Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martinusa22
31. mar 2013

@martinusa22 a dakujem🙂

buba08
31. mar 2013

@gerdusha dakujem, predvcerom som pisala mail Stelclovi, zatial neodpisal, skusim pozriet aj tu dalsiu stranku, mozno nieco najdem

marverka
31. mar 2013

@martinusa22 aj ja som bola u neho na konz. a suhlasim

martini
1. apr 2013

@zuzu1122 a kde stimuluješ? v RF? a len clostylom? to som ešte nepočula, ale jasné, ved neviem všetko 😀
No a k tvojej otázke - teoreticky to možné je, dokonca viem (z nejakého dokumentárneho filmu), že sa to aj stalo, dokonca v prirodzenom cykle a dokonca tie deti boli od inych mužov 😉 Ale pravdedopobnosť je malá, lebo väčšinou sa potom stane to, že jedno dozrie, nastane ovulácia a tým sa začnú uvolnovať konkrétne hormony, ktoré sposobia, že tie ostatné vajíčka už vlastne prasknú nezrelé alebo sa zmenia na cystu a tá sa vstrebe. A povedali ti, že prečo to stopli? lebo by ma zaujímalo či preto, že jedno už bolo 22 mm a tym padom už na další den malo prasknuť a tym sa vlastne nestihol pichnut ani pregnyl alebo preto, že tych vačších folikulov bolo tak málo? (lebo tie pod 10 mm sa vlastne ani nepočítajú a často z nich nič nie a sú to len prázne folikuly bez vajíčok). Takže, také su moje vedomosti, ale úprimne povedané, nemám na to vzdelanie, aby som ti za moje informácie dala aj ruku do ohňa. Každopádne ten največší oocyt by mal prasknuť asi dnes (ked ma 25 mm, pričom denne rastie asi 2mm) a tak hor sa do toho a odo dneska, tak nasledujúce 4 dni sa snažte poctivo 🙂))

lenkaa33
1. apr 2013

@zarabono ahoj. vidim, ze porovnavas Helios s RF. Asi mas skusenosti s oboma. Chcem sa ta opytat, porovnavas Helios Martin alebo Helios Brno? Dakujem.

martinusa22
2. apr 2013

Ach baby som 6 den po vklade a nervozita stúpa a žiadne nejake príznaky su neni akurát take ako keby som mrchu mala dostat:(

melisska
2. apr 2013

@martinusa22 moja to je normálne ze máš nervyky, vsetky máme, príznaky nusia byť žiadne skús sa niečím zaoberat a ked urobíš test bude prekvapenie 🙂

martinusa22
2. apr 2013

@melisska ved dnes uz práca ale troska mam strach z neúspechu , musím to nejak vydržať aspon do nedele🙂

kika017
2. apr 2013

Ahojte baby, tak dnes som 7.deň po ET, ráno som samozrejme už nevydržala a testla som. Je tam jasná druhá čiarka. Večer vám pošlem foto. Ale trošku sa bojím či by to nemohol byť pregnyl lebo mi v deň vkladu dali 1500 IU. Čo si o tom myslíte. Zatiaľ sa bojím tešiť.

martinusa22
2. apr 2013

@kika017 fuuuha tak skoro si testla a uz je tam ciarka? To by som aj ja mohla skúsiť, zajtra je 7 den umna

kika017
2. apr 2013

@martinusa22 áno je a úplne jasná, ale bojím sa toho pregnylu. Ešte radšej skúsim v piatok. Aby som sa netešila zbytočne... Bojim, bojim

martinusa22
2. apr 2013

@kika017 a mala si nejake potuchy ze by si mohla byt alebo sa nic nedialo? Ja som mala pichany ovitrel 36 hod pred opu inak som nic nemala tak by mi nic nemalo take hroziť a to je super ze uz su tam dve čiarky, dobre znamenie🙂

nelly3
2. apr 2013

@kika017
ja si myslim, ze to uz nebude pregnyl 😉 drzim palce a toto je tvoje 1. IVF? v Brne?mala si soft? nemam nejako uz prehlad 🙂 a ked je taka jasna, mozno budu dvojky 🙂

nelly3
2. apr 2013

@falin
@ria191
ahojte? kedy si idete pre zmrzlinky?

kika017
2. apr 2013

@nelly3 vkladali mi len jedno. V podstate druhé IVF, lebo pri prvom sme neprišli k odberu. Bol to soft.

martinusa22
2. apr 2013

@kika017 tak to iste co ja 🙂))drziiiim moc palce aj na nohách 🙂)

kika017
2. apr 2013

@martinusa22 ďakujem pekne aj ja tebe 🙂

zuzu1122
2. apr 2013

@martini ahoj, no mozeme sa snazit ale je to uplne zbytocne... dnes som bola na kontrole a doktor mi nasiel 3 cysty... jedna skoro 5 cm a dve na druhom vajecniku maju po 3 cm.... ☹ takmer som sa tam zosypala, ked mi to povedal... este minuly tyzden v pondelok tam neboli a dnes, rovno 3... takze asi ziadna stimulacia ani nebude... ano, chodime do rf v brne doktor mi kazal, aby som im zavolala a dohodla sa s nimi, co vlastne dalej...

martini
2. apr 2013

@zuzu1122 a kde sú tie cysty a akého sú charakteru? cysta ešte nemusí znamenať nič strašné a može prasknuť sama a nemusí sa robiť ani punkcia. A prečo ti navrhli stimuláciu bez injekcií, teda len clostylbegytom?

zuzu1122
2. apr 2013

@martini no lebo to bola len soft stimulacia... pred dvoma mesiacmi ma doktor nastimuloval clostilom a cakal ze budu tak 2-3 vajicka... ked tam vsak nasiel az sedem folikulov tak bol prekvapeny ako dobre som zareagovala na liecbu... preto povedal, ze u nas nieje nejaky problem a mne staci stimulovat len clostilom... ked vsak 1. ivf nevyslo, tak sa rozhodol opat stimulovat len clostilom ale zvysil mi davku o jednu tabletku denne... cakal, ze budem mat aspon 9 folikulov... no a tie cysty, ja fakt neviem akeho su charakteru... a to ani doktor nevie podla sona...

martini
2. apr 2013

@zuzu1122 a kto je tvoj doktor v RF? ja som mala tiež normalny soft prvýkrat a to som si dala clostilbegyt a asi 10 injekcií a reagovala som príliš silno, tak pri druhom mi povedali, že daju fakt super jemny soft a to znamenalo clostilbegyt a asi 4x menopur a 1x orgalutran a potom pravdaže pregnyl. Kolko si mala zrelých vajíčok pri prvom IVFku?

zuzu1122
2. apr 2013

@martini chodime ku machacovi... ten prvykrat som mala sedem folikulov ale z toho v siestich boli vajicka... vsetky ale boli na 12ty DC rovnako velke - 16mm.. aj teraz som mala sest folikulov ale kazdy bol inej velkosti... ja som mala vzdy dlen clostil a ziadne injekcie... prvykrat som brala 1-1-1 a tento mesiac mi to upravil na 2-0-2

amali
2. apr 2013

aqhoj baby 16 deň po ET hcg 4125 v utorok sono..

sarasota
2. apr 2013

@amali krasne to stupa.Taketo pozitivne spravicky mi davaju stale nadej.

izzie27
2. apr 2013

Ahojte, kocky, mozem sa k Vam pridať? Sme objednaní na konzultaciu.Zaujimalo by ma , kolko ste platili za spg.ak ste ho davali robit? pri konzultacii vam hned povedali ake lieky budete brat a aj ste si ich tam zakupili?Dakujem

lubica1979
2. apr 2013

@izzie27 ahoj, my sme boli na konzultácii v marci a robili manželovi aj spg. ale zatiaľ sme neplatili nič. Budeme to platiť potom všetko spolu až po ET. Na konzultácii sme sa dohodli na liekoch ale ja som si ich vyberala na SR. Chýbali im tam nejaké lieky čo som potrebovala, tak sme sa dohodli, že si ich vyberiem u nás.

izzie27
2. apr 2013

@lubica1979 dakujem ti velmi pekne. je tam problem s parkovanim? A kedy zacinas so stimulkou? Ake ti dali lieky?

lubica1979
2. apr 2013

@izzie27 my sme zaparkovali hneď pri RF, nemali sme problém. Stimulovať by som mala začať na budúci týždeň. Dal mi clostilbegyt, merional, orgalutran a pregnyl.

speranza1
2. apr 2013

@kika017 ahojky kika.. v den vkladu ti pichli pregnyl?? a to kvoli comu? podla mna to moze byt este pregnyl, kedze sa v tele drzi viac ako 10 dni...a ty si tusim siedmy? ale ved uvidis v piatok ked testnes🙂
@falin, @ria, @kukulik..tak ako dievcata???? ako sa vam dari? ako napredujete????🙂

speranza1
2. apr 2013

@amali velka gratulka moja... super HCG 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre