Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

evicka46
26. jún 2014

@dalida Ty si mala už raz duch? ja ani naznak ani pri jednom ☹ No ja mam dostat v sobotu mrchu už ma tak aj pobolieva brucho už len dufat že ju nedostanem.

rebeka33
26. jún 2014

@ludinka ja som pisala ,ze je dobry . Mne sa podoba s mamatestom a pekne mi nabehal. Jq som mala hcg 180 a kleslo za dva dni na 60 tak mi kazali vysadit lieky. No u teba to bude urcite len neskorsie uhniezdovanie. 😵

ludinka
26. jún 2014

@rebeka33 moja dakujem......toto cakanie je strasne 😠

dalida
26. jún 2014

@evicka46 pobolievanie bruska moze znamenat aj ine ako mrsku 😉 Evicka, ja som uz bola tehotna viackrat, zial nedopadlo to dobre 😔 a teraz ako tri roky nic...

leontinka27
26. jún 2014

Ahoj vsetky babenky tehulky maminky cakatelky a spolubojovnicky.dlhsie som sem nepisala snazila som sa vyhnut PC ziareniu ale asi to aj tak nepomohlo.testy zatial negativne.tiez som mala gravitest.nie som spokojna lebo raz mi urobilu ciarku ale rozmazanu na konci testu a na druhy den nic.cumela som na test z jazdej strany zhora zdola iba ked velmi chcem tak tam vidim ducha duchov v sivej farbe.som dnes 10 den.dnes som si nerobila.nastastie nemam.a tento gravitest mi pred 3 mesiacmi ukazal ciarku ale menzes prisiel presne.tod moja skusenost.tak uz nebudem testovat az v sobotu RF testom.som rozladena mm to nemozem ani povedat lebo by sa uz zlozil.snazim sa este mysliet pozitivne. Babenky nechce sa mi tu kazdu za vas oznacovat tak to patri vsem.vsetky sa drzkajte a nech testy silneju.mne na 8 den ukazal slabulinku ciarocku mamatest.kedysi. Drzkajte sa vsetky.

ina7
26. jún 2014

@leontinka27 Holt musime pockat na tu sobotu spolu. Urcite sa to v sobotu ukaze. 🙂 A ak nie tak pojdem na krv kym vysadim lieky lebo co ak... Akurat rano som tu pisala to moje dnesne testovanie nestastne. Pozerala som si instrukcie z RF a tam pisu ze testovat 12-14 den. To aby sme asi nestresovali z prazdnych testov zbytocne dopredu ked to nemusi byt pravda. Ked ale ja nemam nervy cakat tak dlho a tak sa nervacim z vykladu testovania. :-\

zibi
26. jún 2014

@zabka1124 no mne endokrinologicka povedala ze norma sice je do akoze od 1 do 2 ale naj je mat tsh na dobre uhniezdenie okolo 1 ...
ved ked clovek tolko prachov minie na ivf tak to znizenmie tsh je najmenej co moze spravit
ja som mala stale vyssie tsh a nikdy mi vklad nevysiel ..potom som sa zacala v tom sprtat tak aj v brne mi povedali ze naj je od 1 do 2 a este lepsie je pod 2 a moja dokyna ze 1 aeset lepsie pod 1 ze ked ma pacientky co idu na ivf ze im sa snazi udrzat to tsh okolo 1
mam niekde aj clanok ohladne toho preco tsh musi byt nizske musim ho ale najst ..ale je pravdazekazdeho osobna vec ako sa zariadi ... 🙂

rebeka33
26. jún 2014

@ina7 uz som to pisala rapicleqr povazujem za najnespolahlivejsi.

evicka46
26. jún 2014

@dalida Aj ja sa snažím už 5 rokov ale marne ale niekedy si tu pripapdam ako začiatočnik s tymi et a Ket niektoré tu tolko IVF absolvovali že až sa cítim neprijemne bojim sa že aj mna to čaká ale nevadí musíme bojovať bez toho sa to nedá uvidíš my to zvládneme a raz príde ten deň keď už budeme kočíkovať naše babulienky.

evicka46
26. jún 2014

@rebeka33 to si ma stým rapidcerom povzbudila ked som si ho včera robila bolo negat. nemala som iny ešte že bol posledy asi pojdem kupit mamatest ked sa mi dobre mari ten si mi poradila.

ina7
26. jún 2014

@rebeka33 V lekarni mi ponukli len ten rapi zato.v troch verziach. :-\ Uz nebudem kupovat, pockam na rf test do soboty.

falin
26. jún 2014

@speranza1 - veru tak Speri. Ale nesnazili sme sa celych 8 rokov vkuse (mm mal zdravotne problemy). Nie je co obdivovat moja 😔 , proste som to tak citila a isla som znova a znova do boja. Momentalne nesnazilkujkeme vobec, nechavame tomu volny priebeh. Po tych xx pokusoch som dospela do stadia ze ked to ma byt to bude a ked to nema byt, tak sa mozem aj na hlavu postavit a nebude to 😖 . Presne ako pises , je to v Bozich rukach a aj ked nam to niekedy nedava zmysel, jemu ano .

Verim vsak tomu, ze pre vas ma v plane to najuzasnejsie dietatko, preto to tak dlho trva 😎 😵

leontinka27
26. jún 2014

@ina7 zlatko ano citala som vsetko sledovala som to tu ockom.no obe sme tam kde sme nechceli este byt.ja sa este utesujem ze som mala vklad o 17 00 hod.tak moje embyka maju spozdenie.sobota to isty ale to je 20 test takze menej citlivy.len akurat mi dochadza utrogestan tak neviem co mam robit. Ale u teba to je lepsie aj slaba ciarka je ciarka.ja som tam nemala nic vcera rano.

jahoda333
26. jún 2014

@dafy ahoj tak ak bude mat maly aspon rok my nemame mrazakov mali sme len jedno a s tym sa zadarilo vy by ste prijali aj tretie dietatko 🙂

speranza1
26. jún 2014

@falin dakujem moja... ja som uz premyslala aj nad adopciou..co som niekedy striktne omietala....... ale este na to nemam gule a mm sa na to neciti vôbec...
Vies, neviem, ci ma este zmysel tlacit do tych IVFiek tolke peniaze.... a naozaj nic z toho.... niekde bude pes zakopany..len neviem kde...este si dam urobit tie NK bunky..ale ja verim, ze aj tie budu v poriadku, tak ako aj ine nase testy.... myslim, ze ten hore ma s nami v zivote ine plany, len ja zrejme potrebujem cas, aby som to pochopila a zmierila sa s tym... hoci, ja osobne si zivot bez deti viem predstavit .... samozrejme, ze aj mne pride luto, ze nemame deti, ale potom sa sustredim na ine veci, na tie ktore v zivote mi boli dane a tesim sa z nich a snazim sa nemysliet na veci, ktore nam neboli dane a sudene.... 🙂

ina7
26. jún 2014

@leontinka27 Ja som dnes optimisticka. Povedala som si ze to ze jedine co mozem usudzovat z mojho slahnuteho testovanie je ze nebudem mat dvojicky. Ale jedno sa tam este moze skryvat. 🙂 A vies ako - ked ja mam dnes naznak ducha, tak by si mala aj ty kebyze rovnako testujeme. 😉

zuzu1108
26. jún 2014

Baby boli ste niektora na OPU len z cisto nativneho cyklu? ziadne hormony ani clostyl. Ja sa na to chystam teraz, asi to padne na nedelu. Len som zvedava ci stihneme odchytit vajicko v spravny cas 🙂 .

leontinka27
26. jún 2014

@ina7 no citala som to tu vsetko.sledovala som jednym ockom.no sobota to isti.alebo aj nedela kedze tento test z RF je 20ovy.ja sa utesujem este tym ze vklad bol po 17tej hodine tak sa embryka este neskor zahniezdili.inak priznaky uz ziadne.prve dni ma bolebo pichalo v brusku boleli prsia a teraz iba sem tam brusko.inak nic.niekedy mam depku niekedy je to ok.cista psychiatria.a inak u mna najspohla.test je mamatest

ina7
26. jún 2014

@leontinka27 Aj ked by nahodou bol sobotu negativny tak pojdem v pondelok na krv. Kym to nebude na papieri tak neuverim. Hovorim si ze aj to jedno embryo sa oplodnilo o den neskor, lenivec maly.

dafy
26. jún 2014

@falin ahojky to som ani nevedela ze ked kojíš nemožeš ísť na KET kvoli čomu?? kvoli utrošu?? 😕
ja mám ešte dvoch tam ináč by som nesla ale nedá mi to ich tam nechať 🙂

dafy
26. jún 2014

@jahoda333 ja by som aj hej predsa tam nenechám bublinky 😀 ..ale ked sa nezadarí nič sa nedeje nebudem to uz tragicky brať 😉

zibi
26. jún 2014

baby to je ako naschval... chcem naplanovat hysterosk. a ivf na jul august a ms nikde...mavam 26 dnove cykly...ako naschval ked sa clovek nieco pokusa tak sa nic nedeje..brucho ma boli uz 2 dni.... este som dostala ja nejaku crevnu virozu ...boli ma brucho, prehana ma.... nie je mi dobre? je tooto normalne ....a este aj zimnicu som mala vcera vecer..a u nas strasna kosa vonku ...no hruza 😝 fakt na prd

falin
26. jún 2014

@dafy - jasnacka, ani ja by som ich tam nenechala. Budes mat deti ako smeti, ked sa ujmu obe 🙂
Hej kvoli liekom nemozes (utros, pripadne estrofem). A taktiez mas vysoky prolaktin a to stazuje uhniezdenie 😉

falin
26. jún 2014

@speranza1 - krasne si to napisala a mudro sa k tomu stavias. Uzivaj si zivot, lebo strasne rychlo uteka. Kebyze som mladsia idem do adopcie, ale uz sa mi to zda neskoro. U nas v kraji sa caka 4 roky na dietatko a to sa mi zda uz neskoro na baby. 😒

ludinka
26. jún 2014

@zibi a nie is tehotna ? 😀

ludinka
26. jún 2014

@korenka17 ako dopadla krv??

leontinka27
26. jún 2014

@ina7 podla mna to bude pozitivne...aj ja pojdem na krv...ale kedze si dnes mala slabu ciarocku bude to tam urcite......ja uz radsej nebudem testovat nema to zmysel.som maniacka testovlala by som ako blazon.kupovala som si tie lacnejsie a tak som aj dopadla.raz bola ciarka ale inde potom zas nebola, potom zas sivy duch co ho ani vidiet nieje.mala som si kupit mamatest a vedela by som to urcite ci ano alebo nie. ale uz kaslem na to.bude ako bude.uz ma aj krize zacinaju boliet ako pred menzesom.zajtra je 28 dc ale mne to chodi tak do 32dc.ako kedy.
tak sa drz a v sobotu // .......oki?
Babenky k // Vam vsem gratulujem co ste mali na teste
A AJ VY OSTATNE SNAZILKY SPOLUBOJOVNICKY DRTZTE SA!!!!!!!!!!DOCKAME SA RAZ.

zibi
26. jún 2014

@ludinka no isto nie 😀 to by bol zazrak a velmi tomu neverim ...slecna nema veru naponahlo ked si nieco planujem takze ju cakam isto vecer 😝

zibi
26. jún 2014

baby objednavate mama testy alebo kupujete ? v nasom meste hadam nie su vobec k mani 😅

ludinka
26. jún 2014

@leontinka27 mne uz asi 3x aj mamatest ukazal // a nic z toho nebolo 😒
takze s tymi testami si nevyberies...
baby tu hovoria ze RF test ukaze dobre a mne lepsie ukazal Gravitest ovela vyraznejsiu ciarku,tak si vyber 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre