Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

freyahope
24. nov 2014

@ester1710 ja som bola tri mesiace po sebe a vždy bez narkózy. Nie je to nič príjemné, ale lekár má pravdu 🙂 Mne pomáhalo, že ma dva razy držala sestrička za ruku a kázala mi silno jej ju stláčať 🙂 2x som to cítila ako nepríjemný tlak, 1x ako silné bodnutie a bolo po všetkom.

ester1710
24. nov 2014

@freyahope Vďaka za povzbudenie, myslim,ze toto by som zvladla 🙂 a viackrat uz do toho nejdes, pride ti to zbytocne? Ci ako to dalej riesite? Nam este navrhol, ze 2. az 5. den cyklu clostil, aby boli vajicka dve, ale sme to uz nestihli, boli sme u neho 6. den 🙂 A v decembri mi to vychadza presne na vianoce, tak som si povedala, ze skusim to teraz uplne "naprirodno" 🙂

tinkatinulka
24. nov 2014

@ester1710 ja som mala bez narkozy a musím povedať že to bol adrenalin a skor strach a nie bolesť..ja by som šla do toho zase ale kedže u nas kvalita vajok ani spermii neni dobrá tak zbytočne..takže dávame skor na tu selekciu.
Neskúšala si niečo na zvyšenie AMH? DHEU ale D3?

tinkatinulka
24. nov 2014

@ester1710 isla by som do toho s clostilom min 1-0-1 aby boli aspon dve a skus Famigard alebo Femi od Valovica su to prirodné kvapky a aj oni tvoria viac folikov..aspon mne.

ester1710
24. nov 2014

@tinkatinulka Pocula som uz o D3, este som to neskusala. Ale ja ked lekarovi spomeniem AMH, tak hned ma zastavi, ze to ho nezaujima, ze metoda jeho merania je len v zaciatkoch a nema az taku vypovednu hodnotu a kym mam pravidelnu ovulaciu kazdy mesiac to nejde ani riesit. A pritom na nete citam od bab, ze prave sa zameriava na riesenia problemov s nizkym AMH, jeho si vyberaju, ked je tento problem. Tak neviem.. A to uz mam len 0,45 podla poslednych merani. A za rok mi kleslo o dve desatiny napriek tomu, ze som bola 7 mesiacov tehotna, takze som vlastne ziadne vajicka ani neminala ....

lienka_1
24. nov 2014

@tinkatinulka A na folikumetriu si pri native chodila k svojmu gynekologovi alebo do rf?

ester1710
24. nov 2014

@tinkatinulka Super, to som netusila, ze existuju na to aj kvapky. Len teraz sa mi ich uz asi neoplati zhanat, ked cez vikend by malo prist k OPU, asi az ten buduci raz s clostilom, ze? Ale dik za taku info 🙂

tinkatinulka
24. nov 2014

@ester1710 no teraz už nie ale od 1dc ked nasadiš tak pocitiš zmenu ale kludne začni aj teraz je to na cely cyklus..

tinkatinulka
24. nov 2014

@lienka_1 bola som u svojej, folik bol zrely a krasny no nas bežný problem v 4b ostalo stat ale to sme ešte boli len z začiatkoch kedže som nevedela o D3, metformine a podobných liekoch co mi pomalaju v tvorbe vajok..teraz ziešim diabetologiu aby sme sa nastavili na správnu vlnu..a inak bol bola zase u gastro a celiaklia zase negativna..zen mam pekný zoznam toho čo nemam jesť.a ty ako?

lienka_1
24. nov 2014

@tinkatinulka Ja som minuly tyzden dostala na 7.dc stop. Dlhy protokol, konske davky a nic ☹ Takze koncime nadobro. Ak este skusime, tak uz iba nativ. Nema zmysle napchavat sa hormonmi, aj tak je to nanic.
Co sa tyka bezlepkovej stravy, zacala som telo zatazovat lepkom, chcem ist na poriadne vysetrenie ku gastroenterologovi, mozno drzim bezlepkovu dietu zbytocne. Ide strasne do penazi.

tinkatinulka
24. nov 2014

@lienka_1 ja ti verim moj mi zakazal bezlepkovu kedže si tým vážne možem uškodiť pokial neni potvrdena a kedže mam chronický zápal zaludka tak sa to može tvariť ako všekovake ine choroby..
to mo je luto že stop..neboli vobec foliky? neskusšala si dake kvapky prírodné spolu so stimulkou..ja som už prešla všeličím ale Femigard je jednotka..a chcem ešte Gynex na očistu..

lienka_1
24. nov 2014

@tinkatinulka Ved som po 4 mesacnej kure dheou. Amh islo krasne hore a aj tak nic. Aj decko som brala. 3 stimulky cista katastrofa. Telo uz nevladze.

bergalm
24. nov 2014

@motiv zial ano tam ,velmi sme boli sklamany,bol to nas 1 pokus IVF vobec sme nevedeli do coho ideme,dnes s mojimi vedomostami by sme sa zachovali uplne inak...To je realita i ked mam dost znamych,co im to vyslo prave v GF ,no zial my na nich nemame dobre spomienky...

tinkatinulka
24. nov 2014

@lienka_1 viem o čom hovoríš 3x zbabraný pokus..uplne zufalstvo..dali sme tomu 1 rok..dost vela a vzacny čas..trošku sme skudnili ja som prešla na všetko prírodné a v novú stimulku som sla Inofolic, Metrofmin, Melatonin,D3-denne 15 kvapiek Vigantolu, Femigard 2x denne, rybý olej..a cvičila som do pregnylu..a 12 folikov/6 zrelých a dnes 2 nanuky v lade a jedno embryjko to vzdalo po pozitívnej krvy..ale potom všetko je to uspech..nevzdavaj to.

lienka_1
24. nov 2014

@tinkatinulka Ja mam za 2 mesiace 40. Bola som pevne rozhodnuta, ze koncime. Keby mi doky nedal zase cerva do hlavy 😠

diska
24. nov 2014

@lienka_1 ahoj moja je mi to luto,ze to zas tak dopadlo 😢 .
A ta celiakia no to treba naozaj dobre vysetrit,mne to 2x vyslo pozit v krvi,;potom som bola na tu hadciku do krku,tak ze nemam celiakiu a potom mi robili v ramci imuno zas v krvi a bola negat,takze tie krvne su velmi casto skreslene.

tinkatinulka
24. nov 2014

@lienka_1 no a co že 40..ved to neni dochodkový vek 🙂 hlavu hore

tinkatinulka
24. nov 2014

@lienka_1 a chces nativ nativ..bez clostilu?

mimika1973
24. nov 2014

@lienka_1 😒 ahoj mojka, Inofolic si este nikdy nevyskusala na vajka???
Telo je asi preplnene hormonmi, vitaminami.....hmmm.... 😔
Ano treba este skusit ten nativ, a vydolovat to spravne zdrave vajko! Koudy Ti to navrhol? 😉 Poznala som z forumu jednu babenku, co mala problem produkovat vajka, robila asi 4 IVF za Sebou a nic! A ona si potom aj tak spontanne otehotnela! A ma teraz 2 deticky!!! Fakt, clovek uz niekedy nicomu nerozumie, teda tejto prirode! 😖
Inac, mavala si problem aj s vlastnou ovulaciou? ci len spermos byval na vine? Lebo nativ by bol bez liekov, stimulky, alebo so slabuckou stimulkou na 1 ci 2 vajka???? Aj ten spravny cyklus musi do toho padnut kedze nebyva nikdy rovnaky a plodny....naozaj je to dakedy ta loteria, ach jaj... 😔
Drzka sa moja, a nech nativ prinesie vytuzene babenko!!!! 😵
Je dobre, ze doki to nenecha len tak a motivuje Vas! Lebo to je fakt zriedkavy pristup v inych centrach, mna tu vo FR nechali potom plavat, ked som si uz vycerpala preplatene pokusy, vobec nehladali daku pricinu a stale ten isty protokol mi davali a prd! Tak som si zistovala inde a padla som na RF Brno, co som im velmi vdacna za nasho synceka 😵
Tiez som uz neverila a tazko som sa vzdavala a zmierovala, ze nebudem mat vlastne babenko, bola som tak strasne sklamana a znechutena z tohto dlheho boja, ale som sa nastartovala, nechala karieru bokom, a supla sa do centra RF! 😉
40.tka je este dobry vek, aj ked nas stale strasia s vekom, a aj z nizkou amh su mamicky!!!! 😉

freyahope
24. nov 2014

@ester1710 prešli sme na minimálnu stimuláciu, lebo mi po 5. pokuse už praskli nervy. Chodila som každý mesiac - prázdny folikul - predčasne prasknutý folikul - ET - ET - prázdny folikul. Tak som si potom začala pichať Merional, nech tie šance zvýšime. Ešte raz hovorím, na ten natív treba naozaj veľa trpezlivosti a pevné nervy.

speranza1
24. nov 2014

@lienka_1 Boze... mas moju neskutocnu podporu..ja som srac.... ja tymtoo pokusom koncim..ale paci sa mi na tebe, ze mas silu ist dalej 😵 😵 😵 snimam pred tebou klobuk....

tinkatinulka
24. nov 2014

@speranza1 ahoj speri že sa aj ozves..korsule sa zbehli.. 😀

speranza1
24. nov 2014

@tinkatinulka ja vas stale sledujem....a stale som tu....a tesim sa s novými tehulkami... je ich tu neuuuuurekom..... tfuj tfuj tfuj.... vsetkym snazilkam prajem do nového roka zdrave babatka 😵 😵 😵 😵 😵
A ty sa ako mas zlatko?

ria191
24. nov 2014

@tinkatinulka no keď "korsule" 😀 😀 😀 tak korsule si nás premenovala ??? 😝 😝 😝 😕 😕 😕

ria191
24. nov 2014

@speranza1 čau lásko ešteže nás aspoň šmíruješ 😀 😀 😀 keď už na nás totálne vieš čo 😀 😀 😀

speranza1
24. nov 2014

@ria191 😀 😀 😀 😀 😀 😀 caaaaaaaaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuuu laskoooooooooooooo

ria191
24. nov 2014

@lienka_1 á do kelu takže stopka? ale nativ je super voľba dôležité je nevzdať to aj keď niekedy už nie je iná možnosť darované asi nie že ? východzniare sú proti 😕 😕 😕

tinkatinulka
24. nov 2014

@ria191 no hladam daky nový krajsi nazov..korčule su jak 65 rocne baby a nie mlade srnky ako my 30+

speranza1
24. nov 2014

@ria191 nikdy som sa na Vas "ne...toto"........ vy ste moje srdcovky

tinkatinulka
24. nov 2014

@speranza1 juuuj ja lopatujem..nic viac..ale dohodneme sa spolu na jednom cykle..aj rius sa prida sa možno aj lienka 😝 čo kocky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre