Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
24. apr 2014

@skaredekacatko idem na to v maji 🙂 moj prvy pokus. Normalne som zvedava ako to dopadne a do akeho kroku sa az dostanem. Beriem to ako taky vedecky experiment, konecne snad zistim, kde mame problem - ci v strese, v kvalite vajicok, alebo sa neuchyti.. 😉 dala som si zavazok, ze sa nebudem stresovat. Niekto pisal, ze priemerna uspesnost ivf je na 3 pokus, tak sa idem podla toho nastavit a nedeptat sa. 😉

haimi
24. apr 2014

@zuzu1108 sila, ze kazdej hovoria iny termin. Ja som bola na 8dc a ms som dostala v normalnom termine, ale mne chodi stale ako hodinky 😉

skaredekacatko
24. apr 2014

@haimi aj ja m toto treti pokus prvy martin dlhy protokol 12 vajec 4 oka ale ani jedno nepreslol genetikov nasledne iui ale bez uspechu na to laparka zistene nepriechodne vajcovody. Brno soft na zaklade vysetreni z martina len dve vajicka obe super et a ket neuspesny teraz hsk fraxiparin ,vyssie davky hormonov ako naposledy infralipidy a prednisom tak by sa to malo podarit.

zuzu1108
24. apr 2014

@haimi hej je to zaujímavé ze každá ma iný dc 🙂 . Ja sa Opýtam aj môjho gyn kedy robieva hysteroskopiu.

skaredekacatko
24. apr 2014

@zuzu1108 ja budem pichat lipidy preventivne ku komu chodis? A aj fraxik nebola som na ziadnom vysetreni okrem ahm.

haimi
24. apr 2014

@lienkalienocka vacsina kociek, co som zachytila chodia Stelcl, Koudelka, Machac. Asi to bude najlepsia trojka. Ja chodim Stelclovi. Mlady, sympos, srandista, realista. Povie ti narovinu, co si mysli. Mna napriklad odhovaral, aby som isla na iui, lebo po tej dlhej dobe neuspechu tomu velku sancu nedava. Ze usetrim aspon prasule a aj cesta nieco stoji. Na svk by uz s usmevom kasirovali. Obcas je v takom stresiku, ale inac super 🙂 k machacovi budes dlho cakat, lebo je cast tyzdna v olomouci. Ja som cakala na objednanie mesiac. Povodne som rozmyslala, ze pokial pojdem na svk tak do ferti. Nebolo to tam dobre ? Vycerpala si vsetky pokusy ?

zuzu1108
24. apr 2014

@skaredekacatko Ja k Otevrelovi. Boli sme zatiaľ na konzultácii, ale dohodli sme sa na hsk a potom ivf s Puregonom. Ja som uz absolvovala 1 ivf v Heliose v Brne. Obidva kety úspešne žiaľ obidva anembryomola ☹ . Nemas urobenu ani hemato ani imunologiu? Aj vy ste mali robené PGD?

haimi
24. apr 2014

@pgaba tie peciatky podla mna nemas dobre. Minimalne klinicke pracovisko je pidla zakona univerzitna nemocnica. Soft za 1000 das. 550 mas ivf + lieky. Co ti dal, ked to je akoze soft. Mne povedal Marcel ze 1000 - 1300

haimi
24. apr 2014

@skaredekacatko super pozitivny pristup. Ked budem zdeptana pojdem k tebe na skolenie pozitivneho myslenia 😉

skaredekacatko
24. apr 2014

@zuzu1108 hej pgd mi robili v blave dr cernakova kvoli muzovi. Aj ja chodim k otevrelovi absolvujem to iste preventivne.@haimi no mam super naladu lebo som dokoncila predzahradku podla mojho sna chlapa mam perfektneho co mam kamosky su nestastne z chlapov. A vravim si aj namna raz dojde a este od novembra chodim cvicit. Ale neboj aj ja som mala depky po stanoveni diagnozi najprv muzovej rozchodila som niejak a potom neskor svojej a to mi v martine tvrdili ze ja som oka.

pgaba
24. apr 2014

@haimi mam clostilbegyt a potom si budem pychat menopur. tak som zvedava. Na konzultacii som bola milo prekvapena z Kozumplika mlady sympos a tiez povie a poradi. Ochota sa neda porovnat z BA gynf. pre lepsi pocit podam ziadost do poistovne ale nebudem velmi smutit aj ked z toho nic nebude lebo ideme do toho aj tak ked to mame sami platit. Zaciname v juni lebo ja mam este maj blaznivi v praci a pri zhone strese som sa nechcela do toho pustat. Ty uz ides teraz na to?
za tu sumu mas aky protokol - ake lieky ak smiem?

haimi
24. apr 2014

@pgaba mam clostil + 150j mixu menopur a gonal. Kamoska mi podarovala, tak mi to namixuje, aby som to vedela pouzit. Neviem ci to chce byt soft, alebo kratky. Ale asi soft, inac by som sa do tej sumy nezmestila. Ten menopur nemas od zaciatku ? Kolko mas j na den a kedy zacnes pichat ?

zuzu1108
24. apr 2014

@skaredekacatko Jeej tak aj ty chodíš k Otevrelovi 🙂 ? V Ba ti robili PGD? A robili ti komplet alebo fish?
A aku diagnózu ti stanovili ked sa mozem opytat? Ja mam pco. Nám navrhol aj picsi. Nie ze by sme mali az taky strasny spermio ale po tych dvoch ketoch aby sa našla ze ta naj spermia. A kedy vy pojdete na to? My asi v júni júli.

haimi
24. apr 2014

@skaredekacatko super chlap je super vec 😉 aj ja mam takeho, stale nas to po 7 rokoch nepreslo. Dnes pridem z roboty a vecera aj dezert nachystana na stole 🙂

pgaba
24. apr 2014

@haimi ako vydim ty uz pychas a si v tom. Ja idem do toho az v juni. Zatial len to viem o com sme sa rozpravali na konzult. a mam v protokole. Budem brat medzi 2.-6dnom menzi clostilbeg... a potom si pychnem menopur presnu davku povie po prvom sone medzi 7--8dnom priamo v Brne.
ak mame skoro rovnaky tak tebe preco povedali sumu 1000-1300,- €? co v tom mas?

skaredekacatko
24. apr 2014

Baby moj muz si spieva " prachu tisice mnel sem mit ale ja si tebe musel vzit" sa smejem podla tej piesne divek tisice.

haimi
24. apr 2014

@pgaba 550 ivf, lieky 300 - ja zacinam pichat uz od 2dc, potom nejake povinne vysetrenie std na pohlavne choroby 150 a prip icsi co je 40eur na jedno vajicko. Zacinam az dalsi cyklus, teraz mam po iui, tak som v ocakavani, co z toho bude 😉

skaredekacatko
24. apr 2014

@haimi no tak ti uz kocik pozeraj urcite bude toto iui pozitivne 😝

argenti
24. apr 2014

@donatela Ahoj, tak mne včera prisiel dopor. list zo Vszp, že mám schválené IVF v CR. Tesim sa ako blcha.

haimi
24. apr 2014

@skaredekacatko 😀 😀 😀 pred 3 rokmi mi chcela sestra posunut veci pre baby a odvtedy caka dalsie ona a dalsia sestra odvtedy porodila 2 🙂 a ja nic. U nas v rodine vsetci otehotneli hned a aj ked nechceli. Ja som tento dar nezdedila ☹

haimi
24. apr 2014

@argenti gratulujem 🙂 kokos preco mam tu sprostu doveru 😠 s principu ju od 1.1. zmenim

pgaba
24. apr 2014

@haimi no ved to bolo ze dovera vsetko pre obcana ale aby ten obcan asi nechcel nic od tej dovery. rozmyslala som ci nie je fakt lepsie ist naspat do VsZP.len ci aj VsZP pri vacsom navale nezmeni nazor na schvalenie ziadosti v CR :(

skaredekacatko
24. apr 2014

@haimi to ako moja segra ta tiez neplanovane otehotnela a ja vsetko podla planu lem dieta nie. Chlapa dom a strom mam a dieta nic

haimi
24. apr 2014

@skaredekacatko napodobne. Asi sme to moc preorganizovali 😔 stale som bola v mode, ze najprv musim nasetrit ked pojdem na matersku, aby sme to pri hypoteke zvladli. Prachy nasetrene a nic z toho. Tak som ich minula na fasadu a dlazbu a kaslem na to. Nejako bolo, nejako bude. 🙂

skaredekacatko
24. apr 2014

@haimi ako unas tiez tak posli prasule. Som bola minule nieco riesot vo vszp ohladom zamestnanca a ta pani
pri okienku ze ci sa nevratim a ja v tedy som este o tomto nevedela jej vravim ze nie ja som spokojna 😠

argenti
25. apr 2014

@haimi @skaredekacatko Ach baby, keby to clovek vedel dopredu co bude od zdravotky potrebovat a ako sa oni zachovaju. Aj ja som bola nahnevana, ked som zistila že to treba mať dopředu schválené a nevedela som co a ako. Momentalne mám stastie v tom, že mi to schvalili, ale ešte mám dlhú cestu pred sebou.

skaredekacatko
25. apr 2014

@argenti a ty mas aku poistovnu?

argenti
25. apr 2014

@skaredekacatko Vseobecnu.

skaredekacatko
25. apr 2014

@argenti tak to mas super. To len ta posahana dovera musi strajkovat.

mimika1973
25. apr 2014

@zuzu1108 ahoj, a vedeli ti povedat, preco bola 2x ta anembryola vlastne? preco sa to vytvori? pricina vo vajicku alebo v spermii? genetika? ci?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre