Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

jomini
29. jan 2014

@mimi_2 dakujem 🙂 drzim palce

nelly3
29. jan 2014

@jomini
a ako si dopadla na opu?

lorena14
29. jan 2014

Ahojte kočky ja by som sa vás chcela spýtať a zároveň poprosiť o radu. Som zo slovenska a chodím do bratislavy do GF. Dnes som bola na krvi kde mi povedali že nie som tehotná ☹ absolvovala som moje 1 umelé oplodnenie no neúspešne. U nás je to chyba že muž má slabé spermie vedeli by ste mi poradiť či existuje neaké riešenie na ich zlepšenie kvality a mali ste stakým to aj vy skúsenosti? prosím pomôžte mi som srtašne na dne ďakujem.

jahoda333
29. jan 2014

@lorena14 ja ti poviem len jedno gf nikdy viac je to len strata casu a penazi im nejde o nic ine len ako ludi osklbat o peniaze nemaju zaujem o pacienta cim skor odtial odid vidis mne pan Harbulak mudry povedal ze ja svoje dieta nebudem mat a v reprofite krutili hlavou ako take nieco moze vyslovit a vidis o chvilu budem rodit som rada ze som co najskor zdrhla z gf 😎

haimi
29. jan 2014

@falin som z Cifera. Platene pokusy si si vycerpala na slovensku, ci v cechach ?

haimi
29. jan 2014

@nelly3 dakujem 🙂 ja mam tiez poistovnu dovera. Vcera som tam pisala, ci im bude stacit trnavska nemocnica, aj ked je fakultna a nie univerzitna. Bola som tam na laparke, takze si viem este predstavit, ze im tam zaklepem, ale co mi povie lekar v nemocnici, kde som nikdy nebola .. ? Ty si toto uz vyriesila ? Bola si niekde, kde ta nepoznaju ?

nelly3
29. jan 2014

@haimi
trnavska podla mna nie, poslala som zoznam, kde su klinicke pracoviska, ja pojdem do univerzitnej nemocnice do ba - tam ma aj operovali 10 rokov dozadu, to si najskor musim telefonicky dohodnut, ze kam atd. najskor cakam na papiere z reprofitu, ked mi to potvrdene poslu idem k mojmu gyn. do TT (som z trnavy 😉 ) a potom nakoniec to najlepsie budem riesit to klinicke pracovisko 😉

haimi
29. jan 2014

@nelly3 nadej zomiera posledna, uvidime co odpisu 🙂 vidim, ze trnavcaniek tu je az az 🙂

lorena14
29. jan 2014

@jahoda333 ahoj no aj ja som bola pacientka Pána Harbuláka no ale som ho videla asi raz či dva krát aj to len na pár min . Mne nič nepovedal bolo to tam ako na páse. tak ti gratulujem k bábetku 😀

sarasota
29. jan 2014

@haimi ahoj ja som z Voderad dalsia Trnava 🙂

lorena14
29. jan 2014

@lorena14 a ak sa smiem spýtať ako to funguje v Brne? A hradí to poisťovňa?

jahoda333
29. jan 2014

@lorena14 dakujem pekne by si videla aky pristup a zaujem k pacientom maju v brne tam by si bola uplne spokojna tam to neberu ako kusy ale snazia sa pomoct fakt uplne iny pristup 🙂

lorena14
29. jan 2014

@jahoda333 to by bolo super ale ako je to s financiami? plaí to naša poisťovňa? ak sa môžem spítať.

marculik
29. jan 2014

baby iba sa chcem spytat planujem 4 pokus ist do brna akeho lekara si vybrat uvazujem bud nad koudelkom alebo stelcom? dik za hocijake info

haimi
29. jan 2014

@marculik ja som objednana Stelclovi, rozmyslala som aj nad Machacom ale ako mi povedali pri objednani, ze toho by som sa tak skoro nedockala. Baby chvalia vsetkych, takze asi to bude jedno. Vyber si toho, ktory bude mat skor volny termin 🙂

marculik
29. jan 2014

@haimi a co vsetko tam potrebujes si vziat?aj nejake vysetrenia

jahoda333
29. jan 2014

@haimi najvacsi symposi na klinike a aj super odbornici ja som mala Stelca velka spokojnost 🙂 a vklad mi robil prave koudelka boli super obaja a mali stastne ruky

jomini
29. jan 2014

@nelly3 ahoj, mala som 6 vajok - 1 nevhodne, 4 nezrele a 1 zrele..ostava len cakat do zajtra.

haimi
29. jan 2014

@jahoda333 tak dobre som potom vybrala, aj ked mohla som sa opytat aj na toho Koudelku.

haimi
29. jan 2014

@marculik ja si budem brat co mam. Mame julovy spermiogram, vysledky amh, hormonalneho profilu, stitnu zlazu a vysledky z laparky. Podla mna, ale ked nemas, tak sa nic nedeje. Pokial este stihas a nemas vysledky, tak si daj aspon u gynekologa urobit amh, stitnu zlazu a hormonalny profil 🙂. Ja k nemu chcem tiez este skocit, nech mam co najaktualnejsie vysledky, aj ked som si neni ista, ci ich chcem vediet 😒

bremba
29. jan 2014

@lorena14 Ahoj,pripajam sa k referenciam na reprofit Brno,ja som bola tiez 1x v Gyn-five ako samoplatca,pekne to vyuzili a pekne nas tam podojili,stalo nas to v gf bez prehanania 5000Eur a nic,nehovorim,ze ich vinou,potom sme sa rozhodli pre Brno,chodila som k Dr.Koudelkovi,doporucujem,kapacita a navyse ludsky pristup,ale tam su naozaj vsetci odbornici a vyslo nas to asi na 1000Eur.Takze cenovo neporovnatelne.A to nehovorim o pristupe personalu,v gf sme boli iba nejake cislo.Takze cim skor,tym lepsie,nebudete lutovat .A co sa tyka tych spermii,mame ten isty problem,vajicka sa oplodnia,do 3.dna je vsetko v poriadku a potom nastane fragmentacia,alebo sa prestanu delit.Doktor v Brne nam povedal,ze pomaha zmena zivotneho stylu,ziadny alkohol a uz vobec nie cigarety,ja som muzovi robila ovocno-zeleninove stavy,uziva kotvicnik caj,macu,vitaminy,a citala som,ze sa velmi osvedcil zeleny jacmen.Tak drzim paste,aby ste sa spravne rozhodli a hlavne aby to vyslo!!!

andydi
29. jan 2014

@jomini ahoj my mame tiez len jedno, ale Stelcl bol zlaty, ze bojujeme....Ak by sa oplodnilo, vklad by bol v piatok.Tebe co povedali, kedy by bol vklad?Drzim Ti palce nech sa pekne oplodni 🙂

jomini
29. jan 2014

@andydi ahoj, mne povedal, ze ak budu dve tak v piatok - sobotu a ak ich bude viac ako 2 tak v pondelok..ostava nam len cakat do zajtra 🙂 modlim sa aby este aspon dve dozreli

falin
30. jan 2014

@speranza1 dobre ranko 🙂 , ano som v praci. Asi aj ty, ze?
to aj mrchujeme narovnako 😀 , aj mne uz pomaly bude koncit, ja mavam kratku mrsku.
Neskusis ist fyzioterapeutke alebo na nejake rahabilitacie, alebo aspon masaze? To mas zrejme zo sedaveho zamestnania, ze? Mna tiez niekedy boli krk a pod lopatkami 😖 . Ale neboj, panbozko nam nalozi iba tolko co zvladneme
Pekny dnicek

speranza1
30. jan 2014

@falin krasne ranko moja..presne tak ako hovoris..."len" tolko nam nalozi, kolko zvladneme niest na pleciach 😉 ... a ano som v robote a mam sedave zamestnanie..ale zacnem cvicit jogu 🙂

falin
30. jan 2014

@haimi - platene som vycerpala na slovensku. My sa snazilkujeme od r. 2000 😖 . Mame jednu dcerku z ivf (Konkretne z KET) tu na SK. Na Sk sme absolvovali 3 x ivf (v iscare BA) a vzdy niekolkokrat KET. Okrem toho uspesneho tehu som mala 1 x biochemicke tehu.
Potom mi viac bab odporucilo RF, tak sme isli tam. V Brne sme mali 5x soft IVF a zopar ket , zial , my im kazime statistiky 😝 😖 . Zo vsetkych pokusov bol 1 uspesny, ale zial MA v 9tt ☹ , odvtedy nic. Momentalne mame pauzu a zvazujeme ci sa este raz do toho pustit. Roky dokelu pribudaju 🙄
A vy ako? Idete na 1. ivf?
Citam ze si objednana k Stelclovi, ja k nemu tiez chodim, je super, vzdy optimisticky naladeny. Ale na druhej strane, ked je nejaky problem, tak ti to vie na rovinu povedat.

zibi
30. jan 2014

baby ktore mate zvysene NK bunky? napiste mi poslem vam do spravy nejaky celkom dobry clanok aby osm to tu zbytocne nespamovala dlhym clankom 😀 😀

falin
30. jan 2014

@speranza1 - joga je super. Ja som chodievala na pilates, tiez to bolo dobre na chrbticu, ale akosi teraz nestiham, stale rozvazam malu po kruzkoch a na seba si neviem najst cas 😝

zibi
30. jan 2014

baby kto uzival medrol ? a nepribral ? 😀 😀 😀

speranza1
30. jan 2014

@falin no to ti verim..my deti nemame, ale niekedy si pripadam ako keby som mala 10 deti..... stale vkuse zaneprazdnena 😀 😀 😀
No a dufam, ze ta joga mi pomoze.... aspon si zharmonizujem telo i dusu😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre