Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzu1108
11. jan 2015

@vernazza @sona_fit Baby dajte vediet ked budete vediet nieco nové. Inak ja ziadnu alergiu ževraj nemam. Nevyšlo mi nic v kožných testoch ani v krvných. Aerius ja beriem len jednorazovo pred podaním imunoglobulinu, aby naahodou nebola nejaká alergická reakcia.
A mne Malickova povedala ze ta Subcuvia alebo Igamplia je vlastne plazma.
A ta magistra co ma školila na jej podávanie, ze telo si nevie vyrobiť nieco co podporuje imunitu a podávaním tych imunoglobulinov sa moze naštartovať jeho výroba (u mna to vyzera ze sa to nenaštartovalo) alebo sa to proste doplní takto do tela injekčne.
Baby a napr ASLO mate ok? Ja ho mam stále dost vysoke.

diska
11. jan 2015

@vernazza ahoj,tebe povedali,ze budes brat cele tehu aerius? lebo mne ho kazala vysadi imuno uz pred vkladom a aj v RF mi kazali,ze ho nemam brat 😕

tlucka
11. jan 2015

@zuzu1108 Ahoj, písala si, že máš vysoké ASLO. Akú máš hodnotu, ak sa môžem spýtať? Ja mám 233 a norma je do 200. Zistila som to až z výsledkov, imunologička mi nato nič nevravela, že by to bolo potrebné riešiť.

zuzu1108
11. jan 2015

@tlucka ja spm mala asi pred rokom aj 460 a ako beriem imunoglobuliny je nejakych 320
Mas mandle? Ja myslim ze to mam z toho, lebo som mávala časté hnisave angíny a uz dávno mi ich vybrali ale na jednej strane zle vybraté. Na aslo su tie injekcie, velmi bolestivé ( neviem si spomenúť ako sa volajú) ale nieje dokázané ze by to u každého zaberalo. Takze ani u mna to nikto nelieči ani s tym nic nerobí 😒 .

tlucka
11. jan 2015

@zuzu1108 Mandle mám, a ani angíny som často nemávala. Zvýšené ASLO je z nejakého zápalu v tele. Ja zase predpokladám, že to mám zo zuba. Mám zapálené ďasná v okolí jedného zuba stále a moja zubarka to nechce riešiť, lebo na rtg nič problematické nevidî. Ale možno sa mýlim a moj problém so zvýšeným ASLOm je v niečom inom. Ja idem vo štvrtok na opakované testy na imunológiu, tak potom pri konzultácii výsledkov sa skúsim na to spýtať.

speranza1
11. jan 2015

Dakujem za srdiecko 😵 😵 😵

tlucka
11. jan 2015

@sona_fit Ahojky Sonička, čítala som výsledky tvojich imunologických vyšetrení a navrhovanú liečbu a úprimne moc sa v tom nevyznám.. Ja však pevne verím a dúfam, že Dr. Maličková vie čo robí a navrhovaná liečba ti určite zaberie. Mne imunoglubulíny pichali do svalu, keď som bola malé decko, mávala som stále herpesy. A liečba zabrala, lebo už 100 rokov ma herpesy obchádzajú 😀 😀 😀 Takže verím, že aj tebe posilnenie imunity prospeje a potom sa telo nebude búriť proti embryjkám.
Písala som ti moje výsledky, takže asi to mám trošku jednoduchšie.. Vo štvrtok ideme k Dzurillovej na opakované testy, tak som zvedavá, ako dopadnú a kedy nám odporučí vklad. Skúsim sa spýtať aj na intralipidové injekcie, keď tu mnohým kočkám zabrali. Som zvedavá, či mi ich tiež odporučí.
Pa

tlucka
11. jan 2015

Ahojte kočky, zistili niektorej z vás protilátky proti trafoblastu? Aké ste mali hodnoty? Ja mám len mierny stupeň bunkovej imunity proti trafoblastu - 47,9%. Akú liečbu vám navrhli? Ja mám zatiaľ iba Medrol 4 mg, a vo štvrtok idem na opakované testy. Odporučili vám aj intralipidové infúzie?

sona_fit
11. jan 2015

@tlucka Ahoj Luci, no nezostáva mi nic iné len im dôverovať. 😉 Som aj ja zvedavá či ti ten medrol pomohol.
Zvláštne že máš aslo zvýšené a nic ti nie je. Zuby su ináč zákerné, kľudne to moze byt aj z neho. Mne ide v utorok vyberať este jednu osmičku.
Jooj tak ti držím palce nech už to máš dobré a konečne Ti to pomôže k babu 🙂 !

tlucka
11. jan 2015

@sona_fit Ďakujem Soni, výsledky by mi mala do týždňa Dzurillová poslať mailom, tak som zvedavá, ako dopadnem. 😉

ivka3901
11. jan 2015

@tlucka ahoj daj potom vedieť čo ti dzurilka v nitre povie na intralipidové infúzie som zvedavá dík aj my ideme 20 januára po výsledky a podla nich KET

renitr
11. jan 2015

@tlucka ahoj, prosim ta ako su oznacene tie protilatky proti troboflasom? ja mam cez imuno vysetrenie nejake vysledky ale neviem ci su tam aj tie troboflasy? toto robia na imuno vysetreni alebo na to treba este nejake ine specoalne vysetrenie? dakujem

tlucka
11. jan 2015

@ivka3901 Jasné, dám vedieť. Vo štvrtok ideme na krv a do týždňa by mi mali prísť výsledky mailom. Ja mám Dzurillku napísať mail, aby vedela, kam má výsledky poslať. Takže v maily sa spýtam aj na tie infúzie.

tlucka
11. jan 2015

@renitr Ahoj, ja mám všetky výsledky vyltačené na jednom papieri, takže neviem, aký labák to robil a je možné, že si to označujú rôzne. Ale ja tam mám že testy MIF: MI trafoblast, referenčné hodnoty sú od 75 - 120 a ja mám 50,11. Takže pod normu. Robili nám vyšetrenia na reprodukčnú imunológiu, tak neviem, či je to to isté. A kde si bola na testoch?

falin
12. jan 2015

@speranza1 - drzim silno palceky 😵

speranza1
12. jan 2015

@falin dnes idem az o 13stej... boze.. Mam taky zly pocit a strach... 😢

tlucka
12. jan 2015

@speranza1 Držím palce 🙂

speranza1
12. jan 2015

@tlucka dakujem velmi pekne

dalida
12. jan 2015

@speranza1 dievca, myslim na teba 😉

speranza1
12. jan 2015

@dalida vdaka mojko... Kazda minuta sa mi teraz zda ako vecnost 😅

dorotka66
12. jan 2015

@speranza1 držím palce, neboj mysli pozitívne 😉 ja som dne bola na prvej poradni a dr. v pohode našla ten chýbajúci žalúdok 🙂

speranza1
12. jan 2015

@dorotka66 supeeeer... Tesim sa s tebou velmi... 😵 😵 😵

lienka_1
12. jan 2015

@speranza1 Aj ja stiskam palce! 😉

speranza1
12. jan 2015

@lienka_1 no mne zatial stiska ritku 😀 😀 😀

lienka_1
12. jan 2015

@speranza1 Bez toho to asi nejde. Ale verim, ze babulky krasne podrastli a mamke pekne zakyvaju 😉

speranza1
12. jan 2015

😵 😵 😵

tinkatinulka
12. jan 2015

@speranza1 dakujem za srdiecko..nakukam ci si už bola..bozinku o 13,00 uff to je za trest ale oplati sa cakat neboj ty si si už svoje zle odžila..budu sa nahanat 😝

niveagirl
12. jan 2015

Baby prosím vás kde sa môžem objednať ešte na reprodukčnú imunológiu v BA? Lebo som opäť volalado imunovital centra a tam mi povedali, že priateľ vôbec nemusí prísť, lebo tam oni spermiogram ani nerobia. TAk ako potom chcú zistiť či on je ok? KEĎ jeho ani nebudú vyšetrovať? KAm sa môžem ešte objednať a od koho si mám pýtať výmenný lístok a koľko to asi stojí? Ďakujem 🙂

speranza1
12. jan 2015

@tinkatinulka a este ako naschval nam nejde tepla voda.... Akurat si vodu ohrievam..... No zacina sa to suprovo.... Ajajaj

tinkatinulka
12. jan 2015

@speranza1 a naco ti je tepla voda? 😀 😀 😀 este rodit nejdeš.. 😝 😝 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre