Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
8. sep 2014

@tlucka no vidis to..tak dobre..kazdy rok jedno..;))

gagirl
8. sep 2014

@speranza1 je to tazke na to nemysliet veru..to je ine ako ked zena otehotnie prirodzene a zo zaciatku ani nevie..co uz..treba mysliet ale len pozitivne..;)ja som mala dovolenku uz pocas stimulky a teraz pn..

timona
8. sep 2014

baby, vy ste hovorili v praci ze idete na IVF? nakolko u mna sa to vdaka jednej osobe dozvedeli uplne vsetci...som z toho hotova

speranza1
8. sep 2014

@timona 😲 .... ani v praci, ani v mojom okoli a ani nikde!!!!... pre mna je to nasa vysostne sukromna vec...ale na druhej strane..ked to uz vedia..tak co uz... ved nikomu nic zle nerobite, nekradnete, tak sa vykasli na vsetkych a tej dotycnej osobe sa pekne podakuj 😨

timona
8. sep 2014

@speranza1 no ved ano, ale teraz to vsetci riesia a je mi to neprijemne...

speranza1
8. sep 2014

@timona no nezavidim ti, ale povznes sa nad to.... ak sa ti to da....(ja by som sa na tvojom mieste uz na tuto temu s nikym v robote nebavila..aj keby sa ma to niekto opytal, tak, by som zrejme s úsmevom povedala, ze o týchto veciach sa nerada bavim s cudzími ludmi)...a to kto rozkecal? kolegyna? alebo kamoska?...Vies... na SK je to tak... kazdy sa rad bavi o tom druhom, len o svoje veci sa nestara... a to je to nepekne 😖

zabka1124
8. sep 2014

Baby zajtra sono v MT, ,drzte prsty nech mam dostatok folikulov🙂! Nemam moc casu odpisovat , tak vas vsetkyttakto pozdraaaavujeeem🙂! Drzte saaa!!!

speranza1
8. sep 2014

@zabka1124 tfuj tfuj tfuj.... ides do toho drahaaaaaaaaaaaaaa..prevelmi ti drzim palce..ak budes mat cas a chut, tak nam daj vediet, ako si dopadla.....drzim paľuchy

rebeka33
8. sep 2014

@malickaberuska podla toho kolko ti ostava pokusov. Ak len jeden tak nechaj na darcovske, ak mas vec tak skus. V rf robia totiz zazraky. 😉 aj mojim znamym preplatil union ,ale.az po odvolani.

lienka_1
8. sep 2014

@malickaberuska zazraky Sa deju, verim, ze raz aj nam ;)

staga
8. sep 2014

Ahojte prave zacinam pripravu na KET je medzi vami taka co sa tiez pripravuje??? Chcem sa s niekym podelit o priebeh a pocitoch...

mimi0910
8. sep 2014

Ahojte dnes sme boli na prvej konzultácii u Štelcla, pocity sú super úplne iný prístup ako na Slovensku. Ešte tento mesiac začíname soft cyklus. Na Slovensku pýtajú peniaze hneď ako vstúpite do dverí a RF nám dali lieky v hodnote 300 eur a aj ihly, striekačky a dezinfekciu a platí sa až potom. Skrátka super máme s toho super pocity. Už len aby to vyšlo 🙂

beni23
8. sep 2014

@staga Ahoj ja začínam koncom septembra, už sa neviem dočkať.

benny11
8. sep 2014

Baby poraďte mi prosím, chcela by som ísť do Brna na IVF, ako je to so žiadosťou, máme ešte 2 pokusy cez poisťovňu. Dá sa to nejako refundovať? Chcem to ešte využiť, pretože potom budem samoplatca......

malickaberuska
8. sep 2014

@benny11 Tak to sme na tom rovnako 🙂 Pozri si príspevky asi od predvčera, pýtala som sa na podobné 🙂
Akú más poisťovňu? Vo všeobecnej je to najmenší problém. V Dôvere neviem ako je to s preplácaním. Ja mám Union, a dnes som telefonovala na ich linku a podľa toho čo mi povedali, tak sa to tam tiež dá, ale je to komplikované. Musím navštíviť prednostu fakultnej nemocnice a od neho so vyžiadať stanovisko že odporúča IVF v zahraničí. Zajtra budem volať do všeobecnej a zistím si čo to obnáša u nich. A podľa toho sa rozhodnem či zostanem v Unione alebo prejdem od budúceho roku do VŠZP.

benny11
8. sep 2014

@malickaberuska ja mám všeobecnú

benny11
8. sep 2014

@malickaberuska a nestačilo by len stanovisko môjho gynekológa

malickaberuska
8. sep 2014

@rebeka33 zostávajú nám dva pokusy. Ale priznám sa, že čím ďalej nad tým rozmýšľam, tým viac som naklonená odloženiu preplatenia pre pokus s darkyňou. Tým, že nejdem klasickú stimuláciu, ale lacný soft, tak ak keby prišlo k OPU a IVF, tak vyjde nás to "len" na 800E, čo nejak zvládneme. Keby som išla klasickú stimulku, tak asi neváham a idem si to hneď vydupávať do poisťovne, lebo 70-80 tisíc českých, uff to neviem ako by sme zvládli, by sme museli asi našetriť najskôr. ☹

malickaberuska
8. sep 2014

@benny11 najlepšie je zavolať na infolinku všeobecnej. ja si myslím, že oni s tým nebudú robiť taký problém.
ked si predstavím tú návštevu u prednostu kliniky vo fakultnej nemocnici, ktorú má union ako podmienku - veď prednosta je doktor, ktorý ma tak nabitý program, však to je v podstate šéf kliniky.. no fakt si neviem predstaviť ako s k nemu bežný smrteľník dostane... to bude ešte zaujímavé.

benny11
8. sep 2014

@malickaberuska ty si už bola v Brne? Ja sa práve rozhodujem, no záleží práve od stimulácie, keby bola soft tak nepremýšľam a zaplatím, ale ešte mám 2 mrazáčikov, a tie im v Car nenechám.....

gagirl
8. sep 2014

Dievcata chcela by som sa este poradit..Tie co ste pili aj po ET cervene vino kolko dni po vklade?alebo az do testu,?..

benny11
8. sep 2014

@malickaberuska pokúsim sa zajtra poinformovať aj u gynekológa aj v zdravotnej poisťovni

malickaberuska
8. sep 2014

@benny11 a tých mrazáčikov máš kde? veďže šup nech idú k mamičke 🙂 ako je to pri KET? veď na to si nebudeš míňať ďalší pokus, nie? tam je len vklad, to by malo byť pár stovák, maximálne. Teda, v tomto sa ale nevyznám, lebo na túto fázu u nás nikdy nedošlo 😒

a ano, my sme boli v Brne teraz nedávno 🙂 sme nadšení, už papám tabletky.
zbehni tam na konzultáciu, tá je zadarmo, a uvidíš čo ti povedia.

benny11
8. sep 2014

@malickaberuska som uvažovala nad konzultáciou, máme už aj termín, ale ten Ket asi ešte absolvujem, nevezmú mi ich, bola som v CAR v KE, a zajtra idem na krv po 1 IVF, výsledok však . Ket stojí 200 eur. Ale na konzultáciu do Brna pôjdeme. 😉

malickaberuska
8. sep 2014

@benny11 jáááj, tak to sústreď myšlienky teraz na pozitívny výsledok zajtra, a nemaľuj ešte Brno na stenu 🙂 držím zajtra palce 🙂

speranza1
9. sep 2014

@tinkatinulka vsetko najlepsie k meninam mila konikovska kamoska 😵 😵 😵 🙂 🙂 🙂

tinkatinulka
9. sep 2014

@speranza1 jeeej dakujem..🙂 ani nevieš ako mi to dnes padlo..rano mi drahý slúbil kabelku..takže to dnes bude krásny deň

speranza1
9. sep 2014

@tinkatinulka tak...drahy kabelku a ja ti posielam boztek na cielko.... a zelam zo srdiecka este raz vsetko dobreeee.... aky ta caka dnes dnik?

rebeka33
9. sep 2014

@gagirl nie len 2-3dni aspon ja. 🙂

falin
9. sep 2014

@tinkatinulka - Tinuska aj sa pripajam a prajem ti krasny dnik, uzi si ho s drahym 🙂 , cmuk

@speranza1 - ahoj kočka 😉 ako sa mas?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre