Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miscok
9. okt 2013

@buba08 @gaga83 Baby a cajovnikovy olej ste si na herpes neskusali davat? Hned v zaciatkoch, pekne to vysusi a zastavi "rozkvet".

gaga83
9. okt 2013

@miscok @buba08 baby no mne ked sa chce robit nic mi nepomoze na to aby som ho zastavila☹☹, uz sa mi stalo ze nejako som na jednom mieste tomu zabranila a potom inde sa mi vyhodil. No skusim poskusat co radite😀😀😀 nic ine mi neostava.

bimba8
9. okt 2013

dobre ranko kocky,tak ja som dopadla vcera u zubara nic moc..trhali mi osmicku au au.Dnes davam druhu vcelicku,tak snad to pojde lepsie ako vcera 🙂 pekny den vsetkym!

falin
9. okt 2013

@ikuska - kraaasy testik, blahozelam. Som rada ze ti to vyslo 😉 A prajem aby bolo vsetko v poriadku

@sally2401 - to mi je luto sally ☹ , tiez som tych negativnych testov videla kopec 😖 , fajn ze mate mrazacika, mozes ist hned na ket. Posielam ti srdiecko

falin
9. okt 2013

@bimba8 - neboj, zachvilu budes majster vo vcelickovani 😀 . A ten zubar, brr mi je zle len ked si to predstavim, ale budes mat aspon pokoj, ach tie nestastne osmicky, su s nimi len trampoty 😖

speranza1
9. okt 2013

dobre ranko dievcence....ako sa vam dari... 🙂 .
@lienka_1...kde si mi? chybas mi ☹

ria191
9. okt 2013

@speranza1 a my ti nestačíme hm?????? 😠 😠 😠 ☹ ☹ ☹

ria191
9. okt 2013

kočule a kde ja sarasotka ??? trošku sa o ňu bojím ☹ ☹ ☹ dlhšie tu nebola "kua"

speranza1
9. okt 2013

@ria191 no este ze si sa mi konecne uz ozvala aj ty....!!!! 😨 😨 😨 😀 😀 😀 😀 😀 .... jasnacka ze mi chybas... ale vidim, ze debatis s ostatnymi, tak "nezavadziam"...cmuk.... tak ako sa ti dari? kedy ides na UTZ?

nelly3
9. okt 2013

dobre ranko 😉
@ria191 zacinas tehu vlnu nas korcul, uz moc dlho tu oxidujeme, musime ist prec uz konecne he-he 😀

lusipe
9. okt 2013

Dobre rano dievcata, dnes mam 4 den pichania, no ja az vecer picham...a uz citim vajecniky...je to mozne, ze uz tak skoro?

jalaura
9. okt 2013

baby posielam info co sa tyka preplacania IVF zo zahranicia....celkom zaujmave...je to od VSZP

Dobrý deň,
Čo sa týka IVF od 1.10.2013 – zmenil sa zákon.(580/2004)

Nie všetka ambulantná starostlivosť je možná v EÚ. Mala byť ministerstvom vydaná vyhláška, kde majú byť uvedené výkony, pri ktorých je potrebný súhlas poisťovne vopred ( týka sa tak ambulantných výkonov ako aj výkonov pri hospitalizácii).
K IVF : výkon asistovanej reprodukcie zrejme medzi schvaľovanými výkonmi bude :

Takže treba poslať žiadosť o schválenie – tlačivo je na www.vszp.sk, Poistenci, Zdravotná starostlivosť v zahraničí, Schválená liečba v zahraničí.

K žiadosti je potrebná – kalkulácia nákladov, ktoré sa predpokladajú ( vypíše PZS v zahraničí),
Žiadosť potvrdzuje lekár zo slovenského centra pre IVF.

K tejto žiadosti je potrebné priložiť podrobnú dokumentáciu. ( tak ako k žiadosti o schválenie IVF v SR) – viď poistenci, zdravotná starostlivosť, schvaľovanie IVF.
------------------------------------------------------------

no ja som z toho paf...ako moze ziadost potvrdit lekar zo slovenskeho centra pre IVF ked nechcem ist k slovenskemu....
Chapete tomu?????

elienocka
9. okt 2013

@ikuska kradne ciarky.gratulujem

ria191
9. okt 2013

@nelly3 "kua" nestraš ma 😀 😀 😀 taká zodpovednosť 😀 😀 😀 😝 😝 😝

ria191
9. okt 2013

@speranza1 žeby som ťa zanedbávala ??? polepším sa sľubujem 😀 😀 😀 . Na sono idem 21.10. na zmeranie výšky sliznice ( už nie je taká vysoká ako kedysi, ale nejako mi to nevadí keďže ani pri 12mm z toho nič nebude takže okolo 10 mi hádam bude stačiť 😀 ) veď vieš, že idem na KET 😀

ria191
9. okt 2013

@jalaura to už im načisto "drbe" už vidím ako to s úsmevom potvrdzujú lekári v našich centrách ešteže to ja už nemusím absolvovať 😀

ria191
9. okt 2013

@ikuska to sú fakt krásne koľajnice nie je o com Veľká Gratulka 😀

speranza1
9. okt 2013

@ria191 🙂 ... a ides do Brna na UTZ? alebo kam ides? ... a uzivas nejake lieky? a vinecko na sliznicu popijavas? 😉

speranza1
9. okt 2013

@jalaura este ze mam vsetky pokusy uz preplatene.... tak ja by som sa vykaslala na vsetky tie potvrdenia...ale presne na toto naše poisťovne cakaju, ze sa na to vela ludi vyprdne...

sally2401
9. okt 2013

@falin ďakujem za srdiečko. Čo už taký je život, v piatok testnem oficiálne a píšem Macháčovi, či môžem ísť hneď na KET, ešte v novembri.

kama2
9. okt 2013

@stella25 na 10.30,napis po kontrole kedy ti ho naplanuju 😉

ria191
9. okt 2013

@speranza1 kvôli sliznici ??? do Brna nie 😀 to dokáže zmerať aj môj 😕 😕 😕 tak zajtra mám dostať potvorky a až potom začne útok na sliznicu. Ale vitamínmi sa dopujem až moc a to som ovocožrút toho zožeriem na kilá takže kyselinu listovú mám určo v pohode, ale aj tak som si nasadila a to si radšej sadni, aby si nepadla na riťku 😀 😀 😀 acidum folicum (kyselina listová) prednison, anopyrin, vitamín E 400, D3, zinok a selén 😀 😀 😀 no ak toto už nebude stačiť tak ja už fakt neviem 😠 😠 😠

speranza1
9. okt 2013

@ria191 dobre si urobila 🙂 😀

ikuska
9. okt 2013

Dakujem kocky, ani si neviete predstavit aka som stastna 🙂 🙂

ria191
9. okt 2013

@speranza1 tebe sa to nezdá prehnané ??? hm 😀 dúfam, že ma "netrtne" z toľkých vitamínov 😕 😔 a za to môžeš ty 😀 😀 😀

ria191
9. okt 2013

@ikuska vieme 😀 😀 😀 keď to spraví nám veľmi veľkú radosť tak potom aká je tá tvoja hm??? nevyčísliteľne OBROVSKÁ 😀 😀 😀

ikuska
9. okt 2013

@miscok prosim ta co pijes tetaz ked si tehu, myslim ci len mineralku alebo aj caj sa moze ?? Dakujem. A akevitaminy uzivas ??

jalaura
9. okt 2013

@ria191 ved toto - neviem si predstavit ze pojdem k doktorke od ktorej som odisla a poviem jej nech mi schvali tuto ziadost lebo idem do Brna...
Ja vobec nechapem co mame robit....ako si to predstavuju

manita
9. okt 2013

@jalaura 😀 😀 😀 To sa máme smiať či plakať? 😀 😀 😀
Bežím do GynFivu za doktorom, aby mi potvrdil, že môžem ísť IVF absolvovať v Reprofite Brno! 😀 😀 😀
Ja odpadnem!

(Ešteže sa ma to netýka, ale pobavilo... Ako všetko na SK v poslednom čase... na hlavičku ťuk-ťuk...) 😉

jalaura
9. okt 2013

@speranza1 to mas asi pravdu....
A vedia ze tymto skomplikuju ludom ist do Brna (asi mali tych preplacani uz vela) tak nieko sa na to vykasle a pojde na Slovensko - a presne to chcu☹
Neviem co mam robit...ja som chcela ist na dalsie v novembri a neviem ci toto dovtedy stihnem...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre