Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinkatinulka
20. okt 2014

Kočky píšete si daktorá s dr. Drakulovou aj mailom?

ingrid0105
20. okt 2014

@tinkatinulka mailom mi potvrdila termin. potom vsetko osobne 🙂

haimi
20. okt 2014

@ingrid0105 dnes som 4 den po ket, ked sa nepocita den vkladu. A co si pamatam, tak ty mas uz dost vysledkov porobenych, ci? Ked nam to nevyjde, tak si pred dalsim pokusom chcem dorobit este imunologiu.

ingrid0105
20. okt 2014

@haimi no teraz 4.11. pojdeme este do Medirexu. Som zvedava hlavne na spermie, tam robia hlbkove vysetrenie , nie ako v GF

haimi
20. okt 2014

@ingrid0105 kolko si musela cakat na termin? Nechapem, preco treba platit 2x50eur, ked si platim zdravotne poistenie. V tejto krajine ti uz nikto nic negarantuje, len platis...

ingrid0105
20. okt 2014

@haimi jeden som uz rusila nam to nevyslo, a teraz som pisala cca pred tyzdnom a dnes mi potvrdili termin. Tiez nechapem preco sa plati ale chcem vediet na com som, vlastne sme. Tak ci tak by mi robili skoro to iste v Heliose v Brne teraz pred IVF, ked to porovnam je to lacnejsie a je to predsa len blizsie. aj tak kym budem cakat na vysledky sa do toho asi nepustime a ide koniec roka a vianoce, nechcem si kazit sviatky pripadnym negativnym vysledkom 😖 u nas je chyba jednoznacne v tom ze boli nekvalitne embryjka, ale v GF ich to moc nezaujima, zamrazia, vlozia a ty plat, cakaj, robis si nadeje a pritom je to dopredu jasne ze to nemoze vyjst, ale oni sa usmievaju a odrbkavaju

evadek
20. okt 2014

@zibi ja nieeeee..nechcem naspat do BA: ((( ja som bola velmi nespokojna..a poznam kopec inych bab co odtial zdrhli...:(

fantinka
20. okt 2014

@ingrid0105 a aké hĺbkové vyšetrenie spermií? Lebo u nás je tiež problém so spermiami, bola som na milión vyšetreniach, všade vravia, že ja som úplne fit a môžem bez problémov otehotnieť, ale spermie sú veľmi zlé - 97% patológia úplná a tie zvyšné 3% tiež žiadny šampióni... Jedna dr. mi povedala, že či nás lekári upozornili, že ak by nám to aj vyšlo s našimi spermiami, že je vyššia šanca na defektné dieťa - siamské, chýbajúce prsty napr...lebo že spermie sú slabé, aj keď genetika je dobrá (nehrozí downov syndrom atď...)...a zase moja nová gyn, keď si vypočula, čo sme si zažili už, tak prvá otázka bola: A v Brne ste už boli? 😀 😀 takže sa spolieham, že tam nám budúci rok pomôžu.

zibi
20. okt 2014

tak som spat zo sona ale kompeltne zdeptana...moj gyndos ja neviem bud sa do toho nevyzna alebo si neuvedomuje co hovori.. ale tak mam 4 foliky na moje amh a vsetko ze som soft celkom dost 😅 a on ze mam nizsku slizncu - co je po clostyle bezne, ze mam male vajecniky , ze mu je luto ze sa pcham hormonamy ale ze to vyzera ze to z toho nic nebude ze endometrium vobec nie je pripravene a ze to tak vyzera o nicom ..no som v soku ..sak som 8 den cyklu..chcela som len nech mi premera a pocet a velkost a nie prednasku o tom ze ci to podla neho vyjde alebo nie ..normalne mam depku
asi sa estsrofemu nevyhnem

fantinka
20. okt 2014

@mimika1973 ale to je blbosť, že nebudú liečiť Slovenky...keď tam prídeš, zaplatíš, čo máš, nemôžu ti povedať, že liečia len Češky...to nedáva žiadnu logiku predsa. Koľko ľudí chodí aj z iných krajín, lebo tu je to lacnejšie ako napr. v Amerike či Rakúsku...Zbytočne si vytváraš stres 😉 My tam ideme tiež na jar a teda odohnať sa nedám, tam si idem už pre dieťa, po tom, čo som zažila neschopných dr na Slovensku.

kako23
20. okt 2014

@zibi tak to ma mrzí, že Ťa tak vystresoval...ale na Tvojom mieste by som tomu neprikladala žiadny význam. Obyčajný gyndoš, ktorý nerobil asistovanú reprodukciu dosť často nevie čo a ako pri takej stimulácii...buď kľudná, napíš do RF a čakaj na inštrukcie. Musíš byť v kľude aby foliky pekne dorástli.
Držím palce 🙂

zibi
20. okt 2014

@kako23 vies co si mysim aj ja aj moj muz mi to hovori 😅 len vies co ako to zdepta ked potrebujem mat pokoj a klud
si si davala pichat intralipid ci nie?

silvik1
20. okt 2014

@zibi ahojky. môžem sa opýtať prečo si nešla na sono do RF ? ja by som mala začať stimulku na soft budúci týždeň a Štelcl vravel, že mám prísť na sono radšej k nim (asi kvôli takýmto lekárom ako máš Ty).
Teba nechcel vidieť tvoj lekár v RF alebo to máš až tak ďaleko ?
len som zvedavá - nič viac 😉

skaredekacatko
20. okt 2014

@zibi tak tvoj aspon pomera moja to nevie. Ale prednasku si mohol odpustit. Ja mam len tri foliky co videl vraj mozu este byt on to nemusi vidiet ze u mna sa to na figu pozera.

kako23
20. okt 2014

@zibi vykašli sa na neho...pusti to z hlavy. 🙂
nie nie ja som si nedávala pichať nič. Imunológiu máme ok.

evadek
20. okt 2014

@zibi nedepkuj moja..pis Otevrelovi...nechapem preco ta takto deptal???
Oooo moja...kasli na to..napis do Brna a uvidis...ja to nevidim az tak zle.

evadek
20. okt 2014

@zibi a picali ti aj injekcie??..ci este nie??...muz ma pravdu..nedepkuj..hlavu hore...a ides dalej...pis Otevrelovi...

haimi
20. okt 2014

@zibi fiiiha, aky zbehly doktor. Vobec sa nestresuj. Uplne najhorsia varianta je, ze pojdes na opu a na vklad pojdes dalsi cyklus, nie? Ale podla mna ti prinajhorsim nasadia estrofem. A aku mas vysoku sliznicu? A ake velke foliky? Pijes na sliznicu poctivo alchemilku? 😉

ina7
20. okt 2014

@adulka1981 Nechceš málo vedieť 😀 RF je skvelé centrum, pomohli veľa ženám a každej z nás sa snažia nájsť liečbu na mieru. Neexistuje tam jednotný postup ako v niektorých centrách, že sedí-nesedí, tu to tak robíme. Odporúčam prelistovať si pár strán v téme, stále sa to tu opakuje a rieši že kto má aký protokol. Urobíš si sama obraz. 🙂

haimi
20. okt 2014

@skaredekacatko no co, ako sa citis? Nechapem preco nemas viac ako 3, ved mas amh v pohode ☹ ale zase na uspech staci jedno to prave 😉

zibi
20. okt 2014

@silvik1 ja to mam strasne daleko 😖 skoro 7 hodin tam a naspat cize 14 hodin nemozeme soferovat kvoli ultrazvuku a setrim kazde euro to si radsej dam pichnnut za 100 ku intralipid ako zbytocne na benzin minut take peniaze 😖

zibi
20. okt 2014

@kako23

@haimi
@evadek
no baby tak otevrel mi napisal ze sa nemam stresovat a depkovat ze zbytocne som sla skoro na ultrazvuk ze jedine co je ze sa dozviem ze su male foliky 😀 oni nas uz asi poznaju chceme dobre a pottom depkujeme..ze cim neskor na ultrazvuk tym lepsie ..ze stacia 4 foliky ze to je super..
ze merional si budem pichat asi aj dalej len uz nemmam tak musim dokupovat dokelu..ze uvidime v stredu..
kupila som si gynastan aj rebricek tak idem pit
a moj gyndos ze vino nema zmysel na sliznicu pit 😝 nema? 😅 😀

silvik1
20. okt 2014

@zibi tak to chápem. ja som z BA, tak asi preto doktor vravel, že radšej prísť, predsa je to "len" nejaká hodinka a pol.

zibi
20. okt 2014

@skaredekacatko boze no vies co ako debo som si pripadala 😅 😕 ze co ja chcem s takymi vajecnikmi a folikmi a ze to ako keby som neotehotnela neotehotniem asi ani a mam hroznu odozvu na hormony no vies co zakopala by som sa najradsej vtedy sila toto 😝 🙄

zibi
20. okt 2014

@silvik1 tak ano hodina je nic
ja som tiez do martina dochadzala tak to sa este dalo 😝

evadek
20. okt 2014

@zibi no vidiiiiiiiiiis ..toto je pravda...je cas 🙂 vsetko je ok..len si sa znervoznela...a mudr. mal brat ohlad kolky den cyklu je...ach..truhlik...
Tak hlavu hore..pokracujeme 🙂

zibi
20. okt 2014

baby zajtra mam pichnut posledny merional..ale otevrel povedal ze asi aj neskor budem este potrebovat ..kolko asi si myslite ze by som potrebovala merionalov?
som mala 10 v krabicke tu z kona kupene a som dosloa na to ze tri vodicky boli napoly vytecene a jedna uplne puknuta som musela vyhodit injekcie cele lebo som mala v injekcii asi pol ml namiesto 1,1ml aj viac no hruza fakt ....asi sa opalti naj z lekarne

zibi
20. okt 2014

@evadek no nie je zly ale je zvlastny a dakedyneviem..raz mi zarval ze vajko vydrzi tri dni a spermosa jeden den ..ked som sa ho nevinne opytala ci to nie je naopak tak ze nie 😅

ludinka
20. okt 2014

@zibi kasli na svojho doktora, urcite tomu prd rozumie, 4 foliky su dost dobry vysledok 🙂
lekari neveria na babske recpty ......podla mna tym vinom nic nopokazis 😉 a kolko si mala tu sliznicu?
clostylbegyt kazdemu znizuje sliznicu, ale ona este dorastie neboj sa

diska
20. okt 2014

@zibi vodicka nevedi ak je vytecena dolezity je praasok,prasky mas doma?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre