Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

denulkl
5. feb 2014

Baby skusali ste niektora akupunkturu,ktora vam pomohla k tehu?

miskanr1
5. feb 2014

@argenti áno tu v NR. Hematologiu v nemocnici a imunologiu na Chrenovej u doktorky Dzurillovej. Tam idem v utorok 🙂

miskanr1
5. feb 2014

@zuzi20 Ahoj Zuzka. No podla môjho lekára z RF je to u nas o šťastí 🙂 lebo u mna je všetko zatial z tých základných vyšetrení Ok. Mame aj genetiku v poriadku a od stimulacie cez Opu a vklady prebiehalo všetko v poriadku. Aj embrijka sme mali kvalitne, len sa neujali. Tak lekár navrhol, ze by bolo mozno dobre vysetrit trombofilne mutacie. Tak ma moj Gynekolog odporučil na hematologiu a tiez na imunologiu 🙂 na štitnu som este nebola.

argenti
5. feb 2014

@miskanr1tak nech uz máš čím skor za tým a vies výsledok. Ja som nervozna ci nám niečo nenajdu na ten genetike. Ak ano neviem aky by bol dalsi postup.Dúfam že sa to bude dat riesit zarovno stimulky. Uvidíme.

zuzi20
5. feb 2014

@miskanr1 ano aj u nas je to tak, ja by som mala byt ok, my mame problem u manzela. Aj embryjka sa podarili, oplodnili sa sice len 4 z 10, ale vydrzali PK a dve aj rozmrazenie. Len sa neujali...Myslis, ze tiez by ma poslali tak ako teba na taketo vysetrenia? To su normalne vysetrenia z krvi?

argenti
5. feb 2014

@miskanr1 Mne by mala tie trombofilne mutacie vyšetřit genetička.Brala mi dvě ampulky krvi a vraj každá ide do ineho labaku.

haimi
5. feb 2014

@falin si velmi zlata, dakujem 🙂

haimi
5. feb 2014

@nelly3 drzim palce. Ty si sem davala tie klinicke pracoviska, to ti poslali z toho ich call centra, alebo sa ti podarilo dopatrat k niekomu, kto schvaluje ziadosti ? Dik

annavi
6. feb 2014

ahojte žienky. chceli by sme s mm skusit prve IVF v Brne v aprili..no neviem kedy sa mam objednat. či uz teraz alebo ci je este čas...dakujem za vsetky odpovede.. 😉

haimi
6. feb 2014

@annavi objednaj sa kludne uz teraz. Ja som sa objednavala 2 tyzdne dozadu a dostala som termin az 3.3. Je pravda, ze som si vyberala lekara, takze mozno, keby ti to bolo jedno, tak sa dostanej aj skor 🙂

nelly3
6. feb 2014

@haimi
poslali mi to zo zdr.poist. dovera tie klinicke pracoviska 😉

annavi
6. feb 2014

@haimi a ktory dr je tam najlepsi?to sa tel objednavate ci cez net?

speranza1
6. feb 2014

@ludinka...ahoj moja, tak ako si na tom?

nelly3
6. feb 2014

@denulkl
ja som nad tym uvazovala - akupunktura, len sa neviem nejako odhodlat, nemam nastudovane, ci to pomohlo, takze neviem.

nelly3
6. feb 2014

baby beriem mesiac antikoncepciu 😀 no a dostala som MS, ale je taka ista ako keby som ani nebrala a aj bolesti mam, som si myslela, ze pri antikoncepcii nebudem mat bolesti 😕

miskanr1
6. feb 2014

@argenti Neboj určite bude genetika v poriadku. Pokiaľ nemáte v rodine nejaké vážne problémy, tak by som si z toho nebola zbytočne nervózna 🙂

miskanr1
6. feb 2014

@zuzi20 Zuzi ja si myslím, že by mal tvoj lekár pátrať po tom kde je problém. Prečo sa to neujalo. Ja som mala síce pri odbere 6 vajok, s toho bolo vhodných 5 na oplodnenie a oplodnili sa 4. Jedno mi vložili čerstvé a 2 dozreli na HB/1. Ešte máme jedno zamrazené, ale po týchto dvoch neúspechoch som poprosila gynekológa o daľšie vyšetrenie. Aj lekár z Brna navrhol, že by bolo dobré vyšetriť tie trombofilné mutácie. Tak som to môjmu lekárovi povedala a bez problémov ma poslal na hematológiu a sám od seba navrhol aj imunológiu 🙂 Verím, že aj teba pošle ak mu povieš, že chceš daľšie vyšetrenie. A je to z krvi. Na hematológii mi zobrali asi 5 skúmaviek

denulkl
6. feb 2014

@nelly3 praveze ani ja to nemam nejak nastudovane.. a k tej tvojej mrche no mala by bit menzes slabsi ale musis to brat pozitivne ze ju budes uzivat len dva meziace ci?🙂 inak ja ked som pisala do vszp ohladom toho preplacania ivf tak mi napisali ze musim mat ako prve schvalene od slov.centra ivf a potom az riesit suhlas s tym preplatenim cezhran.zakroku..( myslim ten papier co riesite to klinicke pracovisko)

argenti
6. feb 2014

@miskanr1 V rodine máme všetko v poriadku. Na genetike sme boli v decembri uz su to dva mesiace a stále niesu vysledky. Dnes som volala a mám zavolat až koncom februára, tak to je síla, že im to tak dlho trva.

miskanr1
6. feb 2014

@argenti No ja som čakal asi 9 týždňov. Ale viem, že tá lekárka má nejaký zdravotný problém. Lebo ked som tam volala koncom januára, tak tam mali záznamník, že zo zdravotných dôvodov neordinuje. Len súrne prípady a inak odkazovala na vyšetrenia do BA alebo Trenčína. Tak som jej písala mail a napísala mi, že až po 12.2. sa mám ohlásiť

nelly3
6. feb 2014

@denulkl
hmm, mne dovera napisala co treba +ake tlacivo, nie je tam ziadny slov. car, lenze potvrdenie od car kam pojdem na ivf a predbezna kalkulacia+ potvrdenie od gynekologa mojho+potvrdenie od klinickeho pracoviska.

denulkl
6. feb 2014

@nelly3 ja neviem oni maju asi kazdy ine zakony... v mojej ziadaju to iste ako ty len bonus to slov.car..ja som to nechala teraz tak a idem ako samoplatca..

bergalm
6. feb 2014

@argenti ahoj nemaj obavy aj my sme tak dlho cakali na genetiku snad to bude o.k. u Vas ,u nas zial zistili u manzela cistycku fibrozu a to aj napriek tomu,ze nikto z jeho rodiny to nema len on

argenti
6. feb 2014

@bergalm A ked mu to zistili tak potom bol aky dalsi postup?

haimi
6. feb 2014

@annavi neviem, kto je najlepsi, ale baby si tu chvalili Stelcla, Machaca a Koudelku. Radsej si tam zavolaj, lebo ja som vypisovala dotaznik cez ich stranku a dosla mi odpoved, ze im mam zavolat.

zuzu1108
6. feb 2014

@denulkl Ahoj . Ja chodim pravidelne na akupunkturu uz skoro dva roky. Otehu som obidva krat po KEte.
Ja si myslim, ze jedna dve akupunktury ti nejako moc nepomozu ked pojdes.Treba chodit dlhodobejsie alebo urcite viac krat. A hlavne si daj velky pozor, na to kam na nu pojdes. Aku by mal robit len doktor. Pretože ti mozu vseliaki liecitelia, ktori tvrdia ze robia aku aj dost uskodit.

amstelko
6. feb 2014

Baby,dneska o 11:00 som písala Macháčovi,ešte sa mi neozval,ako dlho sa vlastne čaká na odpoveď alebo čo mám urobiť?dík

lusipe
6. feb 2014

Dievcance, musim sa pochvalit 🙂....poslali mi prave vysledky z genetonu na pohlavie a cakame na 99,5 percenta Dievcatko 🙂....strasne sa tesime....sme v 4 mesiaci a pevne dufam, ze vsetko bude v poriadku aj nadalej....moooc vam vsetkym uprimne zo srdca zelam tento pocit....tfuj vsetkym pre stastie 😉

bergalm
6. feb 2014

@argenti okamzite spravili geneticke testy na tie iste mutacie aj mne co sme zase cakali,ci nie som nositelkou tej choroby no nastastie niesom tak nam doporucili MESSA-TESSA alebo darcu nakolko boli znacne rizika,ze nase deti to budu mat

denulkl
6. feb 2014

@zuzu1108 a ty chodis nejakemu lekarovi?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre