Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

1vierocka
19. aug 2014

@speranza1 ano, chce, aspon mi to tak tvrdi, ale ze je mu to trapne. On je inac skvely partner, len uz ho poznam, ked sa raz zatne tak s nim nepohne, chcela by som nejako jemne ho presvedcit ze nech tam este raz so mnou ide.

1vierocka
19. aug 2014

@diska tak on mna v slzach nevidel, som sa vyplakala v praci ked som sa dozvedela ze to nevyslo. Ale osobne velmi tuzim po babatku a vzhladom k veku uz ani "nemam vela casu"

diska
19. aug 2014

@1vierocka tu je len jedna rada,musite sa vediet porozpravat,povedat si co kto citi,ako to vnimate,spravit si neaky plan,uprimne rozpravanie ste v tom obaja,robite to pre vasu buducnost,manzel je dospely tak akeze je mu to trapne,pekne mu vysvetli,ze co vsetko to obnasa pre tebe pre neho je to len jeden odber do kelimocku 🙂 ale viem,ze niektory muzi maju s tym problem ale aj to sa da riesit ,napr odberom spermosiek v neakom hoteliku blizko car,ak je toto problem,ten moj ma chvalabohu z toho zabavu,ked sme v RF stale sa smejeme na vsetkom co sa len da,skuste trosku uvolnit atmosferu.

speranza1
19. aug 2014

@1vierocka ano s chlapmi je to tazke...aleskus mu s laskou vysvetlit, ze nerozumies tomu, ze chce babatko, ale do centra uz nechce ist...nech ti to vysvetli.... pretoze vasou jedinou sancou na to, aby ste mali babatko je TO centrum....
- inak je to normalne...je to DG.: chlap... aj moj neccel ani pocut spociatku napríklad o spmg..... ale uz si za 8 rokov zvykol 😉 😉 😉 😉 a zvyk je zelezna kosela... drzim palce

speranza1
19. aug 2014

@tinka9075 😀 😀 😀 😀 😀 nieeeee... neviem ci by som to zvladla 😀 😀 😀 😀

1vierocka
19. aug 2014

@diska dakujem, si mila. Budem musiet zmenit taktiku, a nejako ho presvedcit. Aj ked viem ze to nebude lahke 🙂

lienka_1
19. aug 2014

@tinka9075 Dakujem! 🙂 Vcera som darovala posledne, co som mala a hned sa mi vratilo 😉

1vierocka
19. aug 2014

@speranza1 ked on si myslel ze hned prvy zakrok vyjde a hotovo. Trosku sa bojim ho do toho "nutit" bo chalanisko moje je mladsie ako ja, tak aby si nahodou nenasiel nejaku mladsiu co nema s tymto problem 😀 😀

tinka9075
19. aug 2014

@speranza1 jáj niekedy je toho veľa hlavne keď je muž v robote a ja som s nimi sama ale aspoň že Marko je také zlatíčko ani neviem že ho mám ale Zojka tá je ako z divých vajec 😀 😀 😀

tinka9075
19. aug 2014

@lienka_1 toto si nechaj pekne až do pôrodu 🙂 🙂

lienka_1
19. aug 2014

@1vierocka Moj muz mal zo zaciatku nasho snazenia( uz s lekarmi) na vsetko mooooore casu. Do nicoho som ho nechcela tlacit. Vies, co mi povedal nedavno? Ze lutuje ten strateny cas, ked si nedal namahu a necital a nerozumel tejto problematike viac. Skoro vsetko si pri IVF viete kupit, iba cas a pozit vysledok nie.

lienka_1
19. aug 2014

@tinka9075 Aj tamto som opatrovala do "uspesneho konca"(alebo zaciatku?), ale vcera mi pisala kamoska, ze ma hcg nizucke a ze asi biochemicke alebo zase mimomaternicove ma. Straaaasne bola nestastna. Kedze je 2000km daleko, poslala som jej to speci srdiecko, nech ju aspon trochu potesi. A vidis, obratom sa mi vratilo od Teba 😉

diska
19. aug 2014

@1vierocka neboj urcite to zvladnete,kazdy muz sa obcas zatne 😀

nelly3
19. aug 2014

@tinka9075
dakujem za srdiecko, ja tiez len po jednom, pekne postupne 😉

1vierocka
19. aug 2014

@lienka_1 no to je pravda. Moj mna zas prakvapuje, ze ked idu nahodou v telke nejake take temy, tak vsetko pocuva a potom mi to rozprava, a toto sme neskusili, a toto ti dali, ..... Ale zas nevie ma tak utesit, s nim je tazke sa o takychto problemoch rozpravat. Jeho to trapi, vidim to, len to tak neprejavuje. Ked do nas vsetci rypu a kedy uz budete rodicia, a kedy,....

1vierocka
19. aug 2014

@diska dakujem, si zlata, dufam ze ano,ze sa mi podari ho presvedcit. Vlastne mam na to mesiac, lebo teraz maju v centre dovolenku.

ria191
19. aug 2014

@tinka9075 ďakujem tinča 😀 😀 😀 veď by sa aj patrilo že? tuším sme posledné z tej partie čo tu strašíme bez detičiek tak hádam teraz to dáme 😝 😝 😝 😕 😕 😕

diska
19. aug 2014

@1vierocka a do ktoreho Car chodite?

1vierocka
19. aug 2014

@diska my do SPLNu v KE

lienka_1
19. aug 2014

@1vierocka Prave preto tu mame kona a toto forum. Tu mozes hovorit o vsetkom, co Ta trapi. Tu Ta vsetky baby chapu, lebo si tym same presli. A uplne najlepsie je najst si taku babu vo svojom okoli a obcas sa "vykecat a vyventilovat z podoby". Skvela terapia. Pozname to, vsak zeny! 😉 😀

tinka9075
19. aug 2014

@lienka_1 tak máš teraz srdiečko odo mňa 🙂 🙂 verím že bude to pravé a prinesie bábetko 🙂 🙂

ria191
19. aug 2014

@speranza1 aké skromné žieňa je z teba 😀 😀 😀 ja by som sa od šťastia scvokla keby som čakala dvojky a párik och zbožné prianie iba či dosiahnuteľné ???

tinka9075
19. aug 2014

@nelly3 ja som tiež chcela pekne po jednom ale ten hore mal asi iné plány so mnou 😉 😉 ale som vďačná Štelclovi že ma tak dobre oplodnil 🙂 🙂

tinka9075
19. aug 2014

@ria191 jasné že to dáte a budú bábetká už čakáte veľmi dlho a tento rok bude plodný 🙂 🙂

lienka_1
19. aug 2014

@tinka9075 Beriem! 😉 Dufam, ze moje telo nebude strajkovata a bude so mnou suhlasit 😀 😀 😀

1vierocka
19. aug 2014

@lienka_1 tak to mas uplnu pravdu, je lepsie pokecat s niekym kto tym presiel. Moja sestra ma vobec nechape, ze ako som vobec mohla ist do centra, ked obe moje sestry maju po dve deti, ze to len mame skusat a hotovo. No my sa uz snazime 4rok, a to je dost dlho si myslim.

tinka9075
19. aug 2014

@lienka_1 bude musieť súhlasiť 🙂 🙂 ja si niekedy poviem že keby mi drobcov niekto zobral na dva dni ale určite by som ich nikomu nedala ja ich aj kočíkujem sama nikomu ich nedám ani voziť 🙂 🙂

lienka_1
19. aug 2014

@1vierocka Nic si z toho nerob! Aj moja segra mi vela-krat povie, ze ma obdivuje. Ze vela-krat ma nedokaze pochopit, ale ze pri mne stoji, drzi nam palce. Ja uz s nou "svoje" veci ani nepreberam. Dam obcas kavu s niektorou zienkou z fora a hned mi je lepsie. No a mam skvelu priatelku, ktora ma presne taky isty problem. Takze muzov obcas odstavime na vedlajsiu kolaj a vystacime si aj same 😀 😀 😀 😀 😀 Len nas potom z toho hovorenia bolia usta 😀 😀 😀

1vierocka
19. aug 2014

@lienka_1 si ma rozosmiala. No je pravdou ze zena tomu rozumie viac ako chlapi, tazko mu vysvetlit niektore pocity, ci nazory, ked on ma tie svoje chlapske, a casto sa s nasimi zenskymi nezhoduju.

lienka_1
19. aug 2014

@1vierocka My sme raz boli na navsteve u nasich teraz uz kamaratov. S babenkou sme sa dali dohromady prave cez kona a obcas zasli na kavu a svoje trapenie tam vykecavali. Ked nas tak potom nasi chlapi pocuvali, videla som ako im docvakava ten rozdiel. Ze my to vsebe nevieme dusit a trarit sa ako narodne hrdinky. Ze to jednoducho potrebujeme dat niekedy von na plne usta. Pozerali na nas ako Alenky v krajine zazrakov 😀 😀 A aj kamoska mi potom povedala, ze jej mm skonstatoval, ze netusil, ze som rovnako strelena ako ona 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre