Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nika7787
7. máj 2016

@ssegra Začnem asi tým, že v Brne sme boli prvýkrát v marci, všetko je to pre nás nové a všetko si musíme zisťovať. Vôbec som netušila o nejakom hormonálnom profile. Kedže v marci som MS prepásla, musela som čakať na ďalšiu, samozrejme tá mi nechodila a už som bola nervózna. Meškala dva týždne a keď prišla tak samozrejme v piatok a to znamená že na profil musím ísť v pondelok. Gynďovi som volala a sestra samozrejme aby som prišla hneď ráno, že mi vezme krv. Vedel, že riešime umelé a aj kde to riešime. V pondelok tam prídem a sestra na mňa pozerá, že čo tam robím. Tak som jej povedala a ona hneď za doktorom. Hneď som vedela, že niečo sa deje. Doktor si ma zavolal a hneď prednáška, že si sem len tak chodím a kde mám nejaké papiere z centra. Moja vina bola tá, že som ich zabudla doma, ale súčasne prerábame a ja neviem ani kde máme posteľ a nie ešte papiere. Som mu to vysvetlila, ale on bol otrasný. Vraj mi žiadne testy neurobí a mám prísť ďalší cyklus. Normálne mi tam začali slzy tiecť, že či to myslí vážne, že ja si pre tie papiere skočím domov. ☹ Keď som si predstavila, že budem ďalší mesiac čakať bolo mi až zle. Nakoniec mi tie testy urobil, ale bola som hrozne znechutená. Ešte mi povedal, že nie som na tom psychicky dobre a vraj by som teraz nemala mať deti...skoro som ho tam zabila pohľadom 😠 čo on o tom môže vedieť

nika7787
7. máj 2016

@cheeky82 no my sme sa o tom včera bavili a priateľ mi povedal, že pre mňa urobí všetko ostatné, len nech ho o toto neprosím. Takže to zostáva na mne 😖 Ešte sa ťa spýtam, dávala si si žiadosť podpísať od nejakého univerzitného pracoviska?

ssegra
7. máj 2016

@nika7787 zmen gynekologa on nema pravo sa s tebou takto bavit. Ved on za teba berie peniaze tak moze byt vobec rad, ze k nemu chodis. Tiez som zmenila, lebo u mojej doktorky bola sestricka viac ako doktorka. Teraz nelutujem mam vyborneho lekara, ktory je aj porodnik.

nika7787
7. máj 2016

@ssegra áno uvažuje nad zmenou...toto bolo už druhýkrát, čo sa ku mne takto správal. Tento týždeň idem na preventívnu a hneď sa ho opýtam, či mi bude ochotný robiť počas stimulky sono, ak nie tak odchádzam v tom momente

ssegra
7. máj 2016

@nika7787 a naozaj chces aby ti robil tvoj gynekolog sono pocas stimulky? ja som vzdy radsej isla do centra nech sa pozru, predsa len maju s tymi vecami viac skusenosti a nechcela som aby sa nieco nahodou nepokazilo. ale pokkial mas centrum daleko asi je to lepsi napad.

cheeky82
7. máj 2016

@nika7787 my sme v Brne samoplatcov, na Slovensku sme vyčerpali vsetky pokusy

zuzsat
7. máj 2016

dievcata ako prebieha prechod z centra na sk do centra v brne? mam 1 iui neuspesne a za 7 hodin idem na 2.iui. potom ked tak musim na 3.iui a az potom mozem dat ziadost do poistovne na ivf. a teda to uz by som zverila do ruk reprofitu v brne vzhladom na percentualnu uspesnost... len neviem ci si tam budem musiet platit uplne za vsetko ci ako to je?

cmudlo
8. máj 2016

@nika7787 to je otras!!! Ihneď by som zmenila gynekológa. Ja som menila dva krát. A teraz mám úžasného už asi 5-6 rokov. Keď som otehotnela skoro sa rozplakal 😀

sona_fit
8. máj 2016

Ahojte dievcata, zostali mi tieto lieky, ak ste z NR:
CRINONE gél 11 ks (exp.09/18)
UTROGESTAN 2 celé balenia (exp.10/16)
Fraxiparin 0,3 -16 ks (exp.03/17)
Femibion 1 - načate balenie
Femibion 2 - jedno celé a jedno načate balenie
IP

sasa1983
8. máj 2016

@zuzsat vobec nemusis mat 3xIUI, to je uplna hlupost.

zibi
8. máj 2016

@sona_fit ahoj ako sa ti dari ??dlho sme nepisali ..

gagirl
8. máj 2016

@sona_fit ahoj..uz nepotrebujes?si tehulka? 🙂

sona_fit
8. máj 2016

@zibi @gagirl @tlucka a ostatne dievčatá
Keďže som po 11 neúspešnom KETe a mám už po 41r., tak už do ďalšieho boja nejdem.
Hlavne vám všetkým ďakujem za pomoc za posledné roky, je to tu asi tá najvacsia podpora a pomoc ktorej sa mi dostalo, a vdaka Bohu to mnohým pomohlo do úspešného konca! 🙂
Keby mám menej rokov, asi by som ešte o tom rozmyslala, ale si hovorim ked doteraz nic a vysledky stale v podstate ok, tak uz to bude len horsie a tie hormony so mnou v tomto veku uz beztak riadne kyvu 🙂
Kazdopadne vas tu všetky po ocku sledujem a viem že to ešte nevzdávate, velmi vám drzím palce a myslím na vás (najblizie tebe Majka 🙂, určite sa uste budeme "vidiet"!
Celých 7 rokov som ocakavala a s prestavkami nic ine neriesila len IVF , chcem sa uz velmi pohnut dalej, rozbehnut novu pracu a tak,...
I ked ma to vhlbke srdca boli a je mi do placu, ze je to definitivne, ale to prejde.... 🙂 Cas zahoji...
Dakujem ešte raz moc za vsetko a dievčatá, ešte ste mladé tak nemárnite čas a bojujte dokedy to ide!!! 😉
Lubim Vás!!!

zuzsat
8. máj 2016

@sasa1983 vo stvrtok som sa pytala. bolo mi povedane ze od noveho roku sprisnili kriteria pre schvalovanie ziadosti na ivf a to ze musia byt vazne dovody. a kedze ja s manzelom mame vsetko v poriadku tak musim mat za sebou 3x iui neuspesne a to uz poistovna posudzuje ako naozaj dovod na ivf. tak mi bolo povedane. len interpretujem lekarkine slova

zibi
8. máj 2016

@sona_fit joj moja ...mi je tak smutno, ze ti to nejako nevychadza.. nevyslo ..je to strasne nespravodlive....ale co uz ked to nejde..co clovek ma viac spravit ..ako to ma spravit, aby to vyslo..niekedy asi treba zlozit vsekty zbrane a nechat to tak..a mozno prave vtedy to pride... mozno to prilisme upinanie sa na to, je dovod, preco to nejde... strasne vela ludi mi povedalo, ze im to vyslo, ked to nechali tak..ktovie, veriim, ze ta boli srdiecko a je ti smutno, aj ja sa niekedy tak citim, ale asi fakt nic nespravime, ci sa budeme alebo nebudeme trapit, fakt je taky aky je..a asi to treba prijat...my sme zacali riesit tu adopciu, tak mam aspn vo vnutri taky pocit, ze dietatko budem mat, ci bio, ci adoptovane ... je to taky hnaci motor pre mna ..neskusali ste tu adopciu?? bola by si skvela mamina 😵

gagirl
8. máj 2016

@sona_fit moja zlata,tak velmi velmi som ti drzala palce ,a stale budem drzat..chapem ta ze mas toho uz dost a je to na vas uz vela,je to velmi dlha doba co ste sa snazili..Ale zazraky sa deju kazdy den..takze este sa moze podarit aj prirodzene ..mozno prave teraz ked uz si to vzdala..Neviem presne aky mate problem s manzelom ze to nevychadza..Nad darcovstvom alebo adopciou ste nerozmyslali?Ci to nie je pre vas?Ja mam uz tiez dost rokov..pomaly 40..tak stale verim ze coskoro sa zadari..Budeme skusat kym budeme vladat a budeme mat nato..Potom uvidime ako dalej,ja si zial zivot bez deti nedokazem predstavit..takze asi by som sla aj do adopcie..Dakujem ti za tvoje slova podpory co si mi davala..a ja stale verim v zazraky..🙂

sona_fit
8. máj 2016

@zibi Dakujem, velmi dobre si to napisala, treba to prijat, zlozit zbrane,..., nie všetko je v nasich rukach, velmi si to uvedomujem.
Ani som sa v konecnom dôsledku nesnazila na to sustrediť a aj tak to nepomohlo.
Viem že aj s Luckou mate žiadosť a obdivujem Vás v tomto, obávam sa ze som az prílis uzkostlivá a neverím si ze by som to zvládla. A hlavne som uz velmi uvavená! Ale Vy este máte energie 🙂
Určite budeš dobrá mamina tak či tak 🙂

sona_fit
8. máj 2016

@gagirl Dakujem, musís veriť, inak to nemá význam! Vám sa urcite opat zadari, anjelik posle potesit maminku 😉 Uvidíš!!! Viem to! 😉

gagirl
8. máj 2016

@sona_fit jaj moja..az mam slzy v ociach ..dakujem ti..si zlatucka..Moje jedine srdiecko letelo zo srdca k tebe 🙂

sona_fit
8. máj 2016

@gagirl DAKUJEM!!! 😵

gagirl
8. máj 2016

@sona_fit nech ti prinesie stastie v zivote 🙂

zibi
8. máj 2016

@sona_fit treba si oddychnut...ja som bola tiez velmi unavena zo vsetkeho
mam dost dlhu pauzu od ivf a uplne mi to pomohlo...uvidis, mozno sa budes za rok citit inak..clovek nikdy nevie... drzim palce a mysliim na teba a ozvi sa sem tam ..pripadne ma oznac ako sa ti dari ...a verim, ze zazraky sa deju 🙂
skus sa modlit modlitbu co mam v blogu ...♥

tlucka
8. máj 2016

@sona_fit Ahoj Sonička...som rada, že si sa ozvala, aj keď mi je veľmi ľúto, že s nie moc pozitívnou správou...Ale presne ako píšeš, niektoré veci človek nedokáže ovplyvniť a musí sa s nimi len vysporiadať.. Ja tiež sem už len sporadicky nakuknem. Na ďalšie IVF sa nechystame, resp. môj drahý už nechce ísť. Nechce, aby som da trápila a ničila zdravie tými svinstvami.. Mám za sebou tiež už 10 vkladov, pri poslednom IVF sa vklad ani nekonal.. Takto pred rokom na Den matiek odisla nasa laska a odvtedy sa trápime..Aj ked som "relatívne" mladá, neviem, či má zmysel skúšať ďalej. Preto sme si dali žiadosť aj na adopciu. Ja mám pred tým neskutočný rešpekt a bojím sa ako to zvládneme. Ale môj muž stále hovorí, že s láskou sa zvládne všetko. Tak mu verím 🙂
Zlatíčko Tebe veľmi držím palce v ďalšom živote, nech sa ti darí v novej práci a ja verím, že raz sem vycapíš foto s // palicami. Posielam objatie aj malé modré <3

sasa1983
8. máj 2016

@zuzsat jasne, ak to tak je. Moj nazor je taky, ze iui su v podstate strata casu, len si zena picha hormony,pokial to nie su nativy (vtedy ok,preco nie...), ale pichat si stimulky pri sancach len jednocifernych je strata casu. Ale drzim palce, zase z casu na cas sa i pri iui zadari.

tlucka
8. máj 2016

@gagirl Maji, ako som už vyššie Soničke písala, nechodím sem už často, tak ani neviem, ktoré kočky - "dlhodobé snažilky" sa teraz chystajú na vklad alebo začínajú stimulku. Z celého srdiečka ti držím palce, nech sa to už konečne poradí a budete sa môcť tešiť z vytúženého baby. A posielam zásobu svojich srdiečok, nech nám ich potom môžeš ako tehu srdiečka vracať 🙂 🙂

zuzsat
8. máj 2016

@sasa1983 je to aj moj nazor ale som bezmocna... pri iui je stimulacia len 5dni clostylbegytom a vyvolanie ovulaciou 1 injekciou pregnylu takze nie je to tak zle ale veru platit a ziaden efekt je o hubu. ☹

sasa1983
8. máj 2016

@zuzsat platit je najmenej. Tie stimulky robia svoje, negativne samozrejme myslim.

tinkatinulka
8. máj 2016

@sona_fit soni napíšem len tolko, moc ti držím palce aby si našla ešte silu..ale viem ako to celé boli..tvoje rozhodnutie chápem, no.. asi o par rokov budem inak hovoriť..posielam velke objatie a sladké koníkovské aby si bola štastou

zuzsat
8. máj 2016

@sasa1983 ty si bola na ivf?

sasa1983
8. máj 2016

@zuzsat ja som bola na ivf v Brne. Uz je to davno, r.2013 Opu a ET a potom r.2014 KET. Tak drzim palce, aby iui vyslo, mozno sa zadari a ani nebude treba viac robit. Pekny vecer. S.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre