Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
10. okt 2014

@lienka_1 hej sesilko nestraš nestresuj ako že ho nebudeš potrebovať hm??? Buď tehu si alebo ste sa na to toto?

ria191
10. okt 2014

@falin musí to byť pre teba veľmi veľmi ťažké, ale ja verím, že ešte nie je všetkým dňom koniec a možno ešte niečo vyskúšate 😕 😕 😕

ria191
10. okt 2014

@zabka1124 keď mi aspoň nepribrzdíš v Píšťanech tak sa hodím pod 😀 😀 😀 😝 😝 😝. Inak veľká gratulka mohli by byť dvojčátka ja by som bola taká šťastná aj za teba 🙂

dalida
10. okt 2014

@ria191 sevas riusik 🙂 neviem ci take temy su... myslela som to "obrazne" 🙂 t.j. rada by som uz bola "mamičkou" a vstupila do mamičkovskych tem 😉

ria191
10. okt 2014

@dalida 😀 😀 😀 to som si robila srandu 😀 😀 😀 určite také témy sú len pre nás niektoré ešte v nedohľadne "kruci" 😠 😠 😠

ria191
10. okt 2014

baby dneska konečne prvá noc, kedy bobeš prespal celú noc a nemusela som 3 až 5 krát za noc s ním vstávať. Smrad jeden prespatý ale musím podotknúť, že s kojením nebudem mať problém teda s nočným vstávaním 😀 😀 😀 .

crazybabenka
10. okt 2014

@zabka1124 ....zober to tým tehuvláčikom aj cez Hrádok..... 😀 😀 😀 😀 😀

speranza1
10. okt 2014

@lienka_1 tak ja budem lieky potrebovat najblizsie az po novom roku.. ked sa znova nieco neudeje.... ☹

@falin ahojcek zlatko...zdravim ta...co mate nového? doma? praca? ste zdravi?

speranza1
10. okt 2014

@ria191 zdravim ta riuska... tak kedy bude tvoj den D?

ria191
10. okt 2014

@leontinka27 ja sa vždy radím s MUDr. z centra ten vie najlepšie čo potrebuje vyšetriť. Ty nechodíš do Brna? nie som v obraze a aj keby si nechodila, tak kľudne napíš jednému z nich a on ti poradí. Ja osobne by som si dala vziať vzorku z výstelky nech viem na čom som aj keď predpokladajú, že je všetko OK v rámci jednej narkózy.

ria191
10. okt 2014

@speranza1 no momentálne mám furt deň B (blbec) takže túžobne očakávam deň D ale na 9-mesiacov 😝 😝 😝

katka1710
10. okt 2014

@zabka1124 jej, tak to sa teším, že je všetko v poriadku 😀 blahoželám k tehotenstvu.

skaredekacatko
10. okt 2014

@mircalla fraxik picham preventivne nemam ziadne vysledky doktor v brne tak rozhodol preto sa pytam.
@majba mne nevadi ked mi pichaju ale ja sama si nemozem. Moj muz ked vidi ihlu odpadava a okrem toho robi mimo tak aj tak nemoze.

skaredekacatko
10. okt 2014

@haimi pockaj uvidis budu z toho dvojky. 😀

speranza1
10. okt 2014

@ria191 tak drzim palce 😵 😵 😵

nelly3
10. okt 2014

@haimi
super, takze ten pregnyl sa bude pichat lebo mne koudelka tiez nieco spominal ze folikul.....tak som nechapala co ma s KET 😕

diska
10. okt 2014

@nelly3 ahoj,mne nikdy pred KET nepichali pregnyl,to asi zalezi od toho ci je dominantny folikul alebo nie 😕

ivetahe
10. okt 2014

Ahoj dievcata,chcem sa opytat ako dlho trva os stimulky v Brne ,kym sa dopracujem ku ET?Ako casto tam treba chodit?

ivka3901
10. okt 2014

Ahojte baby tak zajtra si ideme pre fazuľky 😀 😀 😀 teším sa máme 6 krásnych bojovníkov síce sú tam aj pomalšie možno sa aj ty rozbehnú 🙂

crazybabenka
10. okt 2014

baby....taká otázečka možno od veci....Keď som u Štelcla.....tak aj odber a vklad mi bude robiť on....alebo hockto kto bude mať službu? 😝

crazybabenka
10. okt 2014

@ivetahe ja som bola na prvej konzultácii a už pôjdem len na odber a vklad....na folikulometriu....chodím k môjmu tu na Slovensku.....dá sa to "stihnúť" všetko aj za mesiac....ja som bola na 1 konzultácii 1,9. to som bola 22DC....a hneď od toho najbližšieho 1DC som začala stimulovať.....síce sa to skončilo stopcyklom.....ale ideme do toho znovu

ludinka
10. okt 2014

@crazybabenka odber ti bude robit ten co bude mat sluzbu, mne ho robil 2x kozumplik(ale stelc potom za mnou prisiel na izbu povedat co a ako )....vklad mi robil vzdy on, len raz ked mal dovolenku tak mi ho robil koudelka

crazybabenka
10. okt 2014

@ludinka do kelu....to sa mi veľmi nepáči....ale asi s tým nič nenarobím 😒

ina7
10. okt 2014

@leontinka27 Ja viem, pamätám si ťa, spolubojovníčka, a ďakujem 🙂 Ja som to tak pochopila, že už máš nejaké hsg za sebou a všetko ok a preto som ti chcela napísať, že aj keď ti aj doktor hovorí že to nie je treba, tak si to podľa mňa fakt nedávaj robiť len aby si sa ukludnila, lebo môže to mať aj negatívne účinky. Držím palce, nech má čo najskôr dobré správy.

Dievčatá, pred chvíľou som len išla do stimulky v Brne a dnes že 20. tt 😀 Nevzdávajte to, naozaj sú tam zázrační doktori a každá sa dočká. Aj keď sama viem, že aké je to náročné na psychiku. My sme sa snažili 10 rokov a medzi 1. a 2. ivf som si musela nechať 3 roky pauzu. Už som si naozaj myslela, že my dieťa nikdy mať nebudeme a teraz každý večer v posteli cítim ako sa drobček zobudil a hmýri sa v brušku. <3 Želám vám to aby aj vy ste to čo najkôr cítili. 🙂

ludinka
10. okt 2014

@crazybabenka mozno budes mat stastie ze bude mat sluzbu on, ale pri tom odbere je to aj tak jedno, ved to cele prespis 😉 najskor ta uspia a lekar pride az potom na salu..napr. v takom heliose nemas istou ani kto ti bude robit vklad tam sa striedaju pri vsetkom..

ludinka
10. okt 2014

@ina7 😵 a od kedy uz takto citis pohyby? aj ja uz chcem

ria191
10. okt 2014

@crazybabenka kedysi to bolo ale inak cez týždeň robil OPU ten MUDr. pod ktorého patríš iba cez víkend si sa musela prispôsobiť a aj vklady si robí každý svoje pacientky ak sú tam a nie na školeniach. Ja si rozhodne vydupem na OPU Marčellina ak to nebude cez víkend. Inak sú dosť ústretoví len sa s ním dohodni.

diska
10. okt 2014

@crazybabenka cauko,ked som mala Mudr.Vitouskovu ,vsetko mi robila ona aj punkciu mi prisla spravit aj ked mal sluzbu iny lekar,terz mam uz Stelcla lebo ona je dhodobo PN a vsetko si dohadujem s nim otravujem ho dopredu emailom,ze chcem aby to bol on 😀

ina7
10. okt 2014

@ludinka Ja som prvýkrát cítila raz večer v 16. tt keď som si ľahla na brucho večer. Drobec protestoval, nech ho neutláčam. 😀 Ale sestrička mi povedala že to je ešte skoro. Potom dlho nič nič a na začiatku 19. tt som to začala cítiť pravidelne večer keď idem spať a ráno keď sa zobudím a mením polohy. Je to také šimranie a šteklenie na jednej strane. Som moc zvedavá na ozajstné kopančeky. Ale kúpila som si angel sounds na počúvanie srdiečka a to sa nám podarilo zachytiť v 18. tt po mesiaci neúspechov. Teraz to skúšam každých pár dní a počúvam srdiečko. <3

ludinka
10. okt 2014

@ina7 tak to mam este kopec casu, ja som este len v 14 tyzdni,
a mas uz vysledky tych vsetkych skriningovych vysetreni?a to velke sono ta este len caka alebo si uz bola?
ja mam buduci tyzden v stredu tie odbery krvy, kolko sa potom caka na vysledok nevies?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre