Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zabka1124
16. júl 2012

@kaja81 ja som mala 1-1-1 clostil + 150IUnajprv Gonal(mala som doma) a potom Bravelle tiez 150IU!!Bolo 7 bubacikov a zostali 2 😉 ,teraz su v brusku🙂

kaja81
16. júl 2012

@zabka1124 a uchytili sa v brušku alebo ešte nevieš? kedy ti vkladali?a bola si prvy krát na IVFku?

zabka1124
16. júl 2012

@kaja81 uz sa uchytili, len neviem ci dve alebo jedno🙂 ( zatial len tak potichucky,aby som nezariekla),vkladali mi 28.6.2012 😎-krasny zazitok🙂!!
Ano ,bola som prvy krat v zivote na IVF a rovno v RF. Pred prvou konzultaciou som preluskala vsetkych 1300stran tu na MK o RF🙂!!Mozem len suhlasit s babenkami🙂

kaja81
16. júl 2012

Zabka tak držím všetky palce 😉 ja som tiež 1x a hneď v RF. Poradila mi RF kamoška, kt. už má krásneho synčeka-reprofitka 🙂 ja tiež dúfam, že sa nám to podarí 🙂

zabka1124
16. júl 2012

@kaja81 treba verit a nestresovat sa🙂!My sme s mm isli, ze ideme a ked sa podari, budeme prestastni a ked nie, za 2 mesiace tam budeme znova a znova 😉

zabka1124
16. júl 2012

Idem ja do postele, lebo uz budem asi o 6 strasit po dome🙂

kaja81
16. júl 2012

@zabka1124 tak dobrú noc 😉

holly74
16. júl 2012

@kaja81 Aha..takže toto je tvoje prvé ivf? som myslela že už viac si mala, ked si písala s tou cystou akoby si ju mala opakovane...... držkám palce, nech sú v tých folíkoch vajká 😉

holly74
16. júl 2012

@zabka1124 Žabka, už asi spinkáš, ale chcem sa spýtať, toto tvoje dávkovanie sa tiež platilo ako soft? ...a dobrú nôcku 🙂

kaja81
16. júl 2012

@holly74 veď mam cystu opakovane..takto pred rokom mi cystu vybrali aj s lavym vaječníkom. ostal mi pravý aj na tom mám každy mesiac cystu. minulý mesiac mi ju v RF odsali mala 5cm teraz po menzese bola znovu tam 4cm. to je už neskutočné so mnou ☹

holly74
16. júl 2012

@kaja81 hej hej rozumiem už teraz... možno aj preto ti dali menšiu stimulku...

speranza1
17. júl 2012

@kaja81 neviem moja... minule som mala skoro rovnake davkovanie len clostil som mala 1-0-1 a teraz mam 1-1-1..
Doteraz som mavala stale 5-6 vajicok (uz vajicok zrelych..nie folikov, tych bolo viac)
Neviem ako to dopadne tentokrat ... pre mna toto bude moje 4IVF...
Ale obidvaja s mm verime, ze nam to uz vyjde🙂 😵

macko79
17. júl 2012

@kaja81 ahoj to je ozaj nejako malo liekov ja tu na sk som vzdy odchadzala s igelitkou v ruke a to som si pichala jednu inj.do ruky jednu do brucha dalsiu do zadku a este aj lieky estrofem a to dva tyzdne tak si to zrataj kolko toho vo mne bolo.tak mi je az cudne ze sa to da aj s takym mensim mnozstvom liekov.Bola som vzdy ako nacasovana bomba.A tych kg navyse ale ved to by ani nevadilo nech by sme bribrali vsetky len nech sa to uz podari ,tak drzim peste nech to mas uz uspesne za sebou.Daj potom vediet ako to tam prebiehalo 🙂

zabka1124
17. júl 2012

@holly74 ahojky🙂, no vo fakture mam napisane,ye Minimalni/nativni stimulace-13000CZK

zabka1124
17. júl 2012

@speranza1 vyjdeeeeeee🙂

bibi24
17. júl 2012

@holly74 No ako moja? Bola si na vklade? kolky den nakoniec?

speranza1
17. júl 2012

@zabka1124 vdaka 😵 ....a tebe sa ako dari? kedy ides najblizsie na UTZ?

holly74
17. júl 2012

@zabka1124 tak to je super....
@bibi24 čauko, bola som na vklade na ten druhý deň, 3 bunky malo maličké....inak to bolo krásne že mi ho ukázali na monitore 🙂 opäť mi povedali že v maternici je mu lepšie ako v ich kultivačných miskách.
Vieš čo som ale bola prekvapená? že sa u nich po ET nepichá pregnyl, mne Lattáková ešte v Isc. vravela že je to úplne zásadná vec na uchytenie embrya... a tu sa na mňa doky pozeral, že o čom to točím, že na SK asi vychádzajú z iných štúdií... ????

ria191
17. júl 2012

@holly74 na Slovensku sa pichá pregnyl 24 hod. pred OPU na dozretie vajíčok a po ET som o tom ešte nepočula 😒

ria191
17. júl 2012

@holly74 a máš pravdu teraz som sa dočítala, že pregnyl slúži na dozrievanie vajíčok, ovuláciu - uvoľnenie vajíčok pred OPU a v niektorých centrách aj po ovulácii takže každé centrum má iný postup

holly74
17. júl 2012

@ria191 áno, na Slovensku mi ho vždy po ET dávali ( s tým že sa to musí aby sa bejby chytilo), i keď po KET napríklad nie ...a pred OPU samozrejme tiež, ale nie 24 ale 36 hodín...

ria191
17. júl 2012

@holly74 jasné 36 hodín nie 24 to som splietla. Markantné rozdiely sú aj v dávkovaní liekov čo som si všimla. Ale dôležitý je pre nás výsledok hlavne, aby to vyšlo no nie 🙂. Tak veľa šťastia, aby sme sa postupne mohli pridať my ostatné 🙂 🙂 🙂

zabka1124
17. júl 2012

@speranza1 ahojkyyy🙂,no na UTZ idem 25.7.12 do Brna, dufam, ze Stelcl nebude na sale alebo niekde pobehovat 😀!Dnes som bola znovu na krv, zajtra uvidim ako rastie hCG, aj ta moja stitna zlaza sa zblaznila 😒 !!

lulu10
17. júl 2012

@kaja81 drzim palce, komu chodis v RF?

lulu10
17. júl 2012

@zabka1124 tak si bola prvy krat na IVF v RF a hned na prvy sup ti to vyslo? 😵 😵 no parada,tak toto som potrebovala si precitat 😀 dlho som taku infosku hladala 😉

speranza1
17. júl 2012

@zabka1124 tak zajtra mi daj vediet ake je HCG...ok? budem cakat a tesit sa...a co to mas so stitnou?

zabka1124
17. júl 2012

@lulu10 presne, na prvy sup a dufam, ze to tak aj zostane 😉,aj ked by som bola najradsej,keby som uz zacala spavat pri zachodovej mise 😀 😀 😀,to by bolo znamenie, ze je vsetko ok!!!pre mna!

zabka1124
17. júl 2012

@speranza1 ,ale mam zvyseny jeden parameter a uzivam eltroxin 25mg a uz som ho mala pred OPU,ze v norme(max.je 4.2) a z minuleho tyzdna mi vybehol na 5.8 😒 !Musim sa na to opytat v RF!

speranza1
17. júl 2012

@zabka1124 mozno to bude len zmenou tvojho hormonalneho stavu vies, podla mna sa to ustali troska ked sa telo spamata, ze je vlastne "tehotne" 😉

lulu10
17. júl 2012

@zabka1124 jasne ze to tak zostane, ine neprichadza do uvahy, mam z teba radost 😵 budem ta sledovat 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre