Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

crazybabenka
8. sep 2014

@silvik1 ja som bola u Štelcla.....teda iba na tej prvej zatiaľ.....a som max spokojná

silvik1
8. sep 2014

@crazybabenka a zobrala si si tam aj výsledky nejakých predchádzajúcich vyšetrení z iného CAR ?
ja mám genetiku nás oboch, genetiku spermií, hematológiu, výsledky laparky a spermiogram. teraz neviem či si pýtať aj hormonálny profil a citológiu aby to bolo komplet alebo nie...

crazybabenka
8. sep 2014

@silvik1 no ja som predtým do iného car nechodila.....resp. chodila....ale to už bolo cca pred 5 rokmi.....brala som len to....čo som mala od môjho normálneho gyndoša a spermiogram sme si dali spraviť tam....mne hneď pri objednávaní povedali....že mám zobrať všetko...čo mám

silvik1
8. sep 2014

@crazybabenka oki. ďakujem 🙂 a ešte jedna otázočka - aký máš dojem z toho CAR a doktora ?

crazybabenka
8. sep 2014

@silvik1 ja som bola ...teda aj som max. spokojná....personál milý ....ústretový....a úslužný.....a doktor......rovnako.....príjemný....milý....dokonca usmievavý a vtipný....čo som sa tu na slovensku už dávno nestretla.....s výnimkou môjho gyndoša 😀 😀 .....veci pomenuje tak ako má.....žiadne zavádzanie.....vymýšlanie......proste som mala rovnaký pocit.....ako keď som kedysi pred 5 rokmi išla do ISCARE k doc. Tomášovi, že teraz sa to proste podarí......tak teraz mám ten istý pocit....že som na pravom mieste 😀 😀 😀

malickaberuska
8. sep 2014

@rebeka33
@haimi
ďakujem vám za odpovede 🙂
Ja mám žiaľ poisťovňu Union, a včera som si hľadala informácie tu vo fóre, a žiaľ, Union asi nepreplatí v zahraničí nič 😒
Pán doktor povedal, že ak by som reagovala na stimuláciu a boli by vajíčka, a išlo by sa na IVF, tak by nás to vyšlo okolo 800 EUR. Ak reagovať nebudem, vajíčka nebudú, tak okolo 100 EUR. A ďalší cyklus by mi potom skúsil upraviť protokol, bude sa snažiť mi to ušiť na mieru, keďže som ťažší oriešok. A teda, ak sa vajíčka tvoriť nebudú, tak bude nás to stáť vždy len tú stovku. Uvidíme ako moje cykly a reakcie na stimuláciu zhodnotí pán doktor, máme v jeho úsudok plnú dôveru. Ak on povie, že ani po tých niekoľkých cykloch s na mieru ušitou stimuláciou sa vajíčka sa netvoria, alebo nie sú v dobrej kvalite, tak prejdeme na IVF pomocou darovaných oocytov.

A preto rozmýšľam nasledovne - prosím napíšte mi či uvažujem rozumne. Do konca septembra si podám žiadosť o zmenu poisťovne do VŠZP od 01/2015. Nechce sa nám ale čakať do januára, a preto moje soft stimulky a prípadne IVF si zaplatíme. A žiadosť cez poisťovňu si necháme pre prípad že by sme museli zobrať darované oocyty (túto variantu chceme tiež riešiť v Brne, keďže majú najviac darkýň a najlepšiu úspešnosť, a hlavne pán doktor nám vyslovene sadol po ľudskej stránke, aj môjmu manželovi sa veľmi páčil, a takmer každý deň mi manžel povie že je z neho nadšený 🙂 ). Totiž, stimulácia darkyne zrejme pôjde klasickým protokolom, a teda aj drahším, a to keby sme museli platiť sami, tak nás to výjde oveľa drahšie. Tak myslím, že je lepšie, ak si preplatenie poisťovňou necháme na prípadnú darkyňu. Uvažujem správne? Alebo napadá Vás niečo lepšie?

malickaberuska
8. sep 2014

@balance hormón AMH má hodnotu nezávislú od fázy cyklu, takže môžeš kedykoľvek.

sasa1983
8. sep 2014

@malickaberuska ja mám poisťovňu UNION a preplatili, nie všetko, ale asi 470eur... tlač na píľu a preplatia..

silvik1
8. sep 2014

@crazybabenka ďakujem veľmi pekne za info. tak skúsime šťastie tam 🙂

malickaberuska
8. sep 2014

@sasa1983 Saška, ďakujem 🙂 pôjdem teda do UNIONu a popýtam sa. Ak mi povedia že nepreplatia, tak prestúpim do všeobecnej. Ja som totiž taký optimistický realista - a tak som pripravená, že možno príde na tú darkyňu. A rozmýšľam tak, že ľahšie finančne unesieme zaplatiť 800E za pokus s mojimi vajíčkami, ako naraz musieť vytiahnuť 80 tisíc českých korún (alebo teda ani presne neviem koľko stojí IVF s darovanými oocytmi). Tak radšej nech nám všeobecná potom preplatí tých 1000 EUR ako teraz tých 500 EUR.
Ale teda, povzbudila si ma v tom, že minimálne idem rovno dnes na UNION pobočku sa opýtať. 🙂

sasa1983
8. sep 2014

@malickaberuska ale ja som aj tak prestúpila, poradila by som Ti to isté...a ani všeobecná Ti toľko nepreplatí, ani náhodou....lebo mne preplatila union presne toľko, čo by všeobecná, bolo to soft. Nepreplatia časť liekov, nepreplatia, opu, ani icsi, ani tie testy na pohlavné choroby, ani ešte dáke veci....

haimi
8. sep 2014

@malickaberuska urcite to tak sprav, ako pises. Vyhoda v reprofite je ta, ze ked mas IVF soft a nedostanes sa ku vkladu, tak platis len 3000CZK, co je super. Na slovensku je to ovela drahsie. Poistovna sa ti zmeni az v januari a kym ti schvalia ziadost, tak by si musela cakat so stimulovaciou az do februara, co je podla mna skoda, pokial mate k dispozicii nejake prachy 😉 Tiez rozmyslam nad zmenou poistovne. Mam este vsetky 3 pokusy k dispozicii. Jaaaaj, drzim ti velmi palce, nech sa Vam zadari 🙂

haimi
8. sep 2014

@sasa1983 myslis, ze vseobecna by z celeho softu preplatila len 470EUR ? Sa mi to nezda. Lebo IVF soft = OPU aj ET. To by mali preplatit cele, ved aj na slovensku za to neplatis, ale plati to cele poistovna a to stoji 15 000CZK. Ci ? A tiez pokial kupujes lieky v cechach, tak by ti mali preplatit aspon cast. Cize by pri softe mohli poslat minimalne 560EUR + aj nieco za lieky.

crazybabenka
8. sep 2014

@silvik1 a ešte ma napadlo....ako ti priblížiť ich "správanie sa k pacientovi".....boli sme na konzultáciu objednaný na 13,30 ale manžel ešte potreboval spraviť spermiogram....tak nám kázali prísť na 12tu.....že aby mal už doktor na konzultácii výsledky....prišli sme tam....manželovi hneď spravili spermiogram.....a ja že vybehneme do mesta....ale pršalo....tak sme ostali sedieť v tej prijímacej sále....ludí do hrúzy 😀 😀 😀 baby ...čo chodia dlhšie písali....že toľko ľudí tam ešte nebolo.....doktori lietali jak o život....ale s úsmevom na tvári.....o 13tej nás zobral Štencl....a ešte sa ospravedlňoval.....že nás nechal tak dlho čakať....(zobral nás o pol hodinu skôr...ako sme boli objednaný) 😀 😀 😀

haimi
8. sep 2014

Kocky, kedy sa chodi na kontrolne sono pri KET ?

zlatanka30
8. sep 2014

@haimi ja som bola tusim na 14 den cyklu

sasa1983
8. sep 2014

@haimi tak ja som v podstate kalkulovala rovnako....bola som na softe ešte v roku 2013, od januára trošku zdvihli ceny...a tiež som písala, že niečo z liekov, že len časť. Mne dali orientačne 470eur, mala som len taký minisoft...ale či 470, alebo 560 + časť liekov, to nie je veľký rozdiel...

malickaberuska
8. sep 2014

@sasa1983 Saška, veru, keby som nemala tak slabé vaječníky, tak asi by som uvažovala že teraz už zatlačím na UNION. Len tá darkyňa pôjde asi drahšou cestou stimulácie a bude mať viac vajíčok. A ja asi budem mať ledva pár vajíčok, ak vôbec, čiže aj OPU bude lacnejšie (myslím že jeho cena je odstupňovaná podľa počtu vajok). Imunológiu, genetiku - tie mam spravené, chvalabohu.
No, ale veď uvidím ešte, mám do konca mesiaca čas zvážiť prestup a celý postup, som vo fáze zbierania informácií.

@haimi my sme si jeden pokus minuli v slovenskom CAR. Neúspešne, lebo oni stimulujú pacientky ako na bežiacom páse, prispôsobenie mojej diagnóze znamenalo len toľko, že dávali mi konské dávky FSH, a efekt minimálny (1 vajíčko). Nejaké tie peniaze sú, ale samozrejme, budeme sa musieť v mnohom uskromniť. Ale verím, že to bude stáť za to, čo už narobíme. 🙂

malickaberuska
8. sep 2014

@sasa1983 a z toho mini softíku čakáš bábätko? 🙂

sasa1983
8. sep 2014

@malickaberuska áno... Ja by som Ti aj tak poradila zmeniť poisťovňu, nakoľko union má absolútne najväčší problém s IVFkami v zahraničí, vo všeobecnej je to jednoduchšie...Myslím, že s Brnom budeš spokojná, budem držať palce...

malickaberuska
8. sep 2014

@sasa1983 ďakujem. 🙂

mimika1973
8. sep 2014

@tlucka jeeej tak to je super spravicka! 😵 3 mrazaciky, wow! ;) veru bude na braceka ci sestricku! 😉 ako sa inac citis? kolky den si po ET?

mimika1973
8. sep 2014

@tlucka a vkladali ti HB1 ? ci inej kvality?

tlucka
8. sep 2014

@mimika1973 Vkladali mi jednu XB1 a som štvrtý deň po vklade, ak deň vkladu nepočítam. A teda zvyšné 3 zamrazili. Bože, modlím sa, aby to konečne dobre dopadlo...
A ako sa cítim? Od soboty mám také bolesti v podbrušku + celý spodok ma bolí, naliate prsia, ako keby som mala dostať mrchu. Tak neviem, čo si mám myslieť. Ale už to nejako neriešim, vždy som mala rôzne prejavy, niekedy ma nič nebolelo a nevyšlo to, inokedy zase všetko a zase z toho nič. 😀 No už začínam mať stresíky z toho 😉 😉

gagirl
8. sep 2014

Kocky som druhy den po Et..mozno blba otazka ale mozem lezat na slnku?opalovat sa?;)

speranza1
8. sep 2014

@gagirl momentalne si cca 7 den po oplodneni vsak? ked spocitam ze 5 dni PK + si teraz druhy den od ET... keby si otehu spontanne ani nevies, ze si tehotna...takze s mierou mozes robit cokolvek na svete.... hlavne si zij svoj obycajny zivot, bez zbytocny obmedzovaní.....tot moja rada 😉 😉 😉 😵 😵 😵 ...prajem vsetko dobre a vela stasticka 🙂

gagirl
8. sep 2014

@tlucka jej to je dobra sprava ze mate tri embryjka este zamrazene..tak vas bude vela..;) drzim palceky urcite to vyjde🙂

gagirl
8. sep 2014

@speranza1 dakujem za rady..🙂clovek je opatrny a nechce nieco pokazit..tak radsej sa opytam skusenejsich za nazor..len aby sa mi potom nenarodilo babo tmavsej pleti..;)

tlucka
8. sep 2014

@gagirl Máme veľký dom, takže sa nás veľa zmestí 😀 😀 😀 😀 😀 😀

speranza1
8. sep 2014

😀 😀 😀 😀 to ti verim...ale ak sa ti to da...co i len trosicka...skus na to nemysliet (hoci ja som na to pri mojich 10tich vkladoch myslela 24 hodin denne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 )..... a naozaj..nerob nic namahave..mozes troska aj na slniecko....nacerpat vitamin D....
A ty si v praci? alebo si na PN....???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre