Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gerdusha
1. feb 2015

Ahojte baby, kamoska mi dala do hlavy chrobáka ohladne skodlivosti ultrazvukiv na babo. Potvrdil jej to aj gynekolog.
Vela som si toho na nete citala a tusim ma pravdu.
Zostala som trochu nestastna, hoci inak nestresujem. Mam za sebou cca 15 utz kedze som rizikova. Zrusila som kvoli tomu aj 3d v brne :(

Ake mate skusenosti s lekarmi vy? Nejaky triezvy nazor....

gerdusha
1. feb 2015

Dodatok:

Ide najma o skodenie neurosystemu. Moze sposobit adhd, dyslexiu atd...

Ked si zoberiete, ze kedysi sa o poruchach ako maju deti dnes ani nepočulo...nase mamy nemali bud vobec alebo malinko utz v tehu...a dnes...

Kurnik, normalne ma vyplasili

ingrid0105
1. feb 2015

@speranza1 drzim ti mocno palceky na zajtrajsi utz, bude vsetko ako ma byt 😵 😵 😵

ingrid0105
1. feb 2015

@franzziska
@evadek no ako pokracujete tehulky? 🙂

speranza1
1. feb 2015

@ingrid0105 dakujem zlaticko 😵 😵 😵 ... Mam velky respekt pred zajtrajskom....

franzziska
1. feb 2015

@ingrid0105 prsia su mi hrozne na oštaru 😀 😀 a ako sa mas ty?

ingrid0105
1. feb 2015

@speranza1 bude to dobre, musi, verim tomu a myslim na vas 🙂

speranza1
1. feb 2015

@ingrid0105 a ty sa mas ako?

ingrid0105
1. feb 2015

@franzziska co bolia? to je dobre, nech len bolia a nech su ti na ostaru 9 mesiacov 🙂 ja v pohode, zacnem stimulku pri najblizsej ms a potom mi vy tehulky budete radit 😀

ingrid0105
1. feb 2015

@speranza1 dakujem za opytanie, uz sa neviem dockat ms a potom budem zvedava co zo seba dam, mohla by som zniest par kvalitnych vajok 😀

tinka9075
1. feb 2015

@gerdusha podľa mna to je blbosť ja som tiež bola na rizikovom z dvojičkami a na ultrazvuk som bola počas tehu 15x možno aj viac na každej poradni mi robil doktor ultrazvuk a deti sú zdravé 🙂 🙂

speranza1
1. feb 2015

@gerdusha ja som este len 12+1tt a tiez uz mam za sebou cca 5 utz... A zajtra mam dalsi....
A moj nazor je taky, ze zrejme to nie je veeeelmi zdraviu prospesne, ale este nikdy na 100% nepotvrdili jej vaznu skodlivost.... Aj ja som o tom citala... Nic netreba prehanat... Ale ani ja sa tomu nevyhnem, kedze stale som rizikova, stale striedavo oblacno spinim a krvacam... Takze nic moc... Ale lekari sa snazia to ma pod kontrolou aspon takto.... Ver ze tvoje babatko je silne a vsetko bude v pohode... Aj ja sa snazim tomu uverit, hoci je to tazke 🙂 ... Ale bude dobre uvidis 😵 😵 😵

silvia545
1. feb 2015

@ingrid0105 😀 😀 😀

franzziska
1. feb 2015

@ingrid0105 hej bolia riadne...su horuce...vystupili mi velke modre zilky aj tie male cervenkaste...no bodaj by si mala pravdu..

a kedy cakas ms?

ingrid0105
1. feb 2015

@franzziska na cca za 14 dni az ale to uz ty budes daaaaavno tehulka 🙂

franzziska
1. feb 2015

@ingrid0105
@silvia545
comu sa smeje silvia? 😀 😀

ingrid0105
1. feb 2015

@franzziska asi tomu ze som vyssie pisala ze znesiem vajicka 😀 😀 😀

silvia545
1. feb 2015

@ingrid0105
presne si trafila kvočka 😀 😀
@franzziska

franzziska
1. feb 2015

@silvia545 je to zvlastne ze? 😉

silvia545
1. feb 2015

@franzziska čooo ??? 😉

franzziska
1. feb 2015

@silvia545 niektore pomenovania 😀 😀

skaredekacatko
1. feb 2015

Baby mozu hormony a medrol sposobit vyssiu hladinu muzskych hormonov. Bola som po vysledky u endokrinologa a ten mi nasiel toto poslal ma na sono nadobliciek aby zistil z coho to je. Ale ja si myslim ze to ma nasvedomi medrol a stymulacie. Ak nevide sono chce ma poslat na ct a tam sa mi moc nechce 😖 .

diska
1. feb 2015

@skaredekacatko ahoj,zalezi aj ako si mala zvysene,niekedy ked je len trochu sa to aj same upravi.
neviem ci stimulka to sposoby skor nie lebo to nam davaju zenske hormony 😕

dzurkomaj
1. feb 2015

Ahojte kočky, my ideme zajtra na prvú konzultáciu Dr. Štelclovi, tak držte palce 🙂

santeema
1. feb 2015

@gerdusha aj ja som mala pri malo kazdu poradnu ultrazvuk, este aj u dr.grochala geneticke 4 ultrazvuky naviac a malicky je pokojny a zdravy..t.ak neviem. myslim, ze podobne ziarenie, ked sa to napocita zo vsetkych pristrojov okolo nas je stale nejake okolo deti cely zivot🙂. ale tie ultrazvuky ti aspon daju info, ak by bol nejaky problem a ty vies s nim daco robit. a ze nase maminy nemali utz? ano, ale aj sa rodilo kopec poskodenych a chorých deti tiez a mozno keby sa mali rozhodnut, tak vdaka ultrazvuku to chore babo neporodia. my mame v rodine postihnutého cloveka, nebolo to vrodene, ale poskodili ho lekari, ked mal 3 rocky. je postihnuty mentalne aj fyzicky, nehovoriac o tom, ze trpi, tak asi najvacsi problem a stres v zivote matky takého dietata je, nie jeho starostlivost, ale ak maminky nebude co s nim, kto sa o neho postara? konkretne o tohto cloveka nemal zaujem nikto, iba moja mamina ho "zdedila"🙂 a to ma dalsich 4 surodencov. kazdemu to bolo na obtiaz. preto je to velmi narocne nechat si takého dieta.

santeema
1. feb 2015

@speranza1 budem na teba mysliet zajtra. to ze mas respekt je uplne normalne . ja mam momentalne mierne nervicky, lebo ma v sobotu caka utz na genetiku v 20tt. uz aby bol buduci tyzden za nami, ze🙂

monca2013
2. feb 2015

ahojte baby, neviete mi poradit mam za sebou 2ET a 2 KET všetky boli neuspešne,podla Dr.ja som zdrava akurat manžel ma pomale spermie, genetiku mam už za sebou všetko je ok. len by som ešte chcela ist na imunologii a hematologii kto vas tam odporučil?? dakujem 😉

evadek
2. feb 2015

@ingrid0105 zle ..velmi zle...Crinone a hormony mi vyvolavaju take depresie...hormony so mnou valcuju...ach....som strasne smutna..melancholicka...
A navyse vsetky neziaduce ucinky opadli..uz nie je ziadna unava..bolestive prsia....nic...po fyzickej stranke sa citim fit...
toto ma znepokojuje..Inak vo stvrtok mam termin menzesu..takze ono nic nepride..alebo pride..?...az po vysadeni liekov???...budem mat 8 dni po OPU

skaredekacatko
2. feb 2015

@monca2013 u mna nikto v blave nepytal vymenny listok ani na hematologii ani na imunologii. Som povedala ze v brne mi odporucili to bolo vsetko nemohla som povedat ze baby na fore 😀

evadek
2. feb 2015

@silvia545
@franzziska ahojte baby mate nejake priznaky?..alebo nieco?...mne sa vsetko zo dna na den stratilo a citim sa uplne fit:(
prve dni som bola unavena..bolelo ma brucho a potom zo dna na den..nic..:(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre