Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
5. júl 2015

@pjja ano, zadarilo 3/3

mircalla
5. júl 2015

@bergalm neboj...ja uz mam jednu za sebou...ja som ani nestihla mat nervy, sekcia bola naplanovana na stredu a doslo to na mna v nedelu rano....este som si asi 2 hodiny nahovarala,ze su to poslickovia, potom vravim nasimh,no asi sa treba presunut do BA
@santeema uvazujem v tomto uplne ako ty🙂

mimika1973
5. júl 2015

@misenaf tak to je pekne potom! Na 5den morula a dotiahne to az na HB tak to fajn, aj tie pomalsie embryja to vedia dotiahnut nakoniec a aj uspesne....nam nikdy nic nemrazili hoci tiez CM aj morulky boli, ale viac nenapredovali uz potom...
Drzim palce! 🙂 Dali ste vlozit co teraz? jedno, dve?

lilitela
5. júl 2015

@skaredekacatko A teda kolko tych transferov uz si absolvovala?

lilitela
5. júl 2015

Aka sexualna abstinencia sa odporuca partnerovi pred OPU v Reprofite? 3 dni cca? Diky

misenaf
5. júl 2015

@lilitela ano 2-3 dni

misenaf
5. júl 2015

@mimika1973 aspon tak mi to prislo mailom.Tiez sa cudujem ze morulky to dotiahli az na Hb.Teraz vkladali 1xb.

skaredekacatko
5. júl 2015

V Brne len dva et a jeden ket. A pri jednom folikuly praskli.

lemoni86
6. júl 2015

@bergalm myslim na teba a drzim silno palce nech to mas cim skor za sebou 🙂

lienka_1
6. júl 2015

@mircalla Ahoj! Tak som si dnes zavolala ohladom vysledkov zo skriningu. Ze vsetko je ok, DS je 1:3900, ale ze aj napriek tomu docent navrhuje amnio a pohovor s genetikom vzhladom k veku. Mne to pride zbytocne, ak su vsetky vysledky ok, ale ze to pausslne u "starych" zien takto davaju 😀 . idem asi trochu poguglit, co to cislo znamena, ale velmi sa mi nechce, lebo potom vela citam, vela viem a vela sa bojim. Takto som uplne v pohode 🙂

mircalla
6. júl 2015

@lienka_1 tak to mas super priam az vynikajuce riziko, mnohonasobne lepsie ako priemer v tvojom veku, priam fantazia. ja mam to nove preratane 1:9300 celkovy screening (s vekom darkyne).
na tu geneticku konzultaciu by som sla, ak je genetik normalny, tak to zamietnete. ano, davaju to takto pausalne, ale mozes odmietnut. amnio je podla mna uplne zbytocna, vysledok je super.

lienka_1
6. júl 2015

@mircalla Aj ja si myslim. Volala som aj svojmu gynekologovi, ale nebol tam. No sestricka tiez, ze vysledok uplne super, ze staci pohovorit s dokym az na dalsej poradni.
Ako sa citis? Zvladas tieto horucavy? A co v praci? Ja som dnes uz v "robote" Pracujeme z domu, nastastie 🙂

mircalla
6. júl 2015

@lienka_1 za tym genetikom by som sla, je to len konzultacia, mne velmi pomohol. amnio nie v tomto pripade

lenka54321happy
6. júl 2015

@lemoni86
Aj ja! Aj ja!!! Uz sa neviem dockat na tu super spravu!!!! ❤️❤️❤️

lienkae
6. júl 2015

Ahojte,rada by som sa pridala do temy. Mame za sebou prvu konzultaciu v RF. Obdrzala som od nich papiere pre sk poistovnu,ziadost o udelenie suhlasu atd.,potom ma caka soft ivf. Pristup lekara a sestriciek bol skvely. Vsetci su mili,co ma potesilo. Som len zvedava,ci mi poistovna schvali ziadost.

mircalla
6. júl 2015

@lenka54321happy ako sa ma malicky?

benny11
6. júl 2015

@lienka_1 ahoj, ja som bola tiež kvôli veku na genetike v Ke, a amnio mi samotná genetička neodporučila, lebo výsledky boli dobré, nemusíš sa obávať, genetiku sme museli absolvovať len a len kvôli veku.......

lienka_1
6. júl 2015

@benny11 A kde ste boli? Ja som bola u Dankovcika a ze k nim raz za cas chodi geneti alebo este v novej nemocnici. Ako dlho ste cakali na vysledok?

benny11
6. júl 2015

@lienka_1 boli sme pred morfologickým utz, u MUDr. Magyarovej v Univerzitnej nemocnici, poslal nás k nej MUDr. Dosedla zo Šace, vravela, že krv nám vezme po utz, keď bude zlý výsledok, ale všetko dopadlo dobre, ona sama neodporúča amnio, keď nie je dôvod, vravela, že ani sama by na odber nešla. Urobila len anamnézu a konzultáciu a to bolo všetko. Mali sme negatívny výsledok na downa.

lienka_1
6. júl 2015

@benny11 Ako dlho sa caka u nej na termin?

bergalm
6. júl 2015

Kocky,tak definitivne nas den D je zajtra rano okolo 8:00hod takze verim,ze 7.7.2015 bude stastnym datumom pre nasu lasku....Vsetkym Vam zatial dakujem drzte sa aj vy ostatne

diska
6. júl 2015

@lienka_1 ahoj tehulka,na to amnio som nesla ani ja,bala som sa ,ze sa nieco stane a ak si mala to nt meranie ok a aj ostatne testy tak radsej neriskovat.

benny11
6. júl 2015

@lienka_1 sestrička nás objednala do týždňa, a ešte bola aj ústretová, že sme išli v jeden deň najprv na morfologický utz a potom na genetiku

diska
6. júl 2015

@bergalm drzim silno palce a zelam aby slo vsetko hladko,nachystaj si vodu vo flasi zo sosacikom aby sa ti potom ked uz budes moct pit dobre pilo po leziacky. 😀

benny11
6. júl 2015

@bergalm budem na Vás myslieť........neboj všetko bude OK 😉

diska
6. júl 2015

Ahoj vsetky babule,myslim na vas a drzim vsetkym palce ale uz netusim kto kedy rodi,prodil,tehotnie a ote hotnel.Nas prcek ma uz mesiac,neuveritelne 😀 ,je zneho uz baculko tak papanie zvladame uplne v poho.
Ako predcasniatko,mame viac kontrol ale da sa to zvladat v poho a hlane sa tesime ze je vsetko v poriadku.

marculik
6. júl 2015

@mircalla ahoj chcem sa spytat, pri tych liekoch si mala normalnu menzes,ked mam ale sa mi nejako nespustaju ,mam velmi slabulinke,co myslis mohla by som zajtra zacat zo stimulkou ?

tinka9075
6. júl 2015

@bergalm budem držať palce ja som mala mať sekciu 7.7.ale drobci si to rozmysleli a narodili sa 1.7. 🙂 🙂

tinka9075
6. júl 2015

@lienka_1 ja som mala DS 1:150 ale na amnio som nešla aj keď mi niektorý lekári hovorili že sa môžu drobci narodiť z DS 😒 ale doc:Tomáš na prenatálnom ultrazvuku všetko premeral ozaj dôkladne a povedal že všetko ok nemusím sa báť a mal pravdu deti sú zdravé 😉 😉

mimika1973
6. júl 2015

@lienka_1 ahojko, ani ja nie som za amnio! je to predsa len riziko.... ked su vysledky ok, a to tebe pekne vyslo, ja som mala ovela menej a vsetko v poriadku, tak netreba velmi riskovat, a ten vek nic neznamena, lebo aj mladsim sa to moze stat ten DS, mne to tak gyndacka vysvetlovala....vsak aj tak bude mofro utz a tam sa babenko dobre popozera, pomeria do detailu...À le ak chces na pohovor na genetiku kludne mozes skocit 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre