Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dalida
19. apr 2012

@speranza1 mam autoimunitne ochorenie... my tiez budeme mat soft, pretoze mam PCO a nabeh na hyperstimulaciu... Momentalne nic konkretne o stimulke neviem, uvidim co mi povie Koudy... pravdepodbne zacneme stimulovat clostilom a ak bude treba cosi naviac... tak mi to predpise...

speranza1
19. apr 2012

@dalida dufam, ze liekmi sa ti stav zlepsil...

lulu10
19. apr 2012

@dalida ahoj mala si aj z krvi zle vysledky? lebo mne tiez zistila autoimunitnú poruchu ale len na sone, z krvi bolo vsetko ok, ale beriem euthyrox 25

bibi24
19. apr 2012

@lulu10 Tak ked to takto opisuje, tak to znie super 😀 Mne by to tiez robil Stelcl, ked tak.
Mne tiez pred tymi 2 rokmi robili aj laparo aj hystero, v ten den som isla sice domov, ale bolelo to dost. Od bolesti som nedostala nic. Z narkozy som ale nemala ziadne problemy, vobec, len rana a brucho ma boleli. Ta prva noc bola hrozna, potom sa to zlepsovalo, ale aj tak som prve 3 dni len lezala a nic nevladala a dalsich 5 dni som musela doma oddychovat, lebo som bola slaba a ledva som sa zvladla umyt. Robota nehrozila.
Ale vravim, keby to bolo ako pises ty, tak sa na to necham nahovorit aj s radostou hadam 😉

bibi24
19. apr 2012

@lulu10 Inak ja tiez mam autoimunitnu tyreotitidu. Na sone mi to bolo vidiet, z krvi mierne zvysene hodnoty, takze tiez mam euthyrox 25. Ostatne hodnoty mam ok.

holly74
19. apr 2012

@bibi24 Bibi, platila som podľa českého cenníka, čiže 6000 CZK. Kočka z recepcie so mnou išla do pokladne, tam zahlásila, že táto paní platí za hysteroskopii 6000 a bolo to. Dúfam, že rovnako to bude aj pri IVFku, že nebudú blbnúť s tým eurovým cenníkom. 🙂

lulu10
19. apr 2012

@bibi24 jedine co bolo neprijemne bola hadicka na moc 😝( tu mi vytiahli vecer) a mala potreba na wc ked vytiahla tu hadicku ale inak ma vobec nic nebolelo, dokonca som sa este v ten vecer po laparke umyvala sama v sprche, sestricka tiez kukala ze ci som normalna ale velmi som sa chcela umyt tak som nabehla do sprchy. Po narkoze som bola chvilu slaba ale to preslo a bolo dobre, naozaj som vobec nic nedostala od bolesti lebo nebolo treba, rana tahala ale hadam vacsie bolesti mam niekedy pri menzese ako po laparke a to som sa fakt velmi bala, ale verila som ze, som tam v dobrych rukach a veru som aj bola 😉

lulu10
19. apr 2012

@bibi24 poobede a v noci som tam jedina pacientka takze sestricka sa venovala len mne, sedela na vedlajsej posteli a kecali sme dost dlho, rozpravala mi ako ona otehotnela a ake mala problemy, len raz som zazvonila na sestricku ked som zakrvacala a hned boli tri sestricky na izbe 😀

bibi24
19. apr 2012

@lulu10 jeej, to je mile. 🙂

Hadicka na cikanie?? ooo boze, toto som ja nemala, ani ziaden klystyr, ani hadicku z rany, ani nic. To vzdy robia?? Kazdemu? 😕

@holly74 Holly, tak super cena. Ja tiez dufam, ze nenahodia € cennik, lebo stale sa s nami Stelcl bavi v ceskych korunach. Dokonca bol taky mily, ze hovoril, ze ak bude menej embryii ako 3, tak ani tych 4000 ck za krvne testy nebudeme musiet platit.

holly74
19. apr 2012

@bibi24 Tak to je milé od neho, paráda...

lulu10
19. apr 2012

@bibi24 to jedine bolo 😖 , inak ziadny klystyr ani z rany hadicka. Neviem ci to robia vzdy... Po hystero som to namala. Davaju to preto, aby videli ci neni v moci krv, a teda ci je vnutri vsetko ok 😕 Mala som to asi 5 hodin po laparke, potom mi to vybrali...

nelly3
19. apr 2012

baby chcem sa opytat co asi tak stoji IVF v tomto centre? ja chodim do gyn-fivu, ale zatial nic ( 4x ET - negativne) rozmyslam uz davnejsie nad Brnom, tam sa to vsetko hradi vsak a rozmyslam nad tou minimalnou stimulaciou, tu na SK to nerobia aspon o tom neviem, vela bab tam otehotnelo co je uplne ze uzasne 🙂 dakujem za kazdu radu 😉

zarabono
19. apr 2012

@nelly3 ahoj,nas vyslo posledne 30tis

bibi24
19. apr 2012

Baby, prosim vas, myslite si, ze mozu folikuly prasknut predcasne v dosledku vacsej fyzickej namahy? Alebo to na to vplyv vobec nema?

nelly3
19. apr 2012

@zarabono
a mala si tu minimalnu stimulaciu?

leamax
19. apr 2012

@nelly3 ahoj. zalezi aj od poctu vajicok, resp. embryjok. ked som mala minimalku a jedno embryjko, tak nas to vyslo 850€, cize si myslim, ze to mozme povazovat za spodnu hranicu ceny.

zarabono
19. apr 2012

@bibi24 je to mozne
@nelly3 ano,mala som minimalku

holly74
19. apr 2012

@bibi24 Bibi, tiež mi vraveli pár dní pred opu ešte v Isc. , nech necvičím a pod. , aby nepraskli....takže do soboty klídek, hej? 🙂

dalida
19. apr 2012

@lulu10 u mna tiez stitna zlaza vraj pracuje v poriadku... z krvi sa vsak tiez potvrdila diagnoza... autoimunitna tyreoiditida (aj sonom). Beriem tiez L thyroxin avsak vyssiu davku 50 mg.

hencidlo
19. apr 2012

@speranza1 no tak uz mam vysledky, ale nie som o nic murejsia hodnota je 11,4 a povedali mi, ze mam ist na krv zasa v utorok, takze boj pokracuje dalej 😅 , boze ja to uz nevydrzim to su nervy........... 😝

hencidlo
19. apr 2012

@nelly3 ak ti to pomoze, tak ja som bola v Brne 2X na IVF soft a vyslo ma to cca 23000,-CZK

stastenka42
19. apr 2012

@bibi24 ahoj,ano mozu,nemala by si sa tahat z tazkymi vecami,radsej vydrz do odberu a pi vela tekutin

nelly3
19. apr 2012

@hencidlo
dakujem a ako si dopadla? citam, z dneska si mala ist na krv.

hencidlo
19. apr 2012

@nelly3 no tak uz mam vysledky, ale nie som o nic murejsia hodnota je 11,4 a povedali mi, ze mam ist na krv zasa v utorok, takze boj pokracuje dalej 😅 , boze ja to uz nevydrzim to su nervy........... 😝

kukulik30
20. apr 2012

AHOJTE, ja tiez hlasim , ze dnesny uzv dopadol vyborne, mam 4 foliky na jednej strane a 4 na druhej, co videl, cca 12-13mmm v stredu mam odber o 8mej a dalsi pondelok 30.4. vklad 🙂 uzv mi spravil Koudelka, akurat siel okolo a ze vezmem si vas , podte, vy ste moja , tak si vas skontrolujem, zlaty 🙂 foliky ze nad ocakavanie pocet, tak som spokojnejsia

callex
20. apr 2012

@zarabono gratulujem k 30tt...nadhera.tesim sa.drz sa.

zarabono
21. apr 2012

@callex dakujem.malinka je krasna.prid nas pozriet do sukromky 😉 videla som vas aj v casopise 😵

zarabono
21. apr 2012

@callex a ako sa mate?malinka poslucha?

cavik
21. apr 2012

@kukulik30 ...super..držím silno prsty, nech všetko dobre dopadne....to máš skoro ako ja minulý rok. Na odber sme boli 30.4. ( ešte 29.4. sme boli na 1. zápas na MS v hokeji 🙂 ) a prenos bol 5.5....a teraz máme doma už 4-mesačných drobcov a v mrazničke sú ešte 2 snehuliaci 😉

bibi24
21. apr 2012

Ahojte, tak mam po odbere, sme doma. Cely priebeh naozaj super, vsetci su tam velmi mili a starostlivi. Mali sme sami izbu s manzelom, dostala som aj cajik a keksik, parada 😀
Ale vajicka mam len dve z laveho vajecnika (pravy je nefunkcny a zrejme pojdem pre to na laparku opat) ☹ neviem ci ten treti folikul praskol alebo bol prazdny, ale to je jedno vlastne.
Takze zajtra si tam volam, ale nejak mam tusaka, ze ani vklad nebude. Dve je velmi malo a nizka sanca, ze budu z nich az blastocysty, to by bol priam zazrak a tie sa u mna nedeju. ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre