Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
27. okt 2015

@zuzu1108 ten som mala tiez

evadek
27. okt 2015

dievcata co mate repro imuno problemy...a mali ste liecbu dexamedom...tak ako ste dopadli?
Mne sa vsetky znizili-cytokiny..len tnf alfa este narastla od maja....mam pokracovat v liecbe...
A dala mi asprini protect...vraj uz teraz mam brat...na co to je dobre?...a preco tak dlhodobo?....ja neviem kedy pojdem na ket...stale nemam dobry vysledky...

lienka_1
27. okt 2015

@santeema Jaaaj, bodaj by si mala pravdu a pekne sme potiahli do 38.tt 🙂 🙂 To by bolo uplne super! Ja som komplikacie ocakavala uz ovela skor, lebo u nas nejde nic hladko a toto tehu islo az prilis hladucko. Ved, aby sme sa nenudili. Moj muz mi vcera povedal na margo toho, ze mala mozno bude musiet von skor, ze, len aby sme ju z teba nakoniec nemuseli vydymit 😀 😀 😀
Dnes som bola na hematke, tak vysledky konstantne trochu horsie, ale lepsie ako naposledy, tak to beriem ako pozitivum, ze netreba zvysovat davku.
A asi som sa naozaj na to vsetko potrebovala vyspat, lebo dnes som opat plna energie a viery, ze to ozaj dopadne dobre 🙂 🙂

stella25
27. okt 2015

@latitude ahoj, my k nemu chodíme dva roky. Síce tehu niesom zatiaľ, no vždy povie pravdu na rovinu a neslubuje nemožné. Takže spokojná

diska
27. okt 2015

@santeema 😀 aj bracek je super 🙂 Mna tie roky snazenia a neuspechov asi neako naucili zvladat take tazke situlacie a trpezlivosti a aj tomu,ze sa nemozem dat odbit,tak vsetko zle bolo nanieco dobre ako sa hovori,musi byt a tazko aby bolo potom super 😀 V nedelu sme boli s kocikom na cachtickom hrade,tam som si zelala maleho tak sme si boli zaspominat 😅 Malemu uz vykukaju 2 spodne zubky tak je dost nervoznucky z toho 😖

skaredekacatko
27. okt 2015

@evadek no aj mne kazala brat aspirin od zaciatku ivf. Pozerala som na nete on tlmi zapal v tele. Cytokyny ked su zvisene tak je tam zapal.Ja som brala medrol nezabral. Tak som patrala po zapale v tele. Ten sa nenasiel ale stery nedopadli dobre tak beriem atb a ked to bude dobre nabehujem na dexamed. (ale tusim som ti to uz pisala uz nemam prehlad komu co pisem)

gagirl
27. okt 2015

Dakujem za srdiecko neznamej darkyni..🙂

dadka0110
27. okt 2015

Ako to je s preplacanim IVF? Je pravda ze si to musíte zaplatit sami a potom poslat doklady o zaplatení do poisťovne a oni vam potom preplatia??

gagirl
27. okt 2015

@dadka0110 ked idete cez poistovnu tak ano..najprv poziadas o schvalenie a ked ti to schvalia mozes zacat so stimulkou..po vklade to cele uhradis a potom poziadas poistovnu o refundaciu nakladov a urcitu cast ti preplatia..cca 60 percent tusim vo vszp..maju nato 3 mesiace aby ti to refundovali ked ti to schvalili..

evadek
27. okt 2015

@skaredekacatko no mne povedala,ze aspirin mam brat uz teraz...ze som to mala brat cely cas s dexamedom..
Nevadi..ja mam vsetky stery ok...a vsetky cytokiny mi klesli..len ta sprasta alfa...co sposobuje potraty je este vyssia...
ale citala som,ze aspirin sa nemie brat s kortikoidmi a heparinmi..tak ja uz nechapem...ale hadam vie co robi

diska
27. okt 2015

@lienka_1 ahoj ,neboj urcite vsetko zvladnete bez problemou,pekne si ta kontroluju,je najlepsie vydrzat co najdlhsie ak je to mozne ,nas prcek sa narodil v 36tt a problemiky boli,tak radsej do obijst ked sa da ,urcite zvolia to co bude bezpecnejsie a lepsie pre teba a aj babo.

latitude
27. okt 2015

@stella25 a v čom máte problem? odpovedz len ak chces 😉

stella25
27. okt 2015

@latitude ja uz nemám vajíčka. Takže konečne som sa zmierila s dakynou a teraz čakám, koľko ciarok bude na teste 🙂
V RF sme absolvovali 3 IVF a nikdy nič.

jalaura
27. okt 2015

Baby viete poradit kde sa da zohnat menopur? myslim normalne v lekarni...zatial sa mi ho nepodarilo zohnat. Ako ste to riesili vy? kde ste ho zohnali?

lola911
27. okt 2015

2@jalaura ja som si dala poslat z Brna Rf lekaren 🙂

misaelka
27. okt 2015

Babiky mam problem mam pomaly zacat brat progesteron caka ma ket som 14.dc a moj lekar mi neodpisuje.zajtra je navyse v cr sviatok.co robit? Zavolat na ich hotline ci co? Nechcem byt za hysterku co nevydrzi cakat kym jej lekar odpise na mail len sa bojim aby som nieco nepokaslala.

nelly3
27. okt 2015

@misaelka
ak ides na KET tak od 14DC sa dava utrogestan, ja som vzdy tak mavala na 14DC, na utz si bola, sliznica je oki vsak

jalaura
27. okt 2015

@lola911 a to si tam zavolala alebo ako si to objednala?

mircalla
27. okt 2015

@stella25 neboj, sanca je velika....ja uz druhe tehu tak ako pises🙂 som na tom rovnako s vajickami

lola911
27. okt 2015

@jalaura objednala som si uplne vsetky lieky cez e-mail 🙂 adresa je info@pharmawell.eu a je treba skopirovat recept a prilozit ako prilohu 🙂 priviezli mi to az domov a platila som bankovym prevodom 😉 vsetko prislo do 4dni 🙂 a lacnejsie ako tam nezozenies maju naozaj dobru cenu 🙂

latitude
27. okt 2015

@stella25 a prisli na problem ?

latitude
27. okt 2015

@stella25 silno drzim palce, ja som po 1ivf a 5 vkladov a nic 2x som prirodzene otehotnela ale v 6 týždni potratim potom bolo IVF a nic z toho. Teraz chceme soft tak uvidime

stella25
28. okt 2015

@latitude no vajicka sa ti tvoria cely zivot a moja rezerva je uz 0, takze ine ako darcovske mi neostavalo. Dva roky som sa s tym stotoznovala a som rada, ze som sa rozhodla pre RF. Toto je uz moje 7 IVF. 6x neuspech s vlastnými, nikdy ziadne tehotenstvo. Dnes 10 den od vkladu a nejdem sa dousmievat od rana 🙂

@mircalla jeeej, fakt? tak ty mas aj prve z darcovskych? Pisem ti IP.

latitude
28. okt 2015

@stella25 jeeej, krásne silno drzim palčeky

pitufinka
28. okt 2015

@stella25 gratulujem a držím palce :-*

nelly3
28. okt 2015

@misaelka
tak ako nasadila si utrogestan?

skaredekacatko
28. okt 2015

@evadek no to si ma nepotesila ja beriem aj fraxiparin aj dexamed no dugam ze ten aspirin nespravi sarapatu. Na uz moc necitam co sa s cim moze co nie. Hadam doktorka vie co ako. Teraz som jej pisala mail co mam zistene uvidim co mi napise.

evadek
28. okt 2015

@skaredekacatko no ja uz neviem...niekde citam,ze aspirin je dobry..potom,ze sposobuje,z sa embryo nechce uhniezdit...ale treba im verit.....co nam ostava

mimika1973
28. okt 2015

Babenky, aky je rozdiel medzi Clexane a Fraxiparyn? a este k tomu aj Anopyrin? na co to je toto vsetko pri vklade? A pomohlo Vam to k uspechu? nikdy som to nemala predtym....Diky 🙂

mimika1973
28. okt 2015

@stella25 jeeej parada pekna spravicka! 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre