Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sarasota
1. okt 2013

co mozem ak mam zvysenu teplotu?

falin
1. okt 2013

@sarasota - paralen mozes, mne to hovoril raz dr.

tinna13
1. okt 2013

@sarasota paralen mozes, ale ak ku mas len mierne zvysenu tak si nic nedavaj. Horuci caj a vypot sa 🙂

sarasota
1. okt 2013

@tinna13 mala som len 37.3 a teraz po pol hodine36.7 ja uz neviem a od kolko si ho mam dat verim ze nebude treba striasa ma zima este ze mam dovolenku dakujem za odpoved

tinna13
1. okt 2013

@sarasota az ak by si mala nad 38. Horuci caj s medom a troskou slivovice by ti mohol pomoct 🙂 tiez ma to chytilo pred 3 dnami. Dala som si takyto caj, trochu som sa vypotila a rano mi nic nebolo. Tak nech to rychlo prejde

tinna13
1. okt 2013

@dalida vyzera to velmi nadejne, drzim palce na krv 🙂

sasa1983
1. okt 2013

Čafte kočky, chcem poprosiťo radu.. Čakám na mnezes, ktorý nechodí a som na nervy..Robila som si viac testov, negat a bola som na gynde, či nemám cystu..a to je ok. Chcem začať so stimulkou..
Som po 2xIUI, posledná stimulka s Merionalom bola v júny, odvtedy som mala menzes 2x.Mám PCOS a predtým so mala dlhšie cykly, ale nie až takto. Mám pichnúť vyvolávačku? Mal niekto rozhodený cyklus zo stimulky?
ďakujem Vám! S.

petrika07
1. okt 2013

@bergalm Ďakujem 🙂 Dobrá správa...

zibi
1. okt 2013

@manita no cez ms by sa nemalo velmi nic asi co stimulujematernicu ... podla mna ako vtedy by som to vynechala..ja mam len ten prvy zensky ten na klimakterium nemam ale mozno kupim idu dlhe zimne vecery 😀

yanka1
1. okt 2013

@zibi ahoj, dakujem za vycerpavajucu odpoved : )) ja vobec nechapem, preco ma marcel nikam neposielal... tak som sa teraz nakopla a uvidim co poriesim ...
skusim sa objednat k tej endokrinologicke, co u nej bola aj manita, uvidim, ake mam aktualne vysledky a podla toho budem riesit dalej ... k svojmu endokrinologovi chodim uz nieco vyse roka, beriem euthyrox 50, len k nemu su strasne dlhe cakacie lehoty, aj 3 mesiace, a to ja momentalne nemam cas cakat...
teraz som si nasadila femibion 800, vit. C, E, zinok, D3 a matersku kasicku v tabletach , ale taku slabsiu... myslis ze nieco z tohto by mi mohlo ovplyvnit TSH ?
@manita neboj nic, u drakulky na odberoch su super sestricky a odber isiel ako po masle ... ja mam tiez problem pri odberoch krvi, jednak sa mi od strachu schovaju zily a nevedia mi ich najst, a tiez obcas troska odpadavam 🙂
dievcata, ale co som zazila dnes na tej imunologii, cista katastrofa...
dotycny dr. mi bol odporuceny, ze on sa venuje okrem ineho aj repro imunite, ale uz po telefonate, ked som nas objednavala mi bolo jasne, ze to bude asi strata casu ...mne povedal, ze mi budu brat krv a ked som sa pytala, co budu brat mm, tak on ze ved to uvidim na mieste, co mu budu robit ?!? ked som nas objednvala na imuno do prahy, hned mi pani na telefone dala instrukcie pre mna aj pre mm, co nam budu ktoremu robit a ako byt na to pripraveni, kolko abstinencia, atd.
doktorko si nas zavolal jednotlivo 🙂 najprv bezne otazky k anamneze atd., potom na mna spustil, ze naco to hned riesime umelym - mojich 37 rokov mu bolo malo !!!!!, ze to je len biznis a co som netrpezliva ... ani vek, ani otrasny spg ho nepresvedcilo, nechcelo sa mi s nim prilis polemizovat, tak som ho nechala, nech sa vykeca ...
potom sa mi snazil zobrat krv, napichol a poprepichoval mi zily na oboch rukach na 3 miestach a nakoniec sa horko tazko podarilo zobrat zo zapastia a aj to sestricka mi musela akoby masirovat/hladkat ruku a nahanat krv do ampule ... cista hroza, som im tam troska odpadla 😉
ani slovo o tom, co vobec vie a da vysetrit , sedela som tam jak skolacka v pomocnej skole a ani som nedychala, len nech to mam cim skor za sebou ... mm potom tiez zavolali separatne, dali par otazok, opat sa cudoval co to tak silim s IVF a zobrali mu krv ...
vysledky maju byt o cca 3 tyzdne, ale co vobec bude vysetrene je jedno velke prekvapko ... nezostava mi nic ine, len si predsa nechat ten rezervovany novembrovy termin na imuno do prahy...

speranza1
2. okt 2013

ahojte dievcence... kde ste vsetky??? @ria191... @falin...@nelly3 ... chybate mi....

ikuska
2. okt 2013

Dobre ranko zienky @sally2401 @bergalm ako sa dnes citite, ja vobec nie ako tehu, to cakanie je hrozne, len ma prsia bolia a brucho malinko ako na menzes, tak uvidime, ci sa bublinka uchytila, verim ze ano 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ikuska
2. okt 2013

@sally2401 @bergalm ja by som chcela testovat tento vikend, mam doma mamatest desiatkovy, tak som zvedava ci nieco ukaze ???? Jednej kocke uz na 6.den od ET ukazalo jasnu ciarku. 🙂 🙂 🙂 🙂

tinna13
2. okt 2013

@ikuska ty si nemala Pk,ze? Na 6 den urcite netestuj, pockaj aspon na 8,9.

falin
2. okt 2013

@speranza1 - ahojky, tu som 🙂 . Mala som 2 dni volno a ked som doma vzdy sa niecim zamestnam, tak akosi som k pc moc ani nesla. Ako sa mas?

tinna13
2. okt 2013

@ikuska bolave prsia a brusko su dobre znamenie, drzim prsty 🙂

speranza1
2. okt 2013

@falin ahooooooooj...... juuj aspon ze ty si tu.... ja sa mam fajn..ale trosku som smutna, ked tu nevidim "nasu partiu".... a ty? ako? vsetko ide tak ako ma?

melisska
2. okt 2013

@sasa1983 cyklus moze byt rozhodeny zo stimulky, vyvolavacku radsej nepichaj, pockaj na ms, nic neuponahlas 😉

melisska
2. okt 2013

@speranza1 ahoj moja 😵 😵 😵 ria sa flaka v praci, dlho tu nebola 😀

sally2401
2. okt 2013

@ikuska ja žiadne pocity, okrem bolesti vaječníkov po stimulke, vôbec nič.

sally2401
2. okt 2013

@ikuska ja som tiež na vážkach či v nedeľu testnúť, bojím sa či to nebude skoro

ikuska
2. okt 2013

@tinna13 ano nemala a dakujem za radu, testnem teda v pondelok, lebo v utorok idem predlzit PN ku gynekologovi tak aby som vedela 😉

speranza1
2. okt 2013

@melisska ahoj mel..... tak ako kociar kupeny? 🙂

bergalm
2. okt 2013

@ikuska no neviem premyslam,ze skusim Nedelu

bergalm
2. okt 2013

@ikuska no tak dnes sa citim normal bolia ma bradavky na dotyk a vcera v noci a dnes rano brusko ako na menzes ale uz to preslo tiez moc nie ako tehulka 😉

bergalm
2. okt 2013

baby komu mam podakovat za srdiecko??? 🙂

melisska
2. okt 2013

@speranza1 zaplatena zaloha, je v obchode este trosku pockame a pojdeme pon 🙂

manita
2. okt 2013

@yanka1
a presne kvôli takýmto utekáme do Brna, do Prahy ... a ešte tam aj všetky pôjdeme porodiť a hotovo ... naše deti budú mať v rodných listoch ČR

ja som tiež v poslednom čase citlivá na správanie doktorov, drzí sú ako ploštice
čo sa mne stalo dnes ráno: vybrala som sa po roku na normálnu preventívnu prehliadku k môjmu gyn., hovorím si, rok prešiel, treba to, kvôli cytológii, po tých všetkých IUI a IVF, prevencia je dôležitá
urobil mi UZV, ticho, ani slovo, vybral to a stále nič
tak sa pýtam, že či je všetko v poriadku, a on, že áno, maternica krásna, všetko v poriadku
pýtam sa, že čo vaječníky?, aké sú, nie sú zväčšené?, nemám cystu? (mala som v minulosti viackrát s týmto problém), sú tam nejaké folikuly?
a on mi hovorí: pozeral som len maternicu, vaječníky nie sú súčasťou preventívnej prehliadky

takže po 7 stimulovaných cykloch a hormónoch či už pred alebo po zákrokoch asistovanej reprodukcie, pacientka liečiaca sa na neplodnosť, navyše s problémami s cystami na vaječníkoch nemá nárok na UZV vaječníkov v rámci prevencie?

skoro ma odviezla rýchla

takže som pevne rozhodnutá, že idem od neho kade ľahšie, aj keby som mala skončiť v tých hnusne drahých súkromných ambulanciách s ročným paušálom, čo sú teraz na každom rohu

nemáte nieto tip na nejakého normálneho gyn. v BA, ktorý ešte berie nové pacienky? zatiaľ sledujem, že taký už hádam ani nie je, nikto neberie, všetci majú plno a posielajú na tie súkromné kliniky s ročnými poplatkami bez ohľadu nato či tam človek chodí alebo nie a potom ešte aj platbou za každé vyšetrenie, čo by ináč inde uhradila poisťovňa), musím sa do toho obuť a preskúmať to, nech som od toho blbca čím skôr preč

manita
2. okt 2013

@zibi myslím, že aj femibion mierne zvyšuje TSH, lebo má 150 mikrogramov jódu na každý deň,
je to tak?

falin
2. okt 2013

@speranza1 - som rada ze sa mas fajn 🙂 , snad aspon nelus nakukne. Mam sa fajn, len vsetko akosi pomalicky plynie 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre