Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

nelly3
11. okt 2013

@sally2401
treba nato len cas, ale ja si myslim, ze KET bude uspesny uvidis 😉

speranza1
11. okt 2013

@ria191 a kedy ma prist? ci mala prist vcera 🙂 ?
@nelly3... ty kedy ocakavas pani milostivu? 😉

ria191
11. okt 2013

@speranza1 včera 😀 😀 😀

kama2
11. okt 2013

@bimba8 som na 10.30,ty kedy?

lusipe
11. okt 2013

@kama2 @bimba8 dievcata, tak mi o dve hodinky vyrazame na kontrolny ultrazvuk...som sama zvedava...lebo vajecniky dobre citim.... neviete ci bude potrebne uz dnes nieco platit?

bimba8
11. okt 2013

@schatje6 ja budem v ba,v pondelok dám vediet 🙂

vlasatica
11. okt 2013

ahoj je tu vela prispevkov o tom ze sa uz nebude preplacat refundacia. Svine su to. Je to strasne nespravodlive. Ale ja si to aj tak skusim podat.len neviem co vsetko k tomu potrebujem ☹

bimba8
11. okt 2013

@lusipe držím palceeee! Platí sa tuším az na konci úplne.

bimba8
11. okt 2013

@kama2 ja okolo 13:30. Škoda 🙂

lusipe
11. okt 2013

@bimba8 dakujem pekne, potom dam vediet, ako dalej picham....ked by si potrebovala, potom si dame vediet na IP.... 😉

sally2401
11. okt 2013

už sa mi ozval aj Dr.Macháč že môžem ísť hneď na KET, len neviem prečo mi dal otázku či mám pravidelný cyklus, keď teraz budem mať posunutý keď vysadím lieky tak mrcha príde až tak 3-4 dni.

bimba8
11. okt 2013

@lusipe jasne, budem čakať dobre správy 😉

nelly3
11. okt 2013

@vlasatica
ziadost o refundaciu, ktoru najdes na stranke svojej zdravotnej poistovne, original fakturu, doklad o zaplateni a od lekara z rf papier o tvojom zdravotnom stave 😉

ikuska
11. okt 2013

12.DEN od ET , ruky sa mi triasli od stastia ...

speranza1
11. okt 2013

@ikuska naaadhera... g r a t u l u j e m 😵 😵 😵 😵

kacenkab
11. okt 2013

@monikak1 tak drzim palce

monikak1
11. okt 2013

@ikuska krááááááásny testík 😵 blahoželááááám 🙂

kacenkab
11. okt 2013

@ikuska jeziiis supeeeeer gratulujem

monikak1
11. okt 2013

@kacenkab ďakujem pekne, aj ja Tebe, v pondelok budem posielať všetku pozitívnu energiu na testík 😉

lusipe
11. okt 2013

@ikuska super, gratulujem....a ako si sa bala 🙂...vidis, a bol to ten pravy bojovnicek 🙂

kacenkab
11. okt 2013

@vlasatica ja si myslim ze sa bude, len to chcu nejak skomplikovat sa zda, treba to na preskumat

bergalm
11. okt 2013

@ikuska krasne tesim sa s Tebou

kacenkab
11. okt 2013

boze baby ja sa tak bojim, obchadza ma depka 😅

bergalm
11. okt 2013

tak konecne som doma takze Hcg z 567 to bol 11ty den ET vyskocil na 1432 13ty den po ET doktor bol spokojny nerypal sa vo mne,kedze idem do Brna na kontrol.sono som si to prehodila na 22.10.doki povedal,ze tam by uz malo byt vidno tak verim,ze to bude vsetko v poriadku 🙂 Baby a odkedy by malo bit srdiecko?

bergalm
11. okt 2013

@sally2401 mrzi ma to a moc ☹ verim,ze Ket bude uspesny vela sil do dalsieho boja aj dafy tak isla myslim a kuk je tehu

tlucka
11. okt 2013

tak kočky koniec dohadom ohľadom refundácie nákladov. Volala som dnes do centrály VšZP, konkrétne s p. Ing. Zdenkou Martikovičovou z odboru liečby v cudzine.

Takže v súvislosti s novelou zákona o zdravotnom poistení je skutočne návrh, že umelé oplodnenie absolvované v zahraničí nebude preplácané, pokiaľ nebudeme mať schválené žiadosť zo slovenského centra. Dnes majú revízny lekári nejaké školenie, ako by to malo fungovať, aké tlačivá sa budú používať, atď, tak ešte mi sama nevedela povedať, aký bude konkrétne postup.
Taktiež mi potvrdila, že k predmetnému zákonu bude vydaná vykonávacia vyhláška s popisom diagnóz, resp. výkonov, ktoré chceme absolvovať v zahraničí, ktoré budú vopred musieť byť schválené na poisťovni. A umelé oplodnenie bude medzi nimi!!! Lenže pokiaľ bude vyhláška Ministerstvom zdravotníctva SR vydaná, tak by mali schvaľovať refundáciu podľa pôvodných podmienok. Nevedela mi zatiaľ povedať, kedy bude vyhláška vydaná.
Takže kočky, ktoré chcete požiadať o refundáciu, resp. ešte absolvovať IVF, tak ak sa vám dá, urobte čo najskôr, aby vám aspoň niečo preplatili.
Inak pri telefonáte som si neodpustila sarkastickú poznámku, že z akého dôvodu to takto obmedzili, lebo IVF v zahraničí je lacnejšie ako na Slovensku!!! Tak nemala slov!!!
Je mi zase z toho nagrc!!!

tlucka
11. okt 2013

Kočky mám dilemu. Dnes som dostala mrchu, tak eventuálne zajtra by som mohla začať stimulovať. Protokol ešte nemám, ale to by nebol problém., napísala by som Marcelkovi. Lieky naškreškované doma mám, takže by to nebol problém. No neviem, čo urobiť. Normálne mám chuť do toho ísť, jen som po operácii kolena, brala som nejaké lieky od bolesti, tak neviem či by sa no neodzrkadlilo na vajíčkach. 😒
Ale mám chuť využiť poslednú šancu na preplatenie.
Čo robiť? 😒

sasa1983
11. okt 2013

@tlucka To znamená ísť do dákeho centra na Slovensku, nechať si schváliť iVF a až potom ísť do Čiech, tam absolvovať celý porces a s výsledkom ísť do poisťovne, kde požiadať o refundáciu..

stella25
11. okt 2013

@ikuska bože ja mám takú radosť z teba, ako keby som ja bola tehu. 🙂 veľmi veľmi ti držím palce

ria191
11. okt 2013

@bergalm krásne bodaj by to boli dvojky veľmi ti to prajem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre