Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ssegra
5. apr 2016

@silvinkabb ale ako hovoris je to na kazdeho uvazeni, len som hovorila z vlastnej skusenosti

fatma1
5. apr 2016

@ssegra Nemam ivf schvalene, nesli sme touto cestou, ideme cez Soft IVF a to sa nepreplaca pokial viem, iba klasicke ivf...ci?

ssegra
5. apr 2016

@fatma1 niektore holky tu na koniku viem ze si davali ziadost aj ked podstupovali soft a nieco im preplatili, ale ci to este stale funguje neviem povedat. nas sa to netykalo tak som to ani neriesila 🙂

fantinka
5. apr 2016

@fatma1 vieš čo, ja som špinila vždy týždeň pred, niekedy aj viac. Pijem ju celý cyklus okrem dní, kedy mám menzes. Dr. mi povedala, že môžem stále, aj počas. Ale nedodržiavam to veľmi, lebo mi to nechutí 😀 snažím sa ale ten jeden hrnček vypiť denne, min. obdeň.

silvinkabb
5. apr 2016

@fantinka pocas ivf pijes alchemilku?

mishelinda
5. apr 2016

@fatma1 presne tak.môže ti to predpísať tvoj gyn ale otázka je či bude chcieť..mne jedno balenie predpísal,ale vykrucal sa..že ked som.si vybrala CR a nie SR tak.by nemal a bla bla..🙂

fatma1
5. apr 2016

@ssegra
@fantinka
@silvinkabb
@mishelinda
Dakujem baby...
Hm, to by som mohla vyzistit ci sa preplaca nieco aj za soft...

ssegra
5. apr 2016

@fatma1 za pokus nic nedas..keby aj len nieco malo vratili stale je to lepsie ako nic 🙂

mishelinda
5. apr 2016

@fatma1 ak daco vyzistis o tom soft daj vedieť..

fantinka
5. apr 2016

@silvinkabb ešte nie, lebo nemám ivf 🙂, ale áno budem až do vkladu určite piť.

fantinka
5. apr 2016

@fatma1 ja som samoplatca aj na svk, tak s týmto ti neporadím.

silvinkabb
5. apr 2016

@fantinka no ja len ze sa to neodporuca

mimi13364
5. apr 2016

@fantinka ja tiež pijem bylinky, velmi mi pomáhajú - ale počas ivf som ich vysadila. Tie 2-3 týždne vydržím. Neodporúča sa to. Môže to mať vplyv na lieky. A tie lieky a celé ivf nestoja tak málo aby som si tým privodila napr. skoršiu ovuláciu ako mi ju naplánovali lekári.

pufa
5. apr 2016

@vernazza ahoj, tak ako? robila si si znovu test?

lola911
5. apr 2016

@fantinka menopur vyraba jeden vyrobca a moze byt v roznych baleniach,,, balenie sa urcuje podla davky co ti odporuci lekar,,, napriklad ja ked som mala menopur 1200IU a nemali ho v lekarni tak som si mohla vybrat ci si chcem objednat alebo zobrat dve 600vky, ide o to aby si to dobre namerala,,, ale moze sa stat ze nebudu mat ziadny menopur tak si kludne mozes zobrat aj merional,,, je to to iste ako menopur len od ineho vyrobcu,,, davkuje sa presne tak isto ako menopur,,, jediny rozdiel je v cene,,, menopur je lacnejsi 🙂

ludinka
5. apr 2016

@fatma1 pokial viem tak ked chces ist cez poistovnu, v reprofite ti daju cenu ako keby si isla na normalne IVF, na svk ti v poistovni potom refunduju tolko ako stoji ivf u nas, myslim ze baby co to tak absolvovali hovorili ze sa to oplati, ale uz davnejsie som tu nebola tak neviem aktualne info...

sona_fit
5. apr 2016

@gagirl Ahoj Majka! Prepáč že píšem až teraz, nechodím často na net. Veru by sa patrilo, aby sme tu už "neoxidovali" 🙂 Treba nechať miesto novým dievčatám ;) No nie?
Neberiem vôbec žiadne lieky alebo vitamíny, len kys. listovú. Imunita ok. Na sono idem 14.4., to mám 11 DC. Estrimax som nikdy nebrala, tak dúfam že aj teraz bude sliznica ok. Myslím na Teba, určite bude folík pekný zrelý, aj vernazze to teraz tak pekne vyšlo, tak ju budeš nasledovať ;)
Ide jar, to telo cíti a dúfam že tak bude aj reagovať 🙂
Budem sledovať že čo a ako....

fantinka
5. apr 2016

@silvinkabb moja lekárka mi to odporúča a ja jej verím 😉

silvinkabb
5. apr 2016

@fantinka jasne, vsak ja len, ze ci si zle nerozumela. ako pise mima, bylinky sa vseobecne pocas ivf neodporucaju. takze sa mi nechce verit, ze by to lekarka odignorovala. kazdopadne, drzim palce nech sa podari 😉

dagmarik
5. apr 2016

Ahojte, baby. Oslovujem práve tie, ktoré v poslednej dobe žiadali poisťovňu o lVF v zahraničí. Prikladali ste k Žiadosti o udelenie súhlasu..., keď ste ju posielali do univerzitnej nemocnice ešte nejaké iné tlačivo ako napr. priebeh liečby z posledného IVF , alebo niečo iné? Totižto prave dnes mi žiadosť prišla poštou a v bode 2.9 kde malo byt vyjadrenie niekoho z klinického pracoviska mi pán primár, okrem toho, ze liečba v cudzine nie je nutná, ešte aj to, ze nie sú podklady k indikáciu liečby metódou asistovanej reprodukcie. A samozrejme vyjadroval sa aj k bodu, ktoré mi vypísalo centrum, ze údaje nie sú pravdivé 😠 ☹
Ani si neviete predstaviť aká som z toho rozčarovaná.
Ďakujem

torpilla123
5. apr 2016

@damarik Ahoj. Ja som minuly rok riesila podobny problem.pisala som sem o tom,skus si vyhladat. Predpokladam ze ides cez Doveru.oni bohuzial maju take blbe tlacivo aby ti nemuseli platit. Ja som klopala kvoli peciatke na 9 dveri,a bohuzial mi prednosta starej nemocnice akurat dal podobne vyjadrenie,ze neboli vyuzite vsetky moznosti na Slovensku a ze pacientka tympadom nema indikovanu liecbu v zahranici a ze mam ist na odbery k nim.opravneny na peciatku je len primar alebo prednosta,bohuzial.ani za mesiac som to nevybavila,pritom tu ziadost este schvaluje lekar Dovery v Blave,kde sa to posiela,a to som mala cez znamosti vybavene.nakoniec sme sli na vlastne naklady,bohuzial to nedopadlo dobre ani treti krat :( my sme presli uz do vseobecnej (da sa to len vzdy k zaciatku roka) lebo VSZP ma jedoduchsie materialy a proces a v pohode schvaluje.

torpilla123
5. apr 2016

@torpilla123 @dagmarik sorry,zle som napisala nick. Opravujem,aby ti prislo upozornenie ;)

lenka_13
5. apr 2016

@mishelinda Ahoj, co presne ti predpisal tvoj gynekolog? Menopur? Alebo iny liek na stimulaciu? Nebolo treba k tomu nic z poistovne a v lekarni ti to dali iba za cenu doplatku? Ja som bola na IVF na Slovensku, standardne cez poistovnu s tym, ze recepty na lieky mi dali v cenre asistovanej reprodukcie. Aj tak som mala problem, ze mi poistovna nechcela schvalit lieky (mala som maximalne davky). V centre mi povedali, ze ak mi to poistovna neschvali, tak si budem musiet zaplatit aj tak celu sumu.

dagmarik
5. apr 2016

@torpilla123 ďakujem za odpoveď, poisťovňu mám VSZP, zatial som ešte len v štádiu potvrdzovania klinickým pracoviskom a som vyvalená z toho, že pán primár mal čo povedať, teda napísať aj k bodu, ku ktorému sa nemal čo vyjadrovať... No uvidím ako sa k tomu postaví poisťovňa :(

dagmarik
5. apr 2016

@torpilla123 a ešte, potrebovala si k potvrdeniu žiadosti aj nejaké iné tlačivo, lebo ja som tam zaslala len samotnú žiadosť a ostatné vyplnené tlačivá mám doma na skompletizovanie pre poisťovňu.

torpilla123
5. apr 2016

@dagmarik ja som mala este ako prilohu vysledky predosleho icsi a ketu,ale ci to treba,neviem,kedze sme tu ziadost nedokoncili kvoli chybajucej dolezitej peciatke. A po mesiaci chodenia a pomaly "zobrenia" ma to vsetko preslo,skusat dalej u dalsich primarov. Ale drzim palce,snad uspejes!

mishelinda
5. apr 2016

@lenka_13 u mna šlo o fraxiparin,lebo jp v cechah nemali..

vivik22
6. apr 2016

@dagmarik ahoj, prosím ta keď si posielala žiadosť na schválenie do univerzitnej nemocnice tak si tam pred tým aj volala? Mňa čaká toto iste a neviem či to tam mam iba poslat alebo pred tým aj zavolať. Ďakujem.

vernazza
6. apr 2016

@pufa @gagirl @kristinabianka dievcata, tak opat sklamanie, krv je negativna.. ☹ tentokrat som tomu velmi verila, tak som z toho uplne paf, preco sa embryjko ani takej dobrej kvality neuchytilo.. musim to predychat a vymysliet, co dalej.. a potvrdilo sa mi, ze nema zmysel sa stresovat testami, ja som sa zmiatla ovulacnymi testami, ktore mi ukazovali slabe ciarky, ale tehu boli biele. takze neodporucam skusat to ovu testami, lebo nemaju vypovednu hodnotu (aj ked minule ked som bola tehotna, mi potvrdili dve ciarky ovu aj tehu testy).

gagirl
6. apr 2016

@vernazza :((((

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre