Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mimika1973
6. sep 2014

@gagirl super! 🙂 a kolko embryjok mas? akej kvality? aj na mrazenie bude? tfuj tfuj, nech tehulkujes peknych 9 mesiacov! 😵 😵

tlucka
6. sep 2014

@gagirl Super, čakáme na pozitívne správičky 🙂

tixx
6. sep 2014

@gagirl no ja tiez rozmyslam,ze tak 9-10. den by som skusila... no nam ostala jedna HB a jedna XB - to je vcerajsi stav, dnes som tam volala, co s nimi,ci ich idu mrazit,ale nevedela mi ta lekarka povedat, vraj mi to pride mailom.

gagirl
6. sep 2014

@mimika1973 mala som 4 ..jednu HB1 mi vlozili..A este zatial bola 1XB..a 2CM..este ich nechaju do zajtra a potom daju vediet kolko bude na mrazenie🙂dakujem pekne🙂

gagirl
6. sep 2014

@tlucka aj od teba..🙂

gagirl
6. sep 2014

@tixx mne nepovedali ze tam mam volat..tiez som bola prekvaapena ci treba alebo nie..ale potom som si precitala na papieroch co mi dali ze oni daju vediet na mail.adresu behom par dni..tak budeme cakat..🙂

buba08
6. sep 2014

@gagirl ohladom mrazenia sa nevola, poslu ti mail, mne prisiel az 5 den po ET, takze nestresuj, ked ti nepride hned, treba chvilku pockat, drzim palce 🙂

gagirl
6. sep 2014

@buba08 oki..treba len vyckat..)dakujem🙂

tixx
6. sep 2014

@buba08 to je aj pre mna dolezita info, dakujem 🙂

malickaberuska
6. sep 2014

Chcela by som sa Vás, skúsenejších, opýtať - do papierov mi dr. Macháč napísal IVF MINIM.
Je to to isté ako IVF SOFT?
Konkretne mi doktor predpísal Norethisteron 2x1 počas doby 10 dní, potom vysadiť aby som dostala menzes. Následne 3-7DC brať clostyl 2x2.
8.-9.DC by som mala ísť k nemu na UZV.

malickaberuska
6. sep 2014

A ešte sa vás opýtam - ako je to s prípadným preplatením pokusu zdravotnou poistovňou?
Totiž, my máme aktualne schválenú žiadosť na IVF v jednom slovenskom centre, už od decembra 2013. Ale kvoli viacerým dôvodom k tomu nakoniec nedošlo, a asi ani nedôjde, lebo ja im už neverím. ☹
Mám ísť do poisťovne a zrušiť tú žiadosť? Ako to vlastne je? Žiadosť je viazaná len na mňa ako pacienta, a ja si ju môžem akokeby preniesť do iného CAR? Alebo je žiadosť viazaná aj na to CAR cez ktoré bola odoslaná? A tým pádom ju musím ísť zrušiť a podať si novú?

A ktorá poisťovňa je najviac prístupná preplácaniu IVF v čechách?

evadek
7. sep 2014

@tixx aj s liekmi ta to vyslo 24 000 czk?

tixx
7. sep 2014

@evadek bez liekov. lieky boli asi 300 €

evadek
7. sep 2014

@tixx dakujeeem..a ako sa inak citis..kedy budes testovat?🙂

tixx
7. sep 2014

@evadek 🙂 vies co,citim sa uplne v pohode, normalne 🙂 a testovat by som chcela asi 10. den po ET... ja som taky bojko v tomto, ze keby som testovala skor,a nic by tam nebolo,tak by som bola asi strasne sklamana... tak neviem este, ale na ten 10. den uz by snad nieco mohlo byt na teste 🙂

evadek
7. sep 2014

@tixx dnes mas tusim siedmy den..ci?🙂..jaaaaj..osm uz strasne zvedava🙂

tixx
7. sep 2014

@evadek ale kdeeee :D ved len v piatok som bola na ET... takze dnes len 3. den ...este sa nacakaaaam 😀

evadek
7. sep 2014

@tixx fakt?....to preco sa mi zda, ze si bola minulu nedelu?🙂)))...to teda..to sa este nacakas🙂...

tixx
7. sep 2014

@evadek nieee, ja som minulu nedelu bola na OPU, a teraz v piatok 5.9. na vklade 😀 no...este sa nacakam 🙂

crazybabenka
7. sep 2014

tak babule zajtra mrcha začne.....už mám "prvé signály" ....a v utorok začínam pichať....tak držte prsty 😀 😀 😀 😀

speranza1
8. sep 2014

prajem vsetkym prijemne dobre ranko.... maminkam - veľa trpezlivosti
snazilkam - veľa trpezlivosti
tehulkam - veľa trpezlivosti
a aj cakatelkam na // - veľa trpezlivosti 😵 😉 🙂 😀

rebeka33
8. sep 2014

@malickaberuska ano ak mas len clostil a nepichas decapeptyl na zaciatku tak je to soft. Najlepsie preplaca vzp. Ale musis si podat novu ziadost este pred tym ako pojdes,lebo je to osetrenie v zahranici. Ale kedze ma vsetky schvalenia tak by ti to mali dat do 2tyzdnov. Vela stastia. 😒

tlucka
8. sep 2014

@speranza1 Ahojky, krásne si to napísala. Len mne tá trpezlivosť neskutočne chýba 😉 😒 😉

balance
8. sep 2014

Ahojte baby, prosim Vas vysetrenie na AHM hormon sa da robit len v niektory den cyklu? viem,ze HP sa robi na 2. den cyklu, ale tento hormon neviem. Dr. mi to neberie, tak mozno vy poradite.

haimi
8. sep 2014

@malickaberuska preplaca len vseobecna, dovera mi zamietla. Ked som isla ako samoplatca, tak som platila 24 000CZK (mala som v tom IVF, ICSI 5vajok a PK) + este samostatne lieky, ktore som zohnala tu na koni. Dufam, ze budes spokojna 😉

tlucka
8. sep 2014

@balance Myslím, že pri AMH je úplne jedno 😉

haimi
8. sep 2014

@balance @tlucka aj mne sa mari, ze mi hovorili, ze AMH sa moze brat hocikedy

tlucka
8. sep 2014

Babizne moje, taká som teraz štastná 😀 Prišiel nám mailík o mrazený a zamrazili všetky 3 zvyšné embryjká. Síce sú dve HB/2 a jedna XB/2, ale hlavne že sú 😀 😀
Snáď bude mať drobček v brušku súrodenca 🙂 🙂

haimi
8. sep 2014

@tlucka perfektne, to ked mas vsetky take kvalitne, tak to dopadne urcite suprovo 😉

silvik1
8. sep 2014

dievčence poraďte - ku komu sa nahlásiť na úvodnú konzultáciu ???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre