Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

andy175
27. jún 2013

@mirka1112 ty si bola na vklad už druhý deň po... Bola som na odbere včera. Ja musím čakať asi až do pondelku, dnes mám síce volať, ale tak neviem, či by (ak by bolo všetko v poriadku) mi robili vklad zajtra. Tebe čo povedal doktor po odbere, že vklad ti spravia už na druhý deň?

speranza1
27. jún 2013

@melisska juuj tesim sa s Vami 🙂, musi to byt prekrasny pocit chytit sa za brusko a citit v nom novy zivot, ktory ste dali tomu malemu zazraku v brusku vy s manzelom... naozaj sa tesim sVami..ja nemam noveho nic..akurat ze som sa zacala trosicka viac starat o seba... aleto len cca 2 tyzdne..nie je to vela....ale dufam, ze mi to vydrzi co najdlhsie.... 🙂

mirka1112
27. jún 2013

@andy175 Ahoj, nie. Ja som mala v správe napísané, že vo štvrtok alebo v sobotu. Prikláňali sa skôr k tej sobote. Ale v utorok som si volala a povedali mi, že sa oplodnilo iba jedno vajko z troch tak nie je načo čakať a transfer prebehol včera. V pondelok bol odber, v utorok sa z neho vyvinulo 2 bunkové, v stredu 4 bunkové a to mi vložili.

andy175
27. jún 2013

@mirka1112 aha, tak možno aj mne by sa to zmenilo možno... no musím čakať do 13. hod. a potom si zavolám...

melisska
27. jún 2013

@pufa ďakujem moja, a ked je ket ? Ja som mala ket. Už máte krásne tt jeeej 🙂
13.3. vkladali 6 denné, tak mi to aj sedí podľa ms, posledná bola 23.2.

mirka1112
27. jún 2013

Ja som si tiež volala a to mi povedali. Bola som z toho prekvapená. Ty si mala koľko vajíčok pri odbere?

mirka1112
27. jún 2013

@andy175 Ja som si tiež volala a to mi povedali. Bola som z toho prekvapená. Ty si mala koľko vajíčok pri odbere?

melisska
27. jún 2013

@speranza1 ďakujeme 🙂
Jasné , ze ti to vydrží , ked si už vydržala 2 týždne 🙂

melisska
27. jún 2013

@mirka1112 ked je iba jedno oplodnene nerobia pk 😉 je to úplne vporiadku

mirka1112
27. jún 2013

@melisska A to prečo? Ja sa bojím že ešte nebolo dostatočne vyvinuté

andy175
27. jún 2013

@mirka1112 ja som mala pri odbere desať ale z toho bolo zrelých päť. Ale že iba tri boli takej asi dobrej kvality. oplodniť sa pokúsia päť tak uvidím...

mirka1112
27. jún 2013

@andy175
Toto je nekonečné čakanie. Mam byť v pohode ale ja sa tak bojím

andy175
27. jún 2013

@mirka1112 a na vklad si išla hned po telefonickom rozhovore či ako?

andy175
27. jún 2013

@mirka1112 no ja ti verím, neznášam čakanie... keby že môžem volať hneď ráno, ale takto čakať do jednej. Len sa neboj, dobre to dopadne... síce, ja by som sa správala rovnako

mirka1112
27. jún 2013

Baba a mala som sliznicu pri transfere 7 mm, nie je to málo?

dia03
27. jún 2013

@mirka1112 ahoj mne vybrali len jedno vajicko a podarilo sa ho oplodnit a tiez mi ho vkladali o 2 dni no len 3 bunkove, ale ja mu do poslednej chvile verim 🙂

pufa
27. jún 2013

@melisska hmmm, KET je trocha inak na tom. pokial bola 6 dnova kultivacia, tak sa od dna vkladu odrata 20 dni, resp. 18, lebo 14 den jen zaroven prvy den oplodnenia.., cize presne 23.2. ako pises 🙂 vzdy som mala rada matematiku 😀 inak, ubieha to rychlo, ale vidim ze aj tebe, o chvilku si v polovici 🙂 ja uz zacinam citit vahu avelkost bruska, mam uz problem so soferovanimm musim sediet vystreta, lebo ma inak babo kope ze mu zmensujem zivotny priestor. Uz len tri dni v praci a budem to zvladat ovela lepsie doma 🙂

mirka1112
27. jún 2013

@andy175 V utorok mi mi oznámili, že je iba jedno oplodnené a kázali mi prísť na druhý deň o tretej. To ti naplánuje doktor a na recepcii ti povedia.

lienka_1
27. jún 2013

@andy175 Dostali. Aj PK nasi bojovnici zvladli a jedno zostalo do rezervy. Ale veru mi lepilo, ze sa tam vobec nedopracujeme. Ja som vzdy mala malo vajicok, transfer vzdy po 48h kultivacii, tak preto som si nebola ista, ci zo softu noeco bude, ked u mna ani konske davky nezaberali. V RF asi fakt vedia co robia 🙂

mirka1112
27. jún 2013

@dia03 A terz si kolký deň od trasferu

dia03
27. jún 2013

@mirka1112 5 den no to cakanie je strasne

falin
27. jún 2013

@mirka1112 - bolezite je teraz aby si ty bola v pohode a verila bublinke. Drzime palce 🙂

@melisska - meli, mrzi ma ze som ti na oplatku za zasielku poslala zle pocasie, ale uz sa vyjasnuje , tak budem posielat aj to dobre a slniecko 😎 😎 😉

@speranza1 - ahoj kočulka, tebe sa ako dari? my sa mame fajn, pozri tabulecku kolko sa nas nazbieralo na leto na stimulku 🙂

speranza1
27. jún 2013

@falin videla som zlaticko tu tabulku 😀 ... kraaaaaaasna.. velmi vam drzim vsetkym palce...

inna74
27. jún 2013

Ahojte koćky viete mi povedať aká je príprava pred KET?

melisska
27. jún 2013

@mirka1112 lebo maternica je pre jeho vývoj najlepšia 😉

melisska
27. jún 2013

@mirka1112 nieje to málo, ked sa ma uchytiť tak sa uchiti, akurát tu jedna písala, že mala sliznicu 6 mňa drobceka ma už doma 😉

melisska
27. jún 2013

@pufa moja zachvilku máš babo na rukách 🙂 ty si v práci, rýchlejšie to ubieha, ja doma, ale už som si zvykla 😎
@falin už sa teším na slniečko, lepšie sa cítime 😉
@inna74 no budeš brať estrofem na rast sliznice, ak nemáš problém tak netreba, 10-14 den utz- výška sliznice, pred vkladom asi 2 dni, neviem presne začneš brať utros 4-0-4, vklad 19-20 dc a čakáš 🙂

sarasota
27. jún 2013

ahojte koceny 🙂

sarasota
27. jún 2013

@mirka1112 ver drobcekovi a pozitivne myslenie poprosime 😉
@dia03 drzim palceky nech su tam dve kolajnicky 🙂

sarasota
27. jún 2013

@melisska pohladkaj chrobacika za mna 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre