Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

silvia545
8. dec 2014

@lemoni86 tak som teda rada,ja som vtedy chodievala 2x do týždňa na veľkú 😒 aj to som sa pritom tooľko zapotila 😀 😀 užívaj si krásne tehulkovanie 🙂

lemoni86
8. dec 2014

@silvia545 dakujeem... aj tebe drzim palce nechsi coskoro tehu 🙂

silvia545
8. dec 2014

@lemoni86 aj ja dakujem a nič iné si ani neprajem 😉 verím,že aj ja nastúpim do toho tehu vlaku 🙂

santeema
8. dec 2014

@bambulka2015 nemyslim, ze tvoj iny nazor vadi🙂. len niekto dalsi napisal svoj nazor na tvoje vyjadrenie a ten ti trosku vad, aj to je typicke slovenske potom🙂. ved o nic nejde, ale je pravda, co napisala diska, ze tu vyjadrujeme svoje pocity a strach je uplne prirodzeny. ja som mala vsetko uplne bezproblemove a strach som mala tiez a aj mam, ked mam malého. ved je to normalne. to neznamena, ze som stresmenka a negativistka. ale je to taky prirodzeny respekt pred tym vsetkym a nic na tom zle nie je. a nikto ta odtialto nevyhana, to ze si sa pridala nikomu nevadi🙂, ved ja tiez nie som po ivf v brne a nikdy mi nikto nepaoisal, ze co tu robim a to som sa dokonca ani nepytala, ci sa mozem pridat. takze ta slovenska mentalita týchto bab je celkom fain nie? ked neriesia preco som tu🙂.

diska
8. dec 2014

@zuzu1108 no umna to bolo tak,ze som prisla na vklad a povedali mi,ze mame 3 embryjka ale take slabsie medzi 2 az 3 kvalita a tusim to boli CM,tak ani nevedeli ktore vlozit,tak skusili 2 a ze to 3 sa nebude mrazit,predpokladali,ze sa zastavi,no a potom mi prisiel emaili ze mrzili HB/2 ,ked ju potom rozmrzili uz bola HB/1-2 a ta zabojovala aj mi to hovorili pri vklade,ze obcas sa im to stane,ze aj pre nich je to prekvapenie.

lemoni86
8. dec 2014

@santeema @bambulka2015 veru o nic nejde... hormony s nami trepu 😀 😀 a kazdy ma pravo na svoj nazor.. mne balbulka potom otvorila oci, ze preco sa fakt stresovat... treba to slovo nestresovat pochopit v pravom slova zmysle.. uvedomit si ze som fakt tehu, ze uz necakam na stimulku ani na ziadne // ... ja som tehotna a musim verit ze bublinka je tam, ze sa ma dobre .. 🙂 nateraz to zatial ide... ale za par dni uz isto zas budem stresovat ked budem sediet na zachode 😀 😀

diska
8. dec 2014

@lemoni86 ja som si to dnes uz odstresovala na zachode 😀 inac tie cipky co pisala crezybabenka su dobre,je lepsie si ich dat ako prezivat take muky,a mne dr,radila,ze nieje dobre velmi tlacit,ze radsej tam dlhsie sediet no ale tak rozkaz telu 😀

dorotka66
8. dec 2014

Fíha baby, veď ja to nestíham popri práci ani študovať 😀 , ale pobavím ...svojim stavom. Som 7t + 4 (aspoň dúfam 😉 ) a vo štvrtok ma začali pobolievať kríže. Som reumatička, takže nič nenormálne. V sobotu som chodila ako starena a hrešila ako pohan, lebo som mala pocit, že mi vyskočila platnička. Pravá. Večer som z auta pomaly nedokázala vystúpiť. ľahla som si k telke a po hoďke som s obavou vstávala a čuduj sa svete, ako rybička. Nikde ma nič nepichalo. Mala som pocit, že to bol sen. Ale vážne - úplne neuveriteľné. 😀 V nedeľu ráno sa bolesť objavila na strane ľavejjjj 🙂 No pôžitok. Takže tak, toď moje prejavy tehotenstva či reumy? 😉

dorotka66
8. dec 2014

@lemoni86
@diska stačí zobrať dobrú literatúru a mať vééééľku trpezlivosť 😀

mimika1973
8. dec 2014

@ina7 ahojky a tiez cakas chlapcoka? 😉

skaredekacatko
8. dec 2014

Výsledky z medirexu už mám už len zistiť čo to všetko znamená a ako ďalej

franzziska
8. dec 2014

baby jako je to s parkovanim před RF? maju vlastne parkovisko? zadarmo?

crazybabenka
8. dec 2014

@franzziska je tam dosť dlhé parkovisko rovno pred.....je zadara.....zatiaľ sme vždy zaparkovali.....raz sme hľadali dlhšie miesto....ale dá sa 😉

diska
8. dec 2014

@skaredekacatko ahoj a nenapisali ti tam do zaveru ci je to ok alebo nieco? 😉

skaredekacatko
8. dec 2014

ale nie len sa to dá porovnať pri každom výsledku je napísané že aká ma byť hodnota ale niektorým veciam nerozumiem čo znamenajú čo som vyčítala jedine že mam málo D vytaminu 😀

ingrid0105
8. dec 2014

@skaredekacatko a kedy si bola na krvi, ja tiez cakam vysledky

balance
8. dec 2014

Ahojte, tak nakoniec mi ten utz pred et nerobili, ked som sa spytala dr.Vitouskovej, povedala, ze odhadom ma sliznica 7-8mm, nakoniec v sprave som mala 6.5mm, tak snad to bude stacit. Ale zato mame 100 uspesnost, aspon co sa embryjok tyka, na zaciatku 3oocyty a dnes po PK 3 krásne HB z toho dve jednotkovej kvality a jedna dvojkovej a z toho jedna si uz u mna v brusku lebedi, len co mi nedodava optimizmus je ta sliznica :(

skaredekacatko
8. dec 2014

@ingrid0105 pred troma tyždňami

haimi
8. dec 2014

@balance ja mam pocit, ze davaju do spravy vysku sliznice zo sona. Tiez som sa cudovala, ze za 6 dni nenarastla. Bud v klude. Vsetko bude ok 😉

ingrid0105
8. dec 2014

@skaredekacatko si bola u Tibenskej? jacakam na vysledky od Girovskej

skaredekacatko
8. dec 2014

@ingrid0105 hej u tibenskej a uvažujem komu dám výsledky na hodnotenie

balance
8. dec 2014

@haimi to ma nenapadlo 🙂 lebo po odbere som ju mala 7mm a dali mi na nu estrimax a som sa cudovala, ze by za 5 dni nenarastla.... dakujem za ukludnenie, uz som pokojnesia 🙂

diska
8. dec 2014

@skaredekacatko mne stale prislo vyhodnotenie vysledkou od Girovskej,co bolo zle bolo cervene a zaver popisane co je zle a ako to riesit a kedy dalsia kontrola.

diska
8. dec 2014

@balance ja som mala v sprave po vklade,ze slizica OK 😀

balance
8. dec 2014

@diska 😀 to uz clovek nevie co si ma mysliet... mna prekvapila dnes, dr. ked som sa jej spytala, ze kolko mala sliznica a povedala, ze mi ju nemerala, ale on to volnym okom pozna, ze tak 7-8mm 🙂 len to ma zmiatlo, ze som mala v sprave uvedenych 6,5mm

diska
8. dec 2014

@balance aj mne stale uvadzali vysku co namerali pri kontrolnom utzv,mozno to videla ked ti dala sono na brusko ale mozno je to blbost,neviem ci sa to aj tak da 😕

skaredekacatko
8. dec 2014

@diska ja som girovskej nepisala mi ju v medirexe nespomenuli len nieakeho doktora co zastupuje kertysa a som tu citala ze je na materskej tak teraz neviem..

balance
8. dec 2014

@diska tiez tomu nerozumiem, ale ak sa ma uchytit, tak sa uchyti aj na tej 6,5mm 🙂 uz sa nad tym radsej nebudem zamyslat...

diska
8. dec 2014

@skaredekacatko je na materskej ale komunikuje emailom,sice sa tu neake baby stazovali,ze neodpisuje ale mne odpisovala hned ,ked som nevedela co a ako s intralipidom.

diska
8. dec 2014

@balance urcite uz ma minimalne 7,ved si mala aj estrimax,oni vedia co robia ,teraz uz len sa tes na vysledok 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre