Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
24. sep 2014

@pbetuskap aj my sme mali len jedno schopne embrio a vidis aj tak to vyslo 🙂
drzim palce nech ma nasledujes

ludinka
24. sep 2014

@malickaberuska ja som bola pesimista prave koli tomu ze u nas ziadna pricina nebola a nepodarilo sa mi otehotniet ani za 5 rokov, tak som mi myslela ze to je osud a neverila som ani ivf ku

ludinka
24. sep 2014

@tixx no to hcg mas naozaj vysoke ale to moze znamenat ze cakas dvojicky 🙂
podla mna ak sa nepomylili v laborke tak v piatok uz urcite nieco bude vidiet, drzim palce a myslim na teba, toto cakanie je priserne ale ako ti uz kocky pisali pokial nespinis tak by to malo byt vsetko v poriadku.
ja som mala hcg okolo 3000 na 20 den po KET ked som mala mimmaternicove,a od zaciatku som spinila tmavou krvou

pbetuskap
24. sep 2014

@ludinka dakujem, prave take pripady ako je ten tvoj ma momentalne drzia pri viere v uspechu 😉

pbetuskap
24. sep 2014

@malickaberuska dakujem, vajicok bolo 6, dufala som, ze z toho budu aspon 2-3 embrijka, no nepodarilo sa, tak teraz vkladam nadej aspon do tohto jedneho bojovnika

evadek
24. sep 2014

@tixx a necakas ty dvojky?...nerozdelilo sa ti v brusku embrijko?..to sa tiez stava..vtedy je vysoke hcg🙂))

evadek
24. sep 2014

@ludinka ak sa nemylim nizke hcg je znak mimomaternicoveho, ci zle vyvijajuceho sa...

arion92
24. sep 2014

@tixx kolky den po et mas robene hcg?

rebeka33
24. sep 2014

@tixx
Prepac, ale mas divneho doki. Mne Stelc hovoril,ze vacok je vidno pri hcg 1000. ja som mala na 14 dem 1724ak si pamatam a kazde dva dni sa ma zdvojnasobit takzeby to mohlo aj vychadzat aj ked som blba z matiky. Nema tam niekto lepsi usg pristroj. Dufam, ze ti to dobre dopadne.
Ps mne jeden doki zasa videl bublinku pri hcg180.stelc nevedel ako pekne napisat ze je blbec🙂nakoniec to bolacysta po siti na rane po cisaraku.🙂 a biochemicke po kete.no nie je kazdy marcel 🙂

sona_fit
24. sep 2014

@tlucka Lucka, držím palce na zajtra, dúfam že to dopadne ok 😉 Ja som sa dnes testovala - 10 den a nic 😒
Daj potom vediet, drž sa!

ludinka
24. sep 2014

@evadek ano zvacsa pri mimomaternicovom je nizke hcg, ale ja som bola pripad ked sa mi hcg znasobovalo tak ako malo a nakoniec to bolo mimo, ale este raz opakujem ze som mala spinenie

ludinka
24. sep 2014

@sona_fit 😔

evadek
24. sep 2014

@ludinka och..ale to je uz za tebou a budes mat mimi🙂

ludinka
24. sep 2014

@evadek presne tak uz som nato skoro aj zabudla 🙂 😉
preto som to spomenula lebo pri takom hcg ako ma tixx uz malo byt nieco vidno, moj doky videl babo a to vo vajcovode ked som mala hcg 6000
ale kedze ona nema ziadne priznaky mmt myslim si ze jej doky ma zle sono alebo sa proste sekol a v piatok bude vsetko ok 🙂

evadek
24. sep 2014

@ludinka aj ja si to myslim...hlavna vec..aby sa nestresovala..bude to ok🙂

tixx
24. sep 2014

@evadek
@ludinka
@rebeka33 kocky,ste zlate, no tiez si myslim,ze bud zle vidi,alebo ma zle sono,alebo uz potom neviem... 😀 dnes mi proste sucho oznamil,ze to vyslo pozitivne (ako keby som nevedela,ved tie tehu testy hadam neklamu) - a ze hcg mam vysoke...tak som sa ho pytala,co to znamena, a na to mi povedal,ze este sa nepotvrdilo,ze je to "dobre tehotenstvo" - ze ci neni mimomaternicove, a mam prist na kontrolu v piatok. ja uz fakt rozmyslam,ci mam dobreho doktora a ci nezbehnut potom radsej aj do Brna... 🙂 ja uz som ako neveriaci Tomas,co sa slovenskych lekarov tyka.
A dvojky by bolo prekvapko,ale prijemne 🙂

tixx
24. sep 2014

@arion92 na 19. den po ET mi brali krv na HCG...

evadek
24. sep 2014

@tixx tak tak tixxinka..nestresuj sa 😀 Ja mam skusenosti zo sloven. Mudr. ..juuuuuuuuuj..to by bolo na knihu....ale velmi zlu...
Takze neboj..pekne to rastie..ciarky boli hned vyrazne...ono to bude dobre...len on je psycho..ked sa nechces stresovat..napis Stelclovi co si o tom mysli....on ta ukludni 😅

tixx
24. sep 2014

@evadek napisem mu v piatok, ked budem mat po tom sone... ze co si o tom mysli 🙂 lebo fakt uz neviem,co si mam mysliet 😀 😀 ale nestresujem, to vobec.

tlucka
24. sep 2014

@sona_fit Zlatíčko, ešte nie je nič stratené. Skús ešte vyčkať a testni až o dva dni. Možno sa len neskôr uchytilo. Drž sa. A zajtra sa ozvem.

tlucka
24. sep 2014

@tixx Ďakujem za pekný deň a nestresuj, všetko je v poriadku. 🙂 Dúfam, že som pochytila aspoň trošku tvojho optimizmu a budem môcť tiež čoskoro oznámiť dobrú správu. 😀

gagirl
24. sep 2014

@tixx vsetko bude v poriadku urcite..drzim silno palce aby ste uvideli tvoju bublinku..alebo bublinky..🙂ako sa citis?brucho uz neboli?

tixx
25. sep 2014

@gagirl moja,a ty o 2 v noci si este bola hore?? juuj,ja chodim spat teraz o deviatej,pol desiatej... brucho ma neboli uz vyse tyzdna, uz mi aj splaslo,ale vajecniky mam vraj stale zvacsene. no zajtra som zvedava, ci nieco uz konecne uvidi,ale pri takom hcg by asi uz nieco malo byt vidno asi 🙂 dam urcite vediet 🙂 a ty ako, idete tento cyklus rovno na KET?

balance
25. sep 2014

Ahojte baby, ked chcem ist v novembri na konzultaciu k stelclovi alebo koudelkovi, uz sa mozem objednat, ci este mam cas? ide o to, ze mozeme ist az v novembri, nakolko manzel pracuje mimo sr a vrati sa az vtedy...

evadek
25. sep 2014

@balance zavolaj cim skor..aspon bude viac terminov na vyber...🙂

balance
25. sep 2014

@evadek aha, ja som myslela, ze mi ponuknu hned prvy volny, ze ich nezaujima, ci vtedy mozem alebo nie 🙂 a da sa tam objednat na konzultaciu aj cez vikend?

evadek
25. sep 2014

@balance nie..pekne sa da dohodnut a vybrat si..povies od kedy mozes a dohodnete sa🙂
TO si nemyslim...ale opytaj sa🙂 Cez vikendy su len vklady a take veci

lienka_1
25. sep 2014

@balance Skus rovno napisat konkretnemu lekarovi. Ja som rovno pisala Koudelkovi dostala som termin ovela skor ako cez recepciu 😉

balance
25. sep 2014

@lienka_1
@evadek dakujem baby, aj sa nejak pripravujete/pripravovali ste sa pred ivf? myslim nejake vitaminy, caje... ja som sa za posledne mesiace dost vypapala +10kg, tak rozmylam ci mi ta moja nadvaha nejak v tom nebude branit, ze sa to nepodari, tak este by som mohla za tie dva mesiace cosi zhodit...

evadek
25. sep 2014

@balance no ja sa stravujem momentalne bezlepkovo..snazim sa obmedzit i mlieko..pijem gynastan...jem vitaminy d3, B-cka, E-cko, omegu3,zinok+selen...
Momentalne beriem Medrol-od Mudr . v Brne som ho dostala kedze mam imunitny problem...
Takze pre niekoho to je mozno extrem...mozno uz po pol roku budem na vsetko kaslat...ale teraz chcem spravit pre to co najviac...Na ivf idem v novemb. Koncom oktobra stimulujem...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre