.

tanitta
14. júl 2009

Sidlo.. presne ti v tomto neviem poradit s poistovnami...akurat viem ze teraz kazda poistovna ma poradovniky na vykony...preplacaju(ale nazvem to prispievaju 😝 ) vsetky poistovne ivf .. ale myslim si ze IUI si aj tak platis cele sama poistovne to nepreplacaju s darcovskymi sp... a tebe asi bude stacit len nejaky clostibegyt ktory nie je drahy(4.6eur jedno balenie) kedze nemas poistovnu si ho budes musiet zapatit....

sidlo
14. júl 2009

tanitta...ja uz myslim dopredu ze co ked IUI nevyde. To je optymizms co? 😀 Ale ide mi aj o to ze mozno budem musiet po dvoch pokusoch IUI na laparku. A to tiez asi budem musiet zaplatit sama. A este kolo toho mozu byt aj opletacky. Tu som vycitala ze IUI sa hradi z VErejneho zdrav. poistenia. Akurat neviem aky je rozdiel medzi verejnym a zakonnym zdrav. poistenim na slovensku. Vobec nemam prehlad. Som vonku 5 rokov.
Diky za odpoved. Velmi pomoze ze sa tu clovek neciti strateny.

zuzla80
14. júl 2009

Ahooojte - pozdravujem vás síce neskoro, ale predsa, mala som nejaké vybavovačky v práci 😝

Renysek ďakujem a aj ja tebe držím palce na utz, nech srdiečko bije nádherne ako zvon. A mohla by si aj častejšie prísť pozrieť 😉

Lahelik ja by som určite použila otvorený gonal, podľa mňa sa expirácia len chránia farmaceutické spol., aby ich náhodou niekto nezažaloval, ale pokiaľ je to dobre skladované tak je to v pohode. Inak ak by si chcela, alebo niektorá z vás, ja mám mesiac otvorený ešte Gonal - okolo 300IU - rada darujem 😉

Avušik aj tebe ďakujem za gratulácie - nechcela som spôsobiť šoky - ale také príjemné môžem však? Som zvedavá na utz - zajtra si idem pre recept, lebo mi dochádza utroš, tak sa zároveň objednám - ale už teraz mám bobky 😅 ale myslím pozitívne 🙂

Juli písala som K. ešte špeciálne ohľadne estrofenu a napísal mi, že všetky lieky až do 12tt - a potom postupne vysádzať. Myslela som, že estrofen sa berie len do srdiečka - neviem, kde som to čítala - ale lepšie takto, pre istotu. A anopyrin aj tak predpokladám, že budem dlhšie - idem v piatok ku hematologičke tak sa jej na to opýtam. Inak Juli chcela som sa ťa opýtať, či si picháš heparín do bruška? Asi áno, len pre istotu chcem vedieť 😉 .

Miriček ty si teda zábudlivka - no ale zajtra verím, že pokračuješ v mojom pozitívnom nasadení 🙂

Táni super fotečky - teda tie, čo som tam videla včera. Inak som myslela, že ten v strede je vedúci a on bol na kraji, ten plačúci však?

Lenik pozdravujem ťa 😵 a aj všetky ostatné a vítam nové reprofitky 🙂

mirinda10
14. júl 2009

renysek ahoj moja pekne od teba, ze si sa na nas prisla kuknut no v stvrtok bude srdiecko bit ako zvon nebojkaj bude dobre 🙂 , no ja zajtra urobim prvy pokus aj ked Stelc povedal, ze nemam skor testovat aj pred muzikom tak musim testovat tajne a je dobre, ze je teraz sluzobne prec, tak sa rano v kupelni rozlozim a uvidime 😉 nechame sa prekvapit ale ak nic tak vypisujem dotaznik na darcovske uz sa nechcem trapit s injekciami uz nie

zuzla80
14. júl 2009

Táni práve pozerám, že ty už máš iné fotky. Ja som pozerala na tie, kde boli drobce tak do kruhu poukladaný a jeden z nich tam plačkal - a to bol vedúci však?

Miriček no my všetky veríme, že tentokrát budú obe čiaročky - tebe tiež robila transfer VItouškouvá, a jej ruky sú zázračné 🙂

mirinda10
14. júl 2009

zuzll transfer mi robil Stelcl ale OPU mi robila Vitouskova tak musim verit rukam dokiho 😉

tanitta
14. júl 2009

Miri.... zajtra cikas,.. no budem vykukat;)...
Zuzla.. myslis tuto?? kuk.. hej ten placuci 😅 v modrej capici 😎

zuzla80
14. júl 2009

Áno, áno Táni - túto som myslela. Ja som ho spoznala podľa tej druhej fotky, kde si ho mala na rukách. Inak by som si myslela, že vedúci je v strede 😅

Miri, ale Vitoušková na tom mala svoj podiel - takže je to jasné 😉

mirinda10
14. júl 2009

zajtra dam vediet ale asi to bude negativne mam tusaka ale uvidime rano cakajte

julietka
14. júl 2009

ahojte babenky ja som vas dnes zanedbavala..bruzdila som cely den po nete a hladala som na strankach nieco na seba..som dnes dnes po dvoch tyzdnoch doma v teplakoch zistila ze vobec nic nezapnem..som sa navliekla do jednej jedinej sukne ktora je sice bedrova, ale aby som ju zapla musela som ju vykasat az niede pod pazuchy..a to som si naivne myslela ze nakupy tehu veci sa ma zacnu tykat az niekedy v oktobri..
bola som dnes u doki na kontrole a bola velmi mila, pozrela aj aj zospodu povedala ze krcok mam pekne uzatvoreny a tvrdy a povedala ze tie krce su dobre znamenie, ze sa naozaj maternica roztahuje..a najlepsia bola ked mi robila ultrazvuk a vyplestila na mna oci ci viem kolko ich tam je..ona mi totiz robila UTZ prvykrat a spravu z Reprofitu necitala..nastastie je vsetko v poriadku a drobci podla sona zodpovedaju 8tt, co je presne a kazdy meria 1cm, fotky su dost rozmazane takze ich sem ani nebudem davat..srdiecko som nepocula, lebo v nasej vidieckej ambulancii nemaju ten dopplerov pristroj aby sme poculi srdiecko...takze tak..zase som sa na par dni ukludnila ked viem ze je vsetko v poriadku...

julietka
14. júl 2009

mirindi tesim sa zajtra na tvoje dialnice a pridas sa k bezpriznakovym tehulkam 😉

zuzlik neboj sa, aj ked mne sa to uz lahsie hovori, vsetko je na najlepsej ceste...inak ja som mala pocit pred tym prvym UTZ ako pred statnicami..som myslela ze sa pos...m 😵

maahuliena
14. júl 2009

cafte babule 🙂 som total unavko s tej cesty... 😅 teraz sme len prišli...
celkový dojem na reprofit je veľmo dobry.. tak nejak som to aj čakala 😀 😀 su tam milý a profesionálny 😉 😵
samozrejme doky nezabudol povedať, že to pôjde asi pomalšie 😅 ale že budeme sa snažiť 😅 😉 a zdá sa že ja budem v R. dosť často 😅 😔 čaká ma clostil, UVZ, profil.. 😅 a podla toho ako budem reagovať sa rozhodne čo dalej 😲 😲 a samoška že tento cyklus mám zase na... 😝 🙄 ach 🙄
ale sme radi ,Koudelka nám dal troška nádeje, aj troška srandy bolo ... naozaj priateľská atmosféra.. vidno, že im ide naozaj o tom, aby urobili maximum 😉a hlavne všetko preto, aby to šlo aj bez dar.... 😉 aj mm bol spokojný 😉

pekný dnik 🙂 zajtra nakuknem, teraz som fakt roztopená, uvarená 😀 🙄 🙂 😉 fu, idem smer sprcha a posteľ 😅 😝 pa 😉

lahhel
autor
14. júl 2009

Ahojte babulky 🙂

Mahu, tesim sa s tebou, ze sa tesis 😀 necakala som ani inu spravicku od tebe ako pozitivnu, tak nech ti prinesie toto centrum to po com tuźis...my vsetky, este cakatelky verime, ze prave v tomto CAr-e na pomozu, ved tu mame svetle priklady - avaku, julietku, zuzlik 😉

Julietka, tak som rada,ze je vsetko v poriadku a drobcekovia sa pekne vyvijaju..pozdravujem ich 🙂

Mirindik, rano budeme netrpezlivo cakat na tvoje dve dialnicky..tfuj, tfuj,tfuj 😉

Pozdravujem cele reprofitacke osadenstvo 🙂

zuzla80
15. júl 2009

Pekné ránko babulky - dúfam, že pekné aj pre Mirindika 🙂 Tak ako Miri???

Juli som rada, že je všetko v tom najlepšom poriadku. Vidíš, tie bolesti sú naozaj príznakom toho, že sa maternica rozťahuje. Ale je to lepšie, keď to počuješ od kompetentnejšieho, hneď je človek kľudnejší. Aj ja budem kľudnejšia, ak budem mať utz už za sebou, nech viem, že je všetko na správnom mieste a v poriadku.

Mahu aj ja sa teším, že sa ti v R. páčilo. Fakt je Koudy skvelý - my k nemu tiež chodíme a nedám na neho dopustiť - čím viac som s ním v kontakte, tým lepší pocit z neho mám. Verím, že vám pomôžu k vytúženému drobčekovi 😉

Lahelik, dnes posielam balíček 😉

Pozdravujem vás 😵

mirinda10
15. júl 2009

dobre ranko babenky no tak ticho sa tesim ciarka tam je aj ked slaba ale zretelna ale robila som si test Axiom co som o nom citala kadeco a taktiez tanitka mi poslala link na obrazky testov, mala som chut si spravit ten test co som dostala z Caru ale som si slubila, ze ten si spravim tak ako mam a to je az v sobotu a ten urcite bude kvalitny. tento ma citlivost 25 len dufam, ze tam ciarka zostane a nie,ze sa strati tak ako po 2 krat co som mala naposledy. Zajtra rano spravim este Axiom mam este jeden a kupim mamatest. Nenasla som fotak a nechcela som rano volat muzickovi zakazal mi testovat. Inak ja som si vsetko pripravila vecer aby som rano na to nezabudla.

Mam ale strach, bojim, bojim takze ziadne tesenie len nech to zacne stupat a nie klesat teraz je to v bozich rukach

A teraz nastupuje stres co bude zajtra bude silniet alebo bude vsetko biele .... no babulky musite to so mnou vydrzat

mirinda10
15. júl 2009

inak som rada juli, ze vsetko je ok a to ze si musis nieco nove kupit tak ja este ani nie som tehu a stale musim klupovat vacsie a vacsie veci uz sa do nicoho nezmestim hroza a to som vcera vecer dusial iba cukinu o 17,00 a k tomu nic iba zelenina a ja priberam uz neviem co mam jest po 14,00 jem iba zeleninu ziadna priloha, chlieb nic

zuzla80
15. júl 2009

Miriček - ja som to tušila 😀 - ja sa zatiaľ len tak potichúčky teším s tebou, aby sme nič nezakríkli a verím, že tentokrát čiarka bude silnieť, tak ako u mňa 🙂 Ten stres, strach dôverne poznám - a tiež ak ma chytila nejaká depka, tak som si povedala, že to čo som urobiť mala som urobila a všetko ostatné je už v rukách Božích. Verím moja, že sa o chvíľku budeme tešiť s tebou a budeš patriť medzi ďalšie bezpríznakové tehuľky - ako písala Juli.
A hoď nám potom fotečku 😅

renysek77
15. júl 2009

Ahojky!
Mirinda - no super 🙂 Potichoučku gratuluju! Já to tušila, že to vyjde, když jsi řekla, že to je poslední pokus s vlastními a dost často to tak bývá.....Pokus, kterýmu nedáváš moc šancí, zrovna vyjde 🙂 Zkus mamatest a myslím, že tam už bude krásná čárka. Vždyť, jak sem někdo z holek dával odkaz, ža na tom Axiomu je čárka slabá, i když už bylo hcg vysoké, tak je velká šance, že už vysoké je, když Ti čárku ukázal 😉 A kdy půjdeš na krev?
Zuzla - co Ty, jak se cítíš? Já mám celý dny neskutečný hlad 🙂 Manžel si ze mě pořád dělá srandu, že jím tolik, jako bych tam ty mimíse měla aspoň tři. Ale fakt, já se najím a za chvilku mám hlad a je mi z toho špatně, jak mi ten žaludek pracuje jakoby naprázdno. Jinak na zvracení mi není, ale možná to ještě přijde.....Ráno, když vstanu, tak jíst nemůžu, to nemůžu ani normálně, nedělá mi to dobře. Ale už vstávám s hrozným hladem, tak než odcházím do práce, tak sezobnu pár piškotů a vypiju čaj. V práci si hned dám dva rohlíky se sýrem a rajčata, pak dopoledne nějaký jogurt a v 11 hodin už chodím na oběd. Odpoledne už zase umírám hlady.....Jestli to takhle půjde dál, tak nevím, nevím, jak to se mnou, tedy spíš s mojí váhou, která už teď není ideální, dopadne....Ale pro mimíska vše!
Zdravím ostatní reprofiťačky a přeju krásný den 🙂 U nás hlásí 34 stupňů, ale bouřky, takže od rána je vzduch jako v prádelně. Pro těhule naprosto ideální den ☹

mirinda10
15. júl 2009

renysek, na krv neviem pockam ako dopadnem v sobotu s testom a potom zavolam asi v pondelok dokimu ci mozem v utorok prist na krv ale ak bude test na 12den po ET biely ako sneh tak na krv asi ani nepojdem

som rada, ze je svetko ok tak ako ma byt a ten hlad no papkaj papkaj presne ako pises za mimiska vsetko a kilo dve hore dole ja som za 2,5 roka stimulacii nabrala 15kg takze ja uz to ani neriesim iba kupujem vacsei oblecenie a do zrkadla sa ani nepozriem a neviem ci najdem odvahu a vyzleciem sa do plavok 😎 😎
aj u nas ma byt teplo ale mne je v kanclu zima klimoska ide na s100% ak ju dam na slabsie tak sa ti zadusim, nemame okna teda nedaju sa otvorit takze si musim davat v praci pancuchy inak ma oziaba a vonku je na skapatie

zuzli ak test v sobotu bude pekny, tak sa budem tesit teraz vies ako to chodi, poznas to ale dakujem za podprou inak iba obcas ma pichne v podbrusku ale to iba obcas a skor vecer ked lezim inak vobec ale vobec nic

julietka
15. júl 2009

mirindik tak potichucku gratulujem, tusila som to a verim ze to tenkrat bude tutovka tak ako u zuzlika, citim to v kostiach 😉 nebojkaj ciarocka tam uz ostane 😵
davaj si pozor na tu klimu, lebo ma byt iba 6 stupnovy rozdiel medzi vonkajsou a vnutornou teplotou...aj ja som kedysi robila v takom kancli kde sme mali len sklenne tabule, cize okno sa nedalo otvorit a klimu sme mali vypeckovanu na 20 st.v lete som tam sedela zabalena v deke a potom som si to odniesla paradnou anginou so 40stup.teplotami..a zvlast teraz si davaj pozor

renysek no super ze mimi takto vykrmujes, ja som mala asi 3 tyzdne takeho "vykrmne" obdobie a mam pocit ze sa mi teraz rozbiehaju uz tehu nevolnosti ..nikdy som nemala migrenu ale asi toto je to, priserna bolest hlavy az ma napina na zvracanie..kazdy vecer a uz aj cez den...

zuzlik ty ides na ten UTZ dnes?alebo to mam popletene? 😉 😵

lahhelik, tanitka, avaka a ostatne babenky prajem vam krasny dnik vsetkym 😵

mirinda10
15. júl 2009

juli no ved uz coskoro budes 9tt tak tych par tyzdnov to este vydrzis nie? len bud pekne domka a relaxuj a teraz ked je tak teplo bud radsej doma alebo vonku v tieni pod stromom a to iste plati pre avaku ale ta asi tvrdne v praci tak ako ja

bobjan
15. júl 2009

Ahojte🙂

Mirinda, moooc držím palce, nech čiarak silnie a HCG bude vysoké 😉

mirinda10
15. júl 2009

dakujem bobjan a ako si teraz na tom mate pauzu a uzivas si prazdnin?

lenka20
15. júl 2009

mirindik, nakukla som len kvoli tebe a tesim sa - samo ze zatial potichucky 😉 ale je to moooooc dobra sprava 😵 😵 dobry zaciatok...drzim palce teraz este viac - ale viem, ze to dobre dopadne a ze tentokrat to bude tutovka, stopro 😉 😵
mahulik - super, ze ste mali dobry dojem, uvidis ako zareagujes, ja myslim, ze vyyyborne 😉
pozdravujem vsetky, zas nestiham, tak zatial paaaa

tanitta
15. júl 2009

taakze ahojte.... 😉
aj ked nestiham..az teraz trosku cas je... miriiiindaaa 😎 ...zeby dvojecky??nato ze to bol axiom 😝 😎 .. ale zatial sa tesme s // testiku;)...nechame sa prekvapit... baby ja mam velku radost z vas...ze nakoniec vsetky tak ci tak otehotneju prave v R 😵 ... takze lahelik , leni20, bea....mahul...tesi ma ze mas dobry pocit z toho pohovoru;)...a co ty bobjan?.. idete este do fc skusit..?...kedy?....
zatial paa

bobjan
15. júl 2009

Miri, Tanitka, plánujem v auguste vypísať žiadosť vo FC, tak uvidíme 😉

Mri, ani si neužívam, som len doma a pracovne...makáme okolo domu a tak....
Inak som stále v práci, takže sa potím v kancli 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre