Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabinkaa
7. júl 2011

@callex jééééj krááááásna správička, tak šťastnej mamine posielame veľa pozdravov 😵 😵 😵

luly3
7. júl 2011

@callex gratujujeeeeem @pikha k princezničke a veľa veľa zdravíčka vám obom 😉

maticap.
7. júl 2011

ahojte, idem sa vam pochvalit a vyzalovat zaroven. 😒 . Zacnem tym neprijemnejsim... som bola vcera v poradni a pri odchode som len tak prehodila, ze teda ta genetika je v poriadku, ze? Lebo minule im do ambulancie labak neposlal vysledky a sestricka hned volala, ze co je s nim a nech to poslu - to mali byt tie prve geneticke testy (hm, asi PAP - ale ja sa v tom celkom dobre neorientujem). Tie dalsie (myslim, ze je to AFP) trvaju dlhsie a ja som si zatial zila v presvedceni, ze ked nikto z gyndy a ani z genetiky nevola, tak je vsetko OK. No a teraz pri mojej zvedavosti vyslo najavo, ze labak neposlal ani tieto druhe vysledky (afp) a po telefonate vyslo najavo, ze ich ani nerobili... a nikto nevie preco. Skoro ma vystrelo.... takze mi znova zobrali krv, doniesla som si ju zase osobne do labaku a teraz cakame co z toho bude... pretoze som v 22.tt a netusim aku vypovednu hodnotu to teraz vobec bude mat a ci na to existuju v tomto tyzdni nejake limity alebo co... Dnes mi volala gynekologicka - dobre ma vyplasila - ze sa jej podarilo stiahnut geneticku z dovolenky a pracuju na tom. A ze keby nieco, tak sa bude robit okamzita amniocenteze a kultivacia ci co a ja som ostala dobre vyplasena... ja si nenecham pichat do naseho nezbednika - ja viem, ze sa nepicha do plodu, no aj tak - nedam. 😠 Ono to skratka musi byt v poriadku. A vobec. TAkze teraz cakam a som celkom slusne vyplasena..... neviete ako dlho moze trvat vysetrenie AFP?
No a teraz prijemnejsia cast dna: objednali sme v Trnave kocik - nakoniec to vyhral Brio go v zltej farbe s ciernou konstrukciou. Snad som to nezariekla, ked sme ho objednali a vsetko dobre dopadne. ☹

rebeka33
7. júl 2011

@callex veru až mám zimomriavky, pekne narastla. Dúfam ,že sú o.k.obe a gratulujééééééém.

rebeka33
7. júl 2011

@maticap. a 20 tt si bola u cunderlíka alebo v Brne na morfologický usg, to je asi naj diagnostika ,lebo ved pozri mňa. Ja som mala 22násobok normy afp a malá je vraj v poriadkutfuj-tfuj. No stým labákom ,by som si to vydiskutovala.😠
prečo sa to stáva nám po x ivfkách, žr furt dačo od....
Bude dobre ,ja som po ukludnení na tom super usg už na amnio nešla.

maticap.
7. júl 2011

@rebeka33 ahoj, nam sa to zadarilo doma a spontanne - cize bez ivf.... na morfologickom sone som bola v 20.tt u nas v Trencine - a musim povedat, ze dr. si dal zalezat - popozeral fakt vsetko. A vsetko bolo v poriadku. No aj tak si asi vydychnem, az ked mi zavolaju, ze aj z krvi je vsetko OK. ked si predstavim, ze by nebolo.... brrr.... fujha. ale dakujem za ukludnenie.

tinna13
7. júl 2011

@maticap. ahoj a nebola si na morfologickom ultrazvuku? ten ma tiez dobru vypovednu hodnotu. babetko ti komplet pomeraju, pozru podrobne vnutorne organy. Trva to cele cca 25 minut a chodi sa nan od 21tt do 24 tt.
neviem ked ti robili odber tak neskoro, myslim ze tie vysledky budu nanic. ☹
aj my sme objednali brio go limitovanu ediciu

maticap.
7. júl 2011

@tinna13 ahoj, ano - na morfologickom sone som bola, v 20. tt. Myslis, ze ked bolo v poriadku, ze mozem byt kludna? 😕
A aku farbu brio go ste vybrali?

tinna13
7. júl 2011

@maticap. Myslim, ze mozes byt kludna. mne vysiel triple test pozitivny 1:250 a na morfo ult mi lekar povedal, ze vsetko je v norme a mala je zdrava.Tak mu verim. Viem ze tie testy su nespolahlive.
morfo ti dopadlo dobre tak kasli na testy, naco ta strasia s amnoicentezou. Myslim ze aj na amnio by v tvojom pripade uz bolo nekoro. maly je urcite zdravucky.
farba je tmavo hneda s medenou konstrukciou so zlatym fusakom a zlatou strieskou pri sportovom.

callex
7. júl 2011

@maticap. ty brdo neuveritelny bordel..verim ze ta vyplasili.. 😠 a ako pisu kocky ked ten morfo bol ok tak babetko je ok..ak ti to robia z tej poslednej krvi jasne ze tam vyjdu haluze ktore ta zase len vyplasia.to ze sa to robi v urcitom obdobi ma svoje opodstatnenie.a postup je taky ze je krv a ked je zla odporucaju este morfo..a ten mas za sebou takze klud.dubacik je bojovnik od malicka..

eliiiska
7. júl 2011

@gabinkaa dobre si urobila, lebo kurinská v senici je najväčšia amatérka a neviem, kde zobrala titul MUDr., ale keby som mohla, tak s ním vytriem podlahu a dám jej ho zožrať - takže kto sa pre ňu rozhodol, amen-tma.

gabinkaa
7. júl 2011

@eliiiska to isté si myslím aj ja, ale ja som teraz chodila k Dr. Havlíkovi, ale ten je dosť ďaleko a naposledy ma sklamal a spôsobil mi traumu, preto som rýchle menila lekára, lebo si myslím, že treba mať lepšiu starostlivosť bez stresu, Ty poznáš Kurinskú, chodila si k nej?

gabinkaa
7. júl 2011

@maticap. tí lekári nám teda spôsobujú šoky, fakt tomu prestávam rozumieť..........len sa nestresuj, lebo to škodí, určite bude všetko v poriadku........
inak kočík žltej farby môže byť úžasný, mne sa teda veľmi páči 😉

maticap.
8. júl 2011

@tinna13 @callex @gabinkaa - dakujem za podporu babulky. Ved sa aj snazim ukludnit, a je mi jasne, ze v tomto tyzdni to fakt nema zmysel robit afp...takze nechapem naco ho robia - aby si kryli chrbat, keby nieco?.... 😠

@tinna13 pekny vyber farby - keby sme nehladali vyslovene akciu, tak berieme aj my hnedy s medenou konstrukciou.

lulu10
8. júl 2011

ahojte babule, mam otazku? boli ste pocas snazenia a toho celeho kolotaca v takom stadiu ze ste mali pocit ze to uz hadam ani nechcete? neviem ci som sa dostala do takeho blbeho stadia alebo co ale niekedy mam taky divny pocit ze neviem ci to vlastne chcem .... neviem ci som si sama v sebe neurobila nejaky blok ze ked to nejde tak nechcem a hotovo 😠 ale inak moc tuzim po dietatku, sibe mi? 😨 😕

miminkad
8. júl 2011

@lulu10 ten pocit rezignacie poznam a moc sa ho bojim.

lulu10
8. júl 2011

@miminkad neboj praveze je to ulava 😀 myslim ze musime zacat cim skor skusat lebo cim dalej tym sa mi to toho menej chce 😨

miminkad
8. júl 2011

@lulu10 ulava ako ulava,len ked ta potom zas pochyti pocit,ze si stratila cas...

sisab
8. júl 2011

@lulu10 myslim, ze kazda sme si tym obdobim presli, je to normalne. ja som take obdobie mala minuly rok a dost dlho trvalo. potom to islo nejak do stratena. a potom sme zacali riesit adopciu a subezne aj toto ivf, tak sa zase nenudim. 🙂
Inak, dnes som 7den po ET, vcera PMS bolesti brucha, dnes ma boli maternica, sa mi normalne zle sedi. Inak nist...a zacina sa mi to strasne vliect a pozitivny duch ma opusta 😖

lulu10
8. júl 2011

@miminkad ja som boj s casom uz vzdala ten sa neda vyhrat 😖 no nic dame dovolenku a ideme do brna, ale necitim sa nato ....

lulu10
8. júl 2011

@sisab ja mam toto obdobie uz rok, predtym som sa do toho hrnula moc moc a za kazdu cenu ale teraz som zostala nejaka lahostajna a nechce sa mi, aj ked moc chcem dietatko, vobec som si nevedela predstavit zivot bez deti ale teraz uz viem...
Moc drzim palce nech je toto IVF stastne a nech sa objavia // 😵

naveen
8. júl 2011

jeeeej!!!! blahozelam, velmi sa tesim 😵 😵 😀 😀

miminkad
8. júl 2011

@lulu10 ja mam teraz obavy z tej kontroly u doktora,ako to vsetko dopadne.ci ma necha doma,lebo ak sa vratim naspat do roboty,tak sa bojim,ze sa opat vzdam 😖

lulu10
8. júl 2011

@miminkad neboj doma ta necha, mino vyzera byt podla tvojho opisu fajn chlap 😉 a ked nie tak ta nemoze nechat doma obvodna doktorka?

naveen
8. júl 2011

@maticap. ked bol morfologicky v poriadku, tak drobec bude ok.. tie testy z krvi su na tri prdy .. s prepacenim.. vobec sa tym nezaoberaj, my sme mali zle testy krvne a maly bol zdravucky.. nema to ziadnu vypovednu hodnotu 😠 😠

@lulu10 jooo. aj ja to mam teraz .. asi je to normalne, niet sa co divit, ved to je zaberak aj na psychiku, ja mam teraz utkvelu predstavu, ze su to mozno vsetko znamenia, ze sa do toho nemam tlacit a mam to nechat tak.. ono sa to da vselijako vysvetlit.. my si s kamoskou vzdy otvorime flasu vina, ked mame takyto spleen.. aj vcera sme jednu stihali 😀 😀 😀
moja psychologicka to povazuje za dobre znamenie, netlacit na pilu, nerobit za kazdu cenu, nechat to tak, nechat to ist svojou cestou a neriesit 😉

@sisab nepodliehaj panike, tie nase telesne schranky sa tvaria ako chcu.. xixixi ja som pri poslednom ivf mala utkvelu predstavu, ze mame tehu priznkay a nic, takze tvoje mrchovske mozu byt nakoniec pozitivna sprava .. 😉

naveen
8. júl 2011

@miminkad a do prace nechces ist za ziadnych okolnosti? mas to tam take stresujuce a deprimujuce? 😕

miminkad
8. júl 2011

@lulu10 este by sme potom mali jeden variant,kto by ma mohol nechat doma...
@naveen hej,mam tam obrovsky psychicky tlak,stres a aj fyzicky narocne.ani rehabilitacna mi to neodporuca,lebo by som bola zas tam,kde predtym...a az je problem naozaj len ta chrbtica,tak to by sme sa vratili zas na zaciatok.... 😖

lulu10
8. júl 2011

@miminkad a tebe vlastne iny problem okrem chrbite nenasli preco to nejde? ani manzelovi? aky mate spermiogram?

miminkad
8. júl 2011

@lulu10 na mne nic ine nenasli.a mm ma spg ako vy,z martina sme mali 1%dobrych,v brne 5%.

naveen
8. júl 2011

@miminkad hmm tak to je zle.. tak neostava nic ine len ukecat dokiho na PN 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre