Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

skaredekacatko
23. apr 2014

@ ja teda uvazujem ci to poslat bez klinickeho centra a dokimu som uz pisala ze poistovna nepreplaca tak neviem teda.som teraz na vaskach ja chcem ist teraz na to.

pgaba
23. apr 2014

@skaredekacatko Tak si drzme palce ci nam to SR poistovna dopraje alebo nie mi aj tak spravime to co je spravne a hlavne ideme tam kde nam pomozu. Dam vediet ako som dopadla aj ostatne baby ktoer maju doveru poistovnu mozu napisat svoje skusenosti.

dafy
24. apr 2014

Dakujeme 😵 prajem to každej jednej z vás 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
@falin
@dalida

dafy
24. apr 2014

@tinna13 Gratulujem k malinkej 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dafy
24. apr 2014

@bergalm moja dakujem 🙂 a prajem ti z celého srdiečka aby sa poštastilo čoskoro aj vám aj ked tu bolest zo straty malinkej sa nedá vymazať 😔 ...je mi to veľmi veľmi luto ☹ ....

dafy
24. apr 2014

@ria191 ahojky no veu celý Marcel 😀 😀 😀 😀 😀 😀
dufam ze sa pipravuješ poriadne na to Brno !!!! 😎 😎 😎 😎 tie vlásky aj mna dostali Emmka ich nemala skoro vobec a toto naše vrabčiatko ich má veu dosť 😀 😀 😀 😀 😀
budem na teba teda na vás korčulky myslieť a držať vám palce 😉 ..nestíham všetko čítat tak iba aspon takto na upozornenia rreagujem
Ste super a mám vás všetky rada 🙂 v ťažkých chvílach ste mi pomohli a nakopli aby som bojovala dalej a teraz som šťastná ako blcha 😉 😉 😉 😉 😉 😉 ..nejdem vás označovať jednotlivo ved vy viete ktoré tu strašíme uz dosť dlho ....... 😀 😀 😀 😀 😀 budem vám držať všetkým palce a dufam že každá jedna z vás to dotiahne až do finálneho konca 😵 😵 😵 😵 😵

ria191
24. apr 2014

@dafy tak srdiečko moje pekné od teba, že si si našla čas klobúk dole 😀 😀 😀 že na nás myslíš. Aj ja som milo prekvapená, že v RF "robia" samé vlasaté detičky 😀 😀 😀 aspoň doteraz skoro každá kočka hodila foto vlasatého bobáčika 😀 😀 😀. Tak staré korčule to tu už rozhýbali a ja sa iba pridám po lete verím tomu 😀 😀 😀. Vystískaj "vrabčiatko krásne" aj za mňa a propo ty svojou vytrvalosťou a neskutočnou bojovnosťou si príkladom nám všetkým, takže sme jedna veľká rodina, ktorá sa podporuje a povzbudzuje 😀 😀 😀 aj ja milujem túto našu koníkovskú family veľmi preveľmi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mimika1973
24. apr 2014

ahojte, babenky, ked vam pridu upozornenia, a kliknite na ne, tak co vidite? ja nic! 😖 Naposledy mi tam ukazuje len z 15.4. napriklad, nejako sa to zas pomenilo na tomto MK, nerozumiem. Tak ked chcem si precitat, ze co za upozornenie mi prislo za den, tak velke prd, nic sa tam neobjavi aktualne....

donatela
24. apr 2014

Ahoj dievcata. Chcela by som sa poradit. Niektora ste tu spominali, ze si mam dat pozor na to, aby som si vybrala lieky / injekcie na stimulku v brne, lebo ak na SK, tak to Vszp nepreplati... A co ak mi rovno v RF vsetko nabalili a na konci to daju na fakturu a ja to uhradim. Teda, ked budem ziadat o refundaciu, predlozim fakturu z RF a potvrdenie o uhrade faktury, na ktorej budu aj injekcie. Teda nebudem predkladat recept a doklad z pokladne z lekarne. Myslite, ze by s tym mohli mat vo Vszp problem? Teda vsetko za predpokladu samozrejme, ze mi da Vszp suhlas na cezhranicnu starostlivost 😉 Poradite mi prosim niektora?

leontinka27
24. apr 2014

Baby prosim nemate orgalutran alebo cetrotide 3 ks.Marcelko dal stimulku a k nej toto a neviem to zohnat?neostalo Vam?dakujem

kama2
24. apr 2014

@donatela ahoj,ja som mala tiez na fakture lieky a preplatili v oktobri

donatela
24. apr 2014

@kama2 dakujem za info. Si zlata🙂 Len aby mi to poistovna schvalila. Zajtra to tam chcem odniest... A potom uz len cakat 😒

bergalm
24. apr 2014

@dafy dakujem si zlata....Snad sa nam este postasti a dotiahneme tehu do uspesneho konca

skaredekacatko
24. apr 2014

Tak 30 som objednana na hysteroskopiu a potom nozem zacat zo stimulkov. A verim ze to bude stastny koniec. Len aby bola dobra uroda.

haimi
24. apr 2014

@skaredekacatko a kam ides na hystero ? Ja som bola v nemocnici v trnave a totalne ma vystresovali. Do papierov napisali, ze mam asi prepazku v maternici. Na opakovanu som bola uz v reprofite a vsetko prebehlo v pohode, maternica uplne v poriadku. Dnes mi dosiel papier z posty, ze tam mam odpoved z dovery. Co tam tak asi bude napisane 😉 ?? Zamietame, chod niekam na slovenko 🙂

skaredekacatko
24. apr 2014

@haimi hystero mam v brne v ramci ivf vraj to pomaha pri uhniezdovani vravel doki ked sa robi v naslsdujucom cykle ivf vraj sa maternica hoji a to pomaha. Ale hystero sa absolvuje v 21 dni ciklu. Napjs mi co ti napisala dovera som zvedava. Ja som u nas absolvovala laparku kde zistili ze to je nepriechodne.

lienkalienocka
24. apr 2014

ahojte dievcata,
ako ste, prosim vas, postupovali, ked ste sa chceli objednat do RF? staci, ak im napisem mail, ci treba telefonicky? a posielali ste im nejake vysetrenia co ste mali robene? mozem tam len tak prist a ze som tu a chcem vysetrenie? dakujem za kazdu odpoved 🙂

haimi
24. apr 2014

@skaredekacatko zaujimave, mne hovoril ze hystero sa ma robit na zaciatku cyklu, nakolko budes mat po ovu vysoku sliznicu 🙂 rano idem na postu, ked pridem do roboty napisem

haimi
24. apr 2014

@lienkalienocka objednaj sa cez telefon, ja som vypisala ten ich formular a napisali mi spat mail za 3 dni, ze si mam zavolat. Premysli si, akeho chces lekara, lebo sa na to pytaju. Pokial nejake vysetrenia mas, dones ich na konzultaciu. Ked budes chciet nejake dorobit, daju sa aj tam, ale poistovna ti to nepreplati, tak si ich radsej urob u svojho gynekologa 🙂 drzim palce

haimi
24. apr 2014

@lienkalienocka ides do rf prvykrat ? Do akeho car si chodila pred tym ?

pgaba
24. apr 2014

@haimi @skaredekacatko @donatela
Ahojte,
takze dnes som dostala vyplnene tlacivo z RF a vy ste mali tiez vsetky 3 peciatky na konci z Brna potvrdene alebo aj Vas gynekolog niekde nieco potvrdzoval na ziadosti?

Inak ma soklo, ze uplne ina suma je napisana v ziadosti ako sme sa osobne bavili v Brne. Zajtra tam napisem ked budem mat vysledky co chcel doki a potom uvidim co odpovie. Aj Vam sa to stalo - skolo sa zdvojnasobila suma :(

skaredekacatko
24. apr 2014

@haimi zaujimave fakt potom neviem tak dufam ze to bude v pohode. Ja budem uzivat potom niejake tabletky medrol tak uvidim. Ty kedy planujes ist na to? Asi si uz pisala ale ja som zabudla.

skaredekacatko
24. apr 2014

@pgaba moj gynekolog dal peciatku tiez ani neviem kam sa mi mari ze inde ako mal a brno mi to tiez riadne opeciatkovalo.

pgaba
24. apr 2014

@skaredekacatko Aj ti žiadost Tvoj gynekolog vyplnal? dokladovala si nejake papiere uz o predchadzajucich zakrokoch?

vlasatica
24. apr 2014

@leontinka27 ahoj mne ostal jeden

skaredekacatko
24. apr 2014

@pgaba ano on mi to vyplnil co sa dalo brno hodilo stempel a sumu ale ja som to neposlala kedze dovera nechce odsuhlasovat a nezohnala som ani klinicke pracovisko.uvidim ci niektora uspeje .teraz dame soft. A keby nevysiel.tak potom to skusim nanovo.. ale ja som si ista ze to vijde 😀 Pri tych procedurach co absolvujem proste musi.

zuzu1108
24. apr 2014

@haimi ahoj.Aj mne povedal dr.ze na hystero mam ísť na 21dc.
A povedal ze do týždňa mi pride ms po hystero. Ale ja mam cykly 32-35 dňové. Nevies,aj tak mi pride ms do týždňa?
Baby a brali ste niektorá intralipidove infúzie aj ked ste nemali zvýšenú imunitu?
Lebo ja mam pravý opak. Moja imunita voči inf.chorobam je nízka pod minimálnu hranicu a picham si imunoglobuliny.

haimi
24. apr 2014

@pgaba ja som sa bavila s Marcelom o dvoch variantach, do ziadosti sme pisali standardne cennikove ceny, kratky protokol za tych cca 1000eur + lieky. Doplnkove sluzby poistovna aj tak nepreplaca. A pokial mi ju neschvalia, tak pojdeme do inej kombinacie za inu cenu. Este mu musim napisat, aby sme sa finalne dohodli. Mozno to bude aj tvoj pripad. Co sa tyka peciatok. Tak na lavej strane boli 2 pod sebou. Prva - gynekolog, pod tym primar nemocnice, na pravej strane reprofit. Mne vypisoval zaciatok gynekolog a cca od polky som si to podopisovala sama na zaklade toho, o mi napisal Marcel.

lienkalienocka
24. apr 2014

@haimi dakujem 🙂 no mam co cez vikend robit. a koho mi ty odporucas? hej, idem tam prvykrat. tu na svk sa nam to nepodarilo a gyn ze mam ist hned do brna bez vahania. tak zatial len zbieram info. a za kolko ta tak asi objednali? my by sme tam chceli ist zaciatkom juna, snad sa este bude dat objednat 😀 chodila som do FC 😒

pgaba
24. apr 2014

@haimi no to som si myslela aj ja ci tu cenu v ziadosti nenacenili kvoli poistovne. ALe uvidim co mi Kozumplik odpise. inak by som mala mat soft do 1000,-€ so vsetkym-aspon tak to povedal.
A co sa tyka ziadosti u mna vsetky tri podpisi a peciatky urobila RF vzdy iny lekar je tam uvedeni aj podpisany- tomuto uz vobec nerozumiem nakolko v RF hovorili, ze to nase tlacivo poznaju. Ale asi behnem k svojmu gyn. a opytam sa ho na to tlaciov maxx. dolozime nejake tlaciva-vysetrenia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre