Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

speranza1
5. dec 2014

@crazybabenka ved to su krasne bombulky...davate vlozit jedno alebo dve?

crazybabenka
5. dec 2014

@speranza1 jedno.....som po cisaráku .....a ani doc. Tomáš a ani Marčelino neodporúčali vložiť dva......a som aj toho názoru.....že aj keď vložíš koľkokoľvek....tak sa proste uchytí len to ....ktoré sa má uchytiť....bez rozdielu koľko si ich vložila......a na druhej strane.....sa dvojičiek bojím ako čert svätenej vody....keby boli dvojky....no tak už by sa nič nedialo.....ale ak by boli také náročné ako bola prvorodená 😀 😀 😀 tak by to bolo že "fúha" 😀 😀 😀 a radšej jedno krásne donosené....ako dve ťažkonedonostené kvôli jazve ☹

motiv
5. dec 2014

ja som ho mala hore na maternici, v podstate ciastocne zaberal miesto v maternici a bol na mieste kde sa zrovna mohli ujat E. Operacia zalezi od velkosti a umiestnenia, nemusia ta rovno rezat.

speranza1
5. dec 2014

@motiv moje vsetky tri su vonku na maternici... tvoje boli vo vnutri?

gennara
5. dec 2014

@tinkatinulka Ahoj. Rozmyslam, ze sa objednam u Drakulovej. Preco ti tie vysledky stopli ivf v januari, boli nejako zavazne pre dalsi postup? My sa chystane v januari na ivf a tiez mam strach, ze si to tym obhananim lekarov oddialim, ze mi pridu na veci o ktorych netusim a to by ma uz uplne zdeptalo :(

motiv
5. dec 2014

@speranza1 anno, tak potom tie tvoje by nemali vadit ked nezasahuju do dutiny.Moj vytlacal aj sliznicu:-/

speranza1
5. dec 2014

@haimi ano ked cez vikend nezacnem spinit a ked v pondelok alebo v utorok nepride mrcha mrchava... tak to bude pre mna dobre znamenie.... taka iskricka svetla v mojom zivote...

adkanr
5. dec 2014

AHOJTE DIEVCATA, PROSIM VAS, POCULI STE UZ O VKLADE EMBRIJKA S VYSKOU SLIZNICE 16mm?
Som dost sklamana, sliznica mi narastla s davkou estrofemu 1-1-1 za 17 dni az na taku vysku.
Lekarka povedala ze v pohode, 9.12. ma byt vklad embrijka,ale ja mam uz teraz nervy,ci sa vobec moze uchytit na tak vysokej sliznici a nie je to zbytocny pokus.... emoticon .Sme samoplatci a su to darovane vajicka.

bergalm
5. dec 2014

@motiv Gratulujeeem joj mam sa celkom fajn az na tie nevolnosti,ale dnes je to dobreeee ,tiez uz cakam na 22.12.mam 1 poradnu tak verim,ze nasa laska je v poriadku 🙂

montek
5. dec 2014

@bambulka2015 Ahoj,chcem sa ťa spýtať ,ty si mala dve embryá, no nakoniec bude len jedno? A to sa ti tak naozaj zrazu vstrebalo? A najskôr bolo vidieť srdiečko obom,či to ešte predtým?Ja som si dala vložiť dve ,že šak dva krát po IVF sa mi ujalo vždy len jedno ,no a zrazu sú tam dve 🙂 No mám veľký strach,som po dvoch cisárskych.Síce doktor mi povedal,že sa nemám čoho báť.No čo doktor, to iný názor.A určite by tehotenstvo v mojom prípade nebolo úplne bezproblémové.
Bola som na UZ v stredu to som bola 5+5tt doktor skonštatoval,že už dlhšie nevidel také pekné embryá.No aj ma upozornil,že nemusia obe dopadnúť dobre.Samozrejme ešte nebolo vidieť srdiečko.Pre mňa by bolo aj prijatelnejšie mať len jedno.No šla som do toho s tým ,že bude tak ako má byť.Takže budú dve ,tak budú a budem to musieť neak zvládnuť.Tým ,že som už prišla o jedno dieťa v 32tt pre vrodenú vadu ,čo zistili až v 29tt,tak sa snažím brať život ,taký aký je.No naozaj by som bola kludnejšia s jedným 🙂

mimika1973
5. dec 2014

@montek ahoj, a boli vlozene 2 blastiky? v ktorom centre si?

diska
5. dec 2014

@adkanr ahoj,chodite do RF? ja som mavala opakovane problem s vysokou sliznicou 14 az 16mm.

montek
5. dec 2014

@mimika1973 Ano dala som si vložiť dve.No som si vravela ,že je väčšia šanca ,že sa jedno ujme .A hlavne ,pri mojich prvých dvoch IVF sa po vklade dvoch ujalo vždy jedno.Tak som si povedala,že šanca že by sa ujali obe je malá,no a šup sú dve... Hlavne som to brala aj tak,že je to posledná šanca mať ešte dieťa,lebo už na 4IVF by som nešla.
Som šťastná ,že som tehotná,no zároveň ten strach je veľký.Ale ako doktor povedal,ešte neni nič isté ,ešte nebolo vidieť srdiečka.

ingrid0105
5. dec 2014

@adkanr 16mm je podla mna vela ideal je do 12mm ak dobre viem drzim palce

adkanr
5. dec 2014

@ingrid0105 ach jaj...dakujem!

adkanr
5. dec 2014

@diska ahoj, povodne sme sli tam, ale kedze nam dali v septembri termin na vklad az na februar, tak sme si nasli centrum v zline. ak si mala taku vysoku sliznicu co ste potom robili?

diska
5. dec 2014

@adkanr ja som chodila do RF a mne hned po odbere vajicok povedali,ze sliznica je 14mm ,ze to je zle a vklad nemoze byt,tak mi embryko po PK mrazili,dalsie IVF bola sliznica zas vysoka ale boli slabucke embryjka tak sa rozhodli,ze teda tie slabe skusia ci nahodou ale rozhodovali spolu somnou ci teda chcem alebo nechcem skusit,nic z toho nebolo.Potom sme mali KET v native a predtym pipelle ,konecne bola sliznica OK ,8mm a to sa nam podarilo otehotniet.
Nechcem ta este viac zneistovat ale ta sliznica je naozaj vysoka,neda sa dohodnut tak ,ze pojdete o mesiac v native ,teda bez toho estrimaxu?
Za dobru sa povazuje od 8do 12.
Na slovensku nikto moju sliznicu neriesil a aj tak to vzdy dopadlo 5 neuspesnych IVF.

adkanr
5. dec 2014

@diska doslaka...neviem co spravim, tesila som sa na prvy vklad a praveze nechapem ze ked som na prvej kontrole mala najskor sliznicu 9,2mm,nechali ma este uzivat dalsich 6dni v takej istej vyske estrimax. a takto sa zvysila. dakujem ti za odpoved,vies si predstavit ako sa teraz citim...

diska
5. dec 2014

@adkanr mrzi ma to,ja by som ti odorucila po predoslich skusenostiach to odlozit,viem ,ze je to tazke ale sklamanie po neuspechu je ovela tazsie.Nech sa rozhodnes tak ci tak ,drzim pacle aby to dopadlo dobre.
Je to ka\zdopadne divne ak si mala sliznicu Ok mali uz radsej nasadit utrogestan aby nerastla dalej u mna to tak robili ,ked som mala uz 8 hned sa nasadil progesteron nech nerastie dalej.

adkanr
5. dec 2014

@diska som teraz velmi v smutku, uz tu placem, suhlasim s tebou a lutujem ze som sa vtedy hned nepytala ci netreba nasadit utrogestan. dakujem!

lucusik33
5. dec 2014

@adkanr aj ja som tak pocula ze od 7mm do 12mm. Porad sa v inom centre pripadne s lekarom. Aby si mala aj iny lekarky nazor.

diska
5. dec 2014

@adkanr neplac ,neboj bude to dobre ,pri tomto boji musime byt bohuzial trpezlive,skus naozaj konzultovat este ineho lekara a povedat ako to ty vnimas a citis,ze sa ti to nezda a chces spravit preto maximum a ze vhodnejsie sa ti to zda odlozit,je to zatas na telo aj dusu no a aj na peniaze,tak asi radsej treba pockat na vhodnu chvilu.

adkanr
5. dec 2014

@lucusik33 dakujem,skusim asi zavolat do toho centra a dam si prepojit nejakeho lekara.

adkanr
5. dec 2014

@diska ano,len je to tazke ked som tolko cakala,stale sa niecoho bojis,co do toho pride ci nepride a ked uz je to na dosah,tak potom sa to takto pokasle.skusim tam zavolat a spytat sa este na to.

diska
5. dec 2014

@adkanr viem a chapem ale nahlenie sa nieje spravna cesta.Naozaj sa porad a ak to zvazis a rozhodnes sa tak uz potom tomu ver ,dzim palce.

adkanr
5. dec 2014

@diska si zlata,dakujem za povzbudenie. prave som tam volala, p.doktorka mi vravela, ze aj pri tejto vyske bezne transferuju embrijko a tehotne i s takouto vyskou sliznice maju. ze je to na mne,ze ona by do toho sla,ale je len na mojom uvazeni ci radsej pockam a dame si embrijka zmrazit a skusime potom Ket,alebo ci vyskusame hned teraz. bola dost presvedciva,ale do nicoho ma netlacila. vraj si to mam rozmysliet.

diska
5. dec 2014

@adkanr tak to je v celku pozitivna sprava,tak sa v klude este rozhodni .

haimi
5. dec 2014

@zibi u mojho som este nebola lebo den pred sonom som pristala v nemocnici a pustili ma az dnes. Zatial som pocula v nemocnici tie 2 teorie, co som pisala. Jeden doktor si pytal cisla do sportky, ze pravdepodobnost tehu z ivf a druhe prirodzene je minimalna, takze pri mojom stasti nech diktujem cisla 😀

ingrid0105
5. dec 2014

@adkanr urcite by som neriskovala hlavne ak sa jedna o darcovke 🙂 viem ze chces asi byt cim skor mamina, ako kazda z nas, ale tolko casu mas ako pise @diska, ze pockat mesiac a uvidis co to spravi so sliznicou. Minimalne by som vynechala estrofem, podla vsetkeho ho nepotrebujes

crazybabenka
5. dec 2014

@haimi ak máš nejaké dobré číselká tak diktuj....myslím...že by sme sa všetky potešili nejakej peknej sumičke 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre