Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zibi
20. okt 2014

@kako23 este k tomu nebudu to len dohady pretoze som v sukromke o iscare mt a tiez tam jedna kocka pisala ze rozpravala sa v martine sa mi viidi ze s galom a on povedal ohladne toho mt/ba iscare §RF brno tak boh vie
kazodpadne verim ze nam to vyjde a ze uz nebudeme potrebovat ani jedno centrum 🙂

haimi
20. okt 2014

@ingrid0105 zatial nijak specialne. Obcas ma trochu boli brucho a inac nic... tak uvidime. A ty sa ako citis? Je mi luto, ze ti to nevyslo, ale teraz ked si v rukach lepsich lekarov od zaciatku verim, ze to vyjde 😉

kako23
20. okt 2014

@zibi ja by som na SR nešla na IVF. Pri mojich vaječníkoch sa veľmi bojím, že by mi ich ešte viac zničili ako už sú. Proste jediný dr. ktorému v tomto dôverujem je Macháč. Keďže má obrovské skúsenosti s takýmito ženami. Viem, že to nie sú len dohady, dohady sú len to, že nás už nebudú chcieť liečiť v Brne...Kiežby na SR to raz bolo také kvalitné ako v Brne...ale teraz si držme všetky palce, aby sme minimálne deväť mesiac už nemuseli nič také riešiť 🙂

haimi
20. okt 2014

@zibi do brucha tou najtensou, kt mas 🙂 a ty uz si zacala? Kolko si mala na sone folikov? Nejak mi to uslo,ked si to nahodou pisala.

ingrid0105
20. okt 2014

@haimi no aj ja tomu verim, 5.11. ideme na konzultaciu a uvidim ci zacnem tento rok este alebo az po novom roku. Uvidim co mi odporucia ci budu chciet nejake vysetrenia. A ty si ktory den teraz?

haimi
20. okt 2014

@kako23 a to centrum, ktore ma machac v olomouci kupili tiez? Prinajhorsom sa preveziem az tam 🙂

zibi
20. okt 2014

@kako23 moja verim ti a ty mas co s vajecnikmi?
boze baby kazda tu spomineta tych doktorov otevrela nikto normalne mam stres ci je tiez taky odbornik ako tu pisete na kazdeho durheho jednen na vajecniky, druhy na amh treti na pco
ale hadam bude dobre no 😝

zibi
20. okt 2014

@haimi na sono idem dnes i mojmu tak budem informovat
nechcela som o tom pisat ale neda sa nepisat 😝 😀 😅
stimjulujem clostylom a merionalom este zajtra posledny merional tak uvidime
som zvedava co sono idem sa tam odtrepat sa mi nic nechce
ani ma extra brucho neboli ani som nepribrala extra zatial co som rada a prekvapena takze uvidime dam info

kako23
20. okt 2014

@haimi to je môj záložný plán 😀 to nekúpili aspoň podľa českého obchodného registra...

kako23
20. okt 2014

@zibi mne začínajú zlyhávať vaječníky, čiže mám nízke AMH a vysoké FSH...našťastie ešte zatiaľ to nie je tragické a mám stále ovulku a aj na sone vždy sú nejaké foliky...nie je ich toľko ako u zdravých žien ale sú.

zibi
20. okt 2014

@kako23 aha ..tak super a aku ti daval on stimulku?

zibi
20. okt 2014

@haimi a v olomouci je tiez reprofit? a robia tam aj zakroky vsetky a tak ?

kako23
20. okt 2014

@zibi prvé soft bol len clostil, ale to bolo také nešťastné, lebo som musela dva mesiace stimulovať kvôli chybe môjho gynekológa a potom som mala z toho cysty...ale mala som dve embryá.
Teraz idem na klasické IVF a mám elonvu a merional.

zibi
20. okt 2014

@kako23 som nevedela ze ma kliniku a neveis aka je tam uspesnost?

zibi
20. okt 2014

baby co je dobre na sliznicku maternice z prirodnych veci ?
ako mam estrofem do zalohy ale bola by som rada keby ze ho nemusim brat 🙂 okrem vina a alchemilky jje este daco?

gennara
20. okt 2014

@kako23 Ahoj. Ak sa mozem spytat, aky konkretny problem mas ty, ked hovoris, ze sa bojis, ze by ti na Slovensku pri IVF mohli znicit vajecniky? Ja som bola v Iscare a po otrasnej skusenosti sme sli do Brna. Mam dost nizke AMH, len okolo 0.4 a Machac mi povedal, ze on velmi neprihliada na tie hodnoty AMH, ze im velmi neveri a navyse, ta metodika merania rezervy je stale len v zaciatkoch a meni sa. Ze pokial ovulujem kazdy mesiac, tak by AMH vobec neriesil.... Len tak rozmyslam, ci to velmi nezlahcuje...

mimika1973
20. okt 2014

@kako23 ahojky, to uz nas slovenky akoze nebudu chciet liecit v RF Brno?! 😒
Ja by som uz do ineho centra ako k nim ani nesla, stacilo mi! Oni boli nasa posledna nadej veru.....
Inac co hovoria sami lekari z RF? dali dake info o tomto priamo sk pacientkam?

silvik1
20. okt 2014

@zibi ja som pila čaj gynastan 😉

mircalla
20. okt 2014

@kako23 Ja som mala podobny problem, i ked u mna to bolo horsie - prve IVf som zo seba dostala 5 folikov, mali sme dokonca 2 blastocysty, aj tehu, ale zial potrat. Potom uz uplen vystavene vajecniky (jednak kvoli operiacam, jednak vek), a tak 1-2 vajicka, dva pokusy sme vkladali len 1 embryo bez PK. FSH bolo vtedy nejakych 15 tusim, nakoniec sme isli do darcovskych. pocas kojenia ma dostihla v 39 rokoch predcasna menopauza, dako som si to ani neuvedomila, som absentujuci menzes pripisovala kojeniu. Az ked stale nechodil som sla lekarovi a sok. Osobne si myslim, ze to prve IVf k tym vystavenym vajecnikom prispelo, po nom uz zacalo vsetko blbnut

kako23
20. okt 2014

@gennara Keď je znížené AMH tak zvykne dávať skontrolovať aj hormóny FSH a LH ale aj tak Macháč nikdy veľmi neprihliada len na hodnoty hormónov vždy si sám spraví sono a zhodnotí reálne ako vyzerajú vaječníky. .
Na SR mne chceli dať dlhý protokol. A to aj podľa neho by nebolo dobré. Každá stimulka ničí vaječníky, ale asi je nejaká šanca, že niektoré aj menej...ja mám aj FSH mierne zvýšené.

kako23
20. okt 2014

@mimika1973 keď som tam prišla a povedala, že máme schválenú žiadosť poisťovňou do konca roka tak na to povedal, no ale u nás sa odvtedy toho dosť zmenilo...viac nepokračoval. Myslím, že veľa babám už hovoril, že RF bude aj na SR...pár strán dozadu som to tu už viackrát zahliadla tu v téme. No nič necháme sa prekvapiť do bude v januári.

kako23
20. okt 2014

@mircalla ach jaj...ale ja mám 30 rokov. FSH som mala naposledy pred cca. rokom 12,9 a odvtedy som si nedávala brať a asi ani nedám, nechcem vedieť ako sa to zhoršuje. Ja som pri prvej stimulke mala 4 foliky ale nebolo OPU lebo už bolo neskoro - to je ten zmarený pokus kvôli môjmu gynekológovi, potom ďalšia stimulka 2 foliky a dva embryá z toho, ani jedno sa neujalo. Teraz idem na klasické IVF tak uvidíme ako to dopadne. Ale cyklus mám pravidelný aj ovulku a dokonca teraz na sone bol dr. spokojný s vaječníkmi, že to vyzerá dobre a budúci mesiac môžeme stimulovať...tak som veľmi zvedavá.

kako23
20. okt 2014

@zibi skús sa popýtať @tinkatinulka, tuším, že ona má skúsenosti s touto klinikou.

mircalla
20. okt 2014

@kako23 no ja som mala cyklus pravidelny tiez, aj ovulku....a potom akoby utal, ale o dost rokov viac ako ty

kako23
20. okt 2014

@mircalla fuuuu...tak začínam sa veľmi báť ☹ a nepamätáš sa čím si stimulovala na tie IVFká?

mircalla
20. okt 2014

@kako23 merional
strasit som ta urcite nechcela, ved roky pisal, ze ok
pisala som len o sebe🙂

kako23
20. okt 2014

@mircalla nič s tým nespravím...bude ako má byť 🙂 ale ďakujem za info. 🙂

haimi
20. okt 2014

@zibi mne alchemilka stacila 🙂

tinkatinulka
20. okt 2014

@kako23 jasne ja som bola pri vzniku kliniky len škoda že sme im kazili štatistiky..ale kto ma pozna tak vie že my to máme už na dlhe trate ale kludne sa pýtajte..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre