Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

melisska
5. nov 2013

@buba08 dakujem moja , ide nám to ako maminke a syncekovi 🙂 na výbornú 🙂

tlucka
5. nov 2013

@kako23 baby, preboha, čo som to sem doniesla aké melancholickú náladu. ... Dosť bolo plakania na dnes... Musíme zdvihnúť hlavu hore, a veriť,, že tak ako sa to po x rokoch podarilo Mesliske, tak sa to podarí aj nám 😉

kako23
5. nov 2013

@tlucka Presne tak. Musime by silne a nestracat nadej a vieru. Raz sa nam to vsetkym musi podarit, ked si to vsetky tak silno zelame 🙂 ale na to sme tu, aby sme si sem tam aj "poplakali" spolocne virtualne a aby sme si vzajomne dodavali silu 🙂

buba08
5. nov 2013

@melisska tak to je super 🙂, drzte sa 🙂

tinka9075
5. nov 2013

@melisska Všetko naj naj nech Vám Janíčko robí len radosť 🙂 🙂 ja som tiež mala sekciiu ubolená bolelo ma asi všetko na tele ale keď mi prišli ukázať detičky bolo po bolesti taký nádherný pocit keď som videla tie malinké bábetká 🙂 🙂

lienka_1
5. nov 2013

@lucka_220809 Mne dr. Pospisilova robila OPU a neviem si ju vynachvalit. Vzdy som po OPU mala velmi silne bolesti a pri nej vobec ziadne. Podla mna ma zlate ruky 😉

melisska
6. nov 2013

@tinka9075 tak,ked je so mnou tak je krásny svet svet 🙂 aj tak vas dievcata obdivujem sdvojickami 😉 ako to zvladate 🙂

ludinka
6. nov 2013

@nelly3 je na pco

ludinka
6. nov 2013

@lucka_220809 viacere baby tu mali problem ze ich spermie neoplodnovali vajcka v sk centre a v brne s tym problem nemali tak sa neboj....mozno to bola len nahoda

miscok
6. nov 2013

@mirkakn1 Velmi rada preberiem takuto zodpovednu ulohu 😉 Hlavne ench sa vam dievcata vsetkym cim skor zadari, takze tfuj tfuj

lucka_220809
6. nov 2013

@ludinka no kiez by tak aj bolo 🙂 ved uvidime, no nic, idem tete Pospisilovej odpovedat a potvrdit termin 🙂

lusipe
6. nov 2013

@tlucka
@kako23
@monikak1 dobre ranko dievcata, tak dufam, ze dnes uz lepsia nalada a verime ze budeme tehotne...dnes som stretla jednu znamu, ona vyzerala taka vzdy bezproblemova a hned dieta..a ona, ze no my sme sa 5 rokov pokusali a potom sa len tak podarilo same...tak ma to povzbudilo...ved nakoniec vsetky aj tu na fore maju babatko....tak hura do toho...ale co mi este povedala, ze netreba prestat zit, ze ona dokonca behavala a ani nevedala, ze je tehotna...a malinky ma 2 mesiace...tak ideme ja od piatka pekne trenerovi cvicit 🙂🙂🙂

timona
6. nov 2013

@stella25 ja mam z neho dobrý pocit, ale uz mam aj strach, že lekar može byt neviem aký odborník, ale aj tak vsetko zavisí od šťastia...lebo už fakt neviem s cim suvisi uspech...

argenti
6. nov 2013

@lucka_220809 Ja som bola naposledy na UTZ a prave malá službu MUDr. Pospíšilová a malá som z něj velmi dobrý pocit. Všetko mi vysvětlila ako ďalej budeme postupovat. Aj ked ja som v RF nenatrafila na neochotnu alebo nahnevanu sestricku alebo doktora.

ludinka
6. nov 2013

@lucka_220809 drzim ti palce aby to tak bolo 🙂

gagik
6. nov 2013

Mne Otevrel hovoril , že pri endometrióze namá význam vypalovanie ložísk, že to nepomože, pritom mam pocit , že každej ktorej to spravili tu otehotnela...tak ja neviem, kazdy hovori nieco iné...Inak obdivujem baby , ktoré chodia dookola na IVF ako to psychicky zvládajú...ja mam za sebou dve neuspesne a som uz z toho nadne, neviem si predstavit ze pojdem na dalsie a zase to nevýjde..

speranza1
6. nov 2013

@gagik ja chodim dookola na IVF a urcite to psychicky nezvladam 😀 😀 😀 😀 ..no ale snazim sa aspon dufat a verit (ine nam ani nezostava)....a inak ani ja som si nevedela predstavit, ze by som prave ja mala ist uz na 6IVF...no a hla ako krasne idem 😀 😀 😀 😀 ...pri prvom IVF..som bola na totalku presvedcena, ze to urco vyjde na 100000000000%.... ale s kazdym neuspesnym pokusom je to furt menej a menej, co tomu verim 😀 😀 😀 😀 ...ale nezufaj, tvoje dalsie uz bude uspesne ... 😉 😉 🙂 😀

stella25
6. nov 2013

@timona ahoj, presne ako pises, vsetko je to o stasti. Lekar sa moze ako chce snazit, no zalezi vsetko od tvojho tela. Myslim, ze vsetci lekari v RF su fajn a odbornici a je uplne jedno ku komu ides. V RF ide hlavne o pristup aky maju k nam, uplne iny ako v SK centrach. Mne teda vzdy vo vsetkom vysli maximalne v ustrety. Aky mate vy problem?

monikak1
6. nov 2013

@lusipe ahoooj presne, presne 😉 len niekedy to tak doľahne 😉 Ale dnes verím, že už všetky s úsmevom 🙂 , veď aj nám sa malá podarila presne po 10 rokoch 😉 tak verím že nám to tu všetkým vyjde!!! Kedy budeš mať výsledky krvi?

lusipe
6. nov 2013

@monikak1 uz som mala vcera a je to negativne....takze ideme tento cyklus na KET....uvidime ako to dopadne...mame ich tam este peknych asi 10 🙂...mame co robit.. 🙂 a ako sa dnes citis?

sona_fit
6. nov 2013

@tlucka
Ako sa mas dneska? Je to uz lepsie? A odpísal Ti doktor že co mas robiť dalej? Myslím furt na teba, drz sa nám!

sona_fit
6. nov 2013

@monikak1
Aj tebe to tak straaaaasne pomaly ide? Ja chodím do práce aby som na to nemyslela, a vobec sa neviem sústredit, kazdu chvilku som na M koniku ze co ma kto nove, a ništ poriadne nerobím (len chyby!)
Mne uz tie bolesti presli, tak neviem ci je to dobre ci zle? Este 3 dniiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 🙂

bergalm
6. nov 2013

dobre ranko dievcence som hotova nic nepomaha mam hnusny suchy kasel kvoli ktoremu nemozem ani poriadne spat len kaslem a namaham brucho snad to drobcekovi nevadi?????????????????????????????????????mm ma strach ze co ak tou namahou sa nieco pokazi??????my sme asi uplny stresaaaaaaaaaaaci skusam este med s cibulou boze do toho este aj sopel sorry za nechutnost,ale som zufalec 😀

monikak1
6. nov 2013

@lusipe moja tak tfuj,tfuj, super že sa dá ísť hned na KET. Dnes som ostala doma, idem poupratovať, malá má v piatok 5 rokov, tak idem niečo vymyslieť. Ďakujem, cítim sa menzesovo, mám stále zimnicu a v noci vstávam mokrá ako myš, ale stále veríííííím bublinke 😉 😉 😉

monikak1
6. nov 2013

@sona_fit jeeeeej sonička ahoj, včera si nám chýbala 😉 stráááááášne sa mi to vlečie, práve som písala @lusipe že som ostala doma, idem poupratovať lebo aj tak sa na nič nesústredim. Mňa večer bolelo brucho, teraz necítim, len mám stále zimnicu a v noci návaly horúčavy. Snažím sa veriť a myslím pri tom stále na Vás 😵 😵 😵

lusipe
6. nov 2013

@monikak1 velmi pekne dakujem 🙂....a ja tebe strasne moooc drzim palceky, aby sa to teraz podarilo a zacala si tu tehu vlnu 🙂

lusipe
6. nov 2013

@monikak1 a este som zabudla....prajem malinkej vsetko najlepsie a dobre to oslavte 🙂

gagik
6. nov 2013

@speranza1 no tak to by som ja uz nezvladla, nakolko mam aj strach o svoje zdravie, ze to moze mat nejake nasledky+neviem ako by som to riešila v práci. Ja si skor hovorim, ze ked to nevyšlo doteraz tak asi je uplne minimalna sanca ze to výjde v dalsom kole. ja som doteraz mala 5 vkladov dokopy a nedockala som sa ani biochem. tehu.

lusipe
6. nov 2013

@sona_fit tak toto ja doverne poznam.... 🙂...a dnes som po 5 dnoch praci a este som musela robit rozhovor do SRO....skoro som si kusla do jazyka, ako som reptala 🙂🙂:....moooooc drzim palceky Soni... 😉

sona_fit
6. nov 2013

@monikak1 Tak sme na tom podobne, mne je cez den furt zima, nohy si neviem zohriat a v noci mi je horúúúco. Snad to je dobre znamenie 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre