Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miscok
17. okt 2013

@stella25 My sme sli po ET do KFC a dali si dobre nezdravy obed. Potom domov (ziadne lezanie v aute) a doma som sobotu polihovala. V nedelu som uz ale navarila obed a snazila sa polihovat. Jasne, ze netreba stahovat nabytok, ale v zasade ma zena fungovat normalne. Ak to ma prist, pride 🙂

amali
17. okt 2013

ahoj baby, poradna v celku dobre....ideme si už poležať do nemocnice tak držte palce nech to ešte chvíľu vydržíme.....v nemocke nebude internet takže asi sa vidíme až porode.....papa......zajtra odchádzam

manita
17. okt 2013

@lusipe držím palčeky, aj tej druhej kočke, čo bola s tebou, nečítam všetko, tak mi veľa uniká, obmedzujem počítač v týchto dňoch, ževraj radšej chodiť alebo ležať, sedenie je naprd... 😎 .

ale viem, že ste naraz so mnou, tak na vás myslím, nech ste úspešní na prvý šup! 🙂

lusipe
17. okt 2013

@manita velmi pekne dakujeme....vola sa Sasa 🙂....ved aj ja tebe moooc drzim palce, aby si isla v slapajach Tinky a nemusela uz nic riesit... 😉 ....veru, sme take spolubojovnicky teraz 😉 ....som zvedava, kolko z tych 23 vajiciek sa oplodni, ked sme dali napichnutie....aka je tam uspesnost? nemas skusenosti?

manita
17. okt 2013

@lusipe ty buď pripravená len na tie najlepšie správy pri takejto úrode!
budú krásne embryjká určite minimálne z polovice tohto počtu vajok, uvidíš... dúfam, že máte veľký dom... 😵 😵 😵

ďakujem za prianie... 🙂

melisska
17. okt 2013

@sasa1983 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 aj ty maaaaaaaaaš, hore vyššie pozri, len som nedala@ tak ti to neukazuje, ale mas 😉

melisska
17. okt 2013

@amali moja akurat som na vas so straplkou mylsela 🤐 😵 😵 😵 😵 😵 držkajte sa 😵 😵 😵 😵 cmuky

a prečo???? do nemocky?

sasa1983
17. okt 2013

@melisska ďakuejm..Hneď je to lepšie..Ty sa máš ako?

melisska
17. okt 2013

@ria191 jasnééééééééééééééé 😕 @nelly
@kacenkab

lusipe
17. okt 2013

@manita si zlata....no mame dvjpodlazny byt ale izieb zase nie tak vela 😉 ale tak by sme sa pomestili 😉 a pracujes alebo si doma?

melisska
17. okt 2013

@sasa1983 mam sa vyborne, mam teraz take placlive obdobie 😵 😵 😵 🤐 take zo stastia, hned sa rozplacem 🤐 je to nieco uplne ine, nový život s malickym drobcekom, našim drobcekom 😵 😵 😵 😵 😵 velmi sa na neho tešime 😵 😵 😵 , ale sem tam niejake obavy ci to zvladnem,,,,,hned ich odhanam daleko od nas 🤐 😵 😵 😵

sasa1983
17. okt 2013

@melisska ale veď vy to máte už za rohom...že? Budete skvelí rodičia, lebo ste sa na tom riadne namakali, nie tak, ako iné kočky, že ani nevedia, ako otehotneli..Čo máte všetko za sebou? Myslím, že možno si mi to aj písala, ale asi dosť dávno a už si nepamätám..

melisska
17. okt 2013

@sasa1983 vela mame za sebou, nejdem to uz vypisovat ale snazime sa od roku 1996 🤐

sasa1983
17. okt 2013

@melisska tak to klobúk dole..Fakt

jassminx
17. okt 2013

Ahojte dievčatá, síce neprispievam, ale každý deň si vás čítam, aby som vedela, ako ktorá postupuje a blížite sa k vytúženému cieľu. Potrebovala by som vliať asi trošku pozitívnej energie, lebo so mnou to nevyzerá moc dobre. Dnes som 7. deň od ET a veru cítim sa tak, že každú minútu dostanem menzes. Aj v noci som sa stále budila, či už náhodou neprišiel, lebo všetko je presne tak, ako vždy pred mrchou. Bolesti, napätie, ťahanie na veječníkoch, bolesť kĺbov. Toto je už moje 5. IVF a strašne sa bojím, že to dopadne tak ako vždy. Lebo takto som sa cítila po každom ET a vždy to aj dopadlo na hovienko. Tak neviem, či je normálne takto sa cítiť a pri tom byť aj tehu !?

bradik
17. okt 2013

@sasa1983 A ty si ako dopadla?

speranza1
17. okt 2013

@jassminx nezuufaj... vela tehuliek sa citi prave tak ako ty🙂

melisska
17. okt 2013
speranza1
17. okt 2013

@amali drzim ti palce... nech Vam vsetko dobre dopadne a domkov si donesiete 2 naadherne zdrave bombulky🙂

zibi
17. okt 2013

@gaga83 a kolko si platila? robili ti to v centre? mozno by som aj ja sla vyskusat a mm ma ist aj tak zamrazit spermose...a oni robia aj prefuky?

speranza1
17. okt 2013

@manita ahojcek... drzim palce aby si nasledovala tinku🙂

kacenkab
17. okt 2013

@amali drzim palceky

sasa1983
17. okt 2013

@bradik mám vybratých 7 vajíčok, tak uvidím...A Tebe to ako dopadlo?

zibi
17. okt 2013

@yanka1 ale niekto tu pisal ze stac aj potvrdenie od gynekologa...
ja inak stale rozmyslam ze ten jeden nepreplateny pokus si necham do zalohy na slovensko
rozmyslam ze nas to vyjde okolo 1200 eur nepreplatene a mala som 3 vajka zo softu z toho sa jedno oplodnilo ...a hormony beriem tak ci tak, do nakrozy idem tak ci tak..tak mozno si to necham na klasicky pokus na slovensku uvidime 😖

melisska
17. okt 2013
kacenkab
17. okt 2013

@melisska jaj dakujem, drzim palceky aj Tebe aby vsetko dobre dopadlo, vela rokov sa snazite, obdivujem ta...to som ja este ani netusila o niecom takom ze mat deti

falin
17. okt 2013

@ria191 - no ked uz vyvestila, tak musim ist 😀 😀 😀 . Ale zatial nie som o tom presvedcena

falin
17. okt 2013

@amali - drzime palceky a tesim sa na foto drobcekov

lienka_1
17. okt 2013

@mirkakn1
Dievcata, neviem najst, komu som slubila info o vit.D, tak to tu davam do diskusie. Ospravedlnujem sa za vysledok, prekladala som z anglictiny a zistujem, ze mi robi problem slovosled sloveskej vety 😀 😀 😀
Vitamin D je v dvoch formach:

Vitamin D3 sa vplyvom ultrafialoveho ziarenia syntetizuje v pokozke, nachadza sa v mliecnych produktoch a farmaceutickych nahradach.
Vitamin D2 je produktom rastlin a pouziva san a obohacovia potravin a nachadza sa v farmaceutickych nahradach.

Hladina 25-Hydroxyvitaminu D je sucet 25-Hydroxyvitaminu D2 a 25-Hydroxyvitaminu D3
Menej ako 12,5 nmol/L je nedostatok vit.D(deficiency)
Od 12,5 do 50 nmol/L je nedostatocnost vit. D(insufficiency)
Od 50 do 140 nmol/L norma
Podla E.B. Manera a M. Daviesa: Reviews in Endocrine and Metabolic Disorders 2001:2 153-154

Co je vitamin D?
Vit. D je vitamin rozpustny v tukoch. Tento fakt je dolezity a znamena, ze si ho telo moze uskladnovat pre buducnost.
Hlavnym zdrojom vit.D je nase telo. 90% vit.D je vyprodukovane v pokozke za posobenia slnesneho svetla.
UVB slnecne luce transformuju cholesterol v pokozke na vit.D. Tmavsia pokozka potrebuje viac slnka na to aby vyprodukovala rovnake mnozstvo vit.D ako svetla pokozka. Ak od aprila do sepembra vystavime hole ruky, nohy a tvar priamemu slnecnemu svetlu 2-3x do tyzdna po 30minut, malo by to stacit na to, aby si telo vytvorilo dostatocnu zasobu vit. D aj na zimu.
Chemicke procesy v peceni a potom v oblickach produkuju kalcitriol(verim, ze v s.j. je to kalciferol, ale 100% si nie som ista), co je aktivna forma vit. D. Kalcitriol je chemicka latka, ktora podporuje vstrebavania vapnika fosforu v crevach.

mimika1973
17. okt 2013

@melisska ogrckaj maaaa!!!! 🙂
Inac ako tehulienka? Uz sa to pomaly blizi a vonavy uzlicek je tu! 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre