Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ivulieenka
15. feb 2016

Dakujem za odpovede ;)

cheeky82
16. feb 2016

dievcata je mi uplne na nic. minuly tyzden mi po telefone embryologicka povedala, ze mame zamrazene 4 embrya a dnes, ked som si pisala s koordinatorkou ivf (chcela som vediet kedy mi spravu poslu), tak ta mi napisala ze mame 1xFHB/ 1 a 2xHB/1. miesto 4 len tri. ako sa mozu v takych veciach pomylit???? co vlastne znamenaju tie cisla a pismena?

ria191
16. feb 2016

@cheeky82 jedno je vyhatchovana blastocysta a dve hatchujuca blastocysta najvyššej kvality. Ta prvá sa uz vyzlieka z obalu. Dúfam ze si to dobre pamätám prinajhoršom ma baby opravia. Su to krasne embrya, tak im ten "malinký" omyl odpusť 😍😍😍.

cheeky82
16. feb 2016

@ria191 si ma potesila. aspon ze su kvalitne. len vies ja sa velmi bojim. uz sme mali tri krasne embrya, aj som otehotnela a aj potratila. bolo to ale kvoli mojej imunite co mi zistili po potrate. tak snad ked dam imunitu do poriadku, tak tri embrya budu dost

gagirl
16. feb 2016

@cheeky82 ako pise rius su to vsetky krasne embryjka jednotkovej kvality,to ze ti povedali ze su 4 by sa stavat nemalo,je to chyba ktoru by robit nemali,a neviem ako sa mohli zmylit v takej dolezitej veci,ale mas krasne 3embryjka,uz len nech su zdravucke a pekne sa u teba zabyvaju..;)

ria191
16. feb 2016

@cheeky82 každého by to sklamalo to je jasne. Ako by povedal Machac toto su hotové deti. Ak uz mas imunitu pod kontrolou, tak sa ničoho nemusíš báť. Aj ked bez strachu to nikdy nejde. Vela štastia.

cheeky82
16. feb 2016

@ria191 dakujem. budem sa snazit mysliet pozitivne, lebo ten hnusny stres zhorsuje imuno vysledky.

cheeky82
16. feb 2016

takze odpovedali mi takto: do toho 6.dna vypadali dobre vsetky 4, ale to jedno sa potom embryologom (chcela by som vediet kedy potom, ked sa mrazili 6.den) nepacilo, preto zamrazili len 3 najlepsie. Vobec sa mi to nepaci a mam z toho divny pocit

skaredekacatko
16. feb 2016

@cheeky82 lepsie ako v nemenovanom slovenskom care kde mrazia vsetko rad radom a ked to rozmrazuju tak sa to vobec nevyvija.

diska
16. feb 2016

@cheeky82 ahoj,chcela by som ta trosu povzbudit aby si sa netrapila,podla mna spravili co mohli,ono sa to stava niekedy aj naopak,mne napr.pvedali,ze nemrazia a nakoniec zamrazili,asi tebe dali nfo troslu skor ale nakniec ked uz malo dosjt k mrazeniu embryjko nemalo kvalitu na mrazenie,to nase naopak vtedy sa pozviechalo.rovnaka situlacia len opacny vysledok,proste sa to potom ako nas informovali zmenilo...dufam,ze chapes co ti chcem vysvetli.Drzim siln palce.

tinkatinulka
16. feb 2016

@cheeky82 určite spravili maximum nemrazia hoc ake ak sa zasvavilo alebo delilo inak vylucili ho..neboj 3 deticky ti postačia

katka17044
16. feb 2016

@cheeky82 ale je velmi dobre ze mas 3 embryjka super kvality velmi drzim palce...

gabika_83
16. feb 2016

Ahojte, my sme boli v sobotu na OPU. Dva dni predtym som zacala krvacat v strede cyklu ☹ takze sliznica uplne nanic. Podarilo sa im vydolovat jedno jedine vajko, som smutna ze som tak slabo reagovala na Gonal... a ze ked sa oplodni a bude pekne vyvijat tak ho zamrazia a na vklad (KET) az inokedy. Ma niekto skusenost ze by aj to jedno vajko zabojovalo a skoncilo to tehotenstvom? Dnes je treti den a embryjko je zatial desatbunkove, dufam ze to je na dobrej ceste. Ake mate skusenosti s KETom? A este som sa chcela opytat Sloveniek, co ste samoplatci, podla akeho cennika vam to vypocitali. Nam dali zatial predbezny ucet, bolo tam ze IVF cudzinci komplet 1950 euro, ale ked pozeram ten cennik v ceskych korunach, tak komplet so vsetkym (ISCI, PK, ET, asist. hatching atd) 40,000 CZK co je do 1500 eur. Beru Slovakov ako cudzincov? My zijeme v Irsku, ale nemali s nami nijake zvysene naklady kvoli tomu.

cheeky82
16. feb 2016

Dakujem Vám všetkým za povzbudivé slova. A áno, tri detičky mi stacia😀

lola911
16. feb 2016

@gabika_83 super je to ze mas embrijko ktore sa krasne vyvija,,, len im musis verit,,, oni vedia co robia,,, ved len jedno staci na otehotnenie,, velmi velmi ti prajem aby ti to vyslo,,, ja s ketom skusenosti nemam ale kocky tuna s kona maju aj deticky s ketu 😉 ,,, inak s tym uctom si starosti nerob nam tiez dali predbezny ucet 1950 eur a nakoniec sme platili okolo 400eur plus lieky,,, 1950 je maximalna cena

gabika_83
16. feb 2016

@lola911 Dakujem. A ako ste vy na tom? Idete skusit zas v blizkej buducnosti? Velmi drzim palce aj Tebe 😉

lola911
16. feb 2016

@gabika_83 len pre informaciu,, pre nich si cudzinec vtedy ked nezadas ziadnu zdravotnu poistovnu,,, predpokladam ze ked zijes v irsku tak na svk nebudes registrovana,,, ja som tiez pre nich cudzinec ☹ moje NIC ich nezaujimalo

lola911
16. feb 2016

@gabika_83 ja som teraz 18DC tak cakam na ms a ideme znova 🙂 davam stale femibion, d3 a dhea tak snad to pomoze, sgram sme mali dobry ale aj tak moj huby dava folandrol len tak preventivne 🙂

mimika1973
16. feb 2016

@dalida 😒to ma moc mrzi moja, a v ktorom tt si uz bola? to videli na sone? srdienko nebilo ci ? Bola to HB ci ine stadium?
Mate este mrazacikov?

zuzu1108
16. feb 2016

Maminy mali ste niektorá zapal prsnika s následným užívaním atb? Maly ma 13dni a od dnes mam antibiotika. Teploty, zimnicu. Ked ste brali atb, uz sa vam nevrátil zapal? Som z toho kojenia neštastna, lebo len problemy a bolesť mam s nim. Len viem ze pre malého je to, to najlepšie.

vivien391
16. feb 2016

@lola911 a D3 a DHEA mozes brat len do ovulacie ci?

lola911
16. feb 2016

@vivien391 nie, DHEA 75mg denne a D3 - (podla potreby treba, zalezi od hladiny d3 v tele) brat aspon 3 mesiace az do odberu 🙂

leaa70
16. feb 2016

@lola911 a ake mas AMH?

lola911
16. feb 2016

@leaa70 fakt mizerne 0.01,,, tak davam d3 tri krat denne po 10 kapsul uz viac ako 3 mesiace a dhea 75mg 2-0-1 (mam 25mg kapsule)... teraz ideme bojovat o jedno vajicko do tretieho kola,,, v prvom sme mali jedno a v druhom nula, takze cakame fakt na zazrak

leaa70
16. feb 2016

Držím palce...ale to je strasne vela 10 kapsul nie? a pomaha ti to? odkial si mala dheu? ja som ju u nas nezohnala, tak som ju nakoniec nebrala! ale D3 beriem 1 tabletku denne...No ja tiez som zacala teraz stimulaciu a je to moj treti pokus! pri obidvoch IVf som mala po jednom vajicku ...

pufa
16. feb 2016

@gabika_83 aj ja som bola smutná ked som mala len 2 vajíčka, aj som si poplakala. Na SVK totiž boli z 10-tich dobre tak jedno dve. A nakoniec z jedného je môj synček a z druhého bude druhy synček čoskoro 🙂 takze sa netráp. 10 buniek na 3 den je úplne paráda, v takom štádiu mi vkladali prvého synčeka, druhého nechali do 6.dna a potom mrazili. A KET je v reptofite veľmi úspešní lebo oni naozaj mrazia len to čím sú si istí. S tym sa na Slovensku nestretnes. Držím veľmi palce a určite nas informuj!

lola911
16. feb 2016

@leaa70 ja som brala najprv 2denne ale vysledky ziadne tak som zacala zvysovat, neviem ako to ma na mna posobit ale uvidime ci nejake vajko vydolujeme 🙂 ja som objednavala tuto dhea http://www.biovea.com/uk/product_detail.aspx?PI... ale ci poslu aj na slovensko to neviem,,, ja zijem v uk tak problem nebol ,,,, beriem aj melatonin tak neviem co zabera, pri kazdom ivf som mala 3 krasne ukazkove foliky len bohuzial prazdne,,, myslim ze som ich mala vdaka tomu melatoninu

silvinkabb
16. feb 2016

@leaa70 dheu kupis aj na dvk weboch a sj tu baby predavaju.
@lola911 urcite. Melatonin sa odporuca tiez

leaa70
16. feb 2016

no musis veriť, ze to pomoze a tento krat vyjde 🙂 ja som tiez hladala dheu aj na internete, ale nechcela som riskovat a nebola to podmienka ...povedali, mi ze mala by zlepsit kvalitu vajecnikov...a kedy ides do toho? a ku komu chodis? dakujemza link 🙂

leaa70
16. feb 2016

@lola911 no musis veriť, ze to pomoze a tento krat vyjde emoticon ja som tiez hladala dheu aj na internete, ale nechcela som riskovat a nebola to podmienka ...povedali, mi ze mala by zlepsit kvalitu vajecnikov...a kedy ides do toho? a ku komu chodis? dakujemza link emoticon

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre