Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienka_1
8. júl 2014

@hariet Odoberaju z oboch stran. Skoda nechat nejake vajicko vo vnutri, ked z neho moze byt nadherne babo 😉

hariet
8. júl 2014

@lienka_1 dakujem pekne za odpoved. 🙂

lienka_1
8. júl 2014

@hariet Drzim palce! 😉 aj @ludinka na piatok

sona_fit
8. júl 2014

@nelly3 No to je zaujímavé, ja mam 3,5 cm a povedala mi to Dr. Kurecova ked som bola na sono pred KET. Rozmýšľam že napíšem este Machacovi nech sa na to pozrie, vytlačila to do karty. Najradšej by som to tiež neriešila , tak vďaka za informáciu. Este ich pootravujem 😉 Moj doky povedal že ako povedia v RF. Tak si vyber 🙂

hariet
8. júl 2014

@lienka_1 dakujem! Akurat stimulujeme na nase prve ivf v rf... mam uz 3 iui za sebou v inom centre. Tak mam zmiesane pocity, bojim sa aj sa tesim. Klasika.
gratulujem tehulkam! 🙂

nelly3
8. júl 2014

@sona_fit
hmm ja chodim koudelkovi, ja som sa aj s nim bavila o operacii, ze ci mi neurobia aj v RF laparoskopiu, lenze sa im do toho nechce a myslim, ze tam robia len take lahsie pripady ako som ja. mam endometriozu IV. stupen, raz som uz bola na laparotomii ( rez cez brucho) nakolko laparkou by sa to nedalo, ze som to mala v takom zlom stave . zrasty atd. a kde mas cystu? na vajecniku?

sona_fit
8. júl 2014

@nelly3 Uhm, na ľavom vajecniku. Tiež mam endometriozu, ale len 1 ložisko, na laparke som kvôli nej bola už 2x. A sem tam nejakú cystu. Ked som ale bolo na sono u svojho dokyho v apríli tak mi kázal co najskôr IVF vraj kým nenarastie väčšia. Tak neviem či je taká ako tvoja premenlivá že niekedy je a niekedy nie. Mne ked sa nevypytujem doky veľa nehovorí a ja si pripadám už ako strašná otrava že furt len spekulujem. Ách jó. Teraz idem na dovolenku k švagrovej do Bavorska zmeniť vzduch a v nedeľu sa nám narodilo krsniatko Emily, tak sa teším! Potom sa pustim do boja so zatatými zubami a dám vedieť 😉

lienka_1
8. júl 2014

@hariet Si na dobrej ceste 😉 Podla toho, co tu uz riadne dlhy cas pozorujem, baby, ktore idu do RF na 1. IVF otehotneju hned na prvy sup 😉

hariet
8. júl 2014

kiezby 🙂 Drzme si palce, aby sme sa vsetky dockali ... 😉

falin
9. júl 2014

dobre ranko dievcence 🙂

@melisska - ahoj maminka 🙂 Janik je nadherný, rastie ako z vody 😵

@sona_fit - verim, je toho vela. Ale zas coby clovek nespravil pre babulko. Ja som mala tiez cystu (neviem aku mas, ja som mala endo), a po operacii som v dalsom cykle isla na ket a zadarilo 🙂 , tak drzim palceky

@hariet - z oboch stran

@nelly3 - ahoj Nelynka, teba som tu dlho nevidela. Ako sa mas?

ludinka
9. júl 2014

@hariet a aku mas stimulku? drzim ti palce, baby maju pravdu ze v rf maju velke uspechy 😉

ludinka
9. júl 2014

@lienka_1 dakujem

baby neviete nahodou ci by bola taka moznost nerobit ET ? ale vsetky embria radsej zamrazit? Zaujima ma to koli tomu ze ten clostylbegyt robi zle na sliznicu a aj podla minulej skusenosti mi pride ze KET ma vacsi uspech ako ET
Neviete ci by sa to dalo takto spravit a kolko by to stalo?

diska
9. júl 2014

@ludinka ahoj,da sa to ,mne to tak robili,ze sa vsetko mrazilo.Neplatis nic naviac .Ja som mala dokonca aj Ket zadarmo kedze ET nebol.(teda prvi KET by mal byt v tom pripade zadarmo).samozrejme mrazenie sa plati.

ludinka
9. júl 2014

@diska aha, dakujem za reakciu 🙂
a to si si sama navrhla takyto postup alebo doktor?

diska
9. júl 2014

@ludinka navrhla to dr.kedze mavam zlu silznicu,mam ju velmi vysoku ☹ planovala to tak aj pri daslom IVF ,lenze tam nebolo akosi co mrazit boli nekvalitne embryjka .
Skus sa nato opytat a navrhnut co si myslis,ja navrhujem stale nieco 😀 niekedy suhlasia ,nikedy mi vysvetlia,ze hovorim blbost 😀

ludinka
9. júl 2014

@diska dakujem, opytam sa teda na to....mne moj dr. vysvetloval ze ak je sliznica min 7mm ze transfer robia.
Tolko mi pravde podobne narastie ale ja by som aj tak radsej mozno pockala na dalsi cyklus ked bude lepsia, ved aj utrosu potom staci mensia davka...Tak som zvedava co povedia.

diska
9. júl 2014

@ludinka podla mna s tym nebudu mat problem ale zas ak tvrdia,ze sliznica je ok tak im treba aj trosku verit 😀 ,mozes to ale spravit aj tak,ze ak budes mat menej kvalitne embryjka tak tie dat vlozit a kvalitne zamrazit.

Tomu utrosu ja nerozumiem,lebo mne dr,vysvetlovala ,ze ked uz zacnes davat progesteron tak uz sliznica nerastie,kedze ja mam opacny problem,ze je velmi vysoka.

dalida
9. júl 2014

@melisska dakujeme za pozdrav, moja 🙂 Drobcekovi posielam pusinku 😵

ludinka
9. júl 2014

@diska ved jasne ked mi to dr bude vyhovarat tak si necham poradit, ale aj tak sa nato opytam.
A ten utros som mala pri ET davku 4-0-4, a pri KET 2-0-2, ale to je asi preto ze v normalnom cykle je ovulacia a pri OPU treba asi viac progesteronu....

falin
9. júl 2014

@speranza1 - dobre ranko 🙂 , dnes si nejaka utajena? Mas vela robotky? Ja ano, len mi nedalo vas nepozdravit 😎 pa

falin
9. júl 2014

@ludinka - ja si myslim ze to tak ide, niektora babulka to tak mala. Skus predebatovat s dr. 😉

haimi
9. júl 2014

@diska dakujem 🙂 preplatila ti to poistovna? Ked pojdeme spolu s manzelom staci nam jedno odporucenie od gynekologa?

diska
9. júl 2014

@haimi ahoj,ano staci Vam jedno odporucanie,idete tam ako neplodny par.Ak mas odporucanie tak Vam vsetko preplatia,neplatis nic.
Vysledky ti potom poslu domov postou.

ina7
9. júl 2014

Dobre ranko dievcata 😀 😀 😀

ludinka
9. júl 2014

@ina7 kraaasa 😵

ina7
9. júl 2014

O dva tyzdne mam prist na kontrolu ci bije srdiecko. <3 Ale nechapem lebo korenka.mala akciu srdiecka uz pondelok. Niektorym babam.vedia povrdat uz 6. tt a niektorym az v 8. tt :-\

ludinka
9. júl 2014

@ina7 u kazdeho asi vidiet srdiecko inokedy, je tam nejake rozpatie 😉 viem ze to cakenie je na nervy ale to tak bude asi cele tehu
krasny obrazok, ja som mala podobny len nebol v maternici ale vo vajcovode 😔

ina7
9. júl 2014

@ludinka Ja to poznam, ja som uz bez jedneho vajcovodu z toho isteho dovodu. ☹ Preto som bola dnes uplne vystrasena, lebo mam jedno mimomat. a jedno chemicke tehotenstvo za sebou. A sprava ze je to v maternici by ma polozila na kolena kebyze nelezim. Aj potom.som si musela.sadnut u doktora lebo.som mala nohy uplne slabe.

speranza1
9. júl 2014

@falin ano draha...ja dnes len nakuknem a hned padam...mam neskutocne vela prace....... potom napisem aj IP😀 paaaaaaaaaaaaa

speranza1
9. júl 2014

@ina7 kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre