Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lucka_220809
4. nov 2014

@zoji79 a super, ze u teba pomohlo...takze cakas mimi, parada... snad sa podari aj nam. Som z toho taka aj rozladena, na druhu stranu sa ASPON na to konecne po 4 rokoch prislo..

zoji79
4. nov 2014

@sarasota Ahoj maminka 🙂 Ano uz sa mi to krati, zajtra zaciname 34 tt. Termin mame 24.12. stale. Ja len dufam, nebude to presne tento den, nech ma mala aj z narodenin radost nie len z Vianoc 😉. Rychlo to ubehlo inac, leti ten cas...tvoj syn je zlatucky..za chvilu sa zenit bude 😉

zoji79
4. nov 2014

@lucka_220809 Ja som bola u Malickovej v Prahe. Bola zlata, a venovala sa nam. Spravila na vsetko mozne vysetrenie, potom za 3 dni mi ich poslala nejake a dalsie za 2 tyzdne. Naordinovala mi lieky vsetko mi vysvetliala a potom odber sme robili cez RF. Poslali jej krvny obraz ako som po liekoch, nieco mi tam zmenila ale uplne inak vyzeral uz ten krvny obraz. Kludne jej napis mail, posli vysledky a ona ti odpise urcite 😉. Ked ma endo, tak aj cytokyni ti vysetri, to su dolezite faktori pri endo. CA125 si mala aku? Poznam vela bab, ktore za nou ani nesli, len cez emila pisali. Som si ista, ze sa jej oplati napisat.

mimika1973
4. nov 2014

@gagirl ha ha Marcelko si chodi po Parizi, a mna pozriet nepride! srandujem! 😀 😀 😀
Drzim palecky bublinke a buducej mamicke, nech o 2 tyzdne tu bude len dobra sprava!!! 🙂 😉

sarasota
4. nov 2014

babulky musim pohladat nasu tabulku a doplnit vas tam nech vieme ako napredujeme 😉

mimika1973
4. nov 2014

@sarasota jeeej dokonca domaco uhackovana, peknucka, pochval krsnu, ze sikula! 🙂 😉

stastenka42
4. nov 2014

@sarasota jej, smejko nadherny 😉

sarasota
4. nov 2014

@mimika1973 pochvalu odovzdam 🙂

gaga83
4. nov 2014

@sarasota krasnucky je a ta ciapka je paradna🙂 🙂

sarasota
4. nov 2014

@stastenka42 Tamarka je princeznicka krasna a uz aj vymyselnicka 🙂 , ako ten cas rychlo leti.

sarasota
4. nov 2014

@gaga83 Sofinku pozname z majoviek princeznicku malicku.

lucka_220809
4. nov 2014

@zoji79 Ja som mala cytokyniny vsetko OK, teda tak mi bolo povedane, detailne sa v tych vysledkoch nevyznam,ale urcite to budem konzultovat. CA125 je onkomarker, nie? Ten neviem,ci mi robili. Ja som si to dala robit v BA cez znameho, lebo pozna veducu jedneho labaku, a on sam je zdravotak a vedel mi navrhnut tieto veci, teda tie cytokyniny aj prietokovu cytometriu. A na to mi povedal ze vsetko mi vyslo uplne perfektne...jediny akoze "pozitvnyL vysledok z toho som mala ze nizky vitamin D, tak mi este raz dal robit aj stitnu zlazu (tam vs.ok), a potom ta zona pellucida tam vystrelila. Inak ozaj vsetko fajn, este mi dorabaju nejake antifosfolipove protilatky, zakladne mi vysli OK, ale ze je tam este sirsia skala, tak na to zatial cakam. Ale NK bunky aj vsetko take, co pri endoske byva zvysene, mam uplne dobre. On mi prave na zaklade toho vravel, ze tu endo nemozem mat taku zlu, ked mi cela imuno vychadza takto vyborne. Tak ja neviem..
A nemas prosim mail na tu dr. malickovu? Asi by som jej to poslala...

Dakujem velmi !!!

gagirl
4. nov 2014

@mimika1973..no vidis to..ale vraj sa mu tam moc nechcelo..doktorka vravela...a na mna sa tiez vykaslaa..bola som objednana k nemu..ale nevadi..ved ja mu poslem potom pozitivnu spravu..🙂dakujem pekne..ja verim ze to tak bude..🙂

balance
4. nov 2014

@dolce251 idem ku koudelkovi, najskor som mu napisala mail, ako mi tu kocky radili, odporucil ma na ich linku, vraj tam mam zavolat a objednat sa, objednavala som sa zaciatkom oktobra a termin k nemu mi dali az teraz v polovici novembra. Napisala som mu nase komplikacie a odpisal mi, ze aby som u nich absolvovala co najmenej nastev, tak mi doporucuje spravit tie vysetrenia, manzelov spermiogram mu staci aj z juna tohto roku a ten je v norme. My sme obaja zdravi, len ja som prisla o vajickovody, takze preto volime tuto cestu.

zoji79
4. nov 2014

@lucka_220809 CA125 je je onkomarker, hej. ale ze nad 150 to tiez ukazuje na endo. Ja som to mala hodne nad 150 😒 . NK bunky predstav si ze som mala ok, aj napriek tomu ze som mala endo. Sice som bola po endo operacii ale aj tak nic mi nevyskocil len tie cytokiny. A mail na nu mam, len musim to najst, resp su na nu 2 adresy. Poslem ti to do IP.

Inac este jedna vec baby: co sa tyka stitnej zlazy, tak ja som mala vzdy dobre hodnoty, lenze po hak som mala tsh 0.02, co bola hypothyreoza, potom som mala pockat, po stimulke som mala 5.00 a po pregnilu 8.00, takze po stimulke z hypothyreozy som isla do heperthyreozy. Toto je moja reakcia na stimulku a presne kvôli tomuto mi "fresh" vklad nebol uspesny.....kym som sa dostala ku KET tak stitna zlaza sa mi napravila po mesiaci a Ket bol uspesny. Neviem, ci sledujete stitnu aj po stimulke a pred vkladom, ale oplati sa to. Endokrinologicka to vie koordinovat aj pocas stimulky. To len taka mala rada 😉

lucka_220809
4. nov 2014

@zoji79 a ty si bola sledovana u endokrinologicky, aj ked si mala stitku OK?
Ved to je inac to psycho, ze sledovat by bolo dobre asi tak desat veci naraz, ibaze clovek sam to nema od kial vsetko vediet, a ked uz aj nebodaj vie, tak vsetko si davat kontrolovat je tiez psycho... ale asi pred ET sa oplati si dat checknut tu stitku... a v pripade ze hodnoty su nanic, tak radsej si pockat na KET.
No budem este riesit vsetko co viem... Ale koho u vas vlastne napadlo toto sledovat - tu stitnu?
A ten marker CA 125 mi kde vedia spravit? A cytokiny ti ako vyskocili - na zaklade toho ti co povedali? ci preto si brala tie kortikoidy?

zoji79
4. nov 2014

@lucka_220809 mne robili komplet vysetrenie po pol roku po operacii a hak, vtedy mi to vyskocilo, potom sme tlacili na fresh....prrrd bol z toho a naposledy ked sme isli na ivf tak uz len na nativ a + KET. Takze vklad som mala jeden fresh z nativu a jeden KET. A vtedy ma sledovali. Mala som sice hranicne hodnoty ale brala som uz hned tabletky od stitnej 😉 Bral mi Stelcl krv na stitnu a aj endokrinologicka.
Poslem ti moje hodnoty od malickovej do IP ak to najdem. Aj pred a aj po lieceni 😉

lucka_220809
4. nov 2014

@zoji79 dakujem, si velmi zlata.. ja by som najradsej na vsetko dala pozor, ked ale ja uz ani neviem ako to vsetko ustriehnut. A rada pocujem, ze Stelcl teda je na taketo vsetky medzivysledky a podobne reaktivny... bo viem si predstavit, ze by ma s tymi kontrolami vsetkeho mohol aj poslat do haja, teda tu na SK by vsetci mavli rukou ze ved prilis sa stresujem a ze nemusi sa vsetko kontrolovat.
Ved si zober, ked som bola na prvom IVF na SK v Blave, tak sme na radu embryologicky nechavali z 9 vajok oplodnit 6 ivf metodou a 3 icsi. A z tych siestich sa nam neoplodnilo NIC, takze ked som sa pytala, ze cim to moze byt, ci je problem s vajickami, dr. mi len popodnos zasomral,ze asi spermie su lenive... cos uz som ja sama povazovala za dost vyznamny vysledok - ze ziadne zo 6 neslo sa same oplodnit...ale o ziadnej autoimunite, protilatkach ani slovo... mohla by som na IVF chodit aj cely zivot a figu borovu by to pomohlo...

lucka_220809
4. nov 2014

@zoji79 inak ten nativ znie super, ale veru mam pocit, ze sance su dost slabe pri tom...teda u mna sa nikdy nevyvijali vs. embrya uplne top, len niektore... ten soft by som aspon asi dala. Stelcl s tym nemal problem, ze nativ robit? to si mala asi len jedno embryjko z toho, tak?

silvik1
4. nov 2014

@lucka_220809 ja som samoplatca a stimulujem na soft ivf, takže tam nie je veľa liekov. viem, že celé ivf ma vyjde cca 1200 euro, ale samotné lieky neviem. vyberalal som ich vždy v Brne, ale nemám bločky. ale my budeme ešte doplácať lebo si chceme dať urobiť aj genetiku embryí, teda keď ich bude aspoň päť.

silvik1
4. nov 2014

@lucka_220809 inak zajtra už mám punkciu, tak budem múdrjšia čo sa týka počtov 😉 hormony štítnej som mala vždy dobré.

zoji79
4. nov 2014

@lucka_220809 Prvy krat z nativ som mala 2 a oplodnili sa, len potom to nedotiahli ku vkladu a druhy krat som mala 4 (mne stacil aj Nosifol a pestovala som vajka 😉) a oplodnili mi 2 a vlozili sme z nich jedno a + ten jeden mrazeny.

lucka_220809
4. nov 2014

@zoji79 o Nosifole som ani nepocula. Ja tiez dost dobre reagujem aj na clostyl. Teda vzdy som mala aj zo 5-6 vajok ...

zoji79
4. nov 2014

@lucka_220809 to su len vitaminky, ziadny hormon 🙂 Closti mi robil cysty zial a endoska na to mi hyperkativne reagoval, az nakoniec som musela ist na operaciu po stimulke 😝

lucka_220809
4. nov 2014

@zoji79 fuha... no ja zatial som so stimulkou velky problem nemala, ale krvne testy pri tom mi nikdy nerobili... ja sama neviem aku mam tu endo,lebo nalez hovori z laparky cosi , a uzv cosi ine, v zasade ale mam uplne ciste vajecniky aj vajickovody, mala by som to mat v dougasovom priestore a na recto-vaginalnej prepazke... neviem uz sama. No budem so Stelclom aj s Malickovou konzultovat.

ina7
4. nov 2014

@lemoni86 Tak potom sa ozvi, budem mať na predaj 😉

zoji79
4. nov 2014

Baby popri konikovani som spravila poriadok medzi liekmi. Ak by ste mali zaujem o nizsie uvedene lieky, tak ich darujem:
Prednison 5mg
Prednison 20 mg
Metypred 4 mg (ja som toto brala namiesto Medrolu)
Estrimax
Entizol
Dexamed 8mg- 2ml
Clostilbegyt
Ladybon

lemoni86
5. nov 2014

ahojte... baby, prepacte ze vas s tymi testami tolko otravujem, ale moje maniacenie nema nejak konca kraja.. posudte prosim tuto fotecku... mam pocit ze sa to nejak zaseklo 😖 a sorac za nekvalitne foto

tinkatinulka
5. nov 2014

@lemoni86 praveže posledna foto zosilnela

lemoni86
5. nov 2014

@tinkatinulka ale si zober ze medzi 11 a 14 je fakt strasne maly rozdiel... joj uz mi sibe z toho ☹ 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre