Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tlucka
11. feb 2015

@mimika1973 Ďakujem moja za opýtanie, zatiaľ sa mám dobre 🙂 Boli sme v pondelok pozrieť Marcelina 😀 😀 😀

silvia545
11. feb 2015

@ingrid0105 normálne som plačkala moja,,kráásne videjko 🙂 😉

evadek
12. feb 2015

@ingrid0105 Dakujem ti moja🙂dnes som si robila digi test..neviem aky je presny..no ukazal mi 2-3 tyzdne teho,...

ingrid0105
12. feb 2015

@evadek super je to na spravnej ceste aby si sa stala maminkou 😵

evadek
12. feb 2015

@ingrid0105 ja dufam, posledne dve noci idem zomriet od bolesti ake mam krce..trva to hodinu....ale tuto noc som plakala od bolesti na wc..hadam to bude ok..

silvia545
12. feb 2015

@evadek zlatko nezbudeni o tych bolestiach povedať dr.nech ti vysvetlí,čo to asi tak môže byť,,teším sa na dobré správičky 🙂 😉 drž sa 🙂

silvia545
12. feb 2015

@ingrid0105 ahoj moja a ty ako sa mi máš? už sa ti to pomaly blíži 😉

renitr
12. feb 2015

@evadek gratulujem a hlavne nech sa vsetko podari 😉

bambulka2015
12. feb 2015

@ingrid0105 juuj to musim pozriet doma, to je dlhe. Ale ja uz zial ziadne dvojicky. Ale tak mozno sa este podari z nanukov 😉

mamickaanicka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulka2015
12. feb 2015

@evadek to moze byt aj OHSS. Mne zacali ca. tyzden po ET strasne bolesti a tiez hlavne v noci, cez den sa to dalo vydrzat. Som spavala len s nahriatym vankusikom s cerescovymi jadierkami a vlastne nezazmurila som ani oku. Perslo to najhorsie po vyse tyzdni alebo totom som este mavala obcas bolesti. Bolo to z tych zväcsenych vajecnikov, hlavne pravy ma trapil este velmi dlho. Uz som chodila k mojmu gyn a este stale bol zväcseny.

motiv
12. feb 2015

@tlucka nechapem tie diery po vpichu. Prstami si na bruchu nadvihni kozu a do toho nadvihnuteho miesta vpichnes injekciu, Ja som mala len mini modrinky, ziadne dierky po vpiche. Ale mozno mas citlivejsiu resp.jemnejsiu kozu. Kde presne si pichas?

tlucka
12. feb 2015

@motiv Pichám si do okolia pupka, cca 5 cm pod a striedam strany. Ja tam mám tiež mini modrinky, ale aj normálne dierky po vpichoch. Dokonca na niektorých miestach vpichoch sa mi vytvorili aj také mini chrastičky. Už som rozmýšľala, či veľmi nestláčam kožu, že ju mám pri pichaní takú veľmi napnutú a potom sa mi to robí... Skôr mám kožu ako hrošica, tak prepichnúť ju je problém 😀 😀 😀

motiv
12. feb 2015

@tlucka tak to si pichas na dobre miesto. Mini chrasticky som obcas mala aj ja. Je to mozne, ze si ju moc napinas, skus ju len riadne podbrat a nesponovat na vrchu. Ja mam tuku habadej tak mne sa to asi lahsie pichalo😀DDD Ono zas myslim, ze az taka otvorena diera ti tam neostane aby sa daco stalo😀 Mne pichal muz a niekedy som citila, ze nemoze prepichnut az ma to zabolelo, aj to citil, ze to slo tazsie a to mie niekedy aj krvacalo trosku.

evadek
12. feb 2015

takze zatial sa dobre spravicky nekaonaju...15 den po vklade....zobrali mi krv....na sone sa im nezdala prava strana..vyzera to,ze sa to naozaj uhniezdilo mimo...takze dnes krv...v sobotu...v pondelok...a potom sa rozhodne..
Sliznica nezodpoveda vraj tehotnosti..15 mm...tak ja neviem..uz som si zas poplakala...pozrala vsetko sladke co som mala v praci....rozpravala z kazdym kto ma mohol utesit...a povedat,ze to este moze byt dobre...
@silvia545

nelly3
12. feb 2015

@evadek
no ja som bola myslim po KET na 19 den na sone lebo som mala spinenie, ale nic tam vtedy moj gyn. nevidel, podla mna je moc skoro, treba sledovat vysku HCG ci stupa ako ma, ja som vtedy bola taka vystresovana, ze ako som isla od gyn. tak som mala take krce,ze doma som uz mala cervenu krv a uz to islo prec zial. zbytocne ti robil podla mna aj sono, nemohol nic vidiet, to je moc skoro.

evadek
12. feb 2015

@nelly3 dakujem..aj ja dufam,ze to bude este ok..aj ked ta prava strana sa im nezdala a videli nejaky utvar...ale ja stale verim..ze to bude ok,,,poplakala som si a treaz budem dufat,az do poslednej chvile

luly3
12. feb 2015

@evadek na 15 deň neuvidia ešte nič 😝 prepáč ale načo si si dávala robiť sono skôr ti to uškodí ako pomôže, nedávaj si rýpať do seba ak budeš mať HCG daj si urobiť za 3 - 4 dni kontrolne ak rastie zdvojnásobuje sa je dobre 😉 😉 😉
počkaj na Brno a o 2 tt si daj urobiť ult tam oni maju špecialne prístroje uvidia viac ako doki tu a tam ti aj budú počuť srdiečko
nemusíš mať strach ak tam nič nebolo je to úplne normálne že nič nevideli, držkaj sa a opatruj bambulku a ver že bábenko je tam kde má 🙂

evadek
12. feb 2015

@luly3 ja som si nic nedavala...prisla som na odber krvi...oni sa zacali vo mne rypat a filozofovat...
Lebo hned nejaky utvar..sliznica..ja som isla LEN na krv...15 den..normalne som mala ist 14 ako mi povedal Stelcl..takze som nic neuponahlala..

luly3
12. feb 2015

@evadek to je dobre že si šla na krv ale nedávaj si robiť vnútorne sono teraz nič tam neuvidia a môžeš začať krvácať keď ta rozrýpu, jednoducho im povec že vnutorne sono nechceš a hotovo
tak mi to hovoril Marcel pred 4 rokmi Júlia vžiadnom prípade si nedávaj robiť sono až po HCG za 14 dni tu u mňa 😀 😀 😀 a aj to mi robil vonkajšie nie vnutorné
ak ti smiem poradiť už im nedovol robiť vnútorne sono

luly3
12. feb 2015

@evadek ale samozrejme je to len a len na tebe 😉 😉 😉

evadek
12. feb 2015

@luly3 dakujem za info ..o tom som nevedela...dobre...tak aj spravim...
Len neviem preco ale nic sa im nezdalo..vsetko bolo zle..aj primara zavolala...ja viem,ze saobavaju...aby k niecomu nedoslo...ale ja mam este vacsi strach:(

tixx
12. feb 2015

@evadek ja som tiez bola na krvi, robil mi sono, nic nevidel a hovoril,ze nevie,ci je to "dobre" tehotenstvo,lebo tam nic nevidi...odchadzala som totalne vystresovana a smutna,nechapala som,ako je to mozne... potom volali vysledky a hcg bolo vysoke, takze som o tyzden isla znova na sono (vnutorne) a tam uz mi povedal,ze vidi bublinku a ze je dobre umiestnena. "utvar" co tam videli mozu byt predsa zvacsene vajecniky po stimulke... ja som s tym mala problem este dost dlho, mala som velku cystu, ktora sa ale casom vstrebala, aj Marcelovi som to pisala,a hovoril,ze zmizne po 12tt, ked prestanu pracovat vajecniky. Bolesti mozes mat z ohss a je to podla Marcela priznak rastuceho hcg, takze sa nenechaj lekarmi vystresovat, pockaj par dni a vsetko sa to "utrasie", drzim palce, aby vsetko bolo ok a aby bola bublinka tam,kde ma a hcg vysoke ;)

evadek
12. feb 2015

@tixx dakujem ti moja...uplne chapem ako si sa citila...ja osm bola roztrasena..uplne mimo...filozovali tam dvaja...ze kedy vsetko mi budu brat krv..ak to nebude dobre buduci tyzden hospitalizacia a podobne...
Primar dokonca neveril,ze by som mohla mat pozitivny tehu test..mu vravim od minuleho piatku kazdy den testujem..stupa sice pomaly..ale stupa..dnesny digital testi mi ukazal ze som 2-3 tyz. tehotna...
A oni len svoje...
Dakujem🙂

tixx
12. feb 2015

@evadek pockaj par dni a uvidis, a kedy ti povedia vysku hcg? inak urcite by som potom isla bud do Brna alebo k inemu lekarovi predtym,ako ta poslu do nemocky... jedna baba odtialto z MK bola takto na Antolskej, bola tehu a lekar nic nevidel, strasil ju mimomaternicovym, a potom isla k inemu a ten babo videl, teraz je uz za polovicou. ja by som si to urcite dala potom este preverit u niekoho ineho, nic proti lekarom, ale aj to su ludia a mozu sa mylit...

luly3
12. feb 2015

@evadek úplne chápem, že sa bojíš 🙂 a budeš sa báť stále celé tehu ☹(( treba veriť pozitívne...
teraz hlavne ide o to, že k 15 dňu nemohli nič vidieť na sone takže sa nemusíš obávať, že je niečo zle to by ti potvrdil aj Marcel ak by si mu napísala 🙂

silvia545
12. feb 2015

@evadek zlatko moje,nemyslina nič zlé,,mysli pekne na svojho drobčeka a ako baby napísali,je ešte skoro aby mohli niečo vidieť 😉 a tak isto ani to sono vnútorné si nedávaj viac robiť,,mne môj doki robil sono len cez bruško 😉 bude to dobré,,myslím na teba moc a držím silno palce,,a kedy budeš vedieť výsledky z krvičky ? 😉 posielam ti srdiečko 🙂

silvia545
12. feb 2015

baby prosím Vás,ked ste užívali D3 a prenatal,,tak ste užívali ako je tam napísané v návode ? a macu prášok sa má zarábať do vody?lebo tam nieje napísaní len 1/2 čaj.lyžičky 2x denne sa mi zdá ,,dakujem 😉

bambulka2015
12. feb 2015

Inak baby, aj pri mimomaternicovom rastie hcg.

A nestresujte ju chudatko s tym sonom. Ak je doc skuseny a opatrny, tak jej vnutorne nemoze ublizit.
Ja som bola na 14. den na krvi a normalne ultrazvuk nerobia, ale vravim sestricke na "recepcii", by by som mohla aj s doc hovorit, ze mam strasne bolesti. tak ma strcila pomimp. A doc hned vravi, ze jasne, este nebude nic vidiet, ale nie je dobre, ekd mam take bolesti. Tak ma kukla, vajecniky, hlavne pravy ako svet, tekutina vsade, tak len povedala, ze tie strasne bolesti sposobuje to zväcsenie a ta tekutina. tak mi dala 3 dni pokoj na pn a po ca. tyzdni tie strasne bolesti presli. A ja som chodila na utz kazdy tyzden do 7tt a potom kazde 2 tyzdne az po 13tt a vzdy mi robil doc vnutorny utz. az od 14tt cez brucho. A nic sa nestalo.
Nerobte z tych vnutornych az takeho strasiaka. Keby boli az taaaaak neskodne, tak ich nevymyslia. Inak ja som nikdy po tom vnutornom nemala ni spinenie ani nic. Zalezi aj na doc, aky sikovny je a ako sa s tou novou technikou yvzna.
Aj ked novou to nemozem nazvat, mne doc vnutorny robil uz pred 13. rokmi 😕

tinkatinulka
12. feb 2015

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre